Team Beer

Event Category Name
62 USGP of Cyclocross Race 6 Elite Masters Alex Accetta
24 Kruger's Crossing CX Classic Men C Benjamin Davis
26 Kruger's Crossing CX Classic Men C Jeffrey Johnson
21 Kruger's Crossing CX Classic Men C Corey Cartwright
17 Kruger's Crossing CX Classic Men C John Howe
3 Kruger's Crossing CX Classic Clydesdale Nathan R Frechen
61 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Men C Benjamin Davis
49 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Men C Richard Hall
70 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Men C John Howe
91 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Men C Jeffrey Johnson
48 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Men B Clint Culpepper
22 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Women B Amber Clark
16 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters B 35+ Alex Accetta
7 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Clydesdale Nathan R Frechen
5 Cross Crusade - Estacada Clydesdale Nathan R Frechen
71 World Single Speed CX Championship Singlespeed Men John Howe
54 World Single Speed CX Championship Singlespeed Men Clint Culpepper
60 Cross Crusade - Estacada Men C Richard Hall
64 Cross Crusade - Estacada Men C Corey Cartwright
24 Cross Crusade - Estacada Women B Amber Clark
92 Cross Crusade - Estacada Men C Ben Parsons
58 Cross Crusade - Estacada Masters B 35+ Alex Accetta
93 Cross Crusade - Estacada Men C Jeffrey Johnson
98 Cross Crusade - Estacada Men C Barnaby Casey
7 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Wild Card Clint Culpepper
103 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Singlespeed Men Benjamin Davis
83 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Singlespeed Men John Howe
24 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Wild Card John Howe
71 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Singlespeed Men Clint Culpepper
25 World Single Speed XC Championships Qualifying Events Wild Card Benjamin Davis
40 Cross Crusade - Barton Park Men C Richard Hall
53 Cross Crusade - Barton Park Men C John Howe
61 Cross Crusade - Barton Park Men B Clint Culpepper
18 Cross Crusade - Barton Park Beginner Men CCX Matt Minjares
29 Cross Crusade - Barton Park Masters B 35+ Alex Accetta
43 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Men C John Howe
10 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Men C Clint Culpepper
55 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Beginner Men Matt Minjares
84 Cross Crusade - Barton Park Men C Drew Wilson
73 Cross Crusade - Barton Park Men C Benjamin Davis
54 Cross Crusade - Barton Park Men C Corey Cartwright
52 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men C Richard Hall
65 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men C Jeffrey Johnson
37 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters B 35+ Alex Accetta
28 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Women B Amber Clark
53 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men B Clint Culpepper
38 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Men C John Howe
8 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Men C Clint Culpepper
75 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men C Barnaby Casey
69 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men C Benjamin Davis
16 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men C John Howe
61 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men C Ben Parsons
35 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men C Corey Cartwright
51 Cross Crusade - Rainier HS Men C Richard Hall
74 Cross Crusade - Rainier HS Men C Drew Wilson
32 Cross Crusade - Rainier HS Men C John Howe
10 Cross Crusade - Rainier HS Men C Clint Culpepper
22 Cross Crusade - Rainier HS Beginner Men CCX Matt Minjares
45 Cross Crusade - Rainier HS Masters B 35+ Alex Accetta
86 Cross Crusade - Rainier HS Men C Jeffrey Johnson
8 Cross Crusade - Horning's Hideout Men C Clint Culpepper
61 Cross Crusade - Horning's Hideout Men C Richard Hall
66 Cross Crusade - Horning's Hideout Men C Benjamin Davis
DNF Cross Crusade - Horning's Hideout Men C John Howe
26 Cross Crusade - Horning's Hideout Women B Amber Clark
42 Cross Crusade - Horning's Hideout Beginner Men CCX Barnaby Casey
DNF Cross Crusade - Horning's Hideout Beginner Men CCX Matt Minjares
32 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters B 35+ Alex Accetta
26 Cross Crusade - Alpenrose Women B Amber Clark
9 Cross Crusade - Alpenrose Men C Clint Culpepper
59 Cross Crusade - Alpenrose Men C Richard Hall
106 Cross Crusade - Alpenrose Beginner Men CCX Barnaby Casey
27 Cross Crusade - Alpenrose Beginner Men CCX Matt Minjares
62 Cross Crusade - Alpenrose Men C John Howe
85 Cross Crusade - Alpenrose Men C Benjamin Davis
101 Cross Crusade - Alpenrose Men C Jeffrey Johnson
18 Cross Crusade Men C Clint Culpepper
53 Cross Crusade Men C John Howe
36 Cross Crusade Women B Amber Clark
36 Cross Crusade Masters B 35+ Alex Accetta
32 Cross Crusade Beginner Men Matt Minjares
25 Cross Crusade - Alpenrose Masters B 35+ Alex Accetta
44 Battle at Barlow CCX Men C Clint Culpepper
31 Battle at Barlow CCX Men C Richard Hall
2 Alpenrose Thursday Series: September Overall Category 4/5 George Carder
22 Kruger's Kermesse Beginner Men CX Matt Minjares
49 Kruger's Kermesse Men C Jeffrey Johnson
19 Kruger's Kermesse Masters B Alex Accetta
26 Kruger's Kermesse Singlespeed John Howe
7 Kruger's Kermesse Women B Amber Clark
54 Kruger's Kermesse Men C Drew Wilson
22 Fast Twitch Fridays: August Series Novice Men Alex Accetta
5 Fast Twitch Fridays Novice Men John Howe
3 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
5 Fast Twitch Fridays: August Series Novice Men Clint Culpepper
4 Fast Twitch Fridays: August Series Novice Men John Howe
1 Fast Twitch Fridays: August Series Novice Men George Carder
9 Fast Twitch Fridays: August Series Sprinter zachary kovalcik
4 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4/5 Clint Culpepper
10 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4/5 John Howe
14 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4/5 Nathan R Frechen
18 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4/5 George Carder
8 Mst/Jr Track Races: August Series Men 35+ John Howe
8 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Clint Culpepper
5 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 John Howe
6 Mst/Jr Track Races Men John Howe
4 Fast Twitch Fridays Novice Men Clint Culpepper
2 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
3 Fast Twitch Fridays Sprint B zachary kovalcik
8 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Clint Culpepper
3 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
4 Fast Twitch Fridays Novice Men Clint Culpepper
5 Fast Twitch Fridays Novice Men John Howe
8 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 John Howe
5 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Clint Culpepper
4 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Nathan R Frechen
6 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint John Howe
6 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Clint Culpepper
4 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit John Howe
4 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Pursuit Clint Culpepper
5 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
6 Fast Twitch Fridays Novice Men Alex Accetta
4 Fast Twitch Fridays Novice Men John Howe
6 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 George Carder
9 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Clint Culpepper
10 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Amber Clark
37 Portland MTB Short Track Series Singlespeed George Carder
20 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Alex Accetta
29 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Howe
15 Portland MTB Short Track Series: Series Overall Beginner Women Amber Clark
21 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Jeffrey Johnson
17 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Matt Minjares
34 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Benjamin Davis
1 Fast Twitch Fridays: July Series Novice Men Clint Culpepper
4 Fast Twitch Fridays Novice Men Alex Accetta
2 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
8 Fast Twitch Fridays: July Series Novice Men Alex Accetta
2 Fast Twitch Fridays: July Series Novice Men George Carder
5 Fast Twitch Fridays Novice Men Clint Culpepper
31 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 4/5 Clint Culpepper
12 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 4/5 George Carder
26 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 4/5 John Howe
14 Alpenrose Thursday Series Category 4 Clint Culpepper
11 Alpenrose Thursday Series Category 4 John Howe
7 Alpenrose Thursday Series Category 4 George Carder
3 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Amber Clark
19 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Jeffrey Johnson
26 Portland MTB Short Track Series Singlespeed John Howe
6 Alpenrose Sixday Category 4/5 John Howe
5 Alpenrose Sixday Category 4/5 Clint Culpepper
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Clint Culpepper
4 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
14 Mt Tabor Series Fixed Gear John Howe
16 Mt Tabor Series Fixed Gear Richard Hall
11 Mt Tabor Series Fixed Gear George Carder
25 Mt Tabor Series Overall Fixed Gear Richard Hall
13 Mt Tabor Series Overall Fixed Gear John Howe
12 Mt Tabor Series Overall Fixed Gear Clint Culpepper
12 Mt Tabor Series Fixed Gear Clint Culpepper
5 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men George Carder
4 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men John Howe
9 Fast Twitch Fridays: June Series Novice Men Clint Culpepper
3 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
5 Fast Twitch Fridays Novice Men John Howe
10 Mt Tabor Series Fixed Gear George Carder
9 Mt Tabor Series Fixed Gear John Howe
14 Mt Tabor Series Fixed Gear Richard Hall
13 Mt Tabor Series Fixed Gear Clint Culpepper
7 Oakridge Fat Tire MTB Sport 19-39 Men Alex Accetta
6 Fast Twitch Fridays Novice Men John Howe
10 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
11 Mt Tabor Series Fixed John Howe
12 Mt Tabor Series Fixed Clint Culpepper
8 Mt Tabor Series Fixed George Carder
3 OBRA Track Championships Sprints Category 5 Clint Culpepper
4 OBRA Track Championships Sprints Category 5 John Howe
6 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Category 5 George Carder
8 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Category 5 John Howe
3 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Category 5 Clint Culpepper
7 Mt Tabor Series Fixed Gear Clint Culpepper
9 Mt Tabor Series Fixed Gear John Howe
12 Mt Tabor Series Fixed Gear Richard Hall
8 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
7 Fast Twitch Fridays Novice Men John Howe
9 Fast Twitch Fridays Novice Men Clint Culpepper
14 Mt Tabor Series Fixed Gear Clint Culpepper
13 Mt Tabor Series Fixed Gear John Howe
17 Mt Tabor Series Fixed Gear Richard Hall
11 Fast Twitch Fridays Category 5 Men John Howe
8 Fast Twitch Fridays Category 5 Men Clint Culpepper
10 Fast Twitch Fridays Category 5 Men George Carder
25 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 4 John Howe
11 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 5 John Howe
18 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 4 Clint Culpepper
15 Alpenrose Thursday Series Category 4 John Howe
12 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 5 Clint Culpepper
15 Mt Tabor Series Fixed Gear John Howe
11 Fast Twitch Fridays: May Series Novice Men George Carder
9 Fast Twitch Fridays: May Series Novice Men Clint Culpepper
9 Fast Twitch Fridays Novice Men George Carder
8 Fast Twitch Fridays Novice Men Clint Culpepper
12 Alpenrose Thursday Series Category 5 Clint Culpepper
11 Alpenrose Thursday Series Category 5 John Howe
7 Swan Island Criterium Fixed Gear John Howe
12 Swan Island Criterium Fixed Gear Clint Culpepper
12 Alpenrose Thursday Series: 3K Pursuit Category 4/5 Clint Culpepper
13 Alpenrose Thursday Series: 3K Pursuit Category 4/5 John Howe
18 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 4/5 John Howe
14 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 4/5 Clint Culpepper
37 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Category 5 Richard Hall
2 Banana Belt Road Race Series Category 5 zachary kovalcik
12 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Category 5 zachary kovalcik