Team Rose City

Event Category Name
13 Psycho Cross Masters 50+ Darell Provencher
7 Psycho Cross Masters 50+ James Thiele
8 Psycho Cross Masters 50+ Paul Mautner
15 Psycho Cross Masters 50+ Barbara Thiele
4 Psycho Cross Masters 50+ Paul Mautner
8 Psycho Cross Masters 50+ Darell Provencher
2 Psycho Cross Masters 50+ James Thiele
3 Psycho Cross Masters Women Barbara Thiele
11 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 50+ James Thiele
5 OBRA CCX Championship Masters Women 45+ Pam Reid
8 OBRA CCX Championship Masters Women 45+ Barbara Thiele
8 OBRA CCX Championship Junior Men 15-16 Erik Hahn
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Masters A 50+ Paul Mautner
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Darell Provencher
21 OBRA CCX Championship Masters 50+ James Thiele
56 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Dave Klug
40 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ James Thiele
18 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 45+ Barbara Thiele
10 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 45+ Pam Reid
13 Cross Crusade: Barton Park Masters Women 45+ Joanne Leyva
28 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ David Miller
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Masters A 50+ Paul Mautner
4 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Darell Provencher
24 Cross Crusade: Washington County Fair Complex: Junior Cross Series Standings Boys 15-16 Erik Hahn
24 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ David Miller
36 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ James Thiele
47 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Dave Klug
20 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 45+ Barbara Thiele
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 45+ Joanne Leyva
8 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters Women 45+ Pam Reid
35 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Evan Cumpston
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Masters A 50+ Paul Mautner
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Darell Provencher
5 Apple Core Cross at EZ Orchards Clydesdale Mike Chombeau
8 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters 50+ David Miller
3 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters Women 45+ Pam Reid
15 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Clydesdale Mike Chombeau
5 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Darell Provencher
23 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Clydesdale Mike Chombeau
30 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 50+ Dave Klug
1 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Masters A 50+ Paul Mautner
7 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters Women 45+ Pam Reid
21 Cross Crusade: Portland International Raceway: Junior Cyclocross Series Standings Boys 15-16 Erik Hahn
21 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ David Miller
54 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Dave Klug
48 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 50+ Evan Cumpston
34 Cross Crusade: Portland International Raceway Clydesdale Mike Chombeau
6 Psycho Cross Masters 50+ Darell Provencher
5 Psycho Cross Masters 50+ Paul Mautner
40 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Evan Cumpston
18 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 50+ David Miller
17 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 15-16 Erik Hahn
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Men B 50+ Darell Provencher
2 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series Masters A 50+ Paul Mautner
4 Psycho Cross Masters 50+ Men Paul Mautner
13 Ninkrossi CX Masters 50+ Dave Klug
3 Ninkrossi CX Masters 50+ David Miller
6 Psycho Cross Masters Women Pam Reid
8 Psycho Cross Masters 50+ Men Evan Cumpston
7 Psycho Cross Masters 50+ Men Darell Provencher
7 Heiser Farm Cyclocross Masters 50+ Dave Klug
3 Heiser Farm Cyclocross Masters Women 45+ Barbara Thiele
3 Heiser Farm Cyclocross Masters 50+ Paul Mautner
16 Heiser Farm Cyclocross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 15-16 Erik Hahn
1 Heiser Farm Cyclocross Masters Women 45+ Pam Reid
9 Heiser Farm Cyclocross Masters 50+ Darell Provencher
64 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Mike Chombeau
34 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Evan Cumpston
75 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ Darell Provencher
6 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 45+ Pam Reid
15 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 45+ Renata Hahn
67 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ Dave Klug
16 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 50+ David Miller
23 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters Women 45+ Joanne Leyva
4 David Douglas CX Masters 50+ Paul Mautner
7 David Douglas CX Masters 50+ Darell Provencher
38 Blind Date at the Dairy Singlespeed (Monogomists) Paul Mautner
14 Psycho Cross Masters 50+ Evan Cumpston
7 Psycho Cross Masters 50+ James Thiele
9 Psycho Cross Masters 50+ Men Darell Provencher
12 Psycho Cross Masters 50+ Darell Provencher
3 Psycho Cross Masters 50+ Paul Mautner
10 Psycho Cross Masters Women Barbara Thiele
11 Psycho Cross Masters Women Pam Reid
7 Psycho Cross Masters 50+ Men Evan Cumpston
8 Psycho Cross Masters A Paul Mautner
6 Psycho Cross Masters 50+ Men Paul Mautner
10 Psycho Cross: Junior Cyclocross Series Boys 15-16 Erik Hahn
15 Psycho Cross Men A 35+ Paul Mautner
31 September "Cat & Mouse" Handicap Series Open Darell Provencher
19 Hood River Double Cross Masters 50+ Paul Mautner
6 Hood River Double Cross Junior Men 15-16 Erik Hahn
6 Hood River Double Cross: Junior Cyclocross Series Standings Boys 15-16 Erik Hahn
3 Hood River Double Cross Junior Women 17-18 Carina Hahn
20 Hood River Double Cross Masters 50+ Paul Mautner
11 Pain+Suffer'n CX Masters 50+ Paul Mautner
1 Pain+Suffer'n ST MTB Category 2 Men 55+ Darell Provencher
6 Pain+Suffer'n ST MTB Category 2 Men 45-54 Paul Mautner
16 September "Cat & Mouse" Handicap Series Handicap Darell Provencher
54 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Combined Evan Cumpston
6 Eugene Celebration: Celebration Crit Masters 50+ Evan Cumpston
6 Eugene Celebration: Coburg TT Masters 50+ Evan Cumpston
6 Eugene Celebration: Briggs Hill Masters 50+ Evan Cumpston
115 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined Evan Cumpston
6 Eugene Celebration Masters 50+ Evan Cumpston
5 Eugene Celebration: McBeth Prologue Masters 50+ Evan Cumpston
12 Masters Junior Track: August Series Masters Men Paul Mautner
14 Masters Junior Track: August Series Masters Men Jim Thiel
21 Masters Junior Track: August Series Masters Men Paul Mautner
5 Masters Junior Track: August Series Masters Men Paul Mautner
2 Masters Junior Track: August Series Masters Men Darell Provencher
2 Masters Junior Track: August Series Masters Women Barbra Thiel
26 Monday PIR Masters 4/5 Men Evan Cumpston
31 Monday PIR Masters 1/2/3 Men David Miller
35 Monday PIR: August Series Men 1/2/3 David Miller
36 Monday PIR Masters 1/2/3 Men Jeff Buck
7 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 50+ David Miller
2 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50-59 Points Race Paul Mautner
3 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50-54 2K Pursuit Paul Mautner
3 OBRA Masters Track Championships Masters Women 2K Pursuit Barbara Thiele
1 OBRA Masters Track Championships Masters Men 55-59 2K Pursuit Darell Provencher
3 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50-59 Points Race Darell Provencher
2 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50+ and Women Keirin Paul Mautner
1 OBRA Masters Track Championships Masters Men 55-59 500m Darell Provencher
1 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50-54/500m James Thiele
4 OBRA Masters Track Championships Masters Men Team Sprints James Thiele
6 OBRA Masters Track Championships Masters Women Sprints Barbara Thiele
4 OBRA Masters Track Championships Masters Men Team Sprints Darell Provencher
2 OBRA Masters Track Championships Masters Women 500+ 500m Barbara Thiele
2 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50-59 Sprints Darell Provencher
7 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50-54/500m Paul Mautner
2 OBRA Masters Track Championships Masters Women Team Sprints Barbara Thiele
5 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50+ and Women Keirin Darell Provencher
4 OBRA Masters Track Championships Masters Men Team Sprints Paul Mautner
6 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50-59 Sprints Paul Mautner
5 OBRA Masters Track Championships Masters Men 50-59 Sprints James Thiele
2 Fast Twitch Fridays Sprint G Barb Theile
16 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 Darell Provencher
5 Masters Junior Track: 3k Pursuit Masters Men Paul Mautner
5 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Men Darell Provencher
3 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Men Paul Mautner
36 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
13 Monday PIR Masters 1/2/3 David Miller
6 Salem STXC Category 2 Women Pam Reid
11 Salem STXC: Final Series Totals Category 2 Women Pam Reid
16 OBRA Criterium Championships Masters Men 50-59 Paul Mautner
18 OBRA Criterium Championships Masters Men 50-59 Darell Provencher
4 OBRA Junior and Team Track Championships Married Couples Team Sprints James Thiele
4 OBRA Junior and Team Track Championships Married Couples Team Sprints Barbara Thiele
4 Fast Twitch Fridays Sprint G Barbara Thiele
2 Fast Twitch Fridays Sprint E James Thiele
13 Alpenrose Thursday Series Category 3 Darell Provencher
6 Masters Junior Track: 500 meter Masters Men Paul Mautner
2 Masters Junior Track: 500 meter Masters Women Barbra Thiel
1 Masters Junior Track: 500 meter Masters Men Jim Thiel
3 Masters Junior Track: 1K Masters Men Paul Mautner
2 Masters Junior Track: 1K Masters Men Darell Provencher
4 Masters Junior Track: 500 meter Masters Men Darell Provencher
27 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
10 OBRA Hillclimb TT Masters Men 50-54 Paul Mautner
69 OBRA Hillclimb TT: Combined Combined Paul Mautner
3 OBRA STXC Category 3 Women 15-18 Carina Hahn
11 OBRA STXC Category 2 Men 45+ Paul Mautner
3 OBRA STXC Category 2 Women 45 Renata Hahn
1 OBRA STXC Category 3 10-14 Erik Hahn
36 Monday PIR Masters 1/2/3 David Miller
35 Monday PIR Masters 1/2/3 Darell Provencher
10 Team Beer Track Race Masters 35+ Men Darell Provencher
8 Team Beer Track Race Masters 35+ Men Paul Mautner
3 Team Beer Track Race Category 4 Women Barbara Thiele
26 OBRA Championship RR 2 Masters Men 40-49 David Miller
2 Fast Twitch Fridays Sprint D James Thiele
11 Alpenrose Thursday Series Category 3 Men Darell Provencher
1 Masters Junior Track Masters Men Paul Mautner
2 Masters Junior Track Masters Men Darell Provencher
17 Monday PIR Men 1/2/3 David Miller
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid
5 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Renata Hahn
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Erik Hahn
47 Monday PIR Men 1/2/3 Jeff Buck
1 Co-Motion Criterium Masters Men 50+ Paul Mautner
2 Westview Wildcats STXC MTB Race Category 3 55+ Jeff Buck
3 Westview Wildcats STXC MTB Race Women Category 2/3 45-54 Renata Hahn
8 Co-Motion Criterium Masters Men 40+ Paul Mautner
1 Westview Wildcats STXC MTB Race Junior Boys 13-14 Erik Hahn
8 Westview Wildcats STXC MTB Race Women Category 2/3 35-44 Erica Crisp
4 Westview Wildcats STXC MTB Race Category 2 55+ Darell Provencher
3 Fast Twitch Fridays Sprint E Barbara Thiele
1 Fast Twitch Fridays Sprint C James Thiele
12 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Darell Provencher
9 Alpenrose Thursday Series Category 3 Darell Provencher
1 Masters Junior Track: July Series Masters Men Paul Mautner
18 Masters Junior Track: July Series Masters Men Darell Provencher
5 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Renata Hahn
22 Monday PIR Masters 1/2/3 David Miller
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid
70 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined David Miller
18 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Masters 3/4/5 Evan Cumpston
4 Larch Mtn Hillclimb Masters Men 50+ Paul Mautner
8 Larch Mtn Hillclimb Masters Men 45+ David Miller
75 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined Jeff Buck
83 Larch Mtn Hillclimb: Combined Combined Paul Mautner
5 Larch Mtn Hillclimb Masters Men 55+ Jeff Buck
10 Alpenrose Thursday Series Category 3 Darell Provencher
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid
58 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Erik Hahn
3 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Renata Hahn
24 Monday PIR Masters 1/2/3 David Miller
13 Alpenrose Challenge Masters Miss and Out Paul Mautner
11 Alpenrose Challenge Masters 10-Mile Paul Mautner
11 Alpenrose Challenge: Omnium and Qualifiers Masters 200m Qualifiers James Thiele
9 Alpenrose Challenge Masters Sprints James Thiele
8 Alpenrose Challenge Masters Points Race Paul Mautner
7 Alpenrose Challenge Masters 50+ 500m Paul Mautner
1 Alpenrose Challenge Masters 50+ 500m James Thiele
1 Alpenrose Challenge Masters 50+ 2K Pursuit Paul Mautner
5 Alpenrose Challenge Masters 50+ 500m Darell Provencher
1 Masters Junior Track: 3k Pursuit Masters Men Paul Mautner
1 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Men Paul Mautner
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Erik Hahn
31 Monday PIR Masters 4/5 Evan Cumpston
46 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid
3 OBRA Track Championships-Points Race Category 3 Men Paul Mautner
3 OBRA Track Championships-4k Pursuits Category 3 Men Paul Mautner
5 OBRA Track Championships Category 4 Women Barbara Thiele
5 OBRA Track Championships Category 4 Men James Thiele
2 OBRA Track Championships-Kilo Category 4 James Thiele
4 Masters Junior Track Open 500m Paul Mautner
3 Masters Junior Track Open 500m Darell Provencher
2 Masters Junior Track Open Kilo Paul Mautner
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Erik Hahn
33 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
5 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Renata Hahn
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid
3 Firecracker Criterium Masters Men 50+ Paul Mautner
15 Firecracker Time Trial: Combined Combined Jeff Buck
5 Firecracker Time Trial Masters Men 50+ Paul Mautner
6 Firecracker Time Trial Masters Men 50+ Evan Cumpston
21 Firecracker Time Trial: Combined Combined Evan Cumpston
19 Firecracker Time Trial: Combined Combined Paul Mautner
4 Firecracker Time Trial Masters Men 50+ Jeff Buck
6 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Renata Hahn
25 Monday PIR-June Series Masters 4/5 Scott Kelly
26 Monday PIR Masters 1/2/3 David Miller
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Erik Hahn
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
29 Monday PIR Masters 4/5 Evan Cumpston
5 Swan Island Criterium Masters 50+ 1/2/3 Men Paul Mautner
4 Fast Twitch Fridays Sprint F Barbara Thiele
2 Fast Twitch Fridays Sprint E James Thiele
1 Masters Junior Track: June Series Masters Men Paul Mautner
5 Masters Junior Track Masters Men Paul Mautner
6 Masters Junior Track: June Series Masters Men James Thiele
2 Masters Junior Track: June Series Masters Women Pam Reid
3 Masters Junior Track: June Series Masters Women Barbara Thiele
1 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Pam Reid
3 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 15-18 Carina Hahn
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Erik Hahn
4 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Renata Hahn
1 Portland MTB Short Track Series Category 3 Women 15-18 Carina Hahn
4 Portland MTB Short Track Series Category 2 Women 45+ Renata Hahn
45 Monday PIR Masters 1/2/3 Jeff Buck
25 Monday PIR Masters 1/2/3 David Miller
2 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 10-14 Erik Hahn
4 Fast Twitch Fridays Sprint F Barbara Thiele
3 Fast Twitch Fridays Sprint E James Thiele
10 Mt. Tabor Series Category 5 Men Scott Kelly
DNS OBRA TT Masters Women 55-59 Debra Windus
1 OBRA TT Masters Women 55-59 Barbara Thiele
4 OBRA TT Masters Men 55-59 Jeff Buck
91 OBRA TT: Combined Combined Evan Cumpston
109 OBRA TT: Combined Combined Paul Mautner
14 OBRA TT Masters Men 50-54 James Thiele
10 OBRA TT Masters Men 50-54 Paul Mautner
7 OBRA TT Masters Men 50-54 Evan Cumpston
156 OBRA TT: Combined Combined Barbara Thiele
87 OBRA TT: Combined Combined Jeff Buck
127 OBRA TT: Combined Combined James Thiele
3 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Category 2 Men 55+ Darell Provencher
3 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Category 2 Men 45-54 Paul Mautner
3 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Women 1/2/3 55+ Barbara Thiele
6 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Category 2 Men 45-54 James Thiele
4 Fast Twitch Fridays C Sprint Barbara Thiele
4 Fast Twitch Fridays B Sprint James Thiele
2 Masters Junior Track: 3k Pursuit Masters Men Paul Mautner
2 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Women Pam Reid
2 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Men James Thiele
1 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Men Paul Mautner
3 Masters Junior Track: 2k Pursuit Masters Women Barbara Thiele
10 Monday PIR Masters 4/5 Scott Kelly
19 Monday PIR Masters 4/5 Tom Webb
38 Monday PIR Masters 4/5 Tim Rich
2 Return on the Jedi STXC & Super D: Return on the Jedi STXC Category 2 Men 45-54 Paul Mautner
4 Fast Twitch Fridays F Sprint Barbara Thiele
1 Fast Twitch Fridays E Sprint James Thiele
13 Monday PIR: May Series Totals Women Barbara Thiele
33 Monday PIR: May Series Totals Masters 1/2/3 David Miller
17 Monday PIR Masters 1/2/3 David Miller
11 Sisters Stampede XC Category 2 Men 55+ Tim Rich
16 Sisters Stampede XC Category 2 Men 45-54 James Thiele
14 Sisters Stampede XC Category 2 Women 35+ Connie Vine
3 Sisters Stampede XC Category 3 Women 45+ Barbara Thiele
4 Umpqua Criterium Masters Men 50+ Paul Mautner
5 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Men 50+ James Thiele
1 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Men 50+ Paul Mautner
4 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Women Barbara Thiele
3 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Women Debra Windus
6 Monday PIR Open Women Barbara Thiele
80 Monday PIR Masters 1/2/3 James Thiele
1 OBRA TTT Masters Women 200-239 Connie Vine
152 OBRA TTT: Combined Combined Jim Kenney
151 OBRA TTT: Combined Combined Darell Provencher
125 OBRA TTT: Combined Combined Ralph Medica
123 OBRA TTT: Combined Combined Tim Rich
126 OBRA TTT: Combined Combined Paul Mautner
124 OBRA TTT: Combined Combined James Thiele
91 OBRA TTT: Combined Combined Dave Miller
88 OBRA TTT: Combined Combined Tom Webb
89 OBRA TTT: Combined Combined Evan Cumpston
90 OBRA TTT: Combined Combined Jeff Buck
1 OBRA TTT Masters Women 200-239 Mary Ross
1 OBRA TTT Masters Women 200-239 Barbara Thiele
194 OBRA TTT: Combined Combined Debra Windus
193 OBRA TTT: Combined Combined Connie Vine
195 OBRA TTT: Combined Combined Barbara Thiele
153 OBRA TTT: Combined Combined Scott Kelly
196 OBRA TTT: Combined Combined Mary Ross
9 OBRA TTT Masters Men 200-239 Guy Schiffler
1 OBRA TTT Masters Men 240+ Roger Johnson
9 OBRA TTT Masters Men 200-239 Mike Chombeau
9 OBRA TTT Masters Men 200-239 Frank Verhoorn
4 OBRA TTT Masters Men 200-239 Scott Kelly
4 OBRA TTT Masters Men 200-239 Jim Kenney
4 OBRA TTT Masters Men 200-239 Darell Provencher
3 OBRA TTT Masters Men 200-239 Ralph Medica
1 OBRA TTT Masters Women 200-239 Debra Windus
202 OBRA TTT: Combined Combined Frank Verhoorn
204 OBRA TTT: Combined Combined Mike Chombeau
201 OBRA TTT: Combined Combined Dave Klug
3 OBRA TTT Masters Men 200-239 Tim Rich
203 OBRA TTT: Combined Combined Guy Schiffler
136 OBRA TTT: Combined Combined Roger Johnson
3 OBRA TTT Masters Men 200-239 Paul Mautner
3 OBRA TTT Masters Men 200-239 James Thiele
1 OBRA TTT Masters Men 200-239 Dave Miller
1 OBRA TTT Masters Men 200-239 Tom Webb
1 OBRA TTT Masters Men 200-239 Evan Cumpston
1 OBRA TTT Masters Men 200-239 Jeff Buck
9 OBRA TTT Masters Men 200-239 Dave Klug
3 Mt. Tabor Circuit Race Masters 50+ Paul Mautner
DNF Tuesday PIR Category 3/4 Darell Provencher
11 Monday PIR Masters 1/2/3 David Miller
4 Silverton RR Masters Men 50+ Tom Webb
7 Silverton RR Masters Men 50+ Tim Rich
3 Alpenrose Thursday Series: 2K Pursuit Masters Women Debra Windus
2 Alpenrose Thursday Series: 2K Pursuit Masters 50+ Paul Mautner
26 Hutch's Twilight TT Series: Combined Combined Roger Johnson
5 Hutch's Twilight TT Series Masters Men 50+ Roger Johnson
1 Cascade Chainbreaker Category 3 Women 45+ Joanne Leyva
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 50+ Omnium Paul Mautner
5 Bend Don't Brake Masters 50+ Tim Rich
2 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Women Barbara Thiele
8 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 40+ Omnium Paul Mautner
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 50+ Omnium James Thiele
1 Fast Twitch Fridays Masters Women Barbara Thiele
2 Fast Twitch Fridays Masters Men James Thiele
4 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Masters 50+ Paul Mautner
1 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Masters 50+ James Thiele
4 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Masters Women Barbara Thiele
3 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Masters Women Debra Windus
7 Hutch's Twilight TT Series Masters Men 50+ Roger Johnson
7 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 50+ Evan Cumpston
18 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Tom Webb
24 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Jeff Buck
26 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Evan Cumpston
36 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Tim Rich
88 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Renata Hahn
86 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Debra Windus
76 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Barbara Thiele
18 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 50+ Jim Kenney
15 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 50+ James Thiele
99 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Lisa Winchester
10 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 50+ Tim Rich
78 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Jim Kenney
11 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 50+ Paul Mautner
2 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Women 50+ Barbara Thiele
4 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Women 50+ Debra Windus
38 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Paul Mautner
5 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Women 50+ Renata Hahn
7 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Women 50+ Lisa Winchester
3 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 50+ Tom Webb
6 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Men 50+ Jeff Buck
7 Peak Sports Mudslinger Category 3/45+ Women Pam Reid
2 Peak Sports Mudslinger Category 3/45+ Women Joanne Leyva
56 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined James Thiele
3 Port of Hood River Criterium Masters 50+ Paul Mautner
202 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Tim Rich
36 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Masters 40+ Evan Cumpston
150 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined Evan Cumpston
41 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Masters 40+ Tim Rich
37 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Masters 40+ Tim Rich
25 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Masters 40+ Evan Cumpston
12 Bear Springs XC Category 2 45-54 Paul Mautner
43 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Masters 40+ Evan Cumpston
DNF Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Masters 40+ Tom Webb
43 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Masters 40+ Evan Cumpston
2 Bear Springs STXC Category 2 Men 45-54 Paul Mautner
41 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Masters 40+ Tim Rich
41 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Masters 40+ Tim Rich
43 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 40+ Tim Rich
35 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 40+ Tom Webb
39 Cherry Blossom Cycling Classic Masters 40+ Tim Rich
43 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Masters 40+ Tim Rich
40 Cherry Blossom Cycling Classic Masters 40+ Evan Cumpston
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Masters 40+ Evan Cumpston
35 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Masters 40+ Tom Webb
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Masters 40+ Evan Cumpston
102 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Debra Windus
107 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Renata Hahn
126 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Lisa Winchester
19 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Tom Webb
25 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Jeff Buck
29 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Evan Cumpston
55 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Paul Mautner
57 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Tim Rich
93 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Jim Kenney
11 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Women 50+ Lisa Winchester
4 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Women 50+ Renata Hahn
2 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Women 50+ Debra Windus
19 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 50+ Jim Kenney
73 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Darell Provencher
12 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 50+ Tim Rich
11 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 50+ Paul Mautner
7 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 50+ Evan Cumpston
5 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 50+ Jeff Buck
4 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 50+ Tom Webb
18 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Men 50+ Darell Provencher
21 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Paul Mautner
1 Horning's Hustle Category 3/45+ Women Pam Reid
5 Icebreaker Criterium Masters Men 50+ Paul Mautner
16 Icebreaker Criterium Masters Men 35+/50+ Overall Paul Mautner
18 King's Valley Masters Men 50+ Tim Rich
19 King's Valley Masters Men 50+ Evan Cumpston
24 King's Valley Masters Men 50+ Eric Christenson
3 Port of Hood River Criterium Masters 50+ Paul Mautner
26 Piece of Cake Masters 40+ 1/2/3 James Thiele
1 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 Tom Webb
17 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 Evan Cumpston
4 Piece of Cake Masters Women 40+ Barbara Thiele
5 Piece of Cake Masters Women 40+ Joanne Leyva
11 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 Tim Rich
9 Piece of Cake Masters 40+ 1/2/3 Eric Christenson
25 Piece of Cake Masters 40+ 1/2/3 Jeff Buck
38 So. Oregon TT: Combined Combined Roger Johnson
3 So. Oregon TT Masters Men 50+ Roger Johnson
4 As the Raven Flies TT Women 1/2/3 Renata Hahn
72 As the Raven Flies TT: Combined Combined Renata Hahn
76 As the Raven Flies TT: Combined Combined Barbara Thiele
42 As the Raven Flies TT: Combined Combined James Thiele
15 As the Raven Flies TT: Combined Combined Jeff Buck
25 As the Raven Flies TT Masters Men 50+ Barbara Thiele
12 As the Raven Flies TT Masters Men 50+ James Thiele
3 As the Raven Flies TT Masters Men 50+ Jeff Buck
19 As the Raven Flies TT Masters Men 40+ Connie Vine
68 As the Raven Flies TT: Combined Combined Connie Vine
21 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 50+ Evan Cumpston
19 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 50+ Tim Rich
23 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 50+ Jeff Buck
24 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 50+ James Thiele
27 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 50+ Jim Kenney
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 50+ Tom Webb
7 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Men 40+ 4/5 David Miller
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Masters Women 40+ Joanne Leyva
32 As the Raven Flies TT: Combined Combined Paul Mautner
DNS As the Raven Flies TT Masters 40+ Connie Vine
57 As the Raven Flies TT: Combined Combined Barbara Thiele
13 As the Raven Flies TT Masters 50+ Barbara Thiele
6 As the Raven Flies TT Masters 50+ Paul Mautner
4 As the Raven Flies TT Masters 50+ Jeff Buck
19 As the Raven Flies TT: Combined Combined Jeff Buck
25 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 50+ Jeff Buck
32 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 50+ Evan Cumpston
33 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 50+ Jim Kenney
34 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 50+ Eric Christenson
26 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Masters Men 50+ Tim Rich
35 As the Raven Flies TT: Combined Combined Roger Johnson
11 As the Raven Flies TT Masters 50+ Paul Mautner
16 As the Raven Flies TT Masters 50+ Barbara Thiele
21 As the Raven Flies TT Masters 50+ Roger Johnson
5 As the Raven Flies TT Women 1/2/3 Renata Hahn
20 As the Raven Flies TT: Combined Combined Jeff Buck
4 As the Raven Flies TT Masters 50+ Jeff Buck
4 As the Raven Flies TT Masters 50+ Jeff Buck
1 Echo Red to Red XC Category 3/45+ Women Joanne Leyva
16 As the Raven Flies TT Masters 50+ Barbara Thiele
DNS As the Raven Flies TT Masters 50+ Darell Provencher
61 As the Raven Flies TT: Combined Combined Barbara Thiele
18 Echo Red to Red XC Category 2 45-54 Men Paul Mautner
8 Echo Red to Red XC Category 2/35+ Women Connie Vine
10 As the Raven Flies TT Masters 50+ Roger Johnson
4 Banana Belt Series Masters Women 40+ Joanne Leyva
11 Banana Belt Series Masters Women 40+ Renata Hahn
15 Banana Belt Series Masters Women 40+ Debra Windus
14 Banana Belt Series Men-Master 40+ (4/5) David Miller
4 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Women 40+ Renata Hahn
26 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ James Thiele
9 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Women 40+ Debra Windus
19 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ Evan Cumpston
12 Banana Belt Series Men-Master 50+ Tom Webb
20 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ Tim Rich
23 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 50+ Jeff Buck
8 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Women 40+ Joanne Leyva
301 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Erik Hahn
70 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Tom Webb
72 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Jeff Buck
73 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Evan Cumpston
326 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Lisa Winchester
298 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Renata Hahn
265 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Debra Windus
254 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Combined Pam Reid
8 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Women 50-59 Lisa Winchester
5 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Women 50-59 Renata Hahn
4 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Women 50-59 Debra Windus
2 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Women 50-59 Pam Reid
3 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Junior Men 13-14 Erik Hahn
8 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 50-59 Jeff Buck
7 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 50-59 Tom Webb
9 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Masters Men 50-59 Evan Cumpston
30 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Dave Miller
4 Sublime Sublimity Circuit Race Women Category 4, Masters Joanne Leyva
18 Cherry Pie Men 50+ and 60+ Jeff Buck
21 Cherry Pie Men 50+ and 60+ James Thiele
3 Cherry Pie Women 3/40+ Renata Hahn
10 Cherry Pie Men 50+ and 60+ Evan Cumpston
6 Cherry Pie Men 50+ and 60+ Eric Christenson
5 Cherry Pie Women 4, Masters Debra Windus
DNF Cherry Pie Junior 13-15 Erik Hahn