Trinity Bikes

Event Category Name
16 Tuesday PIR Category 4/5 Michael Grindstaff
29 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Grindstaff
19 OBRA TT Masters Men 60+ Larry Hunter
23 OBRA TT: 12.4 miles: Combined Combined Larry Hunter
9 OBRA TT: 12.4 miles Masters Men 65+ Larry Hunter
9 OBRA TT Masters Men 65+ Larry Hunter
5 OBRA Criterium Championships Men Category 5 Michael Grindstaff
9 Vancouver Criterium Category 5 Men Michael Grindstaff
5 Vancouver Criterium Category 5 Men Gary O'Connell
7 Gresham Criterium Masters 40+ 4/5 Gary O'Connell
2 Gresham Criterium Category 5 Gary O'Connell
12 Pringle Creek Criterium Men Category 4/5 Michael Grindstaff
5 High Cascades 100 Singlespeed Men Jon Conway
83 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined Larry Hunter
20 High Desert Omnium: Criterium Men 4/5 Gary O'Connell
5 High Desert Omnium: Time Trial Masters Men 60+ Larry Hunter
17 High Desert Omnium: Criterium Men 4/5 Michael Grindstaff
10 High Desert Omnium Masters Men 60+ Larry Hunter
1 Pickett's Charge MTB XC Singlespeed Men Jon Conway
6 Pickett's Charge MTB XC Cyldesdale 200+ Robert Gilbert
2 Pickett's Charge MTB XC Novice Women Category 3 19-39 Kodi Snider
2 Pickett's Charge MTB XC Sport Women Category 2 19-39 Samantha Pharris
1 Pickett's Charge MTB XC Sport Men Category 2 50-59 David Morrison
11 Pickett's Charge MTB XC Sport Men Category 2 40-49 Gary O'Connell
8 Pickett's Charge MTB XC Sport Men Category 2 19-39 Cory Tanler
3 Pickett's Charge MTB XC Expert Men Category 1 45+ Jerry Fox
12 Pickett's Charge MTB XC Expert Men Category 1 19-44 Shane Johnson
1 Test of Endurance MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider
7 Test of Endurance MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 60-Miler Shane Johnson
2 Test of Endurance MTB XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert
1 Alsea Falls MTB XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison
2 Alsea Falls MTB XC Sport (Category 2) Women 19-39 Samantha Pharris
1 Alsea Falls MTB XC Singlespeed Men Jon Conway
1 Alsea Falls MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider
4 Alsea Falls MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson
2 Alsea Falls MTB XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert
4 Return on the Jedi: XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson
1 Return on the Jedi: XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison
2 Return on the Jedi: XC Singlespeed Men Jon Conway
1 Return on the Jedi: XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider
1 Return on the Jedi: XC Expert (Category 1) Men 45+ Jerry Fox
4 Return on the Jedi: XC Sport (Category 2) Women 19-39 Samantha Pharris
1 Return on the Jedi: XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert
1 Return on the Jedi: STXC Expert (Category 1) Men 45+ Jerry Fox
4 Return on the Jedi Elite, Ss, Category 1 Men Jerry Fox
1 Return on the Jedi: TT Expert (Category 1) Men 45+ Jerry Fox
8 Sister's Stampede MTB XC Clydesdale 200+ Bob Gilbert
45 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 40-49 Gary O'Connell
1 Sister's Stampede MTB XC Novice Women 19-39 Kodi Snider
5 Sister's Stampede MTB XC Expert Men Shane Johnson
5 Sister's Stampede MTB XC Expert Men 45+ Jerry Fox
4 Sister's Stampede MTB XC Singlespeed Men Jon Conway
15 Bend Don't Brake Men Category 4/5 Jake Akerberg
9 Bend Don't Brake Men Category 4 Jake Akerberg
23 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Masters Men C 35+ Dale Nixon
1 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Sport Men 50-59 David Morrison
3 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Singlespeed Men Jon Conway
1 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Novice Women 19-39 Kodi Snider
3 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Expert Men 45+ Jerry Fox
7 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Expert Men Shane Johnson
1 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert
11 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Sport Men 19-39 Cory Tanler
8 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Expert Men 45+ Jerry Fox
4 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Clydesdale 200+ Robert Gilbert
8 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Expert Men Shane Johnson
3 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Novice Women 19-39 Kodi Snider
2 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Singlespeed Men Jon Conway
3 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Sport Men 50-59 David Morrison
21 WebCyclery Chainbreaker presented by Bend Endurance Academy Sport Men 40-49 Gary O'Connell
2 Coast Hills Classic MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider
2 Coast Hills Classic MTB XC Clydesdale 200+ Robert Gilbert
3 Coast Hills Classic MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson
1 Coast Hills Classic MTB XC Singlespeed Men Jon Conway
1 Coast Hills Classic MTB XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison
DNF Coast Hills Classic MTB XC Sport (Category 2) Women 19-39 Samantha Pharris
1 Bear Springs: MTB XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison
8 Bear Springs: MTB XC Sport (Category 2) Women 19-39 Samantha Pharris
5 Bear Springs: MTB XC Sport (Category 2) Men 19-39 Cory Tanler
2 Bear Springs: MTB XC Singlespeed Men Jon Conway
2 Bear Springs: MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider
5 Bear Springs: MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson
2 Bear Springs: MTB XC Clydesdale 200+ Bob Gilbert
2 Eugene Roubaix Men Category 5 Jon Conway
38 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Michael Grindstaff
34 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 sean galloway
19 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Jon Conway
4 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Ville Suominen
2 Kings Valley Road Race Men Category 4/5 Shane Johnson
23 Kings Valley Road Race Masters Men 50+ 3/4/5 David Morrison
4 Mudslinger: MTB XC Singlespeed Men Jon Conway
11 Mudslinger: MTB XC Sport (Category 2) Women 19-39 Samantha Pharris
2 Mudslinger: MTB XC Sport (Category 2) Men 50-59 David Morrison
7 Mudslinger: MTB XC Sport (Category 2) Men 19-39 Cory Tanler
3 Mudslinger: MTB XC Novice (Category 3) Women 19-39 Kodi Snider
25 Mudslinger: MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Bob Gilbert
9 Mudslinger: MTB XC Expert (Category 1) Men 19-44 Shane Johnson
40 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Michael Grindstaff
35 Gorge Roubaix Masters Men Category 4/5 David Morrison
15 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Jon Conway
11 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Shane Johnson
37 Gorge Roubaix Masters Men Category 4/5 David Morrison
47 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Michael Grindstaff
14 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Jon Conway
5 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Shane Johnson
19 Cherry Pie Women Category 4/5 Samantha Pharris
13 Cherry Pie Men Category 5 Cory Tanler
5 Cherry Pie Men Category 5 Jon Conway
16 Cherry Pie Men Category 4 Shane Johnson
10 Echo Red to Red MTB XC Category 3 Women 19-39 Kodi Snider
7 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Women 19-39 Samantha Pharris
19 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 19-39 Robert Gilbert
4 Echo Red to Red MTB XC Category 1 Men 19-39 Shane Johnson