Echelon Gran Fondo/ZteaM

Event Category Name
16 WebCyclery Thrilla CX Series Men 40+ Karsten Hagen
5 Eugene Celebration: Coburg TT Masters Men Scott Browning
2 Eugene Celebration: Celebration Crit Masters Men Matthew Slater
23 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined John OBrien
7 Eugene Celebration: Celebration Crit Women 1/2 Martha Walsh
5 Eugene Celebration: Celebration Crit Masters 50+ John OBrien
7 Eugene Celebration: Celebration Crit Masters Men Mick Walsh
5 Eugene Celebration: Celebration Crit Masters Men Scott Browning
80 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Martha Walsh
1 Eugene Celebration: Coburg TT Masters Men Karsten Hagen
2 Eugene Celebration: Coburg TT Masters Men Matthew Slater
3 Eugene Celebration: Coburg TT Masters Men Mick Walsh
1 Eugene Celebration: Celebration Crit Masters Men Karsten Hagen
25 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Scott Browning
6 Eugene Celebration: Coburg TT Women 1/2 Martha Walsh
3 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Karsten Hagen
14 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Matthew Slater
16 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Mick Walsh
5 Eugene Celebration: Coburg TT Masters 50+ John OBrien
3 Eugene Celebration: Briggs Hill Masters 50+ John OBrien
5 Eugene Celebration: Briggs Hill Masters Men Karsten Hagen
3 Eugene Celebration: Briggs Hill Masters Men Mick Walsh
2 Eugene Celebration: Briggs Hill Masters Men Matthew Slater
1 Eugene Celebration: Briggs Hill Masters Men Scott Browning
7 Eugene Celebration: Briggs Hill Women 1/2 Martha Walsh
3 Eugene Celebration: McBeth Prologue Masters Men Matthew Slater
21 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined Matthew Slater
17 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined Scott Browning
35 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined Mick Walsh
10 Eugene Celebration Women 1/2 Martha Walsh
85 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined John OBrien
5 Eugene Celebration Masters Men Mick Walsh
3 Eugene Celebration Masters Men Scott Browning
2 Eugene Celebration Masters Men Karsten Hagen
1 Eugene Celebration Masters Men Matthew Slater
86 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined Martha Walsh
4 Eugene Celebration: McBeth Prologue Masters Men Karsten Hagen
30 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined Karsten Hagen
2 Eugene Celebration: McBeth Prologue Masters Men Scott Browning
3 Eugene Celebration: McBeth Prologue Women 1/2 Martha Walsh
3 Eugene Celebration: McBeth Prologue Masters 50+ John OBrien
5 Eugene Celebration: McBeth Prologue Masters Men Mick Walsh
5 Eugene Celebration Masters 50+ John OBrien
8 Tuesday PIR: August Series Category 1/2/3 John Browning
7 Tuesday PIR-series points Category 1/2/3 John Browning
4 Central Oregon Crit Champs Pro/1/2 Karsten Hagen
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Browning
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Browning
25 OBRA Championship RR 2 Masters Men 50-59 John OBrien
2 OBRA Championship RR 2 Masters Men 40-49 Karsten Hagen
1 OBRA Championship RR 2 Masters Men 40-49 Matthew Slater
1 OBRA Championship RR 2 Masters Women 50+ Martha Walsh
10 OBRA Championship RR 2 Masters Men 40-49 Scott Browning
9 OBRA Championship RR 2 Masters Men 40-49 Mick Walsh
14 OBRA Championship RR 2 Masters Men 60+ Don Hanson
24 OBRA Championship RR 1 Women Martha Walsh
DNF OBRA Championship RR 1 Category 3 Scott Browning
DNF OBRA Championship RR 1 Senior Men Mick Walsh
DNF OBRA Championship RR 1 Category 3 John OBrien
6 OBRA Championship RR 1 Senior Men John Browning
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Browning
3 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Karsten Hagen
5 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 45+ Michael Pugh
6 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 45+ Scott Browning
24 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Masters Men 45+ John OBrien
14 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Masters Men 45+ Scott Browning
13 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Masters Men 45+ Matthew Slater
5 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Masters Men 45+ Michael Pugh
2 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Masters Men 45+ Cale Reeder
30 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Masters Men 35+ Karsten Hagen
7 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Masters Men 35+ John Browning
8 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Category 2 Men Taylor Barrett
22 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 45+ John OBrien
10 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 45+ Matthew Slater
2 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 45+ Cale Reeder
44 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 35+ Karsten Hagen
7 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 35+ John Browning
20 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 2 Men Taylor Barrett
15 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Masters Men 45+ Matthew Slater
15 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Masters Men 45+ Scott Browning
13 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Masters Men 35+ Karsten Hagen
6 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Masters Men 45+ Michael Pugh
22 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Masters Men 45+ John OBrien
10 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Masters Men 35+ John Browning
13 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 2 Men Taylor Barrett
14 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Masters Men 45+ Matthew Slater
6 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Masters Men 45+ Michael Pugh
5 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Masters Men 45+ Cale Reeder
23 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Taylor Barrett
30 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined John Browning
51 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Karsten Hagen
3 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Cale Reeder
46 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Michael Pugh
116 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Matthew Slater
135 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Scott Browning
349 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined John OBrien
21 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Masters Men 35+ Karsten Hagen
18 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Masters Men 35+ John Browning
2 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 2 Men Taylor Barrett
33 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Masters Men 45+ John OBrien
18 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Masters Men 45+ Scott Browning
1 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Masters Men 45+ Cale Reeder
6 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Masters Men 45+ Michael Pugh
26 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Masters Men 45+ John OBrien
12 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Masters Men 45+ Scott Browning
11 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Masters Men 45+ Matthew Slater
6 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 2 Men Taylor Barrett
2 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Masters Men 35+ John Browning
39 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Masters Men 35+ Karsten Hagen
4 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Masters Men 45+ Cale Reeder
DNF Tuesday PIR Category 1/2/3 John Browning
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Matthew Slater
21 Mt. Tabor Series Category 3 Men Scott Browning
2 Mt. Tabor Series Masters Men John Browning
6 Mt. Tabor Series Masters Men Matthew Slater
4 Mt. Tabor Series Senior Men John Browning
31 Mt. Tabor Series Senior Men Matthew Slater
16 Mt. Tabor Series Masters Men Scott Browning
19 High Desert Omnium: Road Race Pro/1/2 Karsten Hagen
4 High Desert Omnium: Road Race Masters Men 3/4/5 John OBrien
37 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined John OBrien
4 High Desert Omnium Masters Men 3/4/5 John OBrien
4 High Desert Omnium: Time Trial Masters Men 3/4/5 John OBrien
3 High Desert Omnium: Criterium Masters Men 3/4/5 John OBrien
1 Mt. Tabor Series Senior Men John Browning
19 Mt. Tabor Series Category 3 Men Scott Browning
5 Mt. Tabor Series Masters Men Matthew Slater
1 Mt. Tabor Series Masters Men John Browning
11 Mt. Tabor Series Masters Men Scott Browning
2 Firecracker Time Trial: Combined Combined Karsten Hagen
1 Firecracker Time Trial Pro/1/2 Men Karsten Hagen
2 Firecracker Time Trial Masters Men 50+ John OBrien
7 Firecracker Time Trial: Combined Combined John OBrien
9 Mt. Tabor Series Masters Men Scott Browning
1 Mt. Tabor Series Masters Men John Browning
17 Mt. Tabor Series Senior Men Matthew Slater
2 Mt. Tabor Series Senior Men John Browning
16 Mt. Tabor Series Masters Men Matthew Slater
6 Central Oregon Crit Series Category 1/2/3 Karsten Hagen
3 Salem Fairview Masters 40+ John Browning
4 Salem Fairview Masters 40+ Matthew Slater
19 Swan Island Criterium Pro/1/2 Men Karsten Hagen
DNF Swan Island Criterium Masters 50+ 1/2/3 Men John OBrien
19 Swan Island Criterium Category 3 Men John OBrien
23 Swan Island Criterium Masters Category 1/2/3 Men 35+ Karsten Hagen
11 Swan Island Criterium Masters Category 1/2/3 Men 35+ John OBrien
1 Mt. Tabor Series Masters Men John Browning
4 Mt. Tabor Series Masters Men Matthew Slater
1 Mt. Tabor Series Senior Men John Browning
16 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Men 1/2/3 Matthew Slater
8 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Men 1/2/3 Scott Browning
11 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Men 1/2/3 Mick Walsh
6 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Men 1/2/3 Karsten Hagen
26 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Men 1/2/3 John OBrien
DNS Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Men 1/2/3 Michael Dunn
2 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Women Martha Walsh
1 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Masters Men 1/2/3 John Browning
235 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Martha Walsh
2 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Men 1/2/3 John Browning
9 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Men 1/2/3 Karsten Hagen
15 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Men 1/2/3 Michael Dunn
16 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Men 1/2/3 Scott Browning
26 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Men 1/2/3 Matthew Slater
28 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Men 1/2/3 John OBrien
31 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Men 1/2/3 Mick Walsh
7 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Masters Women Martha Walsh
146 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Michael Dunn
117 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Mick Walsh
107 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Scott Browning
84 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Matthew Slater
4 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Men 1/2/3 John Browning
8 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Men 1/2/3 Karsten Hagen
10 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Men 1/2/3 John OBrien
13 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Men 1/2/3 Matthew Slater
17 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Men 1/2/3 Scott Browning
19 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Men 1/2/3 Mick Walsh
27 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Men 1/2/3 Michael Dunn
1 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Masters Women Martha Walsh
73 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined John OBrien
46 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Karsten Hagen
28 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined John Browning
22 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men - Masters 40+ Category 1/2/3 Michael Dunn
18 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men - Masters 40+ Category 1/2/3 Mick Walsh
8 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men - Masters 40+ Category 1/2/3 Scott Browning
6 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men - Masters 40+ Category 1/2/3 Matthew Slater
2 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men - Masters 40+ Category 1/2/3 John Browning
25 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men - Masters 40+ Category 1/2/3 Karsten Hagen
1 Elkhorn Classic Stage Race Masters Men 1/2/3 John Browning
8 Elkhorn Classic Stage Race Masters Men 1/2/3 Karsten Hagen
9 Elkhorn Classic Stage Race Masters Men 1/2/3 Scott Browning
13 Elkhorn Classic Stage Race Masters Men 1/2/3 Mick Walsh
14 Elkhorn Classic Stage Race Masters Men 1/2/3 Matthew Slater
27 Elkhorn Classic Stage Race Masters Men 1/2/3 John OBrien
3 Elkhorn Classic Stage Race Masters Women Martha Walsh
41 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men - Masters 40+ Category 1/2/3 John OBrien
1 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Masters Women Martha Walsh
4 Mt. Tabor Series Masters Men Matthew Slater
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Michael Dunn
43 OBRA TT: Combined Combined John OBrien
100 OBRA TT: Combined Combined Martha Walsh
2 OBRA TT Masters Men 40-44 Karsten Hagen
32 OBRA TT: Combined Combined Karsten Hagen
2 OBRA TT Masters Men 50-54 John OBrien
1 OBRA TT Masters Women 50-54 Martha Walsh
DNS OBRA TT Masters Men 45-49 Scott Browning
4 Mt. Tabor Series Masters Men Matthew Slater
33 Monday PIR Masters 1/2/3 Michael Dunn
DNS Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men 45+ Matthew Slater
5 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men 45+ Cale Reeder
2 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men 45+ Tom Lyons
1 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men 45+ Hunter Ziesing
15 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men 35+ John Browning
13 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Masters Men 45+ Matthew Slater
12 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Masters Men 45+ Hunter Ziesing
8 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Masters Men 45+ Tom Lyons
2 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Masters Men 45+ Cale Reeder
38 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Pro/1/2 Men Nathaniel English
5 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Masters Men 35+ John Browning
3 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Pro/1/2 Men Nathaniel English
6 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Masters Men 35+ John Browning
8 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Masters Men 45+ Tom Lyons
13 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Masters Men 45+ Hunter Ziesing
14 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Masters Men 45+ Matthew Slater
3 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Men Pro/1/2 Nathaniel English
1 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Masters Men 45+ Cale Reeder
5 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Pro/1/2 Nathaniel English
12 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men 45+ Tom Lyons
8 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men 45+ Hunter Ziesing
7 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men 45+ Matthew Slater
2 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men 45+ Cale Reeder
9 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men 35+ John Browning
5 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Masters Men 45+ Tom Lyons
11 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Masters Men 45+ Matthew Slater
1 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open Karsten Hagen
27 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Pro/1/2 Nathaniel English
4 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Masters Men 45+ Hunter Ziesing
1 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Masters Men 45+ Cale Reeder
5 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Masters Men 35+ John Browning
76 Mt Hood Cycling Classic: Mt Tabor Criterium Pro/1/2 Nathaniel English
7 Mt Hood Cycling Classic:Prologue Pro/1/2 Nathaniel English
DNS Mt Hood Cycling Classic:Prologue Pro/1/2 Shawn Rosenthal
DNS Mt Hood Cycling Classic:Prologue Pro/1/2 Lucas Binder
29 Monday PIR Masters 1/2/3 Michael Dunn
6 OBRA TTT: Combined Combined Mick Walsh
1 OBRA TTT Masters Men 160-199 Michael Dunn
5 OBRA TTT: Combined Combined John Browning
8 OBRA TTT: Combined Combined Karsten Hagen
7 OBRA TTT: Combined Combined Matthew Slater
1 OBRA TTT Masters Men 160-199 kerry farrell
24 OBRA TTT: Combined Combined kerry farrell
23 OBRA TTT: Combined Combined Scott Browning
21 OBRA TTT: Combined Combined John OBrien
22 OBRA TTT: Combined Combined Michael Dunn
1 OBRA TTT Masters Men 160-199 Scott Browning
2 OBRA TTT Senior Men Karsten Hagen
2 OBRA TTT Senior Men Matthew Slater
2 OBRA TTT Senior Men Mick Walsh
1 OBRA TTT Masters Men 160-199 John OBrien
2 OBRA TTT Senior Men John Browning
1 Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 John Browning
DNF Mt. Tabor Circuit Race Category 1/2/3 Mick Walsh
7 Mt. Tabor Circuit Race Masters 1/2/3 Michael Dunn
DNF Mt. Tabor Circuit Race Masters 1/2/3 Matthew Slater
25 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Browning
4 Silverton RR Men 1/2 John Browning
26 Silverton RR Men 1/2 Michael Dunn
2 Silverton RR Masters Men 50+ John OBrien
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Browning
11 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 3 Omnium Michael Dunn
3 Bend Don't Brake Category 1/2 Karsten Hagen
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 40+ Omnium Michael Dunn
31 Monday PIR Masters 1/2/3 Matthew Slater
64 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Don Hanson
6 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 60+ Don Hanson
14 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined John OBrien
2 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 50+ John OBrien
6 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Masters 40+ Karsten Hagen
8 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Masters 40+ Matthew Slater
5 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Masters 40+ John Browning
35 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined John Browning
39 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Karsten Hagen
44 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Matthew Slater
53 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Scott Browning
111 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Nathan Hobson
30 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Masters 40+ Scott Browning
21 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Masters 40+ Nathan Hobson
1 Deschutes River Valley TT: Stage 3 Mixed Tandem Mick/Martha Walsh/Walsh
14 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Masters 40+ John Browning
15 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Masters 40+ Matthew Slater
16 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Masters 40+ Karsten Hagen
21 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Masters 40+ Nathan Hobson
10 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Masters 40+ Scott Browning
6 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Masters 40+ Matthew Slater
3 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Masters 40+ John Browning
9 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Masters 40+ Karsten Hagen
10 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Masters 40+ Matthew Slater
24 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Masters 40+ Scott Browning
1 Deschutes River Valley TT: Stage 2 Mixed Tandem Mick/Martha Walsh/Walsh
1 Deschutes River Valley TT: Stage 1 Mixed Tandem Mick/Martha Walsh/Walsh
42 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Masters 40+ Nathan Hobson
1 Deschutes River Valley TT Mixed Tandem Mick/Martha Walsh/Walsh
11 Deschutes River Valley TT: Combined Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
2 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Masters 40+ John Browning
10 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Masters 40+ Karsten Hagen
29 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Masters 40+ Scott Browning
40 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Masters 40+ Nathan Hobson
3 Cherry Blossom Cycling Classic Masters 40+ John Browning
1 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Masters 40+ Matthew Slater
3 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Masters 40+ John Browning
8 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Masters 40+ Karsten Hagen
31 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Masters 40+ Scott Browning
37 Cherry Blossom Cycling Classic Masters 40+ Nathan Hobson
24 Cherry Blossom Cycling Classic Masters 40+ Scott Browning
8 Cherry Blossom Cycling Classic Masters 40+ Karsten Hagen
6 Cherry Blossom Cycling Classic Masters 40+ Matthew Slater
33 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 40+ Nathan Hobson
33 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Masters 40+ Nathan Hobson
8 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 40+ Karsten Hagen
3 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 40+ John Browning
1 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 40+ Matthew Slater
31 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 40+ Scott Browning
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Browning
7 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 60+ Don Hanson
81 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Don Hanson
6 Table Rock Road Race Masters 45+ Michael Dunn
32 Tuesday PIR Category 1/2/3 Michael Dunn
9 King's Valley Women 1/2 Martha Walsh
23 King's Valley Men 1/2 Karsten Hagen
16 King's Valley Men 3 Scott Browning
DNF King's Valley Men 1/2 Michael Dunn
20 King's Valley: Oregon Cup Women Senior Women Martha Walsh
6 King's Valley Men 1/2 Mick Walsh
2 Piece of Cake Men 1/2 Karsten Hagen
3 Piece of Cake Masters 40+ 1/2/3 Scott Browning
1 Banana Belt Series: Banana Belt 3: Hot Spots Masters Men 40+ 1/2/3 Matthew Slater
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3: Hot Spots Masters Men 40+ 1/2/3 Michael Dunn
2 Banana Belt Series: Banana Belt 3: Hot Spots Men 1/2 John Browning
30 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 1/2 John Browning
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Michael Dunn
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Scott Browning
1 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Matthew Slater
5 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 1/2/3 Karsten Hagen
2 As the Raven Flies TT: Combined Combined Karsten Hagen
2 As the Raven Flies TT Men 1/2/3 Karsten Hagen
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Hot Spots Men 1/2 John Browning
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 40+ 1/2/3 Scott Browning
34 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 Michael Dunn
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 1/2 John Browning
6 As the Raven Flies TT Men 1/2/3 Karsten Hagen
16 Banana Belt Series Men-Master 40+ (1/2/3) John Browning
3 Banana Belt Series Men-Master 40+ (1/2/3) Matthew Slater
7 Banana Belt Series Men-Master 40+ (1/2/3) Scott Browning
9 Banana Belt Series Men-Master 40+ (1/2/3) Michael Dunn
11 Banana Belt Series Men-Master 40+ (1/2/3) Karsten Hagen
9 Banana Belt Series Men 1/2 John Browning
22 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 John Browning
16 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Matthew Slater
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1: Hot Spots Masters Men 40+ 1/2/3 Karsten Hagen
24 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 1/2/3 Michael Dunn
6 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 1/2/3 John Browning
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 1/2/3 Matthew Slater
40 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Mick Walsh
23 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 1/2 Karsten Hagen
83 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Michael Choate
15 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined John Browning
18 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 40-49 Michael Choate
1 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 40-49 John Browning
14 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Scott Browning
3 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Matthew Slater
15 Cherry Pie Men 40+ Open Michael Dunn
7 Cherry Pie Men 40+ Open Matthew Slater
8 Cherry Pie Men 3 Scott Browning
7 Cherry Pie Men 1/2 Karsten Hagen
2 Cherry Pie Men 1/2 John Browning