Team Western Bike Works

Event Category Name
DNF Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #2 Masters Men B Dave Warwick
22 Cross Crusade - Barton Park Masters B 35+ Dave Warwick
90 Cross Crusade - Barton Park Men C Richard Haight
25 Cross Crusade - Rainier HS Masters B 35+ Dave Warwick
57 Cross Crusade - Rainier HS Men C Richard Haight
68 Cross Crusade - Alpenrose Men C Richard Haight
DNF Cross Crusade - Alpenrose Masters B 35+ Dave Warwick
DNF Battle at Barlow CCX Men B Richard Haight
DNF Hood River Cyclocross Classic Masters B 35+ Dave Warwick
19 Hood River Cyclocross Classic Men B Richard Haight
31 Kruger's Kermesse Men B Richard Haight
31 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Lance Brigman
1 OBRA Hillclimb Championship Masters Men 60+ Lance Brigman
32 OBRA Hillclimb Championship: Combined Results by Time Combined Lance Brigman
25 Eugene Celebration: Wolf Creek Road Race Category 3 Richard Haight
25 Eugene Celebration: Final General Classification Category 3 Men Richard Haight
23 Eugene Celebration: Celebration Criterium Category 3 Richard Haight
30 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial Category 3 Richard Haight
98 Eugene Celebration: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Richard Haight
22 Eugene Celebration: Maxon Road Race Category 3 Richard Haight
DNF Crawfish Criterium Category 3 Richard Haight
58 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Lance Brigman
1 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 60-64 Lance Brigman
58 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Lance Brigman
58 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Lance Brigman
10 PIR Category 3/4 Richard Haight
19 Green Mountain Criterium Category 4 Lance Brigman
2 OBRA Road Race Masters Men 60+ Lance Brigman
DNF Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Category 3 Richard Haight
DNF Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Category 3 Richard Haight
23 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Category 3 Richard Haight
84 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Category 3 Richard Haight
317 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Richard Haight
69 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Richland Road Race Category 3 Men Richard Haight
30 OBRA Rehearsal Race Men Category 3 Richard Haight
45 Monday PIR: May Series Masters 30+ 4/5 Mike Van Hoose
DNF Silverton Road Race Women 4 Denise Livingston
27 Silverton Road Race Men 4/5 Mike Van Hoose
33 PIR Category 1/2/3 Richard Haight
40 PIR Category 1/2/3 Richard Haight
17 Monday PIR Category 4/5 Mike Van Hoose
18 Monday PIR Category 4/5 Jake Bos
DNF OBRA Team Time Trial Championship Category 4/5 Men Jason Hight
DNF OBRA Team Time Trial Championship Category 4/5 Men Jake Bos
DNF OBRA Team Time Trial Championship Category 4/5 Men Lance Brigman
DNF OBRA Team Time Trial Championship Category 4/5 Men Mike Van Hoose
25 Monday PIR Category 4/5 Masters Mike Van Hoose
25 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 Jake Bos
40 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 Matthew Rider
35 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 1/2/3 Richard Haight
19 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 Richard Haight
41 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 Mike Van Hoose
6 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 4/5 Jake Bos
18 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 4/5 Mike Van Hoose
8 21st Peak Sports Mudslinger MTB Sport Men 50+ Lance Brigman
8 Three Rivers Road Race Category 4/5 Jake Bos
14 Three Rivers Road Race Category 4/5 Jason Hight
DNF Three Rivers Road Race Women Category 4 Denise Livingston
9 Three Rivers Road Race Masters 40+ 4/5 Mike Van Hoose
12 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 Mike Van Hoose
2 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 Jake Bos
12 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Jake Bos
8 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Richard Haight
DNF Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 Richard Haight
24 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Mike Van Hoose
75 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Lance Brigman
75 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Lance Brigman
3 Estacada Time Trial Masters Men 60+ Lance Brigman
16 Kings Valley Road Race Women Category 4 Denise Livingston
35 Kings Valley Road Race Category 3 Richard Haight
30 Kings Valley Road Race Masters 40+ Mike Van Hoose
24 Kings Valley Road Race Men Category 4 Matthew Rider
1 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 Jake Bos
10 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Jake Bos
8 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Matthew Rider
13 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 Lance Brigman
19 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 Mike Van Hoose
31 Piece of Cake Category 3 Richard Haight
6 Piece of Cake Men Category 4 Jason Hight
13 Piece of Cake Men Category 4 Matthew Rider
31 Piece of Cake Men Category 4 Jake Bos
8 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Beginner Men 40+ Jack Berry
53 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 4 Jake Bos
38 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 4 Mike Van Hoose
9 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 4 Matthew Rider
7 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Women Category 4 Denise Livingston
13 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Category 3 Richard Haight
14 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race III Masters 50+ Lance Brigman
51 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Category 4 Mike Van Hoose
31 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Category 4 Jason Hight
22 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Category 4 Matthew Rider
11 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Category 4 Jake Bos
26 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race II Category 3 Richard Haight
13 Banana Belt Road Race Series Women Category 4 Denise Livingston
19 Banana Belt Road Race Series Category 4 Men Jake Bos
14 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Category 4 Matthew Rider
14 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Masters 50+ Lance Brigman
8 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Category 4 Jake Bos
11 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Women Category 4 Denise Livingston
14 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Category 3 Richard Haight
63 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Category 4 Mike Van Hoose
41 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Category 4 Jason Hight
91 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Jason Hight
4 Jack Frost Time Trial Masters Men 50+ Lance Brigman
13 Jack Frost Time Trial Men Category 4/5 Jason Hight
30 Jack Frost Time Trial Men Category 4/5 Jake Bos
137 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Jake Bos
64 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Lance Brigman
91 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jason Hight
137 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Jake Bos
64 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Lance Brigman
14 Cherry Pie Road Race Masters Men 4/5 40+ Mike Van Hoose
23 Cherry Pie Road Race Men 4 Matthew Rider
38 Cherry Pie Road Race Men 3 Richard Haight
12 Cherry Pie Road Race Masters Men 50+ Lance Brigman
33 Cherry Pie Road Race Women 4 Denise Vemon
17 Cherry Pie Road Race True Beginner Nick Blacklock
18 Cherry Pie Road Race Masters Men 4/5 40+ Joe Hennessey