OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time

Corvallis, OR
May 20, 2006

Part of the OBRA/FIAC Team Time Trial Championships

Updated July 8, 2009 at 2:30 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Les Korcala Excel Sports Master Men 160-199 0:57:42
2 Clint Chase Excel Sports Master Men 160-199 0:57:42
3 David Zimbelman Excel Sports Master Men 160-199 0:57:42
4 Glenn Bunselmeyer Excel Sports Master Men 160-199 0:57:42
5 Mikkel Bossen CMG Racing/Alpine Mortgage Senior Men 0:59:07
6 Aaron Coker CMG Racing/Alpine Mortgage Senior Men 0:59:07
7 Seth Hosmer CMG Racing/Alpine Mortgage Senior Men 0:59:07
8 Richard Anderson CMG Racing/Alpine Mortgage Senior Men 0:59:07
9 Rick Hammel Hutch's-Eugene Senior Men 0:59:48
10 Michael Rosenberg Hutch's-Eugene Senior Men 0:59:48
11 Nick Skenzick Hutch's-Eugene Senior Men 0:59:48
12 Dan Vrijmoet Hutch's-Eugene Senior Men 0:59:48
13 Glen Gann Land Shark Master Men 160-199 0:59:59
14 Brad Earl Land Shark Master Men 160-199 0:59:59
15 John Slawta Land Shark Master Men 160-199 0:59:59
16 Richard Hogan Land Shark Master Men 160-199 0:59:59
17 Mike Mauch United Finance Master Men 160-199 1:00:19
18 Tim Ellerbruch United Finance Master Men 160-199 1:00:19
19 George Schreck United Finance Master Men 160-199 1:00:19
20 Todd Rosier United Finance Master Men 160-199 1:00:19
21 Galen Mittermann Midtown Direct Racing Senior Men 1:00:28
22 Orion Berryman Midtown Direct Racing Senior Men 1:00:28
23 Kevin Maier Midtown Direct Racing Senior Men 1:00:28
24 Jason Chapman Midtown Direct Racing Senior Men 1:00:28
25 Doug Turnbull EWEB Windpower Cat 3 Men 1:00:41
26 Kenneth Philbrick EWEB Windpower Cat 3 Men 1:00:41
27 Ben Langsdorf EWEB Windpower Cat 3 Men 1:00:41
28 Jim Fischer EWEB Windpower Cat 3 Men 1:00:41
29 Scott Steinman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Master Men 160-199 1:01:36
30 Robert Sheasby Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Masters Men 160-199 1:01:36
31 Sean Rogers Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Master Men 160-199 1:01:36
32 Thomas Morgan bicycleattorney.com Senior Men 1:02:03
33 Brian Austin bicycleattorney.com Senior Men 1:02:03
34 rich cramer bicycleattorney.com Senior Men 1:02:03
35 Derl Miller bicycleattorney.com Senior Men 1:02:03
36 Scott Goldstein EWEB Windpower Master Men 200-239 1:02:42
37 Eric Ahlvin EWEB Windpower Master Men 200-239 1:02:42
38 John Wilson EWEB Windpower Master Men 200-239 1:02:42
39 alec bentley EWEB Windpower Master Men 200-239 1:02:42
40 Nathan Spear Aeolus Endurance Sport/Cable Huston MasterMen 120-159 1:02:49
41 Matthew Neff Aeolus Endurance Sport/Cable Huston MasterMen 120-159 1:02:49
42 James Thomas Aeolus Endurance Sport/Cable Huston MasterMen 120-159 1:02:49
43 Adnan Kadir Aeolus Endurance Sport/Cable Huston MasterMen 120-159 1:02:49
44 Scott Wonder Team Rose City Master Men 200-239 1:02:54
45 Jeff Buck Team Rose City Master Men 200-239 1:02:54
46 Darell Provencher Team Rose City Master Men 200-239 1:02:54
47 Ted Forgeron Team Rose City Master Men 200-239 1:02:54
48 Christopher Woods Beaverton Bicycle Club Junior Men 1:03:08
49 Richard Suditu Beaverton Bicycle Club Junior Men 1:03:08
50 Jacob Rathe Beaverton Bicycle Club Junior Men 1:03:08
51 Cameron Sparr Beaverton Bicycle Club Junior Men 1:03:08
52 barret fishner Guinness Cycling Team Cat 3 Men 1:03:12
53 anthony graupera Guinness Cycling Team Cat 3 Men 1:03:12
54 Dave Palmer Guinness Cycling Team Cat 3 Men 1:03:12
55 Paul Renninger Guinness Cycling Team Cat 3 Men 1:03:12
56 Jason Weinstein Team Oregon/River City Bicycles Cat 4/5 Men 1:03:14
57 Karl Choltus Team Oregon/River City Bicycles Cat 4/5 Men 1:03:14
58 David Cowperthwaite Team Oregon/River City Bicycles Cat 4/5 Men 1:03:14
59 Phil de la Motte Team Oregon/River City Bicycles Cat 4/5 Men 1:03:14
60 Rich Barrows North River Racing Cat 3 Men 1:03:21
61 Allen Kraft North River Racing Cat 3 Men 1:03:21
62 Carl Anton North River Racing Cat 3 Men 1:03:21
63 Joseph Kline North River Racing Cat 3 Men 1:03:21
64 Chuck Shuster bicycleattorney.com Cat 3 Men 1:04:07
65 Chris Browning bicycleattorney.com Cat 3 Men 1:04:07
66 Clint Ebert bicycleattorney.com Cat 3 Men 1:04:07
67 Josh Friberg bicycleattorney.com Cat 3 Men 1:04:07
68 Doug Robertson Sunnyside Sports Master Men 160-199 1:04:11
69 Jeff Fuchs Sunnyside Sports Master Men 160-199 1:04:11
70 Thane Jennings Sunnyside Sports Master Men 160-199 1:04:11
71 Doug Perrin Sunnyside Sports Master Men 160-199 1:04:11
72 Kevin Thompson Half Fast Velo MasterMen 120-159 1:04:16
73 Paul Anderson Half Fast Velo MasterMen 120-159 1:04:16
74 Ian Penner Half Fast Velo MasterMen 120-159 1:04:16
75 Craig Austin Half Fast Velo MasterMen 120-159 1:04:16
76 Robert Chavier Bike Peddler Cat 3 Men 1:04:17
77 Eric Vickers Bike Peddler Cat 3 Men 1:04:17
78 Rick Kercheski Bike Peddler Cat 3 Men 1:04:17
79 T. Kenji Sugahara Bike Peddler Cat 3 Men 1:04:17
80 Larry Holzman North River Racing Cat 4/5 Men 1:04:27
81 Jon Kraft North River Racing Cat 4/5 Men 1:04:27
82 Pirooz Emad North River Racing Cat 4/5 Men 1:04:27
83 Rob Williams North River Racing Cat 4/5 Men 1:04:27
84 Paul Shirkey Chain Agents Cat 4/5 Men 1:04:29
85 Scott Williams Chain Agents Cat 4/5 Men 1:04:29
86 Ryan McKnab Chain Agents Cat 4/5 Men 1:04:29
87 Robert Hughes Chain Agents Cat 4/5 Men 1:04:29
88 Eric Christenson Team Rose City Master Men 200-239 1:05:16
89 Ralph Medica Team Rose City Master Men 200-239 1:05:16
90 Dave Faust Team Rose City Master Men 200-239 1:05:16
91 David Miller Team Rose City Master Men 200-239 1:05:16
92 BRIAN ORT Capitol Velo p/b Lifesource Cat 3 Men 1:06:41
93 Todd Dye Capitol Velo p/b Lifesource Cat 3 Men 1:06:41
94 David Bachman Capitol Velo p/b Lifesource Cat 3 Men 1:06:41
95 Rolland Hayden Capitol Velo p/b Lifesource Cat 3 Men 1:06:41
96 Alan Sutton Word-RCB Cat 4/5 Men 1:07:14
97 Robert Sanders Word-RCB Cat 4/5 Men 1:07:14
98 Jeffrey Gerwing Word-RCB Cat 4/5 Men 1:07:14
99 Tyrone Miles Word-RCB Cat 4/5 Men 1:07:14
100 Jack Zhang EWEB Windpower Junior Men 1:07:33
101 Tessa Sugahara Bike Peddler Senior Women 1:07:33
102 Harry Hamlin EWEB Windpower Junior Men 1:07:33
103 Daniel Ahlvin EWEB Windpower Junior Men 1:07:33
104 Tina Brubaker Bike Peddler Senior Women 1:07:33
105 Nancy Hewett Bike Peddler Senior Women 1:07:33
106 Julie Annen Bike Peddler Senior Women 1:07:33
107 Don Vandervort Beaverton Bicycle Club Junior Men 1:07:33
108 Al Depenbrock EWEB Windpower Master Men 200-239 1:08:18
109 Michael McCabe EWEB Windpower Master Men 200-239 1:08:18
110 Scott McCanna EWEB Windpower Master Men 200-239 1:08:18
111 Mark Q. Armstrong EWEB Windpower Master Men 200-239 1:08:18
112 David Coughlin Multnomah Athletic Club Masters Men 240+ 1:08:45
113 Bud Morris Multnomah Athletic Club Masters Men 240+ 1:08:45
114 Elliott Tom Multnomah Athletic Club Masters Men 240+ 1:08:45
115 Jerry Powell Multnomah Athletic Club Masters Men 240+ 1:08:45
116 Liz Jones Excel Sports Master Women 160-199 1:10:22
117 Alison Howard Excel Sports Master Women 160-199 1:10:22
118 Andrea Carden Excel Sports Master Women 160-199 1:10:22
119 Cheryl Korcala Excel Sports Master Women 160-199 1:10:22
120 Paul Mautner Team Rose City Master Men 160-199 1:10:39
121 Mike Chombeau Team Rose City Master Men 160-199 1:10:39
122 Riley Moody Team Rose City Master Men 160-199 1:10:39
123 James Thiele Team Rose City Master Men 160-199 1:10:39
124 Glenn Burris Capitol Velo p/b Lifesource Master Men 200-239 1:12:15
125 Loren Russell Capitol Velo p/b Lifesource Master Men 200-239 1:12:15
126 Craig Massie Capitol Velo p/b Lifesource Master Men 200-239 1:12:15
127 Mark Daeschel Capitol Velo p/b Lifesource Master Men 200-239 1:12:15
128 Megan Banks Poplollies Senior Women 1:12:35
129 Erin Luckhardt Poplollies Senior Women 1:12:35
130 Kori Kunz Poplollies Senior Women 1:12:35
131 Kay Bork Poplollies Senior Women 1:12:35
132 Lisa Turnbull Poplollies Cat 4 Women 1:13:41
133 Veronica Sunderland Poplollies Cat 4 Women 1:13:41
134 Courtney Leonard Poplollies Cat 4 Women 1:13:41
135 kerri Vanden Berg Poplollies Cat 4 Women 1:13:41
136 Angela McCanna EWEB Windpower Master Women 160-199 1:16:04
137 Julie Forrest EWEB Windpower Master Women 160-199 1:16:04
138 Grace McCabe EWEB Windpower Master Women 160-199 1:16:04
139 Flo Leibowitz EWEB Windpower Master Women 160-199 1:16:04
140 Heather Paris Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Cat 4 Women 1:16:45
141 Candy Walker Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Cat 4 Women 1:16:45
142 Tara Pemberton Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Cat 4 Women 1:16:45
143 Erin Koenig Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Cat 4 Women 1:16:45
144 Connie Vine NoMad Sports Club Master Women 160-199 1:16:56
145 Meg Mautner NoMad Sports Club Master Women 160-199 1:16:56
146 Lynn Hughes-Godfrey Bike Central Master Women 160-199 1:16:56
147 Jen Featheringill Bike Central Master Women 160-199 1:16:56
148 Robert Mandelson NoMad Sports Club Master Men 200-239 1:18:55
149 Jan Pedersen NoMad Sports Club Master Men 200-239 1:18:55
150 John Wiest NoMad Sports Club Master Men 200-239 1:18:55
151 Donna Voldengen Beaverton Bicycle Club Cat 4 Women 1:19:02
152 Kallen Dewey Beaverton Bicycle Club Cat 4 Women 1:19:02
153 Lisa Karen Donnelly Beaverton Bicycle Club Cat 4 Women 1:19:02
154 Lisa Winchester NoMad Sports Club Master Women 160-199 1:21:57
155 Joanne Leyva NoMad Sports Club Master Women 160-199 1:21:57
156 Sheilagh Griffin NoMad Sports Club Master Women 160-199 1:21:57
157 Charissa Hallquist Beaverton Bicycle Club Master Women 160-199 1:21:57
158 Lilianne Gerwing Word-RCB Cat 4 Women 1:25:11
159 Stefani Siver Word-RCB Cat 4 Women 1:25:11
160 Terry Jensen Word-RCB Cat 4 Women 1:25:11
161 Nanci Moyo Word-RCB Cat 4 Women 1:25:11