Portland Short Track Series

Portland, OR
July 8, 2013

Part of the Portland Short Track Series

If you have questions or corrections, please email Candi Murray.

Updated July 8, 2013 at 11:00 PM

Cat 1 Men 19-34

Num Name Team Age City Laps
1 204 Spencer Bushnell Therapeutic Associates PDX Cycling 32 Portland 9
2 202 Christian Reed Green Submarine Records 34 Portland 9
3 201 Tyler Fought Trusty Switchblade 32 Portland 9
4 211 Nathan Gibson Trailhead Coffee Roasters 27 Portland 9
5 207 Shawn Small Ruckus Test Team 9
6 210 Andrew Willis Portland Bicycle Studio 31 Vancouver 9
7 227 Daniel MacNaughton Cyclepath Racing 23 Portland 9
8 225 Tim Goodall Islabikes 26 Portland 9
9 222 Steve O'Neill Cyclepath Racing 28 Portland 8
10 212 Andrew Yeoman Trusty Switchblade 31 Portland 8
11 216 David Heddy Joe Bike 34 Portland 8
DNF 203 Paolo Zanetti Filth and Fury 31 Portland 4

Cat 1 Men 35-44

Num Name Team Age City Laps
1 324 Nat Johnson Green Submarine Records 35 Portland 9
2 334 Tim Joslin Cyclepath Racing 37 Portland 9
3 305 Michael Szwaya bicycleattorney.com 43 Portland 9
4 325 Josh Armagost Green Submarine Records 41 Portland 9
5 318 DANIEL GONZALEZ Ruckus Test Team 37 Portland 9
6 306 Richard Horacek HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 36 Happy Valley 9
7 302 Brian Foresta Filth and Fury 39 Portland 9
8 303 John Gulick Green Submarine Records 37 Portland 9
9 308 Tony Daversa Filth and Fury 39 Portland 9
10 312 David Rosen Sage Cycles Racing 40 Beaverton 8
11 307 Brian Austin bicycleattorney.com 35 Hillsboro 8
12 326 Shannon Boroff bicycleattorney.com 38 Portland 8
13 301 Javad Simonsen Portland Velo Racing Team 43 Milwaukie 8
14 319 Bill Larson Cyclepath Racing 41 Portland 8

Cat 1 Men 45+

Num Name Team Age City Laps
1 416 John Bravard Cyclepath Racing 45 Portland 9
2 407 Paolo Dabbeni Filth and Fury 45 Portland 9
3 406 Terry Knight 58 Vancouver 9
4 401 Jeff Standish Therapeutic Associates PDX Cycling 47 Gresham 9
5 402 Todd Rosier Therapeutic Associates PDX Cycling 48 Hillsboro 9
6 404 Anthony Ohotto Yakima Bike Vigilantes 47 Portland 8
7 410 Bob Jacobs bicycleattorney.com 48 Portland 8
8 408 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com 48 Portland 8
9 417 Greg O'Brien Rebound/Tireless Velo 48 Portland 8
10 400 Sean Rees Cyclepath Racing 47 Portland 8
11 420 Chris Sautter Yakima Bike Vigilantes 47 Portland 8
12 414 John Droege Filth and Fury 47 Portland 8
13 405 Eric Stolberg Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 46 Portland 8
14 403 David Saltzberg Rebound/Tireless Velo 47 Vancouver 8

Cat 2 Men 35-44

Num Name Team Age City Laps
1 327 Eric Stotts Camas Bike and Sport 41 Washougal 7
2 351 Danny Weikel River City Bicycles 41 Portland 7
3 300 Gabe Doebler 36 Tigard 7
4 331 Andrew Holder 41 Portland 7
5 354 Brent Wallace Trusty Switchblade 39 Portland 7
6 318 Cesar Villanueva HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 40 Portland 7
7 323 Sterling Sobczak 38 Vancouver 7
8 347 Craig Ruby Oregon Bike Shop Racing Team 43 Portland 7
9 332 Terry Hamness Camas Bike and Sport 43 Washougal 7
10 321 Justin Acciavatti Bull Run Distilling/Team CycleOne 38 Portland 7
11 334 Matthew Huxley Camas Bike and Sport 41 Portland 7
12 312 Matt Hooge 41 Portland 7
13 379 Peter Blenkiron bicycleattorney.com 36 Portland 7
14 320 Jay Wisowaty Sprout Cycles/Lucky Lab 40 Portland 7
15 309 Dave Gulick Green Submarine Records 35 Portland 7
16 368 Ken Hahn 39 Portland 7
17 352 Kerry Halligan 42 Portland 7
18 307 brett boyles Therapeutic Associates PDX Cycling 43 lake oswego 7
19 303 Dan Anderson Rebound/Tireless Velo 40 Beaverton 7
20 310 David Hewett The Spokesmen 38 Vancouver 7
21 359 Sean A Carline Zing3 35 Beavercreek 7
22 341 ILe Powell Team S+M 44 Portland 7
23 338 Abram Hernandez BeerMongers Cycle Club 37 Portland 7
24 328 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 42 Beaverton 7
25 306 Kurt Snyder The Spokesmen 44 Vancouver 7
26 314 Will Cortez Oregon Bike Shop Racing Team 35 Portland 7
27 308 Sean Stroup BeerMongers Cycle Club 39 Portland 7
28 317 Chris Nelson Green Submarine Records 38 Portland 6
29 315 Brian Johnson Oregon Bike Shop Racing Team 43 Lake Oswego 6
30 329 Brian Wielenga BeerMongers Cycle Club 39 Portland 6
31 324 Mark McMurtry Bellovaci United 43 Portland 6
32 380 Sean Denney bicycleattorney.com 43 Portland 6
33 319 kyle stephens BeerMongers Cycle Club 37 Portland 6
34 313 Ben Salzberg Team Slow 42 Portland 6
35 325 Brandon Cornejo Portland Velo Racing Team 39 Portland 6
36 377 Adam Gomez 37 Newberg 6
37 349 Matthew Case 36 Portland 6
DNF 373 Raymond Crepeau Trailhead Coffee Roasters 41 Portland 5
DNF 378 Thomas Schoenborn Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 39 Portland 2

Cat 2 Men 45-54

Num Name Team Age City Laps
1 201 William Waring Camas Bike and Sport 48 Camas 6
2 205 Andy Leritz Team S+M 46 Portland 6
3 204 Scott Trautman Camas Bike and Sport 47 Camas 6
4 217 Tim Clark Filth and Fury 49 Durham 6
5 206 Mark Emry Oregon Bike Shop Racing Team 49 Gresham 6
6 207 David German Hammer Velo 48 Portland 6
7 223 Jeff Tedder Hammer Velo 53 Tigard 6
8 238 Mike Murphy Lynskey/CCR 47 Portland 6
9 213 John Napier Camas Bike and Sport 52 Camas 6
10 224 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo 46 Portland 6
11 237 Rob Russell SWEAT360 47 Hillsboro 6
12 209 Ed Fischer Camas Bike and Sport 45 Camas 6
13 211 Scott Gerwig 45 Portland 6
14 241 Eric Wilson 49 Portland 6
15 250 Kris Schamp 46 Beaverton 6
16 208 Neil Carpenter Oregon Bike Shop Racing Team 49 Portland 6
17 222 erik goodfriend Showers Pass 53 portland 6
18 215 Steve Volz Oregon Bike Shop Racing Team 52 Portland 6
19 232 Thomas Royce The Spokesmen 45 Ridgefield 5
20 227 Dennis Starkey Camas Bike and Sport 51 Vancouver 5
21 239 Tim Goss Rebound/Tireless Velo 47 Camas 5
22 246 Mitch Yoder Rebound/Tireless Velo 50 Portland 5
23 212 Charles Barrett 46 Portland 5
24 200 Edward Knight Camas Bike and Sport 45 Battle Ground 5
25 244 Thomas Aichele 50 5
26 234 Mark Stoller 52 Portland 5
27 210 Mark Chasse Portland Velo Racing Team 46 Portland 5
28 219 David English Filth and Fury 51 Portland 5
DNF 218 Wayne Nussbaum 50 Happy Valley 4

Cat 2 Men 55+

Num Name Team Age City Laps
1 825 Joe Hamilton 57 Vancouver 7
2 829 Dave Burnard Adobe Systems 57 Forest Grove 7
3 805 jim fox bicycleattorney.com 55 Portland 7
4 801 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team 57 Tigard 7
5 824 Tracy Marks na 58 Portland 6
6 826 Ron Strasser Team S+M 64 Portland 6
7 807 Steve Rearden Blondie Velo 62 Portland 6
8 802 David Gratke Showers Pass 55 Portland 6
9 809 Gil Ormerod Team S+M 60 Portland 6
10 804 Einar Traa Portland Velo Racing Team 70 Portland 5
DNF 827 Dave Klug Team Rose City 60 Beaverton 2

Cat 2 Men U35

Num Name Team Age City Laps
1 46 jimmy lingwood Gentle Lovers 32 portland 7
2 8 David Sterry Green Submarine Records 30 Portland 7
3 5 Sam Conklin 22 Lake Oswego 7
4 13 Paul Johnson Ruckus Test Team 25 Portland 7
5 33 David Burke Trailhead Coffee Roasters 32 Portland 7
6 45 ben corbalis Portland Bicycle Studio 28 Portland 7
7 32 Jerome Leedy Soraz Racing p/b CAPA 31 Battle Ground 7
8 17 Michael Zaccaro Soraz Racing p/b CAPA 32 Portland 7
9 1 Billy Waring Camas Bike and Sport 18 Camas 7
10 4 Jon DeLeonardo Hammer Velo 33 Portland 7
11 14 Brian Hart Jr. Hapi-Go! 14 Washougal 7
12 42 Stuart Elgin River City Bicycles 23 Portland 7
13 16 Isaac Frost Green Submarine Records 34 Portland 7
14 36 Daniel Esterling Green Submarine Records 34 Portland 7
15 43 Nathan Hilmer Green Submarine Records 33 Portland 7
16 6 Hans Nussbaum 21 Happy Valley 6
17 25 Scott Zenier 27 Portland 6
18 44 Preston Covey Ruckus Test Team 33 Portland 6
19 39 Jordan Young 33 Portland 5
DNF 15 John Ayres 28 Portland 4
DNF 18 Daniel Evans Ruckus Test Team 28 Portland 4

Cat 2 Women 35-44

Num Name Team Age City Laps
1 416 Heather VanValkenburg Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 38 Vancouver 5
2 414 Caroline Gentry Sweetpea Ladies Auxiliary 40 Portland 5
3 418 Melissa Thomsen Camas Bike and Sport 37 Portland 5
4 419 Shetha Nolke Sweetpea Ladies Auxiliary 38 Portland 5
5 404 Cara VanGorder Lasof Trusty Switchblade 44 Portland 5
6 402 Cammia Kalimanis 35 Kalama 5
7 401 Shawna Whitton BeerMongers Cycle Club 43 Fairview 5
8 410 Shawn Postera Lucky Lab 39 Portland 5
9 417 Melanie Norris Cyclemeisters/Bow Cycle 42 Kalama 5
10 413 Juntu Oberg Oregon Bike Shop Racing Team 40 Portland 4

Cat 2 Women 45+

Num Name Team Age City Laps
1 500 Maggie Rising Team Dirt 50 Lake Oswego 5
2 501 Pam Reid Team Rose City 56 Portland 5
3 502 Linda Caporicci Oregon Bike Shop Racing Team 46 Gresham 5
4 509 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo 51 Camas 5
5 505 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team 57 Portland 5
6 511 Darien Curl 45 Portland 5
7 504 Renata Hahn Team Rose City 53 Portland 5
8 508 Christie Scheer Team Rose City 49 Portland 4

Cat 2 Women U35

Num Name Team Age City Laps
1 304 Emily Boscacci Oregon Bike Shop Racing Team 28 Portland 5
2 302 hannah moore Green Submarine Records 30 Portland 5
3 308 Ellene Smith bicycleattorney.com 33 Portland 5
4 320 Stephanie Hahn HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 33 Portland 5
5 301 Kristina Nash Metropolis Cycle Repair 31 Portland 5
6 300 Allison Medellin Hammer Velo 34 Portland 5
7 306 MICHELLE KUNEC-NORTH Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 31 Portland 5
8 319 Starr Walker GPM Sport 28 Portland 5
9 329 Kate Ayres 28 Portland 5
10 305 Kristin Bott Team Slow 32 Portland 5
11 310 Marie Major Rebound/Tireless Velo 31 Vancouver 5
12 328 Sandy Nguyen Green Submarine Records 28 Portland 5
13 303 Jericho Winter BeerMongers Cycle Club 28 Portland 5
14 313 Susannah Hart Hapi-Go! 16 Washougal 2

Cat 3 Men 10-14

Num Name Team Age City Laps
1 300 Linus Clark Hapi-Go!/PDX Mud Warriors 14 Portland 5
2 302 Owen Szwaya bicycleattorney.com 13 Portland 5
3 337 Nathanael Hart Hapi-Go! 11 Washougal 5
4 303 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling 10 Portland 5
5 335 Brayton Sobolewski 14 Vancouver 4
6 301 4
7 321 Ryan Caputo The Spokesmen 12 Vancouver 4
8 325 Ian Panoscha 13 Portland 4
9 327 Andrew Breemer 12 Portland 4
10 314 Zachary Murphy Rebound/Tireless Velo 11 Portland 4
11 340 Andrew Nolke 10 Portland 4
12 338 John Rudi 12 Vancouver 3
13 315 William Hummels Vancouver Composite 14 Woodland 3
14 339 Kyle Petz The Spokesmen 12 Vancouver 3
15 336 Austen Young 10 Portland 3
DNF 304 Isamu Richmond West End Bikes/Specialized 13 Portland 4

Cat 3 Men 15-18

Num Name Team Age City Laps
1 402 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club 15 Tigard 5
2 417 alex lygo 18 portland 5
3 405 Brady Stotts Camas Bike and Sport 15 Washougal 5
4 407 Elkin Parker Super Relax Concept 15 Hood River 5
5 412 Cooper Irwin 15 Woodland 5
6 413 Paul Furst Camas Bike and Sport 15 Vancouver 5
7 415 Denzel Lall Hapi-Go! 18 Vancouver 4
8 403 Nickolas Napier 4

Cat 3 Men 19-44

Num Name Team Age City Laps
1 80 Benjamin Drucker Trailhead Coffee Roasters 44 Portland 5
2 4 Jeff Smith 37 Hillsboro 5
3 2 Julian Lawrence 35 Portland 5
4 34 Chris Blem Team Lazy Tarantulas 40 Lake Oswego 5
5 31 Raymond Egan The Spokesmen 37 West Linn 5
6 16 Randy Frost Camas Bike and Sport 40 Camas 5
7 47 Jules Johnson Linfield College 22 Lafayette 5
8 24 Andrew Smith Trailhead Coffee Roasters 31 Portland 5
9 53 Keoni McHone 38 happy Valley 5
10 78 Mike Sobolewski 44 Vancouver 5
11 58 Jeff LaViolette Homestreet Bank 42 Wilsonville 5
12 82 Dustin Conrad 32 Portland 5
13 12 eric sorenson Penisula Velo 38 Portland 5
14 21 Ryan McIntyre 36 Portland 5
15 66 Dave Wrast The Spokesmen 44 Vancouver 5
16 11 Adam Keir 37 Vancouver 5
17 5 Tim Kalimanis 33 Kalama 5
18 76 Stewart Campbell Planet X p/b On One 39 Portland 5
19 8 Wick Ashley 42 Portland 5
20 15 Tom Kay 38 Portland 5
21 30 Chris Ellsworth Camas Bike and Sport 29 Vancouver 5
22 9 Matt Haughey Buy Local Cycling 41 McMinnvile 5
23 77 Rob Kennedy 44 Camas 4
24 81 AJ Murray 33 Portland 4
25 24x Aaron Beasley Pear Portland 4
26 63 Jacob Hulka Pear 20 Portland 4
27 10 rudy vega Camas Bike and Sport 36 Portland 4
28 26 Tyse van Luik 33 Vancouver 3

Cat 3 Men 45+

Num Name Team Age City Laps
1 863 Mark Newberry 56 Vancouver 5
2 876 Andy Crump 48 Oregon City 5
3 879 Greg Witt 53 Portland 5
4 854 Matt Richmond HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 49 Portland 5
5 874 Chris Conley Camas Bike and Sport 47 Vancouver 5
6 859 Mark Jensen Planet X p/b On One 47 Gladstone 5
7 850 Robert Stefanowicz 46 Portland 5
8 862 Jeff Hollister 55 Portland 5
9 882 Andy Casebeer Team S+M 46 Washougal 5
10 865 Keith Wolff 48 Portland 5
11 877 Rob Perry 50 Boring 5
12 885 George Wright 57 Portland 5
13 887 Juergen Panoscha Portland Velo Racing Team 50 Portland 5
14 866 Mark Person Camas Bike and Sport 51 Portland 4
15 880 Edward Rubin 48 Beaverton 4

Cat 3 Women 10-14

Num Name Team Age City Laps
1 500 Amy Ziehnert Beaverton Bicycle Club 14 Tigard 4
2 505 Aunika Miranda Trusty Switchblade 13 Portland 4
3 508 Sarah Arnett Camas Bike and Sport 13 Camas 4
4 512 Juliana Smith Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 11 Portland 3
5 511 Nora Panoscha 11 Portland 3
6 504 Katie Castle Portland Velo Racing Team 12 Portland 3
7 502 Olivia Hewett The Spokesmen 13 Vancouver 3
8 507 Grace Vickers PDX Devo Junior Cycling 11 Forest Grove 3
9 503 Emma Royce The Spokesmen 12 Ridgefield 3

Cat 3 Women 15-18

Num Name Team Age City Laps
1 600 Marisa Reid ZteaM 17 Portland 4
DNF 604 Annie Jamison 15 portland 3

Cat 3 Women 19+

Num Name Team Age City Laps
1 236 Kendra Seniow 26 Portland 5
2 243 Paige Huggins Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 30 Portland 5
3 246 Nita Galambos Oregon Bike Shop Racing Team 32 Portland 5
4 242 Sherry Schwenderlauf Sweetpea Ladies Auxiliary 39 Portland 4
5 276 Alissa Hucke 31 Portland 4
6 253 Courtney Stella GPM Sports 30 Portland 4
7 239 Traci Smolen 46 Portland 4
8 232 Stephanie Stauber BeerMongers Cycle Club 32 Portland 4
9 277 Michele Rudi 43 Vancouver 4
10 278 Heidi McNamee 46 Portland 4
11 247 Rose-Ann Stark Sprout Cycles/Lucky Lab 45 Lake Oswego 4
12 241 Becca Smith-Morgan 35 Portland 4
13 272 Devora Rubin Portland Velo Racing Team 47 Beaverton 3
14 234 Naomi Nussbaum 23 happy Valley 3

Clydesdale

Num Name Team Age City Laps
1 512 Tim Schauer West End Bikes/Specialized 45 Camas 7
2 513 Sean McGhee Team Lazy Tarantulas 29 Beaverton 7
3 530 Bruce Haserot Haserot Race Inc. 45 Kelso 7
4 503 Jon Pearson Therapeutic Associates PDX Cycling 47 portland 7
5 525 Pete Conklin Bush League Wrenching 50 Portland 7
6 507 Dave Webb Camas Bike and Sport 50 CAMAS 7
7 504 Jon Coney 43 Portland 7
8 520 Scott Hamness Sprout Cycles/Lucky Lab 43 Lake Oswego 6
9 506 Wayne Nussbaum 50 Happy Valley 6
10 501 Michael Clark MX3L/Hapi-Go! 44 Portland 6
11 515 Andrew Branaum Human Powered 33 Portland 6
12 516 Bryan Smith Hammer Velo 41 Portland 6
13 517 Joe Kim Camas Bike and Sport 36 Washougal 6
14 528 Rex Buchanan Soraz Racing p/b CAPA 31 Portland 6
15 500 Mike Reddig Camas Bike and Sport 42 Camas 6
DNF 527 Daniel Pungor 34 Portland 2

Elite Men

Num Name Team Age City Laps
1 1 Shannon Skerritt Corsa Concepts Cycling Team 42 Portland 9
2 5 Chris Johnston bicycleattorney.com 28 Portland 9
3 12 John McCaffrey Kesho Bicycles 48 Portland 9
4 15 Jeremy Russell bicycleattorney.com 31 Portland 9
5 7 Eric Sheagley Dark Horse 41 Portland 9
6 11 Doug Wilmes Portland Bicycle Studio 33 Portland 9
7 21 Dan Watson Gentle Lovers 33 Portland 9
8 6 Daniel Sprouse Cyclepath Racing 46 Portland 9
9 26 John Hartnett Soraz Racing p/b CAPA 30 Portland 9
10 25 Jesse Luckett Cyclepath Racing 41 portland 9
11 27 Kolben Preble Clif Bar 20 Forest Grove 9
12 8 Dave Condon Trusty Switchblade 37 Wilsonville 9
13 3 James Ceccorulli bicycleattorney.com 26 Portland 9
DNF 4 Joe Santos Cyclepath Racing 41 Portland 5

Elite/Cat 1 Women

Num Name Team Age City Laps
1 100 Beth Ann Orton Team S+M 32 Portland 8
2 101 Laura Trace Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 47 Portland 8
3 117 Julie Browning Cyclepath Racing 44 Portland 8
4 105 Elaine Bothe Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 48 Portland 8
5 119 Sarah Tingey Rebound/Tireless Velo 33 Portland 8
6 104 Susan Sherman Showers Pass 44 Portland 8
7 123 Megan Faris Rapha/River City Bicycles 34 Portland 8
8 126 Adele Mery Rebound/Tireless Velo 26 Portland 8
9 109 Joy Armagost Green Submarine Records 35 Portland 8
10 106 Kristin Wille Ruckus Test Team 30 Portland 8
11 103 Mielle Blomberg Team S+M 42 Portland 7
12 110 Sharon Hart Hapi-Go! 18 Washougal 7
13 125 Laurie Hotovy Team S+M 35 Portland 7
14 127 Lanakila MacNaughton Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 24 portland 7
15 124 Sharon Anderson Ironclad/Yakima 44 Portland 7

Singlespeed

Num Name Team Age City Laps
1 6 Joe Santos Cyclepath Racing 41 Portland 6
2 13 Ryan Weaver Rapha/River City Bicycles 36 Portland 6
3 4 Nat Johnson Green Submarine Records 35 Portland 6
4 11 Spencer Bushnell Therapeutic Associates PDX Cycling 32 Portland 6
5 67 Jesse Luckett Cyclepath Racing 41 portland 6
6 20 Cameron Vander Stoep Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 40 Milwaukie 6
7 47 John Bravard Cyclepath Racing 45 Portland 6
8 8 John Gulick Green Submarine Records 37 Portland 6
9 9 Michael Szwaya bicycleattorney.com 43 Portland 6
10 15 Scott Barker 44 Portland 6
11 71 Jonathan Penfold Oregon Bike Shop Racing Team 31 Portland 6
12 2 Sean Rees Cyclepath Racing 47 Portland 6
13 52 Tyler Bump Ruckus Test Team 31 Portland 6
14 35 Wally Hockman WebCyclery.com 36 Salem 6
15 30 James Jonke Oregon Bike Shop Racing Team 47 Portland 6
16 40 Dan Cheever Evil 45 Portland 6
17 57 Joel Holly Ruckus Test Team 35 Portland 6
18 73 Bill Larson Cyclepath Racing 41 Portland 6
19 7 David Hewett The Spokesmen 38 Vancouver 6
20 39 Andrew Branaum Human Powered 33 Portland 6
21 33 Todd Sexton Guinness Cycling Team 43 Portland 6
22 66 Jay Swavely 48 Vancouver 6
23 70 Craigan Usher 39 Portland 6
24 72 josh bartlemay Team Beer 30 Portland 6
25 22 Darrin Joos 37 Portland 6
26 36 Dominic Gerbo Staccato Gelato/Bartonpdx.com 43 Portland 6
27 3 Michael Clark MX3L/Hapi-Go! 44 Portland 6
28 50 Dylan McNamee 47 Portland 5
29 44 Evelyn Kim HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 44 Portland 5
DNF 28 Tyson Hart Filth and Fury 39 Portland 3
DNF 10 Aaron Lee Staccato Gelato/Bartonpdx.com 38 Portland 2