Team 10 Barrel

Event Category Name
8 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Stephanie Spiak
40 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Mark Sather
16 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Jeff Copus
8 Portland Trophy Cup Women 3/4 Leah Brown
24 Portland Trophy Cup Open Beginner Duane Hastings
17 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Jeff Copus
5 Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Women 3/4 Melissa Byrd
2 Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Open Beginner Andrew Houghton
DNF Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Open 3/4 35+ Paul Francis
5 Cross Cascades Cyclocross Races (All categories) Open 3/4 35+ Kiel Fletcher
3 Outdoor City Gravel Grinder Open Men Luke Roberts
6 Outdoor City Gravel Grinder Masters Men 45+ Jonathan Elek
5 Outdoor City Gravel Grinder Masters Men 45+ John DeSapio
2 Outdoor City Gravel Grinder: 42 Miles Open Men Jarred McDonald
3 Outdoor City Gravel Grinder: 42 Miles Masters Men 45+ Jimmy Clarke
8 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 4 Stacy Ramakers
6 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 4 Leah Brown
10 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Women 2/3 Stephanie Spiak
22 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Singlespeed Jeff Copus
29 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 3 Jeff Copus
13 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 3 Jason Whittington
9 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 3 Brady Cowing
28 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Masters 35+ 4 Mark Sather
8 Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross Clydesdale Mark Sather
2 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 5 Women Melissa Byrd
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale Jarred McDonald
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Clydesdale Jonathan Elek
6 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 5 Men Austin Fox
4 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 5 Men Andrew Houghton
10 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Men Brian Harris
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Men Derek McReynolds
5 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Men Ben Taber
1 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 4 Men Paul Francis
7 MBSEF Thrilla Cyclocross Series Category 3 Masters Men 35+ Kiel Fletcher
15 Blind Date at the Dairy Stampede Brady Cowing
40 Blind Date at the Dairy Category 5 Men Joel Brown
14 Blind Date at the Dairy Men 3/4 Jason Whittington
39 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Mark Sather
23 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Jeff Copus
6 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Brady Cowing
17 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Stephanie Spiak
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 1/2 40+ Joshua Johansen
13 Portland Trophy Cup Women 3/4 Leah Brown
10 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 35+ 1/2 Joshua Johansen
2 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Women 4 Stacy Ramakers
8 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Women 2/3 Stephanie Spiak
33 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Singlespeed Mark Sather
11 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 35+ 3 Brady Cowing
7 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Singlespeed Women Stephanie Spiak
35 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 35+ 4 Heath Korvola
32 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Masters 35+ 4 Doug Brecht
11 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Men 4 Eric Steimer
8 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Clydesdale Mark Sather
7 Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX Clydesdale Doug Brecht
11 Blind Date at the Dairy Women 1/2 Stephanie Spiak
39 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Mark Sather
16 Blind Date at the Dairy Masters Men 3/4 40+ Jeff Copus
22 Portland Trophy Cup Open Masters 3/4 Jeff Copus
5 Portland Trophy Cup Women 3/4 Leah Brown
10 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 35+ 1/2 Joshua Johansen
2 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Women 4 Leah Brown
1 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Women 4 Stacy Ramakers
DNF Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Singlespeed Men Mark Sather
33 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Singlespeed Men Jeff Copus
44 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 50+ Doug Brecht
39 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 35+ 3 Jason Whittington
35 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 35+ 3 Jeff Copus
17 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 35+ 3 Brady Cowing
14 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 35+ 3 Kiel Fletcher
39 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Masters Men 35+ 4 Mark Sather
8 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Clydesdale Mark Sather
7 Grand Prix Luciano Bailey: DDCX Clydesdale Doug Brecht
41 Ochoco Gravel Roubaix 80-Mile Masters Men 40+ Richard Ford
14 Ochoco Gravel Roubaix 45-Mile Men Open 18-39 Nick Davis
12 Ochoco Gravel Roubaix 45-Mile Masters Men 40+ Jonathan Elek
2 Swift Summit 200/100: Swift Summit: 100 Results Open Women Leah Brown
16 Swift Summit 200/100: Swift Summit: 100 Results Open Men Brady Cowing
4 Cascade Cream Puff: Fritter Open Singlespeed Melissa Byrd
5 Cascade Cream Puff: Fritter Masters Men 55+ Cort Johnson
14 The Red Line Criterium Masters Men 3/4/5 50+ Doug Brecht
7 Portland Short Track Series Elite/Category 1 Women Stephanie Spiak
4 Portland Short Track Series Clydesdale Mark Sather
DNF Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Jeff Copus
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Brady Cowing
18 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Alex Schoknecht
12 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Jason Whittington
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Payton Schlenker
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Stephanie Spiak
36 OUCH TT: Combined Combined Leah Brown
37 OUCH TT: Combined Combined Brady Cowing
1 OUCH TT Women 4/5 Leah Brown
7 OUCH TT Masters Men 40-49 Brady Cowing
12 Portland Short Track Series Category 2 Men U40 Kiel Fletcher
4 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Williamson
15 Portland Short Track Series Singlespeed Kiel Fletcher
5 Portland Short Track Series Clydesdale Mark Sather
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Brady Cowing
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Alex Schoknecht
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Payton Schlenker
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Stephanie Spiak
22 High Cascades 100/Endurance MTB 50+ Masters Men Cort Johnson
12 Bend Criterium Series: Overall Series Points Men 4/5 John DeSapio
7 Portland Short Track Series Clydesdale Mark Sather
11 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Alex Schoknecht
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Payton Schlenker
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Stephanie Spiak
6 Portland Short Track Series Category 1 Men 45+ Tom Williamson
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Payton Schlenker
5 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Stephanie Spiak
4 Portland Short Track Series Clydesdale Mark Sather
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Alex Schoknecht
7 Bend Criterium Series Men 4/5 John DeSapio
5 Portland Short Track Series Clydesdale Mark Sather
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Brady Cowing
10 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Alex Schoknecht
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Payton Schlenker
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Stephanie Spiak
14 Bend Criterium Series Men 3/4/5 John DeSapio
5 Portland Short Track Series Clydesdale Mark Sather
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Alex Schoknecht
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Payton Schlenker
2 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Stephanie Spiak
3 Portland Short Track Series Clydesdale Mark Sather
6 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Brady Cowing
17 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Alex Schoknecht
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Payton Schlenker
4 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Stephanie Spiak
2 Coast Hills Classic Clydesdale 200+ Mark Sather
1 Coast Hills Classic Clydesdale 200+ Jonathan Elek
3 Coast Hills Classic Category 2 Women 40-49 Stephanie Spiak
3 Coast Hills Classic Category 2 Men 40-49 John DeSapio
10 Coast Hills Classic Category 2 Men 19-39 Nick Davis
2 Portland Short Track Series Clydesdale Mark Sather
3 Portland Short Track Series Category 3 Men 40-49 Brady Cowing
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 19-39 Alex Schoknecht
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-13 Payton Schlenker
3 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Stephanie Spiak
1 Oregon Gran Fondo Women 25-34 Leah Brown
9 Oregon Gran Fondo Men 40-44 Brady Cowing
4 Sisters Stampede/XC Mtb Singlespeed Women Melissa Byrd
17 Sisters Stampede/XC Mtb Singlespeed Men Kiel Fletcher
8 Sisters Stampede/XC Mtb Clydesdale 200+ Mark Sather
4 Sisters Stampede/XC Mtb Clydesdale 200+ Jonathan Elek
8 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Women 40-49 Stephanie Spiak
25 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 50-59 Cort Johnson
6 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 40-49 John DeSapio
2 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 40-49 Eric Cress
31 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 19-39 Nick Davis
29 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 19-39 Andrew Houghton
8 Sisters Stampede/XC Mtb Category 2 Men 19-39 Paul Francis
1 Sasquatch Duro Gravel Grinder Women 25-34 Leah Brown
17 Monday Night PIR Men 4/5 30+ Jason Whittington
12 Cascade Chainbreaker Category 3 Men 19-39 Nickolas Patten
10 Cascade Chainbreaker Category 3 Men 19-39 Jarred McDonald
DNF Cascade Chainbreaker Clydesdale 200+ Men Mark Sather
1 Cascade Chainbreaker Clydesdale 200+ Men Jonathan Elek
6 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 50-59 Cort Johnson
2 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 40-49 John DeSapio
1 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 40-49 Eric Cress
18 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 19-39 Andrew Houghton
16 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 19-39 Nick Davis
15 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 19-39 Luke Roberts
11 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 19-39 Derek McReynolds
DNF Cascade Chainbreaker Singlespeed Men Kiel Fletcher
2 Bear Springs Trap Fat Bike 3.7"+ Jonathan Elek
4 Bear Springs Trap Clydesdale 200+ Mark Sather
1 Bear Springs Trap Category 2 (Sport) Men 40-49 Eric Cress
18 Bear Springs Trap Category 2 (Sport) Men 19-39 Nick Davis
13 Oregon Coast Gravel Epic Men 40-44 Brady Cowing
3 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Small Grinder Masters Men 45+ John DeSapio
12 Cascade Gravel Grinder: Overall Omnium Points Small Grinder Open Men Jarred McDonald
3 Cascade Gravel Grinder Masters Women 45+ Small Gravel Grinder Sunday Stephanie Spiak
20 Cascade Gravel Grinder Masters Men 45+ Small Gravel Grinder Sunday Heath Korvola
18 Cascade Gravel Grinder Masters Men 45+ Small Gravel Grinder Sunday Jeff Copus
16 Cascade Gravel Grinder Masters Men 45+ Small Gravel Grinder Sunday Mark Sather
11 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men Jarred McDonald
3 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Masters Men 45+ John DeSapio
1 Cascade Gravel Grinder Open Men Small Grinder Saturday Adam FRANKLIN
16 Cascade Gravel Grinder Masters Men 45+ Small Grinder Saturday Lynn Green
3 Cascade Gravel Grinder Masters Women 45+ Big Grinder Saturday Only Stephanie Spiak
30 Cascade Gravel Grinder Masters Men 45+ Big Grinder Saturday Only Jeff Copus
22 Cascade Gravel Grinder Masters Men 45+ Big Grinder Saturday Only Mark Sather
13 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Open Men Jarred McDonald
4 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Omnium Masters Men 45+ John DeSapio
9 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Masters Men 45+ John DeSapio
13 Cascade Gravel Grinder Small Grinder Men Open Jarred McDonald
DNF Yamhill Gravel Fondo Grande - Open Women 18-39 Leah Brown
25 Yamhill Gravel Fondo Grande - Open Men 18-39 Jason Whittington
DNF Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 40-49 Brady Cowing
DNF Yamhill Gravel Fondo Grande - Masters Men 40-49 Mark Sather
DNS Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Lynn Green
DNF Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Joel Brown
115 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men Jason Whittington
25 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Men John DeSapio
18 Gorge Gravel Grinder Small Grinder - Women Melissa Byrd
DNF Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Mark Sather
34 Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Brady Cowing
33 Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Men Josh JOHANSEN
DNF Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Women Stephanie Spiak
DNF Gorge Gravel Grinder Medium Grinder - Women Leah Brown
DNS Gorge Gravel Grinder Super Big Grinder - Men Heath Korvola
9 Piece of Cake RR Women 4/5 Leah Brown
10 Dirty Circles Women 4/5 Leah Brown
9 Dirty Circles Women 4/5 Stephanie Spiak
11 Dirty Circles Women 4/5 Overall Leah Brown
10 Dirty Circles Women 4/5 Overall Stephanie Spiak
DNF Dirty Circles Masters Men 4/5 35+ Cory Erickson
18 Dirty Circles Masters Men 4/5 35+ Jason Whittington
16 Dirty Circles Masters Men 4/5 35+ Doug Brecht
6 Dirty Circles Masters Men 4/5 35+ Brady Cowing
5 Echo Red to Red Category 2 Women 40-49 Stephanie Spiak
DNS Echo Red to Red Category 3 Men 19-39 DUSTIN ONDRICK
DNS Echo Red to Red Category 3 Men 19-39 Nick Davis
7 Echo Red to Red Clydesdale Men 200+ Todd Reitmeier
6 Echo Red to Red Clydesdale Men 200+ Lynn Green
4 Echo Red to Red Clydesdale Men 200+ Mark Sather
9 Echo Red to Red Category 2 Men 40-49 John DeSapio
6 Echo Red to Red Category 2 Men 40-49 Eric Cress
DNS Echo Red to Red Category 2 Men 19-39 Luke Roberts
15 Echo Red to Red Category 2 Men 19-39 Alex Schoknecht
168 Jack Frost TT: Combined Combined Gwen Hryciw
236 Jack Frost TT: Combined Combined Cory Erickson
47 Jack Frost TT Category 4/5 Men Cory Erickson
3 Jack Frost TT Category 4/5 Women Gwen Hryciw
1 Great Nordeen Fat Bike Race 35-50-Male John DeSapio
4 Great Nordeen Fat Bike Race U34 Men Andrew Houghton