Guinness Cycling Team

Event Category Name
41 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category B Joseph Ferron
61 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ A Men Eddie French
9 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category A Zach Winter
26 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 50+ David Luoma
14 Kruger's Crossing CX Classic Masters 50+ David Luoma
15 Kruger's Crossing CX Classic Masters 35+ B Todd Sexton
39 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category B Joseph Ferron
57 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Eddie French
7 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category A Zach Winter
26 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 50+ David Luoma
DNF GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Category A Zach Winter
27 Cross Crusade Masters 50+ David Luoma
40 Cross Crusade Masters 35+ B Brian Schiller
22 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sexton
31 Cross Crusade Masters 35+ A Eddie French
12 Cross Crusade Category B Joseph Ferron
18 Cross Crusade Masters 35+ A Eddie French
14 Cross Crusade Category B Joseph Ferron
33 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Category B Joseph Ferron
50 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Eddie French
6 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Category A Zach Winter
23 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 50+ David Luoma
4 GPMC: Apple Core Cross Category A Zach Winter
23 Cross Crusade Category B Joseph Ferron
20 Cross Crusade Masters 50+ David Luoma
27 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sexton
33 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sexton
42 Cross Crusade Category B Joseph Ferron
30 Cross Crusade Masters 50+ David Luoma
31 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Category B Joseph Ferron
44 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Eddie French
9 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Category A Zach Winter
20 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 50+ David Luoma
DNF GPMC: David Douglas CX #2 Masters 35+ A Eddie French
2 GPMC: David Douglas CX #2 Category A Zach Winter
10 Blind Date: Final Series Standings Masters 40+ Eddie French
3 Blind Date Masters Men 40+ Eddie French
39 Cross Crusade Masters 35+ B Brian Schiller
29 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sexton
19 Cross Crusade Category B Joseph Ferron
21 Cross Crusade Masters Women 45+ Loraine Blake
13 Cross Crusade Masters 50+ David Luoma
24 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Category B Joseph Ferron
35 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Eddie French
35 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Category A Zach Winter
18 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters 50+ David Luoma
4 Blind Date Masters Men 40+ Eddie French
22 Cross Crusade Masters 50+ David Luoma
45 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sexton
29 Cross Crusade Masters 35+ B Brian Schiller
21 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Category B Joseph Ferron
33 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters 35+ A Men Eddie French
30 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Category A Zach Winter
17 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters 50+ David Luoma
13 GPMC: Ninkrossi Masters 35+ A Eddie French
DNF Blind Date Masters Men 40+ Eddie French
23 Cross Crusade Masters 50+ David Luoma
24 Cross Crusade Masters 35+ B Brian Schiller
15 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Category B Joseph Ferron
23 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Category A Zach Winter
15 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters 50+ David Luoma
DNF GPMC: Heiser CX Masters 35+ A Eddie French
18 Cross Crusade Masters 50+ David Luoma
53 Cross Crusade Masters 35+ A Justin Serna
24 Cross Crusade Masters 35+ A Eddie French
32 Cross Crusade Masters 35+ B Todd Sexton
27 Cross Crusade Masters 35+ B Brian Schiller
1 Canby Cross-Word Cyclocross Challenge Category B Joseph Ferron
8 Battle at Barlow Masters 50+ David Luoma
49 Battle at Barlow Masters 35+ B Todd Sexton
17 Battle at Barlow Category B Joseph Ferron
36 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Mark Gyulafia
16 Hood River Double Cross Masters 50+ David Luoma
24 Hood River Double Cross Masters 35+ B Brian Schiller
11 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Category B Joseph Ferron
19 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Category A Zach Winter
9 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Masters 50+ David Luoma
DNF GPMC: Hood River Double Cross Masters Women 45+ Loraine Blake
13 GPMC: Hood River Double Cross Category A Zach Winter
15 GPMC: Hood River Double Cross Masters 50+ David Luoma
48 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Mark Gyulafia
5 GPMC: David Douglas CX #1 Category B Joseph Ferron
7 GPMC: David Douglas CX #1 Masters 50+ David Luoma
8 Tuesday PIR-August Series Category 4/5 Robert Grunau
28 Tuesday PIR-August Series Category 3/4 Craig Broughton
8 Tuesday PIR-August Series Category 3/4 Brian Schiller
8 Tuesday PIR-August Series Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
7 Tuesday PIR-August Series Category 1/2/3 Eddie French
5 Tuesday PIR-August Series Category 1/2/3 Joseph King
3 Twilight Criterium-August Series Category 1/2/3 David Wells
3 Twilight Criterium Category 1/2/3 David Wells
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
16 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
20 Monday PIR-August Series Masters 1/2/3 Justin Serna
6 Monday PIR-August Series Masters 1/2/3 Eddie French
3 Monday PIR-August Series Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
83 Eugene Celebration-Coburg Time Trial: Combined Combined Robert Grunau
18 Eugene Celebration-Coburg Time Trial: Combined Combined Evan Siroky
20 Kruger's Kermesse Masters Men 50+ David Luoma
4 Kruger's Kermesse Men B Joseph Ferron
22 Eugene Celebration-Celebration Criterium Category 4/5 Men Robert Grunau
14 Eugene Celebration-Celebration Criterium Category 3 Men Evan Siroky
DNS Eugene Celebration-Coburg Time Trial Category 1/2 Men David Wells
23 Eugene Celebration-Coburg Time Trial Category 4/5 Men Robert Grunau
6 Eugene Celebration-Coburg Time Trial Category 3 Men Evan Siroky
10 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race: Eugene Celebration-GC after Stage 1 Category 4/5 Men Robert Grunau
6 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race: Eugene Celebration-GC after Stage 1 Category 3 Men Evan Siroky
7 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race: Eugene Celebration-GC after Stage 1 Pro/1/2 Men David Wells
12 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race Category 4/5 Men Robert Grunau
10 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race Category 3 Men Evan Siroky
13 Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race Pro/1/2 Men David Wells
32 Fast Twitch Fridays: July/August Novice Men Cliff Heaberlin
14 Eugene Celebration Category 4/5 Men Robert Grunau
7 Eugene Celebration Category 3 Men Evan Siroky
8 Eugene Celebration-McBeth Prologue Category 4/5 Men Robert Grunau
6 Eugene Celebration-McBeth Prologue Category 3 Men Evan Siroky
7 Eugene Celebration-McBeth Prologue Pro/1/2 Men David Wells
9 Eugene Celebration-McBeth Prologue: Eugene Celebration-GC after Prologue Category 4/5 Men Robert Grunau
5 Eugene Celebration-McBeth Prologue: Eugene Celebration-GC after Prologue Category 3 Men Evan Siroky
7 Eugene Celebration-McBeth Prologue: Eugene Celebration-GC after Prologue Pro/1/2 Men David Wells
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
25 Tuesday PIR Category 3/4 Tyler Fought
18 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
5 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
23 Giro di Portland Pro/1/2 Zach Winter
22 Giro di Portland Pro/1/2 Joseph King
14 Giro di Portland Pro/1/2 Eddie French
12 Giro di Portland Category 3 Men Tyler Fought
14 Giro di Portland Masters 1/2/3 Eddie French
11 Tigard Criterium Senior Men Eddie French
6 Tigard Criterium Senior Men Joseph King
13 Tuesday PIR-Series Totals Category 4/5 Robert Grunau
22 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Craig Broughton
5 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Brian Schiller
7 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
5 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Joseph King
7 Twilight Criterium Category 1/2/3 David Wells
56 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mindy Simmons
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
21 Tuesday PIR Category 3/4 Tyler Fought
1 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
17 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
37 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
21 OBRA Criterium Masters Men 40-49 Justin Serna
DNF Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Men Cliff Heaberlin
DNF Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Men Joseph King
30 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Men Cliff Heaberlin
22 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Men Eddie French
25 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Tyler Fought
2 Alpenrose Thursday Series Women Mindy Simmons
10 Twilight Criterium Category 1/2/3 David Wells
5 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
23 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
20 Tuesday PIR Category 3/4 Tyler Fought
64 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mindy Simmons
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
14 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
11 Monday PIR Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
DNF Albany Criterium Men Category 1/2 Cliff Heaberlin
16 Albany Criterium Men Category 1/2 Joseph King
5 Albany Criterium Men Category 1/2 Eddie French
5 Albany Criterium Men Category 3 Justin Serna
19 Longview Criterium Men Category 1/2 Eddie French
4 Longview Criterium Men Category 1/2 Cliff Heaberlin
3 Longview Criterium Masters Men 35+ Category 1/2/3 Eddie French
2 Alpenrose Thursday Series Women Mindy Simmons
2 Twilight Criterium Category 1/2/3 David Wells
49 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
10 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
11 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
4 Portland Short Track Series - July/Aug Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
16 Portland Short Track Series - July/Aug Series Category 2 Men 45+ David Luoma
7 Portland Short Track Series - July/Aug Series Category 1 Men 19-34 Tyler Fought
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 45+ David Luoma
5 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Tyler Fought
12 Vancouver Criterium Senior Men Joseph King
9 Vancouver Criterium Senior Men Cliff Heaberlin
5 Vancouver Criterium Senior Men Eddie French
12 Vancouver Criterium Masters 40+ Justin Serna
12 Westview OBRA Championship STXC Category 2 Men 45-54 David Luoma
13 Gresham Criterium Men 4 Craig Broughton
3 Gresham Criterium Masters Men 35+ Eddie French
7 Gresham Criterium Senior Men Cliff Heaberlin
3 Gresham Criterium Senior Men Eddie French
18 Tuesday PIR-July Series Category 4/5 Robert Grunau
15 Tuesday PIR-July Series Category 3/4 Tyler Fought
6 Tuesday PIR-July Series Category 3/4 Brian Schiller
20 Tuesday PIR-July Series Category 1/2/3 Eddie French
6 Tuesday PIR-July Series Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
3 Twilight Criterium Category 1/2/3 David Wells
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Justin Serna
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
7 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
1 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
17 Monday PIR - July Series Masters 1/2/3 Justin Serna
13 Monday PIR - July Series Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
24 Portland Short Track Series Singlespeed Men Todd Sexton
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 45+ David Luoma
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
8 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
55 OUCH: Combined Combined Robert Grunau
18 OUCH: Combined Combined Mark Gyulafia
14 OUCH Men Category 4/5 Robert Grunau
4 OUCH Men Category 1/2 Mark Gyulafia
60 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 3 Men Joseph Ferron
42 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Final General Classification Category 3 Men Evan Siroky
64 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 3 Men Joseph Ferron
52 Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race: OBRA-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race Category 3 Men Evan Siroky
61 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 3 Men Joseph Ferron
42 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 3 Category 3 Men Evan Siroky
61 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 3 Men Joseph Ferron
43 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-GC after stage 2 Category 3 Men Evan Siroky
73 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 3 Men Joseph Ferron
67 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Hutch's Bicycles Time Trial Category 3 Men Evan Siroky
51 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 3 Men Evan Siroky
44 Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium: OBRA-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium Category 3 Men Joseph Ferron
54 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 3 Men Joseph Ferron
18 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-GC after stage 1 Category 3 Men Evan Siroky
54 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 3 Men Joseph Ferron
19 Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race: OBRA-Pacific Power Cascade Lake Road Race Category 3 Men Evan Siroky
12 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Tyler Fought
19 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Eddie French
5 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
10 Twilight Criterium Category 1/2/3 David Wells
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
30 Portland Short Track Series Singlespeed Men Todd Sexton
5 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
11 Portland Short Track Series Category 2 Men 45+ David Luoma
17 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
14 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
16 Ironclad Criterium Men Pro/1/2 Eddie French
12 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Kilo Mark Gyulafia
9 Mt. Tabor Series Senior Men Cliff Heaberlin
28 Mt. Tabor Series Category 4 Men Robert Grunau
11 Mt. Tabor Series Category 3 Men Tyler Fought
10 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Tyler Fought
4 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
19 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
24 Portland Short Track Series Singlespeed Men Todd Sexton
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
16 Portland Short Track Series Category 2 Men 45+ David Luoma
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 19-34 Tyler Fought
29 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 3/4/5 Brian Schiller
21 High Desert Omnium: Road Race Men Category 3 Joseph Ferron
44 High Desert Omnium: Road Race Men Pro/1/2 David Wells
81 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Brian Schiller
85 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Joseph Ferron
10 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined David Wells
16 High Desert Omnium Men Pro/1/2 David Wells
16 High Desert Omnium: Criterium Category 3 Men Joseph Ferron
17 High Desert Omnium: Criterium Masters 40+ 3/4/5 Brian Schiller
19 High Desert Omnium: Time Trial Category 3 Men Joseph Ferron
18 High Desert Omnium: Time Trial Masters 40+ 3/4/5 Men Brian Schiller
8 High Desert Omnium: Time Trial Pro/1/2 Men David Wells
6 Ironclad Street Sprints Senior Men A Cliff Heaberlin
4 Mt. Tabor Series Senior Women Mindy Simmons
19 Mt. Tabor Series Category 4 Men Robert Grunau
17 Mt. Tabor Series Category 3 Men Evan Siroky
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
18 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
14 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
5 Tuesday PIR Category 3/4 Tyler Fought
12 Twilight Criterium Category 1/2/3 David Wells
2 Twilight Criterium Category 1/2/3 Joseph Ferron
16 6 Hours of Mt. Hood XC Two-Person Co-ed David Luoma
16 6 Hours of Mt. Hood XC Two-Person Co-ed Loraine Blake
21 Swan Island Rose Festival Criterium Senior Men Eddie French
6 Swan Island Rose Festival Criterium Senior Men David Wells
24 Swan Island Rose Festival Criterium Category 3 John Lance
11 Swan Island Rose Festival Criterium Category 3 Joseph Ferron
4 Swan Island Rose Festival Criterium Category 3 Chris Ward
19 Swan Island Rose Festival Criterium Masters 35+ 1/2/3 Justin Serna
26 Swan Island Rose Festival Criterium Men Category 4/5 Robert Grunau
8 Mt. Tabor Series Senior Men Cliff Heaberlin
2 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
18 Mt. Tabor Series Category 4 Men Robert Grunau
9 Mt. Tabor Series Category 3 Men Alex Lightman
19 Tuesday PIR-June Series Category 3/4 Tyler Fought
15 Tuesday PIR-June Series Category 3/4 Brian Schiller
2 Tuesday PIR-June Series Category 3/4 Craig Broughton
24 Tuesday PIR-June Series Category 1/2/3 Alex Lightman
12 Tuesday PIR-June Series Category 1/2/3 Joseph King
18 Twilight Criterium-June Series Category 1/2/3 Joseph Ferron
16 Tuesday PIR Category 3/4 Tyler Fought
9 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
4 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Gyulafia
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
1 Portland Short Track Series-June Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
2 Portland Short Track Series-June Series Category 2 Men U35 Tyler Fought
8 Portland Short Track Series-June Series Category 2 Men 45+ David Luoma
47 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
5 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
27 Monday PIR-June Series Totals Masters 1/2/3 Justin Serna
25 Monday PIR-June Series Totals Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
15 Monday PIR-June Series Totals Masters 1/2/3 Eddie French
13 Monday PIR-June Series Totals Masters 1/2/3 Bob Mionske
1 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Tyler Fought
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 45+ David Luoma
6 Pringle Creek Circuit Race Men 1/2 Eddie French
9 Pringle Creek Circuit Race Category 3 Men Evan Siroky
8 Pringle Creek Circuit Race Category 3 Men Justin Serna
4 Pickett's Charge Category 3 Women 45+ Loraine Blake
8 Pickett's Charge Category 2 Men 45-54 David Luoma
36 Franz Criterium Category 4/5 Robert Grunau
11 Franz Criterium Men Category 1/2/3 Eddie French
9 Franz Criterium Men Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
19 NWX Crit Category 3 John Lance
6 NWX Crit Category 3 Joseph Ferron
21 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
30 Mt. Tabor Series Category 4 Men Robert Grunau
15 Mt. Tabor Series Category 3 Men Alex Lightman
14 Mt. Tabor Series Category 3 Men Evan Siroky
18 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Brian Schiller
3 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Craig Broughton
19 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Joseph King
17 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Alex Lightman
DNF Twilight Criterium Men 1/2/3 Joseph Ferron
6 Twilight Criterium Men 1/2/3 David Wells
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
8 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
3 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
32 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
1 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Tyler Fought
30 Portland Short Track Series Singlespeed Men Todd Sexton
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
9 Portland Short Track Series Category 2 Men 45+ David Luoma
14 Test of Endurance 50 MTB XC Pro Men Zach Winter
22 Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race Category 3 Men Evan Siroky
6 Elkhorn Classic-The Gold Rush Criterium Category 3 Men Evan Siroky
17 Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial Category 3 Men Evan Siroky
32 Fast Twitch Fridays: May/June Series Novice Men Cliff Heaberlin
4 Fast Twitch Fridays Novice Men A Cliff Heaberlin
18 Elkhorn Classic Category 3 Men Evan Siroky
3 Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race Category 3 Men Evan Siroky
3 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
12 Mt. Tabor Series Category 3 Men Evan Siroky
27 Mt. Tabor Series Category 4 Men Robert Grunau
3 Tuesday PIR-June Series Category 3/4 Craig Broughton
13 Tuesday PIR-June Series Category 1/2/3 Joseph King
12 Tuesday PIR-June Series Category 1/2/3 Alex Lightman
6 Tuesday PIR-June Series Category 1/2/3 Evan Siroky
6 Twilight Criterium Men 1/2/3 David Wells
47 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bob Mionske
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
4 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
31 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
14 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Bob Mionske
32 Portland Short Track Series Singlespeed Men Todd Sexton
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
5 Portland Short Track Series Category 2 Men 45+ David Luoma
DNF Cirque Criterium Men 1/2 Eddie French
14 Cirque Criterium Men 1/2 Cliff Heaberlin
10 Cirque Criterium Men 1/2 Joseph King
36 Cirque Criterium Men Category 3 John Lance
11 Cirque Criterium Men Category 3 Joseph Ferron
2 Cirque Criterium Men Category 3 Chris Ward
DNF Sublime Sublimity Men 1/2 Zach Winter
9 Sublime Sublimity Men 1/2 Cliff Heaberlin
19 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
21 Mt. Tabor Series Category 3 Men John Lance
18 Mt. Tabor Series Category 3 Men John Lance
16 Mt. Tabor Series Category 5 Men Robert Grunau
13 Twilight Criterium Category 1/2/3 Joseph Ferron
9 Twilight Criterium Category 1/2/3 David Wells
12 Twilight Criterium Category 1/2/3 Chris Ward
10 Twilight Criterium Category 1/2/3 Joseph Ferron
6 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman
29 Monday PIR Masters 1/2/3 John Lance
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
13 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
1 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Loraine Blake
13 Portland Short Track Series Category 2 Men 45+ David Luoma
7 Vanport Kermesse Category 1/2 Joseph King
13 Vanport Kermesse Category 4/5 Robert Grunau
18 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Senior Women Mindy Simmons
21 Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Category 3 Men Evan Siroky
298 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial: Combined Combined Mindy Simmons
307 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial: Combined Combined Evan Siroky
29 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Senior Women Mindy Simmons
51 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Category 3 Men Evan Siroky
20 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Senior Women Mindy Simmons
29 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Category 3 Men Evan Siroky
19 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Senior Women Mindy Simmons
9 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Category 3 Men Evan Siroky
23 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Senior Women Mindy Simmons
29 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3 Men Evan Siroky
DNF Hammer Velo Criterium Senior Men Alex Lightman
24 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Pro/1/2 Women Mindy Simmons
20 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Category 3 Men Evan Siroky
22 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Pro/1/2 Women Mindy Simmons
DNS Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Men Joseph Ferron
20 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Men Evan Siroky
18 Mt. Hood Cycling Classic Senior Women Mindy Simmons
21 Mt. Hood Cycling Classic Category 3 Men Evan Siroky
15 Tuesday PIR-May Series Category 4/5 Craig Broughton
26 Tuesday PIR-May Series Category 3/4 Craig Broughton
16 Tuesday PIR-May Series Category 3/4 Brian Schiller
14 Tuesday PIR-May Series Category 1/2/3 Alex Lightman
4 Tuesday PIR-May Series Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
17 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman
29 Monday PIR-Series Men 1/2/3 Justin Serna
13 Monday PIR-Series Men 1/2/3 Eddie French
15 Monday PIR-Series Men 4/5 Brian Schiller
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Justin Serna
5 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
8 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Men 45-54 David Luoma
4 Bend Don't Brake Men Category 3 Joseph Ferron
4 Bend Don't Brake Men Category 1/2 Cliff Heaberlin
14 Tuesday PIR-Series Category 4/5 Craig Broughton
23 Tuesday PIR-Series Category 3/4 Craig Broughton
13 Tuesday PIR-Series Category 3/4 Brian Schiller
4 Tuesday PIR-Series Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
5 Hutch's TT: Combined Combined David Wells
3 Hutch's TT Men 1/2 David Wells
65 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Valls
54 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Gyulafia
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
38 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
15 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
11 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Joseph Ferron
10 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Chris Ward
1 Mt. Tabor Circuit Race Category 3 Alex Lightman
7 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 5 Robert Grunau
5 Mt. Tabor Circuit Race Senior Men Cliff Heaberlin
13 Tuesday PIR-Series Category 4/5 Craig Broughton
18 Tuesday PIR-Series Category 3/4 Craig Broughton
12 Tuesday PIR-Series Category 3/4 Brian Schiller
10 Tuesday PIR-Series Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
8 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
5 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
21 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
8 Tuesday PIR Category 4/5 Craig Broughton
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
DNF Silverton RR Champs Masters Men 40-49 Eddie French
DNF Silverton RR Champs Men Category 3 Chris Ward
25 Silverton RR Champs Men Category 3 Alex Lightman
23 Silverton RR Champs Pro/1/2 Cliff Heaberlin
18 Silverton RR Champs Pro/1/2 Zach Winter
12 Silverton RR Champs Pro/1/2 Joseph King
15 Silverton RR Champs Men 4/5 Brian Schiller
28 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
4 Monday PIR Masters 4/5 Brian Schiller
4 Cascade Chainbreaker Category 3 Women 45+ Loraine Blake
16 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 45-54 David Luoma
69 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
46 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman
19 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
16 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
7 Tuesday PIR Category 4/5 Craig Broughton
31 Monday PIR Masters 1/2/3 Cliff Heaberlin
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Eddie French
14 Eugene Roubaix Men 5 Robert Grunau
29 Eugene Roubaix Men 3 Evan Siroky
2 Eugene Roubaix Men 1/2 Cliff Heaberlin
11 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Chris Ward
4 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Valls
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Evan Siroky
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Ward
8 Monday PIR Novice Men Leo Cau
12 Monday PIR-Series Totals Novice Men Leo Call
3 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
31 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
22 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
93 Tuesday PIR Category 1/2/3 Tommy Tuite
92 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
40 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
23 Tuesday PIR Category 4/5 Craig Broughton
10 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Mark Gyulafia
4 Estacada Time Trial Series Senior Men Mark Gyulafia
4 Tuesday PIR-April Series Totals Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
73 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Lance
71 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eddie French
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Tommy Tuite
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jason Dykstra
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Gyulafia
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bob Mionske
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Cliff Heaberlin
47 Tuesday PIR Category 3/4 Craig Broughton
52 Tuesday PIR Category 4/5 Robert Grunau
DNF Hornings Hustle MTB XC Category 2 Men 45-54 David Luoma
20 Kings Valley Road Race Category 3 Men Evan Siroky
61 Kings Valley Road Race Category 1/2 Men Joseph King
28 Kings Valley Road Race Category 1/2 Men Cliff Heaberlin
14 Kings Valley Road Race Category 1/2 Men Zach Winter
14 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 John Lance
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Gyulafia
31 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Pro/1/2 Men Cliff Heaberlin
10 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 3 Men Evan Siroky
253 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Combined Cliff Heaberlin
145 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Combined Evan Siroky
12 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Pro/1/2 Men Cliff Heaberlin
31 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 3 Men Evan Siroky
81 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Pro/1/2 Men Cliff Heaberlin
31 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Category 3 Men Evan Siroky
34 Cherry Blossom Cycling Classic Pro/1/2 Men Cliff Heaberlin
10 Cherry Blossom Cycling Classic Category 3 Men Evan Siroky
14 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Pro/1/2 Men Cliff Heaberlin
13 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Category 3 Men Evan Siroky
5 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 1/2 Joseph King
7 Piece of Cake Road Race Men 5 Robert Grunau
DNF Piece of Cake Road Race Men 1/2 Cliff Heaberlin
4 Piece of Cake Road Race Men 1/2 Zach Winter
21 Willamette Capitol Cup Criterium Men 1/2 Cliff Heaberlin
8 Willamette Capitol Cup Criterium Men 1/2 Zach Winter
29 Willamette Capitol Cup Criterium Men 4/5 Robert Grunau
22 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 5 Robert Grunau
14 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 1/2 Zach Winter
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 1/2 Cliff Heaberlin
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 1/2 Zach Winter
29 Banana Belt Series Men Category 5 Robert Grunau
22 Banana Belt Series Men Category 1/2 Zach Winter
20 Banana Belt Series Men Category 1/2 Cliff Heaberlin
14 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 5 Robert Grunau
8 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 1/2 Cliff Heaberlin
30 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 3 Alex Lightman
20 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 3 Chris Ward
53 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Mark Gyulafia
16 Jack Frost Time Trial Men 1/2 Mark Gyulafia
38 Cherry Pie Road Race Men Category 4 Craig Broughton
28 Cherry Pie Road Race Men Category 3 Alex Lightman
20 Cherry Pie Road Race Men Category 3 Chris Ward
46 Cherry Pie Road Race Men Category 1/2 Zach Winter
4 Cherry Pie Road Race Men Category 1/2 Cliff Heaberlin
14 Cherry Pie Road Race Men Category 5 A Robert Grunau