Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined

The Dalles, OR
April 25, 2010

Part of the Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial

Updated April 27, 2012 at 1:37 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Ian McKissick Lenovo Pro-1-2 Men 20:42.7
2 sam johnson Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 21:17.7
3 James Stangeland Keller Rohrback Cycling Team Pro-1-2 Men 21:43.0
4 Patrick Bevin Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation Pro/1/2 Men 21:55.5
5 William O'Donnell Westwood Velo/Vertebrata Pro/1/2 Men 21:57.8
6 Ian Tubbs Lenovo Pro-1-2 Men 22:05.2
7 Jacob Rathe Jelly Belly Cycling Pro-1-2 Men 22:06.1
8 Gabe Varela Vertical Earth Pro-1-2 Men 22:07.5
9 Rob English Hutch's-Eugene Pro-1-2 Men 22:08.0
10 Phillip Elsasser Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 22:14.2
11 Kyle Farrell Garage Racing Pro/1/2 Men 22:17.9
12 Graham Howard Bissell Pro Cycling Team Pro-1-2 Men 22:18.9
13 Daniel Bechtold Team Bobs-bicycles.com Pro-1-2 Men 22:19.4
14 patrick STANKO Lenovo Pro-1-2 Men 22:20.6
15 Mike Hone Lenovo Pro-1-2 Men 22:21.8
16 Willy Zellmer Hammer/CMG Racing Team Pro-1-2 Men 22:24.7
17 Trevor Spahr Ironclad Performance Wear Cat 3 Men 22:32.6
18 Devon Smibert Westwood/Cannondale pb Vision-Sports Pro-1-2 Men 22:33.0
19 Paul Bourcier Hutch's-Eugene Pro-1-2 Men 22:33.0
20 Quinn Keogh Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation Pro/1/2 Men 22:36.7
21 Kennett Peterson Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 22:38.0
22 Dan Martin SAFEWAY/GA PRC Group/Bicycles Plus Master 40+ 22:39.9
23 Christopher Parrish Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 22:40.6
24 David Zimmbelman ZteaM Master 40+ 22:43.4
25 Jonathan Eropkin SAFEWAY/GA PRC Group/Bicycles Plus Pro-1-2 Men 22:43.8
26 Joshua Liberles Pro-1-2 Men 22:44.3
27 Justin Rossi Lenovo Cat 3 Men 22:45.1
28 Elijah Romer Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro-1-2 Men 22:45.5
29 Kristo Jorgenson Hammer/CMG Racing Team Pro-1-2 Men 22:47.6
30 Mark Blackwelder Gentle Lovers Pro-1-2 Men 22:50.8
31 Andrew Boone Pro-1-2 Men 22:55.1
32 Todd Gallaher IJM.org Master 40+ 22:57.0
33 Roger Stevens Master 40+ 22:58.2
34 BRENT CARLSON Lenovo Pro-1-2 Men 22:58.6
35 John Browning Echelon Gran Fondo/ZteaM Master 40+ 23:00.6
36 Austin Arguello Exergy Team TWENTY12 Pro/1/2 Men 23:03.6
37 Lang Reynolds Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 23:04.3
38 Jake Hansen Word-RCB Cat 3 Men 23:07.0
39 Karsten Hagen Echelon Gran Fondo/ZteaM Master 40+ 23:08.8
40 Aaron Tuckerman Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation Pro/1/2 Men 23:11.8
41 Michael Larsen BendBroadband/WebCyclery.com Master 40+ 23:13.5
42 Shawn Ongers Lenovo Pro-1-2 Men 23:14.2
43 Sean Passage Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 23:15.9
44 Matthew Slater Echelon Gran Fondo/ZteaM Master 40+ 23:20.6
45 Brandon TRAFTON California Giant Berry Farms/Specialized Pro-1-2 Men 23:21.0
46 Jim Fischer Pacific Power Blue Sky Cat 3 Men 23:21.7
47 Doug Turnbull Cat 4 Men 23:22.7
48 Brian Hitchcock Garage Racing Pro/1/2 Men 23:25.1
49 Ryan Iddings Lenovo Pro-1-2 Men 23:29.7
50 Brandon Dyer Cyclesoles/Sagebrush Cycles Pro-1-2 Men 23:30.7
51 Rusty Dodge Fanatik Bike Co. Cat 4 Men 23:32.9
52 Douglas Reid Veloce Racing Master 40+ 23:33.0
53 Scott Browning Echelon Gran Fondo/ZteaM Master 40+ 23:33.9
54 Brant Buchholz Pro-1-2 Men 23:36.2
55 donald Reeb Pro-1-2 Men 23:36.3
56 Colby Wait-Molyneux Hammer/CMG Racing Team Cat 3 Men 23:37.4
57 Patrick Means Fanatik Bike Co. Cat 3 Men 23:37.7
58 shawn howard Pro-1-2 Men 23:37.8
59 Brendan Treacy Portland Velo Pro-1-2 Men 23:40.0
60 Marc Collard Hutch's-Eugene Pro-1-2 Men 23:44.6
61 David Lelong Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 23:46.3
62 Coleman MAX L'Ecole No. 41/Wheatland Wheeler Category 3 Men 23:46.8
63 Tim Butler River City Bicycles Master 40+ 23:50.2
64 Ryan Dean IJM.org Master 40+ 23:51.6
65 Mitch Lee Portland Velo Cat 3 Men 23:54.5
66 Andrew Rosette Pro-1-2 Men 23:55.2
67 Scott Gray Cyclesoles/Sagebrush Cycles Pro-1-2 Men 23:55.4
68 Cort Buchholz Cyclesoles/Sagebrush Cycles Cat 3 Men 24:00.2
69 Austin Boswell Hot Tubes Junior Development Team Cat 3 Men 24:00.7
70 Spencer Newell Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 3 Men 24:00.8
71 Phil Spencer Lenovo Cat 4 Men 24:08.0
72 Adam Edgerton Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 24:10.9
73 Daniel Quirk Veloce Racing Master 40+ 24:13.8
74 Brent Emoff BRIHOP Cycling Cat 3 Men 24:14.4
75 Joe Prettyman Beaverton Bicycle Club Cat 3 Men 24:14.4
76 Brandon Fisher Team S+M Pro-1-2 Men 24:15.7
77 Robin Secrist Pro-1-2 Women 24:16.8
78 Hans Bielat BendBroadband/WebCyclery.com Cat 3 Men 24:17.2
79 Matthew Karre River City Bicycles Cat 3 Men 24:18.0
80 Michael Dunn ZteaM Master 40+ 24:19.7
81 Travis Monroe Vertical Earth Cat 4 Men 24:20.5
82 Michael Attie Second Ascent Pro-1-2 Men 24:20.9
83 Christopher Wingfield Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 24:24.7
84 Ryan Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions Category 4 Men 24:25.0
85 Guy Tucker IJM.org Cat 3 Men 24:25.2
86 Jim Stefanoff Two Wheeler/Speciali Cat 3 Men 24:25.4
87 Grant Folske Cat 3 Men 24:26.4
88 Matthew Heck Garage Racing Category 3 Men 24:26.6
89 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Cat 3 Men 24:30.7
90 Michael Brunelle Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 24:30.8
91 John OBrien ZteaM Master 40+ 24:31.6
92 Kevin Hansen Second Ascent Pro-1-2 Men 24:33.4
93 Jeffrey Henderson Cyclepath Racing Cat 3 Men 24:35.0
94 Michael Palmer Veloce Racing Cat 3 Men 24:35.3
95 David Hopper NoMad Sports Club Master 40+ 24:36.7
96 David Klipper Guinness Cycling Team Master 40+ 24:40.9
97 Kurt Haas Capitol Velo p/b Lifesource Cat 3 Men 24:42.2
98 Patrick Gerke Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 24:42.8
99 Ryan Carlson Pro-1-2 Men 24:44.6
100 Erik Hofland Artisan Family Racing Cat 3 Men 24:44.9
101 Gregory Kauper IJM.org Master 40+ 24:45.0
102 Justin La Vigne Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 24:45.1
103 Tony Brugliera Team Alaska Cat 3 Men 24:47.7
104 Jasmin Glaesser Cycling BC Cat 3 Women 24:47.7
105 Sue Butler River City Bicycles Pro-1-2 Women 24:48.3
106 Ivan Meadors Master 40+ 24:49.4
107 Andrew BATES Olympia Orthopaedic Associates Pro/1/2 Men 24:49.4
108 Michael Gordon L'Ecole No. 41/Wheatland Wheeler Cat 3 Men 24:57.8
109 Tyler Stearns Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 24:58.2
110 Steven R Holland United Finance Master 40+ 25:00.1
111 Nathan Hobson Echelon Gran Fondo/ZteaM Master 40+ 25:03.5
112 Patricia Bailey Keller Rohrback Cycling Team Pro-1-2 Women 25:04.3
113 Jennifer Gaertner Riverstone Women's Racing Team Pro-1-2 Women 25:05.0
114 Andrew Willis Ironclad Performance Wear Cat 3 Men 25:05.4
115 Alex Telitsine IJM.org Cat 3 Men 25:06.6
116 Josh LaGrange Form Fitness Cycling Team Pro-1-2 Men 25:07.0
117 Nelson Snyder Cyclepath Racing Cat 3 Men 25:07.4
118 Stephen Bedford Word-RCB Cat 3 Men 25:07.7
119 Dennis Petross Ten Guys Named Alex Cat 3 Men 25:08.5
120 Joe Kolling Simple Green Cat 4 Men 25:09.5
121 Jessica Cutler Cucina Fresca Pro/1/2 Women 25:10.0
122 Dave Masessa Cat 3 Men 25:10.6
123 Christopher DuBois Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 3 Men 25:12.5
124 James Adamson Team Motordome Pro-1-2 Men 25:13.1
125 Matthew Neff Cat 4 Men 25:14.0
126 Jesse Homan Veloce Racing Cat 3 Men 25:14.4
127 Edgardo Balansay Cucina Fresca Category 3 Men 25:14.9
128 Cheryl Thonney Keller Rohrback Cycling Team Pro-1-2 Women 25:15.5
129 Joseph Skokan Bikesale.com Cat 3 Men 25:16.1
130 Cliff Heaberlin Guinness Cycling Team Pro-1-2 Men 25:17.1
131 kevin short Cat 4 Men 25:17.7
132 Melissa Sanborn Cyclepath Racing Pro-1-2 Women 25:17.9
133 Edward Micek BendBroadband/WebCyclery.com Pro-1-2 Men 25:18.2
134 Mark McCavic Master 40+ 25:19.2
135 Ron Sines Pacific Power Blue Sky Cat 4 Men 25:19.2
136 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions Pro/1/2 Women 25:22.2
137 Brian Ratliff Portland Velo Cat 3 Men 25:22.7
138 Trevor O'Neal Gentle Lovers Cat 3 Men 25:23.6
139 Michael Benno Veloce Racing Master 40+ 25:28.7
140 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 4 Men 25:29.8
141 Nicholas Roberts Bikesale.com Cat 3 Men 25:30.8
142 Bart LUDBROOK Glotman Simpson Cycling Cat 3 Men 25:35.7
143 Ricardo Medina Hammer Velo Cat 4 Men 25:36.1
144 Sage Freeman Capitol Velo p/b Lifesource Cat 3 Men 25:42.0
145 joe martin Veloce Racing Cat 3 Men 25:44.4
146 Lisa Turnbull Riverstone Women's Racing Team Pro-1-2 Women 25:49.6
147 Alex Kroman Portland Velo Cat 3 Men 25:53.0
148 MacKenzie Madison Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 3 Women 25:55.6
149 Steve Wright HPChiro/Scott's Cycling of Salem Master 40+ 25:57.3
150 Evan Cumpston Team Rose City Master 40+ 26:00.7
151 Susan Peithman Pro-1-2 Women 26:01.3
152 Lana Atchley Pro-1-2 Women 26:01.4
153 Jennifer Triplett Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Women 26:04.1
154 Jen Akeroyd Sorella Forte Pro-1-2 Women 26:05.0
155 E. Eric JOHNSON III First Rate Mortgage Cycling Team Master 40+ 26:06.4
156 Tim Kibler Cucina Fresca Category 4 Men 26:06.5
157 Steven Beardsley Gentle Lovers Pro-1-2 Men 26:06.5
158 Jurgen Fennerl Hutch's/ClearOne/Bend Dental Master 40+ 26:07.0
159 Rick Metz NoMad Sports Club Master 40+ 26:07.8
160 Matt Pavlovich Nebraska Medical Center/Team Kaos Cat 3 Men 26:09.5
161 Clint Culpepper Team Beer Cat 3 Men 26:10.8
162 Adam Kennedy Pacific Power Blue Sky Cat 4 Men 26:11.1
163 Andrew Sprott Bridgetown Velo Category 4 Men 26:11.6
164 Bob Grover Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Master 40+ 26:12.5
165 John Kenney Mountain View Cycles Category 4 Men 26:13.0
166 Jadine ROLCIK Team Group Health Pro-1-2 Women 26:14.6
167 Cary Miller Team S+M Cat 3 Men 26:16.0
168 Andrew Hayes Mountain View Cycles Category 4 Men 26:16.8
169 Mark Reinecke Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Master 40+ 26:18.2
170 Patrick Marzullo HPChiro/Scott's Cycling of Salem Pro-1-2 Men 26:18.3
171 Tony Coca Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4 Men 26:21.5
172 Ari Mahan Rad Racing NW Cat 4 Men 26:21.9
173 Richard Neves Bikesale.com Master 40+ 26:22.4
174 David GILLAM Glotman Simpson Cycling Pro-1-2 Men 26:23.2
175 Emil Marcetta Cat 4 Men 26:24.0
176 Kolben Preble Hammer Velo Cat 4 Men 26:25.3
177 Kristine Brynjolfson Westwood/Cannondale pb Vision-Sports Pro-1-2 Women 26:26.2
178 Cathy Varland IJM.org Pro-1-2 Women 26:27.2
179 Andy Redden NoLimitz/ICE Cat 3 Men 26:27.4
180 Sarah Tisdale Sorella Forte Cat 3 Women 26:28.2
181 Keith Levesque Hammer Velo Cat 4 Men 26:29.6
182 Brian Towey Ten Guys Named Alex Cat 4 Men 26:31.6
183 Cory Domingues Hutch's-Eugene Pro-1-2 Men 26:31.8
184 Elise Huggins Veloforma Pro-1-2 Women 26:33.6
185 Mark Hinman Bikesale.com Master 40+ 26:33.9
186 Robert Vigeant Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Master 40+ 26:37.1
187 Kyle Valenta Scott's Cycle and Sports Pro-1-2 Men 26:38.1
188 Sean Becker Ten Guys Named Alex Cat 4 Men 26:40.9
189 Rachel MCBRIDE Glotman Simpson Cycling Pro-1-2 Women 26:42.4
190 Matthew S Martel Pacific Power Blue Sky Cat 4 Men 26:43.8
191 Darren Smith Cat 4 Men 26:45.2
192 Cole Sprague Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Cat 4 Men 26:45.4
193 John Sorlie Hutch's/ClearOne/Bend Dental Master 40+ 26:48.0
194 Zachary Utz Ruckus Test Team Cat 3 Men 26:48.5
195 Derek Stallings BendBroadband/WebCyclery.com Pro-1-2 Men 26:48.7
196 Brenna Lopez-Otero Bend Bike 'N Sport Racing Pro-1-2 Women 26:49.1
197 David Root Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Master 40+ 26:49.4
198 Robin Wessel Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro-1-2 Men 26:51.7
199 Chris Swan Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro-1-2 Men 26:56.2
200 Steve Schwaeber Veloce Racing Master 40+ 26:57.1
201 Shane Fletcher Veloce Racing Cat 3 Men 26:57.9
202 Tim Rich Team Rose City Master 40+ 26:59.5
203 Chris mahan Second Ascent Cat 4 Men 27:00.1
204 Aaron Aikin Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4 Men 27:01.6
205 Kendi Thomas Keller Rohrback Cycling Team Pro-1-2 Women 27:03.2
206 Erin Stansbury Second Ascent Cat 3 Men 27:03.3
207 Jeff Harwood Ironclad Performance Wear Cat 3 Men 27:05.8
208 Mindy Simmons Hammer Velo Cat 3 Women 27:06.8
209 Alexander Clemens Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Cat 4 Men 27:07.0
210 benjamin weaver Ten Guys Named Alex Cat 3 Men 27:07.1
211 Edward Rosenberg Second Ascent Cat 4 Men 27:08.3
212 Wayne Boyle Pacific Power Blue Sky Cat 4 Men 27:09.0
213 Jason Dykstra Guinness Cycling Team Pro-1-2 Men 27:14.2
214 Michael Brindza Cat 4 Men 27:15.4
215 Joe Baratto Bikesale.com Master 40+ 27:16.0
216 Anna Christiansen Ironclad Performance Wear Cat 4 Women 27:21.1
217 Gregg Leion Mountain View Cycles Category 4 Men 27:21.9
218 Chris Thomas Guinness Cycling Team Cat 3 Men 27:24.5
219 Heather Hill Life Cycle Bike Shop Pro-1-2 Women 27:25.1
220 Stephanie OSSENBRINK Glotman Simpson Cycling Pro-1-2 Women 27:26.4
221 Daniel Penner Cat 3 Men 27:26.5
222 John Lance Guinness Cycling Team Category 3 Men 27:26.9
223 Scott Powell Veloce Racing Master 40+ 27:28.1
224 Ryan Champion Pacific Power Blue Sky Cat 4 Men 27:34.5
225 Eric Moody Mountain View Cycles Category 4 Men 27:36.3
226 Amanda Atwill Hammer Velo Cat 3 Women 27:36.4
227 Lisa Dorian Pro-1-2 Women 27:40.2
228 Susanna Julber Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Cat 4 Women 27:40.7
229 Travis Caldwell Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles Cat 4 Men 27:45.8
230 Jamie Fitzgerald Cat 4 Men 27:46.1
231 Kelly McKean Veloce Racing Cat 3 Women 27:46.1
232 Jessica Kaplan Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Cat 3 Women 27:47.1
233 Anona Whitley Ironclad Performance Wear Cat 3 Women 27:48.0
234 Megan Chinburg Veloforma Cat 3 Women 27:49.5
235 Doug Perrin Hutch's/ClearOne/Bend Dental Master 40+ 27:56.5
236 Mike Hall Ten Guys Named Alex Cat 4 Men 27:59.3
237 Morgan Cabot Glotman Simpson Cycling Cat 4 Women 28:01.5
238 Patricia Dowd Team Delphine Cat 3 Women 28:02.1
239 Leslie Vice Glotman Simpson Cycling Pro-1-2 Women 28:04.9
240 Anna Vaughn Hammer Velo Cat 3 Women 28:05.3
241 Aaron Leritz Team S+M Cat 3 Men 28:05.7
242 Steve Wursta Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Cat 4 Men 28:06.2
243 Christine Chang Keller Rohrback Cycling Team Pro-1-2 Women 28:06.3
244 Sara Fletcher Bridgetown Velo Category 3 Women 28:06.6
245 Rashid Farooqui na Cat 4 Men 28:07.9
246 Andrew Dillon SOL Cat 4 Men 28:09.6
247 Rachelle Jorgensen Life Cycle Bike Shop Cat 4 Women 28:10.7
248 Sean Thielen Portland Velo Cat 3 Men 28:11.5
249 Scott Hill Life Cycle Bike Shop Cat 3 Men 28:15.7
250 Lyra Love Life Cycle Bike Shop Cat 3 Women 28:18.0
251 Mary Ramos Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Cat 3 Women 28:21.9
252 Kim Rueter Sorella Forte Cat 3 Women 28:22.1
253 Alex Hughes Ten Guys Named Alex Cat 4 Men 28:23.0
254 Tony Dirks Mountain View Cycles Category 4 Men 28:26.4
255 Richard Rosko Hammer Velo Cat 4 Men 28:27.9
256 Lindsay Fox Veloforma Pro-1-2 Women 28:29.5
257 Jonathan Vinson Gentle Lovers Cat 3 Men 28:29.5
258 Ryan Tilley Hammer Velo Cat 4 Men 28:32.4
259 Colin Mullane Land Shark Cat 3 Men 28:32.9
260 James Ralston Hammer Velo Cat 4 Men 28:34.6
261 Kristi Green Desalvo Custom Cycles Racing Pro-1-2 Women 28:37.4
262 Alice Chang Hammer Velo Cat 4 Women 28:40.7
263 Matthew Lasala Bend Bike 'N Sport Racing Cat 4 Men 28:41.7
264 Mitch Denham NoMad Sports Club Cat 3 Men 28:43.6
265 Anne Linton Sorella Forte Cat 3 Women 28:45.5
266 Amy Campbell River City Bicycles Cat 3 Women 28:52.4
267 Molly Mullane Land Shark Cat 3 Women 28:53.0
268 Hilary Billington Pro-1-2 Women 28:56.1
269 Amy Shepard BRIHOP Cycling Cat 4 Women 28:58.9
270 Joe Leineweber Ironclad Performance Wear Cat 4 Men 29:03.4
271 Erin Goodall Showers Pass Category 4 Women 29:07.9
272 Heidi Gaertner Team Group Health Cat 4 Women 29:10.7
273 Marty Sparks Second Ascent Cat 4 Men 29:12.3
274 Mark Koller Ironclad Performance Wear Cat 4 Men 29:13.6
275 Cary Steinman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Cat 3 Women 29:14.4
276 Rhonda Morin Sorella Forte Cat 3 Women 29:15.7
277 Maureen Kavanagh Hammer Velo Cat 4 Women 29:18.1
278 Jan Moss Sorella Forte Cat 3 Women 29:25.1
279 Andrea Richardson Team Riverstone Cat 4 Women 29:34.8
280 Stephanie Croy Ironclad Performance Wear Cat 4 Women 29:40.7
281 William Laubernds Cat 3 Men 29:42.4
282 Chuck Woosley United Finance Cat 4 Men 29:44.1
283 Alanna Woods Sorella Forte Cat 4 Women 29:46.5
284 Kalli Phillips Poplollies Cat 3 Women 29:52.4
285 Abra McNair Cat 4 Women 29:53.7
286 Sean Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Cat 4 Men 30:05.3
287 Margi Bradway Cat 3 Women 30:09.8
288 Samuel Nicoletti Gentle Lovers Pro-1-2 Men 30:11.5
289 Jenn Levo Bridgetown Velo Category 4 Women 30:13.9
290 Helen Grogan Cat 3 Women 30:18.7
291 Lana Pressey Ironclad Performance Wear Cat 4 Women 30:20.2
292 Virginia Pedersen Veloforma Cat 3 Women 30:25.1
293 Laurel Richardson Glotman Simpson Cycling Cat 4 Women 30:35.0
294 Amy Champion Pacific Power Blue Sky Cat 4 Women 30:35.4
295 Joanne Schmitz Wheatland Wheelers Cat 3 Women 30:36.6
296 Angela Horton Gapay Hammer Velo Cat 4 Women 30:37.7
297 Chris Johns Master 40+ 30:58.7
298 Renee Mansour Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Cat 4 Women 31:00.1
299 Elaine Bothe Sorella Forte Cat 4 Women 31:12.7
300 Sage Fuller Sorella Forte Cat 4 Women 31:19.3
301 Anna Saltonstall Cat 4 Women 31:22.6
302 Julie Carter Hammer Velo Cat 4 Women 31:30.4
303 leigh lewis Sorella Forte Cat 4 Women 31:42.4
304 Jennifer KOHM Glotman Simpson Cycling Pro-1-2 Women 31:45.8
305 Susan Grandjean Cat 4 Women 31:50.6
306 Karen Watson Glotman Simpson Cycling Pro-1-2 Women 32:02.1
307 Zan Gibbs Sorella Forte Cat 4 Women 32:03.6
308 Judy Richardson Sorella Forte Cat 3 Women 32:16.3
309 Katy Pranian Sorella Forte Cat 4 Women 32:42.1
310 Allison Medellin Hammer Velo Cat 4 Women 32:59.0
311 Theresa Whitfield Cat 4 Women 33:24.6
312 Kelly Sandow Poplollies Cat 4 Women 33:31.6
313 Natalie Clay Sorella Forte Cat 4 Women 33:36.4
314 Caitlin Letts Bridgetown Velo Category 4 Women 34:32.2
315 Christine Jerko Sorella Forte Cat 4 Women 34:54.6
316 Carolyn Travers Poplollies Cat 4 Women 35:42.8
317 Eryn Barker Specialized River City Bicycles Category 4 Women 38:53.9
318 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com Master 40+ 49:16.1
319 Michelle Mishoe Cat 4 Women 50:47.6