Guinness Cycling Team

Event Category Name
33 Kruger's Crossing CX Masters 35+ B Todd Sexton
9 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Byron Breeden
12 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed Byron Breeden
DNF Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A David Klipper
27 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Todd Sexton
11 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Singlespeed Byron Breeden
29 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Byron Breeden
2 Sandy/Boring Corn Cross Singlespeed Byron Breeden
61 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ B Todd Sexton
43 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Singlespeed Michael Risner
38 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Category A Byron Breeden
31 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ A Michael Risner
96 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ B Todd Sexton
56 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ B Brian Schiller
51 Cross Crusade: Heron Lakes Category C Matthew Wilkins
22 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Byron Breeden
24 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Byron Breeden
DNF Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Brian Schiller
DNF Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Todd Sexton
21 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Byron Breeden
47 Cross Crusade: Alpenrose Category C Matthew Wilkins
30 Blind Date at the Dairy Men C Matthew Wilkins
15 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Masters B 40+ Todd Sexton
DNF MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 Men 60+ Adam Finn Tate
14 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters B 40+ Todd Sexton
7 Battle at Barlow Singlespeed Byron Breeden
22 Battle at Barlow Masters 35+ B Brian Schiller
10 GPRT: Ninkrossi Category B Brian Schiller
11 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters B 40+ Todd Sexton
6 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters B 40+ Todd Sexton
15 GPRT: Zaaldercross Singlespeed Byron Breeden
21 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ B Brian Schiller
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters B 40+ Todd Sexton
8 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters B 40+ Todd Sexton
7 Hood River Double Cross Singlespeed Byron Breeden
13 Hood River Double Cross Masters 35+ B Brian Schiller
9 GPRT: Hood River Double Cross Singlespeed Byron Breeden
15 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters B 40+ Todd Sexton
1 Mt. Ashland Hillclimb: Road Road Category 2/3 Men 19-39 Evan Siroky
9 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men B 40+ Todd Sexton
8 Tuesday PIR: August Series Standings Category 4/5 Matthew Wilkins
13 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Harrison Harb
51 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Harrison Harb
6 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
7 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
DNS Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 1/2 Evan Siroky
17 Eugene Celebration: Stage 3 Men Category 1/2 Harrison Harb
15 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 1/2 Evan Siroky
13 Eugene Celebration: GC after stage 2 Men Category 1/2 Harrison Harb
19 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 1/2 Evan Siroky
13 Eugene Celebration: Stage 2 Men Category 1/2 Harrison Harb
19 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 1/2 Harrison Harb
11 Eugene Celebration: GC after stage 1 Men Category 1/2 Evan Siroky
21 Eugene Celebration Men Category 1/2 Evan Siroky
20 Eugene Celebration Men Category 1/2 Harrison Harb
11 Eugene Celebration Men Category 1/2 Harrison Harb
23 Eugene Celebration Men Category 1/2 Harrison Harb
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
12 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
13 OBRA TT: 24.9 miles: Combined Combined Evan Siroky
6 OBRA TT Men Category 1/2 Evan Siroky
6 OBRA TT: 24.9 miles Men Category 1/2 Evan Siroky
DNF Tuesday PIR Category 1/2/3 Harrison Harb
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
8 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
27 OBRA Criterium Championships Senior Men David Klipper
19 OBRA Criterium Championships Senior Men Evan Siroky
12 OBRA Criterium Championships Senior Men Harrison Harb
27 OBRA Criterium Championships Men Category 3 Michael Risner
2 Alpenrose Thursday Series: State Championship Points Race Senior Men David Klipper
22 Tuesday PIR: July Series Standings Category 4/5 Alexander Pettit Estell
15 Tuesday PIR: July Series Standings Category 4/5 Matthew Wilkins
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 john Lance
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
6 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
63 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Club Standings
39 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Singlespeed Todd Sexton
15 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men U35 Matthew Wilkins
23 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Todd Sexton
20 Vancouver Criterium Senior Men Joseph King
1 Vancouver Criterium Senior Men Harrison Harb
16 Vancouver Criterium Masters Men 40+ john Lance
11 Vancouver Criterium Category 4 Men Matthew Wilkins
14 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
25 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Todd Sexton
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Matthew Wilkins
6 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Ten Mile David Klipper
1 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Points Race David Klipper
6 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Miss and Out Mark Altaramirno
2 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Keirin Mark Altaramirno
7 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Sprints Mark Altaramirno
2 Alpenrose Velodrome Challenge Masters 10-Mile David Klipper
9 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Points Race David Klipper
4 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Men 500 TT Mark Altaramirno
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Harrison Harb
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
15 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
29 Monday PIR Masters 1/2/3 john Lance
13 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Matthew Wilkins
23 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
DNF Mt. Tabor Series Men Category 3 Alex Lightman
21 Tuesday PIR Category 3/4 john Lance
13 Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
54 Tuesday PIR Category 1/2/3 Alex Lightman
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
11 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Matthew Wilkins
66 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Alexander Pettit Estell
15 High Desert Omnium: Time Trial Men 4/5 Alexander Pettit Estell
19 High Desert Omnium: Criterium Men 4/5 Alexander Pettit Estell
15 St. Honoré Criterium Men 1/2/3 Joseph King
13 St. Honoré Criterium Men 1/2/3 David Klipper
DNF High Desert Omnium: OBRA Road Championships Men 4/5 Alexander Pettit Estell
13 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
21 Tuesday PIR Category 3/4 john Lance
12 Tuesday PIR Category 3/4 Greg van Amerongen
11 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
9 Tuesday PIR Category 4/5 Alexander Pettit Estell
13 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Two-Person Masters 80+ Todd Sexton
5 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
17 Tuesday PIR: June Series Standings Category 4/5 Matthew Wilkins
11 Tuesday PIR: June Series Standings Category 4/5 Greg van Amerongen
10 Tuesday PIR: June Series Standings Category 4/5 Chris Moon
2 Tuesday PIR: June Series Standings Category 4/5 Jon Kraft
24 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Joseph King
21 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 David Klipper
DNF Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
16 Tuesday PIR Men Category 4/5 Jon Durdick
4 Tuesday PIR Men Category 4/5 Jon Kraft
60 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Club Standings
39 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Singlespeed Todd Sexton
18 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men U35 Matthew Wilkins
30 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Todd Sexton
10 Mt. Tabor Circuit Race Senior Men David Klipper
3 Mt. Tabor Circuit Race Masters Men 40+ Category 1/2/3 David Klipper
28 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
DNF Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Rocky Serna
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
7 Tuesday PIR Category 4/5 Jon Kraft
24 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Todd Sexton
12 Mt. Tabor Series Senior Men David Klipper
2 Mt. Tabor Series Masters Men David Klipper
25 Mt. Tabor Series Men Category 4 Greg van Amerongen
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
19 Tuesday PIR Category 4/5 Jon Durdick
17 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
14 Tuesday PIR Category 4/5 Alexander Pettit Estell
9 Tuesday PIR Category 4/5 Greg van Amerongen
4 Tuesday PIR Category 4/5 Chris Moon
2 Tuesday PIR Category 4/5 Jon Kraft
30 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Todd Sexton
10 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Matthew Wilkins
8 Montinore Road Race Men Category 5 Alexander Pettit Estell
21 Montinore Road Race Men Category 1/2 Joseph King
4 Mt. Tabor Series Masters 40+ David Klipper
30 Mt. Tabor Series Senior Men Joseph King
28 Mt. Tabor Series Senior Men David Klipper
15 Mt. Tabor Series Men Category 5 Alexander Pettit Estell
4 Mt. Tabor Series Men Category 5 Christopher Moon
49 Tuesday PIR Category 3/4
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Buechel
8 Tuesday PIR Category 4/5 Matthew Wilkins
7 Tuesday PIR Category 4/5 Chris Moon
4 Tuesday PIR Category 4/5 Jon Kraft
DNF Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Rocky Serna
29 Portland Short Track Series MTB STXC Singlespeed Todd Sexton
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men U35 Matthew Wilkins
2 Alpenrose Heartbreaker Men Madison David Klipper
DNF Hammer Velo Criterium Men 4/5 Dan Koslicki
41 Hammer Velo Criterium Men 4/5 Michael Buckiewicz
30 Hammer Velo Criterium Men 4/5 Dylan McShooter
23 Tuesday PIR: May Series Standings Category 4/5 Dylan McShooter
15 Tuesday PIR: May Series Standings Category 4/5 Michael Buckiewicz
3 Tuesday PIR: May Series Standings Category 4/5 Chris Moon
2 Tuesday PIR: May Series Standings Category 4/5 Jon Kraft
8 Twilight TT Series: May Series Standings Eddy Rocky Sema
25 Tuesday PIR Category 3/4 Todd Sexton
24 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Schiller
5 Tuesday PIR Category 4/5 Jon Kraft
3 Tuesday PIR Category 4/5 Chris Moon
2 Monday PIR: May Series Standings Category 1/2/3+ Steve Remy
12 Bend Don't Brake Masters Men 40+ Steve Remy
4 Bend Don't Brake Masters Men 40+ David Klipper
18 Bend Don't Brake Masters Men 40+/50+/60+ Steve Remy
4 Bend Don't Brake Masters Men 40+/50+/60+ David Klipper
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
48 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Remy
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bob Mionske
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
2 Tuesday PIR Category 4/5 Chris Moon
8 Twilight TT Series: Series Standings Eddy Rocky Sema
2 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Steve Remy
49 Monday PIR Masters 1/2/3 David Klipper
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Steve Remy
13 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 Joseph King
31 Twilight TT Series: Combined Combined Rocky Sema
8 Twilight TT Series: Series Standings Eddy Rocky Sema
2 Twilight TT Series Eddy Rocky Sema
70 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
69 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
52 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mike Buechel
2 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3+ Steve Remy
1 Monday PIR Masters 1/2/3 Steve Remy
26 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings after race 2 Men 1/2 Joseph King
75 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Klipper
13 Tuesday PIR Category 3/4 Byron Breeden
10 Tuesday PIR Category 4/5 Dylan McShooter
8 Tuesday PIR Category 4/5 Michael Buckiewicz
38 Monday PIR Masters 1/2/3 David Klipper
6 Monday PIR Masters 1/2/3 Steve Remy
27 Banana Belt Series Men 1/2 Joseph King
15 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Joseph King
102 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Remy
97 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Remy
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joseph King
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
9 Tuesday PIR Category 4/5 Christopher Moon
7 Tuesday PIR Category 4/5 Michael Buckiewicz
19 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4/5 Christopher Moon
9 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4/5 Dylan McShooter
2 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4/5 Michael Buckiewicz
22 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Steve Remy
15 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Byron Breeden
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Steve Remy
4 Monday PIR: April Series Standings Category 1/2/3+ Steve Remy
DNF Eugene Roubaix Masters Men 1/2/3 Steve Remy
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Remy
4 Tuesday PIR Category 4/5 Dylan McShooter
2 Tuesday PIR Category 4/5 Michael Buckiewicz
2 Monday PIR Masters 1/2/3 Steve Remy
11 Gorge Short Track Shoot-Out: Afternoon Category 2 Men 45+ David Luoma
16 Gorge Short Track Shoot-Out: Morning Category 2 Men 45+ David Luoma
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Byron Breeden
2 Tuesday PIR Category 4/5 Michael Buckiewicz
56 Monday PIR Masters 1/2/3 Steve Remy
31 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 David Klipper
20 Kings Valley Road Race Men Category 1/2 Joseph King
27 Gorge Roubaix Men Category 1/2 Joseph King
9 Cherry Pie Men Category 4/5 Michael Buckiewicz
7 Cherry Pie Men Category 4/5 Dylan McShooter
23 Cherry Pie Men Category 1/2 Joseph King
29 Cherry Pie Masters Men 40+ Steve Remy
27 Cherry Pie Masters Men 40+ Mike Buechel
6 Dirty Circles 3 Masters Men 1/2/3 Steve Remy
18 Dirty Circles 3 Men 4/5 Dylan McShooter
1 Dirty Circles 3 Men 4/5 Michael Buckiewicz
32 Dirty Circles 2 Men 1/2/3 Steve Remy
9 Dirty Circles 2 Masters Men 1/2/3 Steve Remy
35 Dirty Circles Men 4/5 Dylan McShooter
7 Dirty Circles Men 4/5 Michael Buckiewicz
1 Dirty Circles Masters Men 1/2/3 35+ Steve Remy
1 Dirty Circles 1 Masters Men 1/2/3 Steve Remy
114 Jack Frost TT: Combined Combined Mike Buiewicz
28 Jack Frost TT Men 4/5 Mike Buiewicz