CAPA Cycling Team

Event Category Name
27 OBRA CCX Championship Category B Ryan Seward
8 OBRA CCX Championship Category B Joe Dengel
24 Cross Crusade: Barton Park Category B Joe Dengel
1 Apple Core Cross at EZ Orchards Category B Joe Dengel
6 Apple Core Cross at EZ Orchards Category B Ryan Seward
47 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Ryan Seward
30 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Joe Dengel
81 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Sam Radakovich
86 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B Sam Radakovich
31 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B Ryan Seward
68 Cross Crusade: Rainier High School Category B Joe Dengel
98 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Sam Radakovich
40 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Ryan Seward
38 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Joe Dengel
6 Psycho Cross Men C Ryan Seward
1 Psycho Cross Men C Ryan Seward
2 Hutch's Twilight CCX Series Men C Ryan Seward
6 Hutch's Twilight CCX Series Men C Ryan Seward
6 Hutch's Twilight CCX Series Men C Ryan Seward
1 Eugene Celebration: Briggs Hill Women 1/2 Leia Tyrrell
113 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Combined Leia Tyrrell
6 Eugene Celebration: McBeth Prologue Women 1/2 Leia Tyrrell
8 Hutch's Twilight Crit Series: August Series CAT4/5 Sam Radakovich
18 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Sam Radakovich
8 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Joseph Ferron
2 Fast Twitch Fridays Novice Men Joe Dengel
10 Hutch's Twilight Crit Series Cat 1/2/3 Leia Tyrrell
4 Salem STXC Cat 3 Men Spencer Follen
20 Salem STXC: Final Series Totals Cat 2 Men Joseph Scanlon
9 Salem STXC: Final Series Totals Cat 1 Men Joe Dengel
17 Salem STXC: Final Series Totals Cat 3 Men Spencer Follen
6 Salem STXC Cat 1 Men Joe Dengel
10 Salem STXC Cat 2 Men Joseph Scanlon
1 Salem STXC Cat 3 Men Sam Radakovich
6 Salem STXC: Final Series Totals Cat 3 Men Sam Radakovich
4 OBRA Criterium Championships Women Cat 4 Sydney Running
15 OBRA Criterium Championships Men Cat 4 Steven Eriksen
16 OBRA Criterium Championships Men Cat 4 Ryan Seward
2 OBRA Criterium Championships Women 1/2 Leia Tyrrell
27 OBRA Criterium Championships Men Cat 4 Robert Stewart
25 OBRA Criterium Championships Men Cat 4 Spencer Follen
17 OBRA Criterium Championships Men Cat 4 Sam Radakovich
8 Fast Twitch Fridays Novice Men Joe Dengel
7 Salem STXC Cat 1 Men Joe Dengel
8 OBRA XC Championship Cat 1 Men Joe Dengel
1 Longview Grand Prix Criterium Women 1/2/3 Leia Tyrrell
DNF Hutch's Twilight Crit Series Men 4/5 Sydney Running
20 Hutch's Twilight Crit Series Men 1/2/3 Joseph Ferron
17 Hutch's Twilight Crit Series Men 4/5 Steven Eriksen
9 Hutch's Twilight Crit Series Men 4/5 Ryan Seward
1 Hutch's Twilight Crit Series Men 4/5 Sam Radakovich
1 OBRA Championship RR 1 Women Leia Tyrrell
DNF OBRA Championship RR 1 Cat 3 Joseph Ferron
7 Hutch's Twilight Crit Series Cat 4/5 Sam Radakovich
18 Hutch's Twilight Crit Series Cat 4/5 Steven Eriksen
14 Hutch's Twilight Crit Series Cat 1/2/3 Joseph Ferron
6 Hutch's Twilight Crit Series Cat 4/5 Ryan Seward
1 Vancouver Courthouse Criterium Senior Women Leia Tyrrell
11 Hutch's Twilight Crit Series: July Series CAT4/5 Sam Radakovich
26 Hutch's Twilight Crit Series: July Series Cat 1/2/3 Joseph Ferron
41 Hutch's Twilight Crit Series: July Series Cat 1/2/3 Leia Tyrrell
21 Hutch's Twilight Crit Series CAT 1/2/3 Final Leia Tyrrell
16 Hutch's Twilight Crit Series: July Series CAT4/5 Ryan Seward
20 Hutch's Twilight Crit Series CAT 1/2/3 Finish Sprint Leia Tyrrell
55 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Cat 3 Men Joseph Ferron
7 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Category 3 Chris Ward
2 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Women 1/2/3 Leia Tyrrell
24 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Cat 3 Men Joseph Ferron
25 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Cat 3 Men Joseph Ferron
287 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined Joseph Ferron
76 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Cat 3 Men Joseph Ferron
70 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Cat 3 Men Joseph Ferron
1 Poplollies Women's Crit Series Women A Leia Tyrrell
18 Gresham Crit Cat 3 Men Joseph Ferron
1 Gresham Crit Women 1/2/3 Leia Tyrrell
14 Mt. Tabor Series Category 4 Men Robert Stewart
6 Poplollies Women's Crit Series Women A Leia Tyrrell
5 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Finish Sprint Sam Radakovich
12 Hutch's Twilight Crit Series CAT 1/2/3 Finish Sprint Joseph Ferron
14 Hutch's Twilight Crit Series CAT 1/2/3 Final Joseph Ferron
4 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Points Sprint Sam Radakovich
8 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Finish Sprint Ryan Seward
26 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Finish Sprint Steven Eriksen
33 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Final Sydney Running
5 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Final Sam Radakovich
8 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Final Ryan Seward
26 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Final Steven Eriksen
33 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Finish Sprint Sydney Running
24 High Desert Omnium: Road Race Cat 3 Joseph Ferron
30 High Desert Omnium: Criterium Cat 3 Joseph Ferron
32 High Desert Omnium: Criterium Cat 3 Joe Dengel
20 Mt. Tabor Series Cat 4 Men Robert Stewart
29 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Finish Sprint Sam Radakovich
18 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Final Spencer Follen
DNF Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Finish Sprint Steven Eriksen
29 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Final Sam Radakovich
18 Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Finish Sprint Spencer Follen
10 Hutch's Twilight Crit Series CAT 1/2/3 Final Joseph Ferron
10 Hutch's Twilight Crit Series CAT 1/2/3 Finish Sprint Joseph Ferron
DNF Hutch's Twilight Crit Series CAT 4/5 Final Steven Eriksen
21 Mt. Tabor Series Category 4 Men Robert Stewart
4 Mt. Tabor Series Category 3 Men Chris Ward
41 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Chris Ward
20 Tuesday PIR: June Series Cat 3/4 Steven Eriksen
29 Hutch's Twilight Crit Series Cat 4/5 Ryan Seward
15 Tuesday PIR: June Series Cat 3/4 Joseph Ferron
11 Hutch's Twilight Crit Series Cat 4/5 Steven Eriksen
15 Hutch's Twilight Crit Series Cat 1/2/3 Joseph Ferron
20 Hutch's Twilight Crit Series-June Series Cat 4/5 Spencer Follen
14 Salem Fairview Men 3 Joseph Ferron
13 Salem Fairview Men 4/5 Robert Stewart
15 Salem Fairview Men 3 Chris Ward
3 Swan Island Criterium Cat 3 Men Chris Ward
17 Swan Island Criterium Cat 3 Men Joseph Ferron
1 Mt. Tabor Series Category 5 Men Robert Stewart
35 Hutch's Twilight Crit Series Cat 4/5 Sam Radakovich
16 Hutch's Twilight Crit Series Cat 4/5 Dennis Sibilia-Young
17 Hutch's Twilight Crit Series Cat 4/5 Ryan Seward
38 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Cat 3 Men Joseph Ferron
1 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Cat 3 Men Chris Ward
206 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Joseph Ferron
49 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Cat 3 Joseph Ferron
125 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined Chris Ward
31 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Cat 3 Chris Ward
31 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Cat 3 Chris Ward
43 Elkhorn Classic Stage Race Cat 3 Men Joseph Ferron
8 Elkhorn Classic Stage Race Cat 3 Men Chris Ward
61 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Cat 3 Joseph Ferron
6 Mt. Tabor Series Category 5 Men Robert Stewart
2 Tuesday PIR Cat 3/4 Joseph Ferron
11 Tuesday PIR Cat 3/4 Sam Radakovich
4 Tuesday PIR Cat 3/4 Steven Eriksen
68 OBRA TT: Combined Combined Spencer Follen
9 OBRA TT Sen Men 4/5 Spencer Follen
19 Cirque du Cycling Cat 3 Chris Ward
4 Mt. Tabor Series Category 5 Men Robert Stewart
22 Hutch's Twilight Crit Series Cat 1/2/3 Joseph Ferron
3 Umpqua RR Men 3 Chris Ward
9 Umpqua RR Men 4/5 Ryan Seward
23 Umpqua RR Men 4/5 Steven Erickson
22 Umpqua RR Men 4/5 Sam Radakovich
16 Umpqua RR Men 3 Joseph Ferron
16 Umpqua Criterium Men 4/5 Steven Eriksen
7 Umpqua Criterium Men 4/5 Ryan Seward
5 Umpqua Criterium Men 3 Chris Ward
5 Umpqua Criterium Men 4/5 Sam Radakovich
9 Umpqua Criterium Men 3 Joseph Ferron
3 OBRA TTT Men 4/5 Ryan Seward
3 OBRA TTT Men 4/5 Robert Stewart
3 OBRA TTT Men 4/5 Spencer Follen
3 OBRA TTT Men 4/5 Sam Radakovich
69 OBRA TTT: Combined Combined Sam Radakovich
68 OBRA TTT: Combined Combined Spencer Follen
70 OBRA TTT: Combined Combined Ryan Seward
71 OBRA TTT: Combined Combined Robert Stewart
2 Mt. Tabor Circuit Race Cat 3 Chris Ward
DNF Mt. Tabor Circuit Race Women 1/2/3 Leia Tyrrell
31 Silverton RR Men 3 Chris Ward
DNF Silverton RR Men 3 Joseph Ferron
2 Hutch's Twilight TT Series Men 4 Spencer Follen
12 Hutch's Twilight TT Series: Combined Combined Spencer Follen
6 Hutch's Twilight TT Series Men 4 Spencer Follen
7 Peak Sports Mudslinger CAT 1 19-34 MEN Joe Dengel
9 Bear Springs XC CAT I Men 19-34 Joe Dengel
1 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Women 3 Leia Tyrrell
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men 4 Chris Ward
16 As the Raven Flies TT: Combined Combined Spencer Follen
3 As the Raven Flies TT Mens 4/5 Spencer Follen
6 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 4 Joseph Ferron
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 4 Chris Ward
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Women 3 Leia Tyrrell
9 As the Raven Flies TT Men 4/5 Spencer Follen
3 Banana Belt Series Men 4 Joseph Ferron
1 Banana Belt Series Men 4 Chris Ward
1 Banana Belt Series Women 3 Leia Tyrrell
1 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Women 3 Leia Tyrrell
5 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 4 Joseph Ferron
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1: Oregon Cup Women Senior Women Leia Tyrrell
2 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 4 Chris Ward
10 Sublime Sublimity Circuit Race Men Cat 4/5 Joseph Ferron
63 Cherry Pie Men 4 Sam Radakovich
1 Cherry Pie Women 1/2/3 Leia Tyrrell
19 Cherry Pie Men 4 Stuart Allen
16 Cherry Pie Men 4 Joseph Ferron