Chinook Cycling Club

Event Category Name
11 Portland Cup (USGP) Category B Ryan Brown
55 Portland Cup (USGP) Single Speed Troy SIMMONS
DNS Portland Cup (USGP) Masters 45+ John Foulston
33 Portland Cup (USGP) Beginner/Category C Ryan Reisbick
13 Portland Cup (USGP) Men B Ryan Brown
18 Portland Cup (USGP) Masters 45+ John Foulston
58 Portland Cup (USGP) Elite Masters John Limbaugh
DNS Portland Cup (USGP) Single Speed Troy SIMMONS
8 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Ryan Brown
1 Cross Crusade #6 Masters 35+ B John Limbaugh
47 Cross Crusade #6 Category B Ryan Brown
8 Cross Crusade #5 Category B Ryan Brown
5 Cross Crusade #5 Women Masters 35+ Elizabeth Tutsch
12 Cross Crusade #4 Women Masters 35+ Elizabeth Tutsch
3 Cross Crusade #3 Category B Ryan Brown
2 Cross Crusade #2 Category B Ryan Brown
3 Cross Crusade #2 Masters 35+ B John Limbaugh
108 Cross Crusade #2 Masters 35+ C Greg Nelson
11 Cross Crusade #1 Category B Ryan Brown
1 Cross Crusade #1 Masters 35+ B John Limbaugh
134 Cross Crusade #1 Master 35+ C Greg Nelson
DNF Veloshop Rickreall Rampage Category C Brian Schur
DNF Hood River Double Cross #2 Men B Ryan Brown
DNF Hood River Double Cross #2 Men B Sandy Poulson
8 Hood River Double Cross #2 Men C Brian Schur
27 Hood River Double Cross #2 Men B John Limbaugh
1 Hood River Double Cross #2 Wmn Beg Robyn Poulson
6 Hood River Double Cross #2 Men C Sandy Poulson
DNF Hood River Double Cross #2 Mst B 35+ John Limbaugh
10 Hood River Double Cross #1 Men C Brian Schur
3 Hood River Double Cross #1 Mst B 35+ John Limbaugh
11 Hood River Double Cross #1 Men C Sandy Poulson
17 High Desert Omnium: Road Race Cat 4/5 Ryan Reisbick
26 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race M 3 Ryan Brown
12 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race M 4/5 Brian Schur
5 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race W 4 Robyn Poulson
11 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification M 3 Ryan Brown
25 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification M 4/5 Brian Schur
2 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification W 4 Robyn Poulson
89 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Ryan Brown
205 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Sandy Poulson
144 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Brian Schur
248 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Robyn Poulson
10 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial M 3 Ryan Brown
57 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium M 4/5 Brian Schur
1 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial W 4 Robyn Poulson
14 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial M 4/5 Brian Schur
52 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial M 3 Sandy Poulson
88 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race M 3 Sandy Poulson
1 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race W 4 Robyn Poulson
8 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race M 4/5 Brian Schur
4 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race M 3 Ryan Brown
7 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Category 3 Men Ryan Brown
15 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Ryan Brown
15 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Ryan Brown
DNF Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Category 3 Men Sandy Poulson
30 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Category 3 Men Ryan Brown
51 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Category 3 Men Sandy Poulson
39 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Sandy Poulson
4 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Ryan Brown
60 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Category 3 Men Sandy Poulson
17 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Category 3 Men Ryan Brown
85 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Larry Jensen
1 Estacada Time Trial Women Masters 50+ Erin Hale
93 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Erin Hale
12 Estacada Time Trial Category 5 Men Larry Jensen
120 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Erin Hale
2 Estacada Time Trial Women Masters 50+ Erin Hale
10 Banana Belt Road Race Series Cat 4 Ryan Brown
1 Banana Belt Road Race Series Master 4/5 40+ Greg Turpen
1 Banana Belt Road Race Series Mst 4/5 40+ Greg Turpen
38 Banana Belt Road Race Series Cat 3 Sandy Poulson
1 Banana Belt Road Race Series Master 4/5 40+ Greg Turpen
11 Banana Belt Road Race Series Cat 4 Ryan Brown
19 Banana Belt Road Race Series Cat 4 Ryan Brown
22 Banana Belt Road Race Series Mstr 4/5 40+ Matt Edwards
20 Banana Belt Road Race Series Mstr 4/5 40+ Kurt Recknagle
1 Banana Belt Road Race Series Mstr 4/5 40+ Greg Turpen
144 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Damon Roberts
144 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Damon Roberts
30 Jack Frost Time Trial Men Category 4/5 Damon Roberts
21 Cherry Pie RR Men 4 Ivan Anderholm
32 Cherry Pie RR Men 4 Sandy Poulson
5 Cherry Pie RR Men 4 Brian Schur
4 Cherry Pie RR Men 4 Ryan Brown
6 Cherry Pie RR Women 4 Robyn Poulson
11 Cherry Pie RR Men 5A Mark Skiffington