Cole Sprague

Event Category
2 OBRA CCX Championship Junior Men 17-18
23 OBRA CCX Championship Category A
9 Cross Crusade: Barton Park Category B
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B
21 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B
31 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B
17 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B
40 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B
48 Cross Crusade: Rainier High School Category B
58 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS
29 Battle at Barlow Category B
10 Hood River Double Cross: Chip Test Results Men B
10 Hood River Double Cross Category B
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS
1 Pain+Suffer'n CX Junior Men
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS
DNF OBRA Championship RR 1 Category 3
0 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Category 3 Men
253 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Combined
83 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Category 3 Men
61 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Category 3 Men
76 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Category 3 Men
28 High Desert Omnium: Road Race Category 3
25 High Desert Omnium: Criterium Category 3
23 High Desert Omnium: Time Trial Category 3
96 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Combined
14 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5
11 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Category 4/5 Men
169 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Combined
23 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Men Category 4/5
19 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Category 4/5
10 Elkhorn Classic Stage Race Category 4/5 Men
5 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Category 4/5
13 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5
2 Central Oregon Crit Series Women/Juniors
40 Six Hours of Mount Hood Solo Men
2 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Junior Men 15-18
9 Fresh Air Sports TT/Duathlon: Combined Combined
8 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open
4 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open
1 Sisters Stampede XC Category 2 Men 15-18
11 Umpqua Criterium Men 4/5
1 OBRA TTT Men Junior
105 OBRA TTT: Combined Combined
8 Mt. Tabor Circuit Race Category 4
1 Mt. Tabor Circuit Race Junior 13-18
4 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 15-18 Junior
8 Bend Don't Brake Category 4/5
1 Peak Sports Mudslinger Category 2 15-18 Junior Men
25 Eugene Roubaix Men 4
192 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Combined
26 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 4 Men
DNF Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 4 Men
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Category 4 Men
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 4 Men
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 4 Men
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Category 4 Men
2 Table Rock Road Race Men 4/5
3 Icebreaker Criterium Junior
15 Icebreaker Criterium Men 4/5
27 Willamette University Capitol Criterium Men 4/5
3 Willamette University Capitol Criterium Junior
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Junior
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Junior
3 Banana Belt Series Junior
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Junior

3rd — 2010 Overall BAR: 2010 Age Graded BAR: Junior Men 17-18

Event Category Points
11 2010 Overall BAR Junior Men 1395
1395

34th — 2010 Ironman

Event Category Points
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Junior 1
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Junior 1
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Junior 1
3 Willamette University Capitol Criterium Junior 1
27 Willamette University Capitol Criterium Men 4/5 1
3 Icebreaker Criterium Junior 1
15 Icebreaker Criterium Men 4/5 1
2 Table Rock Road Race Men 4/5 1
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 4 Men 1
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 4 Men 1
DNF Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 4 Men 1
26 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Category 4 Men 1
25 Eugene Roubaix Men 4 1
1 Peak Sports Mudslinger Category 2 15-18 Junior Men 1
8 Bend Don't Brake Category 4/5 1
4 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 15-18 Junior 1
8 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 1
1 Mt. Tabor Circuit Race Junior 13-18 1
1 OBRA TTT Men Junior 1
11 Umpqua Criterium Men 4/5 1
1 Sisters Stampede XC Category 2 Men 15-18 1
4 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open 1
8 Fresh Air Sports TT/Duathlon Open 1
2 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Junior Men 15-18 1
40 Six Hours of Mount Hood Solo Men 1
2 Central Oregon Crit Series Women/Juniors 1
13 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 1
5 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Category 4/5 1
19 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Men Category 4/5 1
23 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Men Category 4/5 1
11 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Category 4/5 Men 1
14 Central Oregon Crit Series Category 3/4/5 1
25 High Desert Omnium: Criterium Category 3 1
23 High Desert Omnium: Time Trial Category 3 1
28 High Desert Omnium: Road Race Category 3 1
DNF OBRA Championship RR 1 Category 3 1
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS 1
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS 1
1 Pain+Suffer'n CX Junior Men 1
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS 1
10 Hood River Double Cross Category B 1
29 Battle at Barlow Category B 1
1 WebCyclery Thrilla CX Series Junior/HS 1
58 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B 1
48 Cross Crusade: Rainier High School Category B 1
40 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B 1
17 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B 1
31 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B 1
21 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B 1
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B 1
9 Cross Crusade: Barton Park Category B 1
2 OBRA CCX Championship Junior Men 17-18 1
23 OBRA CCX Championship Category A 1
53

11th — 2010 Overall BAR: Junior Men

Event Category Points
45 2010 Overall BAR: 2010 Cyclocross BAR Junior Men 256
8 2010 Overall BAR: 2010 Criterium BAR Junior Men 293
21 2010 Overall BAR: 2010 Mountain Bike BAR Junior Men 280
8 2010 Overall BAR: 2010 Road BAR Junior Men 293
28 2010 Overall BAR: 2010 Short Track BAR Junior Men 273
1395

124th — 2010 Overall BAR: Category 4/5 Men

Event Category Points
70 2010 Overall BAR: 2010 Criterium BAR Category 4 Men 231
9 2010 Overall BAR: 2010 Road BAR Category 4 Men 292
523

334th — 2010 Overall BAR: Category 3 Men

Event Category Points
79 2010 Overall BAR: 2010 Cyclocross BAR Men B 222
222

28th — 2010 Overall BAR: 2010 Short Track BAR: Junior Men

Event Category Points
2 Vernonia Short Track Mt. Bike Race Junior Men 15-18 14
14

49th — 2010 Overall BAR: 2010 Time Trial BAR: Junior Men

Event Category Points
1 OBRA TTT Men Junior 10
10

45th — 2010 Overall BAR: 2010 Cyclocross BAR: Junior Men

Event Category Points
1 Pain+Suffer'n CX Junior Men 15
2 OBRA CCX Championship Junior Men 17-18 28
43

8th — 2010 Overall BAR: 2010 Road BAR: Junior Men

Event Category Points
3 Banana Belt Series Junior 13
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Junior 13
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Junior 13
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Junior 12
51

21st — 2010 Overall BAR: 2010 Mountain Bike BAR: Junior Men

Event Category Points
1 Peak Sports Mudslinger Category 2 15-18 Junior Men 15
4 Cascade Chainbreaker Category 2 Men 15-18 Junior 12
1 Sisters Stampede XC Category 2 Men 15-18 15
42

70th — 2010 Overall BAR: 2010 Criterium BAR: Category 4 Men

Event Category Points
15 Icebreaker Criterium Men 4/5 1
8 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 8
11 Umpqua Criterium Men 4/5 5
14

8th — 2010 Overall BAR: 2010 Criterium BAR: Junior Men

Event Category Points
3 Willamette University Capitol Criterium Junior 13
3 Icebreaker Criterium Junior 13
1 Mt. Tabor Circuit Race Junior 13-18 15
41

79th — 2010 Overall BAR: 2010 Cyclocross BAR: Men B

Event Category Points
10 Hood River Double Cross Category B 6
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B 1
9 Cross Crusade: Barton Park Category B 7
14

9th — 2010 Overall BAR: 2010 Road BAR: Category 4 Men

Event Category Points
2 Table Rock Road Race Men 4/5 14
8 Bend Don't Brake Category 4/5 8
10 Elkhorn Classic Stage Race Category 4/5 Men 18
5 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Men Category 4/5 33
11 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Category 4/5 Men 15
88

22nd — Cross Crusade: Series Overall: Category B

Event Category Points
17 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B 2
15 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B 4
9 Cross Crusade: Barton Park Category B 10
16

21

Bend, OR

M

7056

1

3

SS

3

5

Not a current member