Team S+M

Event Category Name
3 Psycho Cross Pseries Men 50+ Ron Strasser
3 USGP of Cyclocross Masters Men 55+ Ron Strasser
DNS USGP of Cyclocross Junior Men 15-16 Zachery Leritz
DNS USGP of Cyclocross Category C Men/Beginners Tighe Vroman
3 USGP of Cyclocross Category C Men/Beginners Nicholas Leritz
8 USGP of Cyclocross Masters Men 55+ Peter Spir
7 USGP of Cyclocross Masters Men 55+ Ron Strasser
66 USGP of Cyclocross Category B Men Steven Case
45 USGP of Cyclocross Category C Men/Beginners Tighe Vroman
3 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men 50+ Ron Strasser
6 Psycho Cross Pseries Men 50+ Ron Strasser
35 Kruger's Crossing CCX Singlespeed Joseph Marek
DNF Kruger's Crossing CCX Masters 50+ John Eric Lutz
6 Kruger's Crossing CCX Masters 50+ Ron Strasser
28 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ B Ken Pace
DNF Kruger's Crossing CCX Masters 35+ C John Huntsman
22 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ C Mike Zoormajian
6 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ C Torsten Kjellstrand
10 Kruger's Crossing CCX Women A Margi Lifsey
10 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ A Jeff Edes
3 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men 50+ Ron Strasser
6 Psycho Cross Pseries Men 50+ Ron Strasser
17 Cross Crusade Women A Christy Love
15 Cross Crusade Women A Margi Lifsey
DNF Cross Crusade Category A Jeff Struck
DNF Cross Crusade Category A Jonathan Myers
27 Cross Crusade Category A Neal Bibler
18 Cross Crusade Category A Scott Bradway
1 Cross Crusade Category A Sean Babcock
32 Cross Crusade Masters 35+ A Jeff Edes
14 Cross Crusade Masters 35+ A Aaron Leritz
14 Cross Crusade Masters Women 45+ Renee Pype
2 Cross Crusade Masters Women 45+ Evelyn West
72 Cross Crusade Singlespeed Joseph Marek
19 Cross Crusade Singlespeed Jerry Sizlah
14 Cross Crusade Singlespeed Jonathan Smith
59 Cross Crusade Masters 50+ Dan Burton
54 Cross Crusade Masters 50+ Paul Montgomery
53 Cross Crusade Masters 50+ John Eric Lutz
30 Cross Crusade Masters 50+ Dieter Hoffmann
10 Cross Crusade Masters 50+ Ron Strasser
17 Cross Crusade Masters 35+ B Ken Pace
23 Cross Crusade Junior Men Zachery Leritz
111 Cross Crusade Masters 35+ C Mike Zoormajian
109 Cross Crusade Masters 35+ C John Huntsman
92 Cross Crusade Masters 35+ C Geoff Sanderson
81 Cross Crusade Masters 35+ C Lee Stocker
61 Cross Crusade Masters 35+ C Ed Chrisman
47 Cross Crusade Masters 35+ C Nicholas Leritz
37 Cross Crusade Masters 35+ C Mitch Yoder
32 Cross Crusade Masters 35+ C Joseph Marek
31 Cross Crusade Masters 35+ C Torsten Kjellstrand
25 Cross Crusade Women A Margi Lifsey
8 Cross Crusade Women A Christy Love
5 Cross Crusade Women A Rhonda Mazza
48 Cross Crusade Category A Jeff Struck
20 Cross Crusade Category A Scott Bradway
7 Cross Crusade Category A Spencer Paxson
4 Cross Crusade Category A Sean Babcock
40 Cross Crusade Masters 35+ A Jeff Edes
35 Cross Crusade Masters 35+ A Aaron Leritz
30 Cross Crusade Women B Anna Saltonstall
83 Cross Crusade Singlespeed Nick Makanna
27 Cross Crusade Singlespeed Jonathan Smith
65 Cross Crusade Masters 50+ Dan Burton
58 Cross Crusade Masters 50+ John Eric Lutz
46 Cross Crusade Masters 50+ Paul Montgomery
39 Cross Crusade Masters 50+ Peter Spir
24 Cross Crusade Masters 50+ Dieter Hoffmann
11 Cross Crusade Masters 50+ Ron Strasser
21 Cross Crusade Junior Men Zachery Leritz
42 Cross Crusade Masters 35+ B Ken Pace
29 Cross Crusade Masters 35+ B Brady Brady
112 Cross Crusade Masters 35+ C Ed Chrisman
95 Cross Crusade Masters 35+ C Geoff Sanderson
76 Cross Crusade Masters 35+ C Mitch Yoder
74 Cross Crusade Masters 35+ C Lee Stocker
46 Cross Crusade Masters 35+ C Nicholas Leritz
31 Cross Crusade Masters 35+ C Mick Desserault
25 Cross Crusade Masters 35+ C Torsten Kjellstrand
10 Cross Crusade Category C Steven Case
107 Cross Crusade Beginner Men CCX Richard Rintoul
80 Cross Crusade Beginner Men CCX Keith Routman
169 SSCXWC Men Sscxwc Ron Strasser
160 SSCXWC Men Sscxwc Tighe Vroman
11 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men C Mitch Yoder
2 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men B Jeff Edes
2 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Women B Margi Lifsey
2 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men A Scott Bradway
9 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Category A Spencer Paxson
8 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Category A Sean Babcock
1 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Category A Barry Wicks
3 Cross Crusade Women B Margi Lifsey
13 Cross Crusade Masters Women 45+ Renee Pype
50 Cross Crusade Singlespeed Joseph Marek
32 Cross Crusade Singlespeed Brady Brady
72 Cross Crusade Category B Zach Roeder
70 Cross Crusade Category B Michael Lilienthal
39 Cross Crusade Category A Neal Bibler
34 Cross Crusade Category A Jeremiah Swanson
16 Cross Crusade Category A Scott Bradway
4 Cross Crusade Category A Sean Babcock
10 Cross Crusade Masters 35+ A Aaron Leritz
12 Cross Crusade Women A Christy Love
3 Cross Crusade Women A Rhonda Mazza
46 Cross Crusade Masters 50+ Keith Routman
45 Cross Crusade Masters 50+ John Eric Lutz
13 Cross Crusade Masters 50+ Ron Strasser
43 Cross Crusade Masters 35+ B Ken Pace
45 Cross Crusade Masters 35+ C Geoff Sanderson
28 Cross Crusade Masters 35+ C Lee Stocker
22 Cross Crusade Masters 35+ C Nicholas Leritz
18 Cross Crusade Masters 35+ C Torsten Kjellstrand
15 Cross Crusade Masters 35+ C Mitch Yoder
10 Cross Crusade Masters 35+ C Mick Desserault
9 Cross Crusade Masters 35+ C Joseph Marek
45 Cross Crusade Singlespeed Joseph Marek
34 Cross Crusade Category A Neal Bibler
22 Cross Crusade Category A Jonathan Myers
17 Cross Crusade Category A Scott Bradway
9 Cross Crusade Category A Sean Babcock
10 Cross Crusade Women A Christy Love
14 Cross Crusade Masters 50+ Ron Strasser
DNF Cross Crusade Masters 35+ B Brady Brady
39 Cross Crusade Masters 35+ B Ken Pace
27 Cross Crusade Masters 35+ B Jeff Edes
39 Cross Crusade Masters 35+ C Lee Stocker
30 Cross Crusade Masters 35+ C Mitch Yoder
17 Cross Crusade Masters 35+ C Mick Desserault
10 Cross Crusade Masters 35+ C Joseph Marek
9 Cross Crusade Women B Margi Lifsey
22 Cross Crusade Women B Anna Saltonstall
9 Cross Crusade Women B Margi Lifsey
4 Cross Crusade Masters Women 45+ Evelyn West
71 Cross Crusade Singlespeed Joseph Marek
63 Cross Crusade Singlespeed Nick Makanna
96 Cross Crusade Category B Zach Roeder
11 Cross Crusade Category B JOhn Smith
2 Cross Crusade Category B Michael Lilienthal
17 Cross Crusade Women A Audrey Brown
9 Cross Crusade Women A Christy Love
8 Cross Crusade Women A Rhonda Mazza
52 Cross Crusade Category A Jeff Struck
40 Cross Crusade Category A Jonathan Myers
38 Cross Crusade Category A Jeremiah Swanson
36 Cross Crusade Category A Neal Bibler
32 Cross Crusade Category A chad swanson
17 Cross Crusade Category A Cary Miller
14 Cross Crusade Category A Scott Bradway
2 Cross Crusade Category A Sean Babcock
27 Cross Crusade Masters 35+ A Aaron Leritz
61 Cross Crusade Masters 50+ John Eric Lutz
28 Cross Crusade Masters 50+ Dieter Hoffmann
13 Cross Crusade Masters 50+ Ron Strasser
28 Cross Crusade Masters 35+ B Ken Pace
5 Cross Crusade Masters 35+ B Jeff Edes
96 Cross Crusade Masters 35+ C Lee Stocker
71 Cross Crusade Masters 35+ C Geoff Sanderson
42 Cross Crusade Masters 35+ C Nicholas Leritz
35 Cross Crusade Masters 35+ C Mitch Yoder
8 Cross Crusade Masters 35+ C Joseph Marek
5 Cross Crusade Masters 35+ C Mick Desserault
85 Cross Crusade Category C Tighe Vroman
7 Cross Crusade Category C Steven Case
118 Cross Crusade Beginner Men CCX Richard Rintoul
65 Cross Crusade Beginner Men CCX Keith Routman
12 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Masters Men C Mitch Yoder
11 Willamette Valley Cross Series Masters Men C Mitch Yoder
DNF Cross Crusade Category A Cary Miller
53 Cross Crusade Category A Jeff Struck
39 Cross Crusade Category A Jonathan Myers
31 Cross Crusade Category A chad swanson
29 Cross Crusade Category A Neal Bibler
23 Cross Crusade Category A Jeremiah Swanson
8 Cross Crusade Category A Scott Bradway
2 Cross Crusade Category A Sean Babcock
DNF Cross Crusade Masters 35+ A Mathew Braun
42 Cross Crusade Masters 35+ A Aaron Leritz
17 Cross Crusade Women A Audrey Brown
13 Cross Crusade Women A Christy Love
4 Cross Crusade Women A Rhonda Mazza
22 Cross Crusade Women B Anna Saltonstall
2 Cross Crusade Women B Margi Lifsey
11 Cross Crusade Masters Women 45+ Renee Pype
6 Cross Crusade Masters Women 45+ Evelyn West
DNF Cross Crusade Singlespeed Jonathan Smith
75 Cross Crusade Singlespeed Nick Makanna
63 Cross Crusade Singlespeed Joseph Marek
4 Cross Crusade Category B Michael Lilienthal
42 Cross Crusade Masters 50+ Paul Montgomery
26 Cross Crusade Masters 50+ Dieter Hoffmann
13 Cross Crusade Masters 50+ Ron Strasser
25 Cross Crusade Masters 35+ B Ken Pace
124 Cross Crusade Masters 35+ C Geoff Sanderson
110 Cross Crusade Masters 35+ C John Huntsman
100 Cross Crusade Masters 35+ C Lee Stocker
92 Cross Crusade Masters 35+ C Ed Christman
57 Cross Crusade Masters 35+ C Mitch Yoder
24 Cross Crusade Masters 35+ C Torsten Kjellstrand
6 Cross Crusade Masters 35+ C Mick Desserault
5 Cross Crusade Masters 35+ C Joseph Marek
112 Cross Crusade Category C Connor Wiles
74 Cross Crusade Category C Tighe Vroman
10 Cross Crusade Category C Steven Case
3 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men 50+ Ron Strasser
5 Psycho Cross Pseries Men 50+ Ron Strasser
3 Blind Date at the Dairy Women A Christy Love
6 Blind Date at the Dairy Men A Scott Bradway
17 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ron Strasser
22 Cross Crusade Women B Anna Saltonstall
2 Cross Crusade Women B Margi Lifsey
10 Cross Crusade Masters Women 45+ Renee Pype
70 Cross Crusade Singlespeed Joseph Marek
66 Cross Crusade Singlespeed Nick Makanna
20 Cross Crusade Singlespeed Jonathan Smith
5 Cross Crusade Category B Michael Lilienthal
27 Cross Crusade Masters 35+ A Aaron Leritz
22 Cross Crusade Masters 35+ A Jeff Struck
13 Cross Crusade Masters 35+ A Mathew Braun
35 Cross Crusade Category A Jonathan Myers
34 Cross Crusade Category A Neal Bibler
32 Cross Crusade Category A Jeremiah Swanson
25 Cross Crusade Category A Cary Miller
18 Cross Crusade Category A Scott Bradway
8 Cross Crusade Category A Spencer Paxson
1 Cross Crusade Category A Sean Babcock
17 Cross Crusade Women A Audrey Brown
15 Cross Crusade Women A Christy Love
5 Cross Crusade Women A Rhonda Mazza
58 Cross Crusade Masters 50+ Keith Routman
53 Cross Crusade Masters 50+ John Eric Lutz
31 Cross Crusade Masters 50+ Dieter Hoffmann
18 Cross Crusade Masters 50+ Ron Strasser
61 Cross Crusade Masters 35+ B Ken Pace
41 Cross Crusade Masters 35+ B Brady Brady
7 Cross Crusade Masters 35+ B Jeff Edes
DNF Cross Crusade Masters 35+ C Lee Stocker
127 Cross Crusade Masters 35+ C Evelyn West
110 Cross Crusade Masters 35+ C Ed Chrisman
91 Cross Crusade Masters 35+ C Geoff Sanderson
38 Cross Crusade Masters 35+ C Mitch Yoder
29 Cross Crusade Masters 35+ C Mick Desserault
8 Cross Crusade Masters 35+ C Joseph Marek
DNF Cross Crusade Category C Rob Finch
72 Cross Crusade Category C Tighe Vroman
71 Cross Crusade Category C Jason Beasley
33 Cross Crusade Category C Connor Wiles
66 Cross Crusade Beginner Men CCX Richard Rintoul
22 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ron Strasser
23 Blind Date at the Dairy Men A Scott Bradley
5 Blind Date at the Dairy Women A Audrey Brown
2 Blind Date at the Dairy Women A Christy Love
49 Cross Crusade Masters 35+ A Mathew Braun
43 Cross Crusade Masters 35+ A Aaron Leritz
DQ Cross Crusade Category A Jeremiah Swanson
57 Cross Crusade Category A Jeff Struck
34 Cross Crusade Category A chad swanson
33 Cross Crusade Category A Neal Bibler
28 Cross Crusade Category A Scott Bradway
18 Cross Crusade Category A Spencer Paxson
12 Cross Crusade Category A Cary Miller
4 Cross Crusade Category A Sean Babcock
22 Cross Crusade Women A Christy Love
16 Cross Crusade Women A Audrey Brown
3 Cross Crusade Women A Rhonda Mazza
62 Cross Crusade Singlespeed Nick Makanna
22 Cross Crusade Singlespeed Jonathan Smith
106 Cross Crusade Category B Zach Roeder
4 Cross Crusade Category B Michael Lilienthal
31 Cross Crusade Women B Anna Saltonstall
11 Cross Crusade Women B Margi Lifsey
18 Cross Crusade Masters Women 45+ Renee Pype
5 Cross Crusade Masters Women 45+ Evelyn West
76 Cross Crusade Masters 50+ Dan Burton
68 Cross Crusade Masters 50+ John Eric Lutz
46 Cross Crusade Masters 50+ Peter Spir
22 Cross Crusade Masters 50+ Dieter Hoffmann
12 Cross Crusade Masters 50+ Ron Strasser
DNF Cross Crusade Masters 35+ B Jeff Edes
45 Cross Crusade Masters 35+ B Brady Brady
28 Cross Crusade Masters 35+ B Ken Pace
29 Cross Crusade Junior Men Zachery Leritz
149 Cross Crusade Category C Zach Roeder
122 Cross Crusade Category C Rob Finch
111 Cross Crusade Category C Tighe Vroman
90 Cross Crusade Category C Brian Baumann
85 Cross Crusade Category C Jason Beasley
41 Cross Crusade Category C Connor Wiles
4 Cross Crusade Category C Steven Case
100 Cross Crusade Beginner Men CCX Keith Routman
138 Cross Crusade Masters 35+ C Geoff Sanderson
114 Cross Crusade Masters 35+ C Lee Stocker
83 Cross Crusade Masters 35+ C John Huntsman
72 Cross Crusade Masters 35+ C Ed Chrisman
49 Cross Crusade Masters 35+ C Torsten Kjellstrand
26 Cross Crusade Masters 35+ C Mick Desserault
14 Willamette Valley Cross Series Masters Men C Mitch Yoder
7 Willamette Valley Cross Series Masters Men B Jeff Edes
9 Willamette Valley Cross Series Women B Margi Lifsey
6 Willamette Valley Cross Series Masters Men A Scott Bradway
21 Willamette Valley Cross Series Men Category A Spencer Paxson
19 Willamette Valley Cross Series Men Category A Sean Babcock
6 Willamette Valley Cross Series Men Category A Barry Wicks
7 Willamette Valley Cross Series Masters C Men Mitch Yoder
24 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ron Strasser
32 Blind Date at the Dairy Men B Ken Pace
31 Blind Date at the Dairy Men B Michael Lilienthal
11 Blind Date at the Dairy Men B Jeff Edes
29 Blind Date at the Dairy Men A Cary Miller
5 Blind Date at the Dairy Women A Audrey Brown
4 Blind Date at the Dairy Women A Christy Love
47 Battle at Barlow Men B Zach Roeder
2 Battle at Barlow Men B Mathew Braun
7 Battle at Barlow Women B Anna Saltonstall
6 Battle at Barlow Women B Margi Lifsey
8 Battle at Barlow Masters Women 45+ Renee Pype
30 Battle at Barlow Masters 50+ Dan Burton
7 Battle at Barlow Masters 50+ Ron Strasser
17 Battle at Barlow Masters B Ken Pace
66 Battle at Barlow Masters C Lee Stocker
56 Battle at Barlow Masters C John Huntsman
37 Battle at Barlow Masters C Mitch Yoder
58 Battle at Barlow Men C Tighe Vroman
20 Battle at Barlow Senior Men A chad swanson
17 Battle at Barlow Senior Men A Neal Bibler
13 Battle at Barlow Senior Men A Jonathan Myers
9 Battle at Barlow Senior Men A Scott Bradway
8 Battle at Barlow Senior Men A Cary Miller
1 Battle at Barlow Senior Men A Sean Babcock
10 Battle at Barlow Women A Audrey Brown
DNF Battle at Barlow Masters Men A Mathew Braun
15 Battle at Barlow Masters Men A Aaron Leritz
24 Blind Date at the Dairy Men C Steven Case
14 Blind Date at the Dairy Men B Jeff Edes
9 Blind Date at the Dairy Women A Audrey Brown
2 Blind Date at the Dairy Women A Christy Love
6 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ron Strasser
22 Blind Date at the Dairy Men A Scott Bradway
19 Blind Date at the Dairy Men A Cary Miller
DNF Blind Date at the Dairy Men A Jonathan Myers
6 Blind Date at the Dairy Men A Cary Miller
20 Blind Date at the Dairy Men B Ken Pace
8 Blind Date at the Dairy Men B Jeff Edes
20 Blind Date at the Dairy Singlespeed Ron Strasser
57 Blind Date at the Dairy Men C Tighe Vroman
10 Blind Date at the Dairy Men C Steven Case
10 Hood River Double Cross Senior Men A Cary Miller
8 Hood River Double Cross Senior Men A chad swanson
22 Hood River Double Cross Masters Men A Aaron Leritz
1 Hood River Double Cross Women B Anna Saltonstall
2 Hood River Double Cross Men B Mathew Braun
DNF Hood River Double Cross Masters Men 50+ Dan Burton
10 Hood River Double Cross Masters Men 50+ Ron Strasser
13 Hood River Double Cross Junior Men Zachery Leritz
6 Hood River Double Cross Masters Men B Jeff Edes
4 Hood River Double Cross Masters Men B Ken Pace
23 Hood River Double Cross Masters Men C Geoff Sanderson
3 Hood River Double Cross Masters Men C Mick Desserault
17 Hood River Double Cross Men C Tighe Vroman
28 Hood River Double Cross Masters Men C John Huntsman
17 Hood River Double Cross Masters Men C Mitch Yoder
12 Hood River Double Cross Masters Men 50+ Peter Spir
7 Hood River Double Cross Masters Men 50+ Ron Strasser
2 Hood River Double Cross Masters Men B Jeff Edes
9 Hood River Double Cross Senior Men A chad swanson
8 Hood River Double Cross Senior Men A Neal Bibler
3 Hood River Double Cross Men B Mathew Braun
4 Hood River Double Cross Women B Anna Saltonstall
3 Psycho Cross Pseries Men 50+ Ron Strasser
3 Psycho Cross Pseries Men 50+ Ron Strasser
5 Suffer'n on the Summit Pro Men Jonathan Myers
2 Suffer'n on the Summit Pro Men Sean Babcock
1 Pain on the Peak Masters B Jeff Edes
8 Pain on the Peak Masters 50+ Ron Strasser
15 Pain on the Peak Men C Steven Case
1 Pain on the Peak Men B Neal Bibler
2 Pain on the Peak Women A Rhonda Mazza
DNF Pain on the Peak Men A Cary Miller
13 Pain on the Peak Men A Sean Babcock
2 Cross Over Stage Race Men 50+ Ron Strasser
5 Cross Over Stage Race Men Category B Masters Ken Pace
5 Cross Over Stage Race: General Classification after Stage 2 Masters Men B Ken Pace
4 Cross Over Stage Race: General Classification after Stage 2 Masters Men 50+ Ron Strasser
5 Cross Over Stage Race: Stage Two: Cross Crit Masters Men B Ken Pace
4 Cross Over Stage Race: Stage Two: Cross Crit Masters Men 50+ Ron Strasser
3 Cross Over Stage Race Men 50+ Ron Strasser
6 Cross Over Stage Race Men Category B Masters Ken Pace
4 Cross Over Stage Race: Stage One: Cross TT Masters Men Category B Ken Pace
4 Cross Over Stage Race: Stage One: Cross TT Masters Men 50+ Ron Strasser
3 Salem STXC Race Series Pro/Category 1 Men Neal Bibler
7 Salem STXC Race Series: Series Standings Category 2 Men Ron Strasser
3 Salem STXC Race Series: Series Standings Pro/Category 1 Men Neal Bibler
7 Salem STXC Race Series Category 2 Men Ron Strasser
2 Salem STXC Race Series Pro/Category 1 Men Neal Bibler
7 Salem STXC Race Series Category 2 Men Ron Strasser
3 Salem STXC Race Series Pro/Category 1 Men Neal Bibler
24 Monday PIR Masters 4/5 John Huntsman
83 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Rhonda Mazza
10 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Jonathan Myers
131 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Ron Strasser
116 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Audrey Brown
4 OBRA Hillclimb Championship Women 1/2 Rhonda Mazza
5 OBRA Hillclimb Championship Men 1/2 Jonathan Myers
5 OBRA Hillclimb Championship Masters Men 60+ Ron Strasser
1 OBRA Hillclimb Championship Women Category 3 Audrey Brown
3 Salem STXC Race Series Pro/Category 1 Men Neal Bibler
9 Salem STXC Race Series Category 2 Men Ron Strasser
10 Salem STXC Race Series Category 2 Men Ron Strasser
3 Salem STXC Race Series Pro/Category 1 Men Neal Bibler
1 Gresham Criterium Fat Tire Field Ron Strasser
9 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Audrey Brown
12 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Jeff Edes
1 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Neal Bibler
18 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Jonathan Myers
17 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Scott Bradway
14 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Jeff Edes
3 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Ron Strasser
20 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ken Pace
6 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ben Edwards
3 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Women 10-14 Ruby Edwards
DNF Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 19+ Mark Jenkins
2 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Ron Strasser
DNF Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ken Pace
4 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ben Edwards
3 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Audrey Brown
1 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Neal Bibler
21 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Category 2 Men Spencer Paxson
5 OUCH: Combined Combined Jonathan Myers
3 OUCH: Combined Combined Erik Tonkin
2 OUCH Men Category 1/2 Jonathan Myers
1 OUCH Men Category 1/2 Erik Tonkin
50 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Spencer Paxson
58 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Category 2 Men Spencer Paxson
25 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Category 2 Men Spencer Paxson
DNS Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Brandon Fisher
14 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Spencer Paxson
5 Mid-Summer Criterium Series Category 4/5 Men Steven Case
18 Cascade Cycling Classic Category 2 Men Spencer Paxson
7 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Jonathan Myers
21 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Ron Strasser
16 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Jeff Edes
2 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Neal Bibler
23 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ken Pace
5 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ben Edwards
18 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Jeff Edes
20 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Mitch Yoder
18 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Torsten Kjellstrand
6 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Ron Strasser
5 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Women 10-14 Ruby Edwards
6 Crook County Crush XC Pro Men Jonathan Myers
5 Mt. Tabor Series Category 5 Men Steven Case
42 Mt. Tabor Series Category 4 Men Ken Pace
27 Mt. Tabor Series Senior Men Cary Miller
28 Tuesday PIR Novice Men Tighe Vroman
7 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Audrey Brown
6 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Jonathan Myers
17 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Ron Strasser
12 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Jeff Edes
2 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Neal Bibler
12 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Jeff Edes
17 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Mitch Yoder
14 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Torsten Kjellstrand
5 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Ron Strasser
17 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ken Pace
1 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ben Edwards
2 Race Across Oregon Men Solo chad swanson
17 Cascade Creampuff Category 1 35-44 Men Scott Bradway
19 Cascade Creampuff Pro Men Perrin Smith
12 Mt. Tabor Series Category 5 Men Steven Case
36 Mt. Tabor Series Category 4 Men Ken Pace
23 Mt. Tabor Series Category 3 Men Sean Babcock
29 Mt. Tabor Series Senior Men Cary Miller
21 Mt. Tabor Series Senior Men Sean Babcock
11 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Tonkin
4 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Women 45+ Evelyn West
8 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Ron Strasser
26 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Ron Strasser
20 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Jeff Edes
38 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Men 19+ Mark Jenkins
20 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ken Pace
5 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Audrey Brown
2 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Neal Bibler
32 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Jeff Edes
6 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Jonathan Myers
9 Mt. Tabor Series Category 5 Steven Case
8 Mt. Tabor Series Category 4 Scott Bradway
22 Mt. Tabor Series Category 3 Sean Babcock
28 Mt. Tabor Series Senior Men Erik Tonkin
21 Mt. Tabor Series Senior Men Cary Miller
35 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men U35 Tighe Vroman
4 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Women 45+ Evelyn West
8 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Ron Strasser
23 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Ron Strasser
24 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ken Pace
7 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Audrey Brown
4 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Michael Lilienthal
1 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Neal Bibler
6 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Jonathan Myers
2 Return on the Jedi XC Pro Men Jonathan Myers
2 Mt. Tabor Series Category 5 Steven Case
13 Mt. Tabor Series Category 4 Scott Bradway
28 Mt. Tabor Series Category 3 Aaron Leritz
32 Mt. Tabor Series Senior Men Jonathan Myers
31 Mt. Tabor Series Senior Men Cary Miller
5 Portland Mountain Bike STXC Category 3 Women 10-14 Ruby Edwards
9 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Women 45+ Evelyn West
30 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Torsten Kjellstrand
2 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Ron Strasser
4 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Ben Edwards
26 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Jeff Edes
22 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Jeff Edes
29 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Zach Roeder
8 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Michael Lilienthal
1 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Neal Bibler
7 Portland Mountain Bike STXC Pro/Category 1 Women Audrey Brown
6 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Jonathan Myers
8 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Women 45+ Renee Pype
1 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 45+ Ron Strasser
35 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men U35 Tighe Vroman
18 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 35+ Ron Strasser
13 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Zach Reeder
1 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Michael Lilienthal
20 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Ben Edwards
3 Portland Mountain Bike STXC Pro Men Jonathan Myers
1 Test of Endurance 50 Category 2 (Sport) Women Audrey Brown
2 Test of Endurance 50 Category 2 (Sport) 55+ Men Ron Strasser
2 Test of Endurance 50 Category 2 (Sport) 45-54 Men Dieter Hoffmann
14 Test of Endurance 50 Category 2 (Sport) 35-44 Men Ken Pace
Test of Endurance 50 Category 2 (Sport) 19-34 Men Zach Roeder
5 Test of Endurance 50 Category 2 (Sport) 19-34 Men Jason Beasley
5 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 45+ Men Joseph Marek
19 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 35-44 Men Jeff Edes
1 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 35-44 Men Scott Bradway
13 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 19-34 Men Jeff Struck
7 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 19-34 Men Perrin Smith
4 Test of Endurance 50 Category 1 (Expert) 19-34 Men Michael Lilienthal
19 Test of Endurance 50 Pro Men Cary Miller
15 Test of Endurance 50 Pro Men Brandon Fisher
14 Test of Endurance 50 Pro Men Jonathan Myers
10 Test of Endurance 50 Pro Men Jeremiah Swanson
8 Test of Endurance 50 Pro Men Spencer Paxson
7 Test of Endurance 50 Pro Men Sean Babcock
4 Test of Endurance 50 Pro Men Erik Tonkin
2 Test of Endurance 50 Pro Men Barry Wicks
7 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Pro/1/2 Men luke pennington
352 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial: Combined Combined luke pennington
84 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial Pro/1/2 Men luke pennington
88 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Pro/1/2 luke pennington
7 Mt. Tabor Series Category 5 Steven Case
2 Mt. Tabor Series Category 4 Neal Bibler
22 Mt. Tabor Series Category 3 Aaron Leritz
30 Mt. Tabor Series Senior Men Jonathan Myers
1 OBRA STXC Championship (fka Falls City) Category 2 Men 55+ Ron Strasser
3 OBRA STXC Championship (fka Falls City) Singlespeed Ron Strasser
5 OBRA STXC Championship (fka Falls City) Category 1 Men 19-34 Neal Bibler
33 Mt. Tabor Series Senior Men Jonathan Myers
15 Mt. Tabor Series Senior Men Cary Miller
2 Mt. Tabor Series Category 4 Neal Bibler
35 Tuesday PIR Category 3/4 Ken Pace
4 Mount Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Women 3/4 Audrey Brown
32 Mount Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Category 3 Men Brandon Fisher
4 Pickett's Charge XC Men Category 2 55+ Ron Strasser
6 Pickett's Charge XC Men Category 1 19-34 Neal Bibler
8 Pickett's Charge XC Pro Men Jonathan Myers
5 Mount Hood Cycling Classic: Wy’East Road Race Women 3/4 Audrey Brown
2 Mount Hood Cycling Classic: Wy’East Road Race Men 3 Brandon Fisher
243 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Audrey Brown
121 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Brandon Fisher
1 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 3/4 Women Audrey Brown
10 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Brandon Fisher
1 Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race Category 3 Men Brandon Fisher
3 Mount Hood Cycling Classic: Final General Classification Category 3/4 Women Audrey Brown
1 Mount Hood Cycling Classic: Final General Classification Category 3 Men Brandon Fisher
13 Tuesday PIR Category 3/4 Aaron Leritz
DNF OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 30-39 Jeff Edes
26 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 40-49 Jonathan Myers
9 Tuesday PIR: May Series Category 3/4 Aaron Leritz
30 Tuesday PIR Category 3/4 Ken Pace
15 Tuesday PIR Category 3/4 Aaron Leritz
36 Monday PIR: May Series Masters 4/5 Scott Bradway
13 Monday PIR Masters 4/5 Scott Bradway
14 Rehearsal Road Race Men Category 5 Jeff Edes
1 Rehearsal Road Race Men Category 3 Brandon Fisher
2 Tuesday PIR Category 3/4 Aaron Leritz
4 Silverton RR Category 3 Men Brandon Fisher
1 Silverton RR Category 4/5 Men Sean Babcock
7 Spring Thaw XC Pro Men (Open) Brandon Fisher
8 Spring Thaw XC Category 2 Women 35+ Renee Pype
11 Spring Thaw XC Category 1 Men 35-44 Jeff Edes
3 WebCyclery Cascade Chainbreaker Category 2 55+ Men Ron Strasser
4 WebCyclery Cascade Chainbreaker Category 1 35-44 Men Scott Bradway
2 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2 Women (13) Audrey Brown
2 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2 55+ Men (12) Ron Strasser
19 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2/35-44 Men (10) Ken Pace
23 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2 19-34 Men (9) Tighe Vroman
17 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2 19-34 Men (9) Zach Roeder
7 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 1 45+ Men (4) Joseph Marek
15 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 1 35-44 Men (3) Jeff Edes
13 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 1 19-34 Men (2) Scott Bradway
5 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 1 19-34 Men (2) Neal Bibler
2 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 1 19-34 Men (2) Michael Lilienthal
14 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Pro Men (1) Brandon Fisher
12 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Pro Men (1) Jeremiah Swanson
10 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Pro Men (1) Cary Miller
3 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Pro Men (1) Sean Babcock
7 Tuesday PIR: April Series Category 3/4 Aaron Leritz
3 Tuesday PIR Category 3/4 Aaron Leritz
9 Bear Springs Trap XC Category 2 Women Audrey Brown
5 Bear Springs Trap XC Category 2 Women Anna Saltonstall
3 Bear Springs Trap XC Category 2 55+ Ron Strasser
12 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 35-44 Ben Edwards
9 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 35-44 Brian Baumann
29 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 19-34 Zach Roeder
24 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 19-34 Jason Beasley
20 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 19-34 Ken Pace
19 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 19-34 Andre Pinter
12 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 35-44 PAT KUDSZUS
10 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 35-44 Jeff Edes
4 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 35-44 Scott Bradway
DNF Bear Springs Trap XC Category 1 Men 19-34 Neal Bibler
15 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 19-34 Jonathan Smith
9 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 19-34 Perrin Smith
2 Bear Springs Trap XC Category 1 Men 19-34 Michael Lilienthal
DNF Bear Springs Trap XC Pro Men Jonathan Myers
DNF Bear Springs Trap XC Pro Men Brandon Fisher
17 Bear Springs Trap XC Pro Men luke pennington
14 Bear Springs Trap XC Pro Men chad swanson
12 Bear Springs Trap XC Pro Men Cary Miller
10 Bear Springs Trap XC Pro Men Jeremiah Swanson
2 Bear Springs Trap XC Pro Men Spencer Paxson
1 Bear Springs Trap XC Pro Men Sean Babcock
2 Bear Springs Trap STXC Category 1 Men 35-44 Scott Bradway
7 Table Rock RR Category 3 Men Brandon Fisher
8 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Edwards
19 King's Valley RR: Oregon Cup Women Audrey Brown
DNF King's Valley RR Senior Men Jonathan Myers
10 King's Valley RR Women 3 Audrey Brown
5 Hood River Crit Series Category 1/2/3 chad swanson
19 Tuesday PIR Category 3/4 Ben Edwards
38 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Pro/1/2 Men chad swanson
37 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Pro/1/2 Men Spencer Paxson
18 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Men Category 3 Brandon Fisher
2 Horning's Hustle Category 2 Women 19-34 Audrey Brown
1 Horning's Hustle Category 2 Men 55+ Ron Strasser
15 Horning's Hustle Category 2 Men 19-34 Jason Beasley
11 Horning's Hustle Category 2 Men 19-34 Ben Edwards
5 Horning's Hustle Category 1 Men 45+ Joseph Marek
1 Horning's Hustle Category 1 Men 35-44 Scott Bradway
4 Horning's Hustle Category 1 Men 19-34 Michael Lilienthal
12 Horning's Hustle Pro Men Jonathan Myers
9 Horning's Hustle Pro Men Cary Miller
8 Horning's Hustle Pro Men Jeremiah Swanson
4 Horning's Hustle Pro Men Sean Babcock
216 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Spencer Paxson
175 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined chad swanson
78 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Brandon Fisher
57 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Pro/1/2 Men chad swanson
53 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Pro/1/2 Men Spencer Paxson
4 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Men Category 3 Brandon Fisher
67 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Pro/1/2 Men Spencer Paxson
66 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Pro/1/2 Men chad swanson
36 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Men Category 3 Brandon Fisher
57 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Pro/1/2 Men chad swanson
52 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Pro/1/2 Men Spencer Paxson
4 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Men Category 3 Brandon Fisher
64 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Pro/1/2 Men Spencer Paxson
62 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Pro/1/2 Men chad swanson
10 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Men Category 3 Brandon Fisher
45 Cherry Blossom Classic Stage Race Pro/1/2 Men chad swanson
36 Cherry Blossom Classic Stage Race Pro/1/2 Men Spencer Paxson
5 Cherry Blossom Classic Stage Race Men Category 3 Brandon Fisher
57 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Pro/1/2 Men chad swanson
36 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Pro/1/2 Men Spencer Paxson
4 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Men Category 3 Brandon Fisher
57 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Pro/1/2 Men chad swanson
36 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Pro/1/2 Men Spencer Paxson
4 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Men Category 3 Brandon Fisher
24 Banana Belt Series Category 1/2 Men Erik Tonkin
22 Banana Belt Series Category 1/2 Men chad swanson
15 Banana Belt Series Category 5 Jeff Edes
19 Banana Belt Series Category 5 A Jeff Edes
11 Banana Belt Series Men Category 4 Ben Edwards
13 Banana Belt Series Women Category 3 Audrey Brown
232 Jack Frost TT: Combined Combined Ken Pace
2 Echo Red to Red XC Category 2 55+ Men Ron Strasser
7 Echo Red to Red XC Category 2 19-34 Men Tighe Vroman
8 Echo Red to Red XC Pro Men Jonathan Myers
70 Jack Frost TT Men Category 4/5 Ken Pace
10 Sublime Sublimity Circuit Race Men 1/2 Mathew Braun
44 Cherry Pie Men 3 Cary Miller