Rebound/Tireless Velo

Event Category Name
62 Bridge City CX Open Masters Men 35+ Joe Hamilton
61 Bridge City CX Open Masters Men 35+ Bob Croucher
41 Bridge City CX Open Masters Men 35+ William Goritski
35 Bridge City CX Open Masters Men 35+ Luke Sosnowski
32 Bridge City CX Open Masters Men 35+ Daniel Melkonian
30 Bridge City CX Open Masters Men 35+ Richard Wilks
4 Bridge City CX Masters 60+ Men Joe Hamilton
1 Bridge City CX Masters 60+ Men Daniel Melkonian
36 Bridge City CX Open Men 50-59 Bob Croucher
21 Bridge City CX Open Men 50-59 William Goritski
14 Bridge City CX Open Men 50-59 Richard Wilks
18 Bridge City CX Open Men 35-49 Luke Sosnowski
23 Bridge City CX Masters Women Overall Karen Goritski
4 Bridge City CX Masters 50+ Women Karen Goritski
4 Bridge City CX Open Men 60-69 Joe Hamilton
1 Bridge City CX Open Men 60-69 Daniel Melkonian
3 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 50+ Women Karen Goritski
3 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 4 Women Mary Smart
4 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Junior Men 17-18 Benjamin Tai
43 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 3/4/5 Junior Men Benjamin Tai
DNF Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 50+ Men Michael Rabinowitz
46 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 50+ Men Tim Goss
40 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 50+ Men Bob Croucher
16 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 50+ Men William Goritski
53 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 5 Men Benjamin Tai
22 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Category 5 Men James Stuckey
2 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 60+ Men Tim Ellerbruch
1 Cyclocross Crusade: Kruger's CX Masters 60+ Men Daniel Melkonian
6 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3 Masters 35+ Men Marcus Marjama
6 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Women Karen Goritski
6 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 4 Women Mary Smart
11 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Junior Men 17-18 Age Graded Benjamin Tai
30 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 3/4/5 Junior Men Benjamin Tai
43 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Men Bob Croucher
30 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 50+ Men Michael Rabinowitz
34 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Category 5 Men James Stuckey
8 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 60+ Men Joe Hamilton
4 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 60+ Men Tim Ellerbruch
2 **OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park Masters 60+ Men Daniel Melkonian
5 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Women Karen Goritski
42 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Men Michael Rabinowitz
38 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Men Bob Croucher
31 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Men William Goritski
19 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 50+ Men Richard Wilks
9 Cyclocross Crusade: Rainier High School Category 3 Masters 35+ Men Marcus Marjama
6 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 60+ Men Joe Hamilton
5 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 60+ Men Tim Ellerbruch
2 Cyclocross Crusade: Rainier High School Masters 60+ Men Daniel Melkonian
DNF Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Singlespeed Men Rick Boston
31 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 50+ Men Mike Gilbert
1 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 Masters 60+ Men Daniel Melkonian
6 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 50+ Women Karen Goritski
16 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 60+ Men Tim Ellerbruch
10 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 60+ Men Joe Hamilton
3 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 60+ Men Daniel Melkonian
42 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 50+ Men Mike Gilbert
27 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Masters 50+ Men William Goritski
11 Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 Category 3 Masters 35+ Men Marcus Marjama
14 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 4 Women Mary Smart
30 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 2/3 Men Luke Sosnowski
68 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Tim Goss
64 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Buzz Truitt
56 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Bob Croucher
48 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Michael Rabinowitz
25 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 50+ Men Richard Wilks
8 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Category 3 Masters 35+ Men Marcus Marjama
6 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Singlespeed Women Beth Burns
6 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 60+ Men Tim Ellerbruch
5 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 60+ Men Joe Hamilton
3 Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes Masters 60+ Men Daniel Melkonian
58 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Men Tim Goss
41 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Men Bob Croucher
35 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Men Michael Rabinowitz
33 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Men William Goritski
15 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Men Richard Wilks
12 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Category 3 Masters 35+ Men Marcus Marjama
8 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 60+ Men Tim Ellerbruch
7 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 60+ Men Joe Hamilton
1 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 60+ Men Daniel Melkonian
4 Cyclocross Crusade: Cascade Locks Masters 50+ Women Karen Goritski
66 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Men Bob Croucher
8 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 3 Masters 35+ Men Marcus Marjama
6 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 50+ Women Karen Goritski
38 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Category 2/3 Men Luke Sosnowski
11 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 60+ Men Tim Ellerbruch
9 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 60+ Men Joe Hamilton
5 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 Masters 60+ Men Daniel Melkonian
6 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 4 Women Mary Smart
DNF Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Women Karen Goritski
9 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Women Eileen Kelly-Foulston
80 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Singlespeed Men Rick Boston
79 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men Tim Goss
53 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men William Goritski
50 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men Michael Rabinowitz
18 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 50+ Men Richard Wilks
9 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Category 3 Masters 35+ Men Marcus Marjama
11 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ Men Joe Hamilton
7 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ Men Tim Ellerbruch
4 Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 Masters 60+ Men Daniel Melkonian
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Joe Hamilton
3 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Beth Burns
35 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Aaron Even
25 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 50+ Michael Rabinowitz
6 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 60+ Tim Ellerbruch
1 Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX Masters 60+ Daniel Melkonian
3 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Joe Hamilton
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
3 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Beth Burns
31 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Aaron Even
5 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Women 4 Mary Smart
4 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters Women 50+ Karen Goritski
19 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 2/3 Luke Sosnowski
35 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 50+ Bob Croucher
25 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 50+ Michael Rabinowitz
11 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 50+ Richard Wilks
18 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Men 5 James Stuckey
7 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 60+ Tim Ellerbruch
1 Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi Masters 60+ Daniel Melkonian
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
3 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Beth Burns
36 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Aaron Even
2 Portland Trophy Cup Open 60+ Joe Hamilton
5 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 4 Mary Smart
18 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Men 2/3 Luke Sosnowski
26 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 50+ Michael Rabinowitz
10 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 60+ Tim Ellerbruch
1 Blind Date at the Dairy Women 5 Mary Smart
2 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
3 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Beth Burns
12 Portland Trophy Cup Open 50+ Michael Rabinowitz
8 Portland Trophy Cup Open 50+ William Goritski
2 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Women 5 Mary Smart
4 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters Women 50+ Karen Goritski
19 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 2/3 Luke Sosnowski
25 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 50+ Michael Rabinowitz
24 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 50+ Buzz Truitt
20 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 50+ William Goritski
20 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 35+ 3 Marcus Marjama
5 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 60+ Tim Ellerbruch
18 Blind Date at the Dairy Singlespeed Aaron Even
4 Blind Date at the Dairy Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
1 Blind Date at the Dairy Women 5 Mary Smart
10 Portland Trophy Cup Open 50+ Michael Rabinowitz
4 Portland Trophy Cup Singlespeed Women Beth Burns
22 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Men 2/3 Luke Sosnowski
37 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 50+ Mike Packer
36 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 50+ Bob Croucher
31 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 50+ Michael Rabinowitz
12 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 35+ 3 Marcus Marjama
8 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
2 Keizer Rapids Cyclocross Series: Overall Series Results Masters 50+ Men Tim Ellerbruch
3 Keizer Rapids Cyclocross Series Masters 50+ Men Tim Ellerbruch
2 Keizer Rapids Cyclocross Series Masters 50+ Men Tim Ellerbruch
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Luke Sosnowski
20 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Even
23 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Tim Goss
22 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Mike Packer
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Buzz Truitt
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Doug Lamey
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Richard Wilks
6 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Mary Smart
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Luke Sosnowski
17 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Even
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 William Goritski
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Doug Lamey
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Mary Smart
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Karen Goritski
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Luke Sosnowski
12 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Even
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Mike Packer
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Doug Lamey
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Richard Wilks
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Mary Smart
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Karen Goritski
12 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Even
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Luke Sosnowski
8 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Mary Smart
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Karen Goritski
DNF Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Joe Hamilton
21 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Rick Boston
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 William Goritski
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Doug Lamey
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Richard Wilks
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Luke Sosnowski
8 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 William Goritski
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Doug Lamey
1 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Richard Wilks
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Beth Burns
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Karen Goritski
1 Oregon Trail Gravel Grinder: Adventure Female Overall GC Adventure - Women Eileen Kelly-Foulston
5 Oregon Trail Gravel Grinder: Adventure Female Overall GC Adventure Women Eileen Kelly-Foulston
3 Oregon Trail Gravel Grinder Adventurer Women Eileen Kelly-Foulston
1 Oregon Trail Gravel Grinder Adventurer Women Eileen Kelly-Foulston
2 Oregon Trail Gravel Grinder Adventurer Women Eileen Kelly-Foulston
3 Oregon Trail Gravel Grinder Adventurer Women Eileen Kelly-Foulston
4 Oregon Trail Gravel Grinder Adventure Women Eileen Kelly-Foulston
11 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Even
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 40-49 Luke Sosnowski
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Joe Hamilton
3 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Doug Lamey
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Richard Wilks
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Karen Goritski
6 OBRA Omnium Championships: Time Trial Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
17 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Even
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 60+ Joe Hamilton
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Buzz Truitt
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Doug Lamey
13 Portland Short Track Series Singlespeed Aaron Even
22 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Rick Boston
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Doug Lamey
2 Portland Short Track Series Category 2 Men 50-59 Richard Wilks
5 Portland Short Track Series Category 3 Women 19+ Mary Smart
17 Monday Night PIR Road Circuit Race: Monday Night PIR: Overall Series Points Men 1/2/3 50+ Rick Boston
14 Monday Night PIR - Overall Series Points Men 1/2/3 50+ Rick Boston
9 Monday Night PIR Men 1/2/3 50+ Rick Boston
8 Bear Springs Trap Category 1 (Expert) Men 45+ Kirk Wong
1 Oregon Coast Gravel Epic Women 50-54 Eileen Kelly-Foulston
8 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Tim Ellerbruch
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
10 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Overall Overall Combined Tim Ellerbruch
1 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
15 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Tim Ellerbruch
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
DNS Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Masters Men 45+ Timothy ELLERBRUCH
11 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race: Combined Combined Tim Ellerbruch
2 Deschutes River Valley Time Trial Stage Race Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
5 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Women 40-49 Mary Smart
7 Yamhill Gravel Fondo Medio - Masters Men 40-49 James Stuckey
4 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 60+ Tim Ellerbruch
9 Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 50-59 Kirk Wong
74 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Joe Hamilton
DNS Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Timothy ELLERBRUCH
219 Jack Frost TT: Combined Combined Mary Smart
68 Jack Frost TT: Combined Combined Tim Ellerbruch
248 Jack Frost TT: Combined Combined Bob Croucher
193 Jack Frost TT: Combined Combined James Stuckey
14 Jack Frost TT Masters Men 40-49 James Stuckey
2 Jack Frost TT Masters Women 40-49 Mary Smart
25 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Bob Croucher
4 Jack Frost TT Masters Men 60-69 Tim Ellerbruch