Blind Date at the Dairy

Portland, OR
October 2, 2013

Part of the Blind Date at the Dairy

If you have questions or corrections, please email Candi Murray.

Updated October 3, 2013 at 12:43 PM

Beginner Men

Num Name Team Age City Laps
1 208 Martin Fuss Beaverton Bicycle Club 50 Portland 3
2 270 Steve Raubolt SWEAT360 34 Tigard 3
3 240 Matt Walkky Athletes Lounge Cycling Team 31 Portland 3
4 297 Bob Rakoz Athletes Lounge Cycling Team 51 Vancouver 3
5 238 Chris Boeholt 38 Portland 3
6 207 Patrick Fraser 39 Portland 3
7 278 Jeffrey Paul 52 Hood River 3
8 313 Riley Combs 3
9 209 Zach Wiens Athletes Lounge Cycling Team 32 Vancouver 3
10 226 Bill Holmes Planet X p/b On One 51 milwaukie 3
11 214 Micael Griffin 31 Portland 3
12 217 Brendan Hughes 25 Beaverton 3
13 213 Joshua Johansen 40 West Linn 3
14 256 Linus Clark Hapi-Go!/PDX Mud Warriors 14 Portland 3
15 212 jeff copus 44 portland 3
16 249 Jonathan Reed 46 Portland 3
17 202 Geoff Rinella Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 35 Portland 3
18 275 nicholas castiglioni dudes rug 26 Portland 3
19 298 Simon Miller 3
20 299 Tanner Schulz 33 Hillsboro 3
21 311 Stephan Morris 3
22 296 Brayton Sobolewski 14 Vancouver 3
23 204 Danny Pettit 51 Happy Valley 3
24 284 Doug Bailey 3
25 233 Ben Baltazar 35 Portland 3
26 210 John Dendiuk 38 Portland 3
27 308 Scott Decker Athletes Lounge Cycling Team 48 Lake Oswego 3
28 314 Lucas Manfield 3
29 306 David Backes 3
30 304 brian westhaver 3
31 305 ty louhard Team Lazy Tarantulas 3
32 302 Brad Houle 44 Portland 3
33 263 tom valencia 45 hillsoboro 3
34 291 jared holm 3
35 300 Mark Trythall 3
36 232 Cooper Irwin 15 Woodland 3
37 294 Paul Sackman 56 Portland 3
38 295 Stanley L. Saviage Beaverton Bicycle Club 54 Hillsboro 3
39 310 Albert Passadore 41 Portland 3
40 301 Todd Hepp 42 Portland 3
41 309 Jamie Mitchell 3
42 303 Joseph Ruskiewicz 37 Portland 3
43 267 Zach Durst 3
44 293 Ben Helgren 36 Portland 2
45 312 Albyn Jones 61 Portland 2
46 268 Brian Duhon Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 41 Portland 2
47 307 kent vanketkemann 2
DNF 229 Anthony Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 21 Portland 1

Beginner Women

Num Name Team Age City Laps
1 146 juliette oldfield 3
2 143 Holly Henderson Athletes Lounge Cycling Team 27 Beaverton 3
3 148 Colleen SULLIVAN 44 Bend 3
4 149 Robin Maloney 40 Portland 3
5 147 Lisa Gentz 32 Portland 3
6 100 Karyn Gibbs Gibson 27 Portland 3
7 140 Liz Beal 3
8 141 Lindsay Jackson Athletes Lounge Cycling Team 36 Lake Oswego 3
9 138 Maggie Smith 36 Hillsboro 3
10 144 Laura Loertsched 3
11 150 Cynthia Breene Athletes Lounge Cycling Team 31 Lake Oswego 2
12 145 Jenny Trygg 26 Portland 2
13 137 erin graves 40 Portland 2
14 105 Darcie Elliott-Wiens Athletes Lounge Cycling Team 35 Vancouver 2
15 142 Heather Saviage 2
16 139 Rachel Elaser 2

Junior Men 10-13

Num Name Team Age City Laps
1 11 Joseph Lukens PDX Devo Junior Cycling 13 Lake Oswego 4
2 3 Owen Szwaya bicycleattorney.com 13 Portland 3
3 5 Isamu Richmond West End Bikes/Specialized 13 Portland 3
4 22 Nathanael Hart Hapi-Go! 11 Washougal 3
5 12 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling 10 Portland 3
6 2 Owen L. Rogers bicycleattorney.com 10 Portland 3
7 27 Lorenzo Sobolewski Hapi-Go! 3
8 13 Gabriel Boatright 12 Tigard 3
9 18 Grayson Szczukowski Unattached 13 Portland 3
10 29 Michael Zoormajian Yakima Bike Vigilantes 3
11 23 Noah Steigerwald PDX Devo Junior Cycling 12 Forest Grove 3
12 15 Hayden Peabody 10 Portland 2
13 20 Blake Howard 13 Beaverton 2
14 28 Liam Trythall 1

Junior Men 14-18

Num Name Team Age City Laps
1 67 Noah Beggs PDX Devo Junior Cycling 16 Portland 4
2 51 Ben Van Raalte Mud Warriors 15 Portland 4
3 59 Thomas Ring 17 Portland 3
4 69 Joshua Tsen PDX Devo Junior Cycling 3
5 65 Ian Steigerwald PDX Devo Junior Cycling 15 Forest Grove 3
6 64 Brayton Sobolewski 14 Vancouver 3
7 57 Cooper Irwin 15 Woodland 3
8 66 Kelton Smith PDX Devo Junior Cycling 14 Camas 3
9 53 Zach Durst 15 Oregon City 3

Junior Women 10-13

Num Name Team Age City Laps
1 9 Lauren Ziehnert Beaverton Bicycle Club 3
2 8 Lauren Gill 11 Happy Valley 3
3 7 Madison Pettit 12 Happy Valley 3
4 10 Genevieve Bailly 10 Portland 3

Junior Women 14-18

Num Name Team Age City Laps
1 54 Elizabeth McKnight Mud Warriors 15 Gresham 3

Masters Men A 40+

Num Name Team Age City Laps
1 606 John Weathers Sunset Cycles 43 Tigard 7
2 624 Jeff Otto Sunset Cycles 51 Beaverton 7
3 616 Brent Casady 42 Portland 7
4 614 Jeff Standish Therapeutic Associates PDX Cycling 47 Gresham 7
5 602 Quinn Jackson DNR Cycling 44 portland 7
6 628 Kevin Condron Gentle Lovers 40 Portland 7
7 636 Steve Chapin Athletes Lounge Cycling Team 43 Portland 7
8 610 Brian Foresta Filth and Fury 39 Portland 7
9 615 Eric Lanners Team S+M 40 Portland 7
10 635 Chad Smeltzer crank 43 Portland 7
11 621 Lloyd Connelly DNR Cycling 45 Portland 6
12 629 Scott Willson Gentle Lovers 43 Portland 6
13 604 Benjamin Drucker Trailhead Coffee Roasters 44 Portland 6
14 600 Bjorn Clouten HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 43 Happy Valley 6
15 637 Christopher Van Tilburg Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 47 Hood River 6
DNF 638 Alex Accetta HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 43 Portland 5
DNF 601 Roger Meier Cyclepath Racing 45 Beaverton 4
DNF 609 Erik Voldengen Aeolus Endurance Sport/Cable Huston 42 Portland 3

Masters Men B 35+

Num Name Team Age City Laps
1 351 Matt Edler Portland Bicycle Studio 39 Portland 6
2 302 Andy Meeks bicycleattorney.com 39 Portland 6
3 308 Matthew Smith 36 Vancouver 6
4 319 Daniel Boatright Filth and Fury 36 Tigard 6
5 348 Peter Blenkiron bicycleattorney.com 36 Portland 6
6 326 Rick Boston Bellovaci United 47 Portland 6
7 327 Adam Ward 39 Portland 6
8 317 Jay Wisowaty Sprout Cycles/Lucky Lab 40 Portland 6
9 344 David Pryor 44 Portland 6
10 355 Chris Blem Team Lazy Tarantulas 40 Lake Oswego 6
11 312 Ryan Francesconi Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 39 Portland 6
12 324 Mike Hall Half Fast Velo presented by Ninkasi Brewing 45 portland 6
13 338 Kirk Wong Rebound/Tireless Velo 44 Vancouver 6
14 325 Tim Plumb Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 38 Portland 6
15 352 Jason Musengo 41 Portland 6
16 356 Carl Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 6
17 331 Steve Popp Team Oregon presented by Laurelwood Brewing 40 portland 6
18 328 Doug Minarik 36 Portland 6
19 313 Andy Platt 43 Portland 6
20 357 brett boyles Therapeutic Associates PDX Cycling 43 lake oswego 6
21 353 JJ Blackwood 6
22 303 Drew Coleman Hammer Velo 42 Portland 6
23 334 Ian Kennedy bicycleattorney.com 49 Portland 6
24 354 Scott McKnight crank 44 Gresham 6
DNF 316 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas 39 Portland 4
DNF 346 Peter Rueegger Team Mudman 45 Portland 3

Masters Men C 35+

Num Name Team Age City Laps
1 752 Webster Wilson 41 Portland 4
2 675 Devin Bailly HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 39 Portland 4
3 763 Kelly Myers VVC 43 Tigard 4
4 738 Banjo Weymouth 4
5 663 Jeffrey Volk DNR Cycling 50 Portland 4
6 707 Donald Newlands Portland Velo Racing Team 49 Portland 4
7 664 Matt Hooge 41 Portland 4
8 800 David M Miller Team Lazy Tarantulas 36 Portland 4
9 816 Rick Jones UEFR 42 Tigard 4
10 674 Jeff Steiner Showers Pass 47 Portland 4
11 702 Matt Richmond HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 49 Portland 4
12 661 Eric Wilson 49 Portland 4
13 684 Tom Palke Team Mudman 47 Portland 4
14 792 Greg Shaffer Nossa Familia Coffee Cycling 41 Portland 4
15 808 Terry Campbell BeerMongers Cycle Club 39 Portland 4
16 753 Michael Clark MX3L/Hapi-Go! 44 Portland 4
17 790 Brendan Quinlan Team Bob's Red Mill 53 Beaverton 4
18 754 Michael Finan 44 Portland 4
19 789 Dave Burnard Adobe Systems 57 Forest Grove 4
20 721 Michael Chesnut 40 Portland 4
21 682 John Martin Team Lazy Tarantulas 44 Portland 4
22 785 Vern Krist SW Bicycle 57 Portland 4
23 803 Michael Dehner 48 Portland 4
24 670 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team 46 Portland 4
25 783 Bob Crow 4
26 765 Mike Murphy Lynskey/CCR 47 Portland 4
27 712 Scott Hamness Sprout Cycles/Lucky Lab 43 Lake Oswego 4
28 793 Paul Barlow Barlow Bikes 43 Saint Helens 4
29 668 erik goodfriend Showers Pass 53 portland 4
30 822 Steve Murcott Ironheads Multisport Racing Team 39 Portland 4
31 719 Jeffrey H. Garrett Scorpius Cycles 45 Lake Oswego 4
32 760 Ross Bryan DNR Cycling 35 Portland 4
33 750 Alan Reaume 49 Portland 4
34 805 Ryan Paddock
35 708 Dave Klug Team Rose City 60 Beaverton 4
36 695 David Smith 44 Hillsboro 4
37 774 Mark Stoller 52 Portland 4
38 657 Carl Davison 42 Portland 4
39 722 Robert Stefanowicz 46 Portland 4
40 742 Joe Gomez Team Mudman 43 Portland 4
41 806 Troy Nelson Monkey Wrench Bicycle Club 44 Beaverton 4
42 799 Jon Gove Ruckus Test Team 51 Portland 4
43 815 Jonathan Modie Team S+M 44 Portland 4
44 736 Charles Barrett 46 Portland 4
45 690 Michael Krasovech Illy Coffee-River City Bicycles 46 Portland 4
46 680 john nicholas DNR Cycling 58 portland 4
47 821 Greg Stokes Hammer Velo 43 Portland 4
48 749 Michael Hopkins Planet X p/b On One 39 Portland 4
49 667 Josh Platis Rubicon 42 Portland 4
50 653 Jerrol Lackey West End Bikes/Specialized 44 Portland 4
51 658 Mark Chasse Portland Velo Racing Team 46 Portland 4
52 743 Rich Hannah Team Mudman 44 Portland 4
53 791 Jason Karls 38 West Linn 4
54 651 Jeremy Hudson 42 Gresham 4
55 804 jacob hamnes Aloha 4
56 705 Scott Oitto 47 Beaverton 4
57 802 Todd Burnette Trailhead Coffee Roasters 37 Portland 4
58 687 Mike Lurie Garnish Apparel 44 Portland 4
59 725 Jason Bietz River City Bicycles 47 Sherwood 4
60 775 Damon Dimick 37 Tigard 4
61 713 Dana Swisher 44 Beaverton 4
62 718 Scott Duddridge 45 Portland 4
63 784 Tom Aichele 51 Portland 4
64 777 Edward Kim DNR Cycling 38 Portland 4
65 671 Vincent Plaza BriHOP Cycling 52 Lake Oswego 4
66 660 Ben Salzberg Team Slow 42 Portland 4
67 728 Bjoern Brunner 44 Portland 4
68 693 David Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 54 Portland 4
69 772 Scot Jarchow Treshold Velo 47 Beaverton 4
70 740 David Doughty 50 Beaverton 4
71 801 Mark Jensen Planet X p/b On One 47 Gladstone 4
72 819 Clayton Lindsay Gründelbrüisers/Stewie Bicycles 4
73 759 Paul Devires Filth and Fury 45 Newberg 4
74 810 Patrick Meigs Team Mudman 46 Portland 4
75 786 Tom Kahl 48 Portland 4
76 788 Jamie Gilchrist Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 44 Portland 4
77 655 Geir Eide 41 Portland 4
78 709 Edward Lanton 63 Portland 4
79 807 Steve Getsiv bicycleattorney.com 48 Portland 4
80 656 chris mccraw Team Slow 37 portland 4
81 697 Troy Theriot Team Lazy Tarantulas 38 Portland 4
82 809 Nathan Roll Metropolis Cycle Repair 41 Portland 3
83 711 Andy Casebeer Team S+M 46 Washougal 3
84 767 Andrew Nemecek Therapeutic Associates PDX Cycling 46 portland 3
85 678 Andrew Kaylor Hapi-Go! 44 Beaverton 3
86 677 Einar Traa Portland Velo Racing Team 70 Portland 3
87 820 Richard Fattic Ruckus Test Team 42 Portland 3
88 762 Dean Lee Portland Velo Racing Team 57 Hillsboro 3
89 798 Scott Sidner 3
90 814 Bill Alsup 59 Beaverton 3
DNF 686 Richard Marantz NoMads Bicycle Racing Team 68 Portland 3
DNF 812 eric sorenson 38 Portland 3
DNF 768 kyle stephens BeerMongers Cycle Club 37 Portland 3
DNF 818 John Menconi 42 Portland 2
DNF 813 Matt Gilman Team S+M 37 Beaverton 2
DNF 811 Brian McCall 40 Portland 2
DNF 817 Chris Leach Team S+M 2
DNF 735 David Gratke Showers Pass 55 Portland 1

Men A

Num Name Team Age City Laps
1 503 Leland Gilmore Rapha/River City Bicycles 30 Portland 7
2 500 Seth Patla Rapha/River City Bicycles 36 Hillsboro 7
3 511 Christopher Bagg Athletes Lounge Cycling Team 34 Portland 7
4 506 Stephen Bedford HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 35 Portland 7
5 519 James Ceccorulli bicycleattorney.com 26 Portland 7
6 534 David Boerner Ruckus Test Team 32 Portland 7
7 533 Nathan Coffey HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team 34 Lake Oswego 7
8 530 Clint Culpepper Team Wooly Mammoth 33 Portland 7
9 522 Shannon Boroff bicycleattorney.com 38 Portland 7
10 531 Jeremy Dunn Team Wooly Mammoth 33 Portland 7
11 510 Zachary Utz Ruckus Test Team 29 Portland 7
12 517 Kirk Edwards Team Lazy Tarantulas 39 Portland 7
13 512 Michael Palmer Dark Horse 27 Portland 6
DNF 501 Troy Sexton Bridgetown Velo 30 Portland 3
DNF 515 Peter Hagerty Dark Horse 24 Portland 3
DNF 528 Matt Hutchinson Portland Bicycle Studio 3
DNF 532 Mike Kath Sprout Cycles/Lucky Lab 35 portland 2
DNF 504 Samuel Pepperwood Gentle Lovers 29 Portland 1

Men B

Num Name Team Age City Laps
1 157 Andrew Yeoman Trusty Switchblade 31 Portland 7
2 159 Danny Weikel River City Bicycles 41 Portland 6
3 182 Tim Goodall Islabikes 26 Portland 6
4 172 Stephen Laurent 29 Portland 6
5 181 Erik Denninghoff DNR Cycling 34 Portland 6
6 175 Jonathan Miller Team Lazy Tarantulas 30 Fairview 6
7 174 Samuel Bradshaw Ironheads Multisport Racing Team 38 Lake Oswego 6
8 173 Mark Holden Oregon Bike Shop Racing Team 30 Portland 6
DNF 180 Reed Avery 2

Men C

Num Name Team Age City Laps
1 503 Daniel Recordon Athletes Lounge Cycling Team 24 Portland 5
2 583 Cory Solovewicz Go Bananas! 31 Portland 5
3 573 Jerome Leedy Soraz Racing p/b CAPA 31 Battle Ground 5
4 543 Ryan Hieb Gentle Lovers 34 Portland 5
5 586 Brian Malloy Therapeutic Associates PDX Cycling 31 oregon city 5
6 559 Noah Beggs PDX Devo Junior Cycling 16 Portland 5
7 501 Sean McGhee Team Lazy Tarantulas 29 Beaverton 5
8 520 Jordan Reid 27 Beaverton 5
9 565 Travis Parker 33 Portland 5
10 537 Adam Goplin Lost Highway 29 Portland 5
11 533 Sean Kellogg Ruckus Test Team 36 PORTLAND 5
12 529 Bill Garcia Beaverton Bicycle Club 33 Beaverton 5
13 513 zachary taylor 24 portland 5
14 538 Kyle Kruger 31 Portland 5
15 585 John Ayres 28 Portland 5
16 551 Andy Armstrong Sunset Cycles 30 Wilsonville 4
17 506 Brett Cassidy Human Powered 32 Portland 4
18 519 Jeff Chochon 48 Portland 4
19 500 Andrew Smith Trailhead Coffee Roasters 31 Portland 4
20 510 Travis White 23 Portland 4
21 521 mike tomlinson 32 Hillsboro 4
22 634 4
23 587 Nikolas Heagy Athletes Lounge Cycling Team 35 West Linn 4
24 579 Matt Wagoner Lood Good Feel Good 4
25 554 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club 14 Vancouver 4
26 584 Joel McCarthy River City Bicycles 31 Portland 4
27 546 Adrial Weiner Metrolpolis 26 Portland 4
28 531 Nick Besson 29 Portland 4
29 535 Philip Meyrick 51 West Linn 4
30 518 Phil Webster 30 Portland 4
31 576 Eric Frome 33 Portland 4
32 515 Martin Joyce 31 Portland 4
33 589 Kiel Fletcher 30 Portland 4
34 530 Stephen Carter The Spokesmen 34 Camas 4
35 582 Matthew Kaiel Lolich Blueberries 34 Portland 4
36 581 Sean Haggerty 33 Portland 4
37 566 Bradley Parker Metropolis Cycle Repair 35 Portland 4
38 514 Chris Isely 44 Vancouver 4
39 516 Jared McClintock 36 portland 4
40 588 william seymour 29 Portland 4
41 590 Michael Ard 4
42 561 Evan Gaspar 31 Portland 4
43 505 Matt Graff Matt Graff 31 Portland 3
DNF OR P 536 Jeff Omundson 41 Portland 2
DNF OR P 547 Daniel scofield Treshold Velo 25 Portland 2
DNF OR P 591 Michael Tabtabai 2

Singlespeed

Num Name Team Age City Laps
1 7 Nat Johnson Green Submarine Records 35 Portland 7
2 26 Geoffrey Huber Stoemper/Fat Tire Farm 38 portland 7
3 19 Brian Kesselman Ruckus Test Team 37 Portland 7
4 29 Jeremy Russell bicycleattorney.com 31 Portland 7
5 52 Joseph Reynolds Portland Bicycle Studio 37 Portland 7
6 1 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas 37 Portland 7
7 15 Ian Eglitis Human Powered 30 West Linn 7
8 11 DANIEL GONZALEZ Ruckus Test Team 37 Portland 7
9 31 Dave Condon Trusty Switchblade 37 Wilsonville 7
10 6 John Gulick Green Submarine Records 37 Portland 7
11 39 Brian Lynch Dr Will Bar 37 Portland 7
12 27 Daniel Carter BeerMongers Cycle Club 32 Portland 7
13 8 Brian Tobin Team Lazy Tarantulas 30 Portland 7
14 37 Thomas Joyce Human Powered 34 Portland 6
15 9 Zach Horn Human Powered 34 Portland 6
16 66 Dave Messenheimer Green Submarine Records 33 Portland 6
17 30 Justin Brauner BeerMongers Cycle Club 25 Portland 6
18 23 Tyler Bump Ruckus Test Team 31 Portland 6
19 5 Sean Reynolds Team Lazy Tarantulas 41 Portland 6
20 22 Paul Johnson Ruckus Test Team 25 Portland 6
21 68 Chris Sautter Yakima Bike Vigilantes 47 Portland 6
22 67 Erik Hofland Therapeutic Associates PDX Cycling 31 PORTLAND 6
23 58 Arlo Varri 6
24 70 Aaron Even Therapeutic Associates PDX Cycling 43 Portland 6
25 51 Robert Jackson Athletes Lounge Cycling Team 38 lake oswego 5
26 64 mike zoormajian Yakima Bike Vigilantes 46 West Linn 5
27 38 Andy Leritz Team S+M 46 Portland 4
DNF 65 Tyson Hart Filth and Fury 39 Portland 2
DNF 69 Nathan Rediske Scalo Veloce 32 Albuquerque 1

Stampede

Name Team
1 Patrick Jacks Bike Central
2 Vincent Plaza BriHOP Cycling

Stampede BMX

Name Team
1 Brian Hart Jr. Hapi-Go!

Stampede Unicycle

Name Team
1 Nathanael Hart Hapi-Go!

Women A

Num Name Team Age City Laps
1 460 Megan Faris Rapha/River City Bicycles 34 Portland 6
2 470 Julie Browning Cyclepath Racing 44 Portland 6
3 458 Kristen Minarik bicycleattorney.com 32 Portland 6
4 454 Amy Rice Team Lazy Tarantulas 38 Portland 6
5 451 Mielle Blomberg Team S+M 42 Portland 6
6 456 Amy VanTassel Athletes Lounge Cycling Team 37 Portland 6
7 472 Remy Maguire Team S+M 34 Portland 6
8 455 Heather VanValkenburg Upper Echelon Fitness and Rehabilitation 38 Vancouver 5
9 467 Laurie Hotovy Team S+M 35 Portland 5
10 450 Sarah Eustis bicycleattorney.com 40 Portland 5
11 452 Ellene Smith bicycleattorney.com 33 Portland 5

Women B

Num Name Team Age City Laps
1 473 Deann Garcia West Coast Women's Cycling p/b Ninkasi Beaverton 3
2 466 Katy Salinas Vancouver 3
3 485 Jessica Gill Happy Valley 3
4 491 Starr Walker Portland Bicycle Studio Portland 3
5 494 Josie Norris Portland 3
6 492 Julie Deal 3
7 477 Jo Fidler Metrolpolis Portland 3
8 474 Christine A Holland Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Portland 3
9 483 Shetha Nolke Sweetpea Ladies Auxiliary Portland 3
10 465 Kate Ayres Portland 3
11 462 Bernadette Estrada Dark Horse 42 Portland 3
12 475 Leah Bazzano Sprout Cycles/Lucky Lab Portland 3
13 489 Susan Koonce Sorella Forte p/b St Honoré Bakery Portland 3
14 484 Hazel Gross Trusty Switchblade Portland 3
15 493 Emily Goodman Sweetpea Ladies Auxiliary Portland 3
DQ 461 Suzy Renn Team Slow 44 Portland 3

Women C

Num Name Team Age City Laps
1 430 Kristin Duyn Athletes Lounge Cycling Team 34 tualatin 3
2 403 Dawn Andres Portland Bicycle Studio 31 Portland 3
3 441 Julie Kowal Athletes Lounge Cycling Team 32 Portland 3
4 415 Megan Goplin Lost Highway 30 Portland 3
5 400 Cat Moscibrocki Sweetpea Ladies Auxiliary 38 Portland 3
6 419 Marayah Deese Heartstrings Cycling 28 Portland 3
7 438 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary 48 Portland 3
8 437 jennifer phillips Athletes Lounge Cycling Team 3
9 423 Laura Davies Athletes Lounge Cycling Team 42 Portland 3
10 432 Diane Smith 43 Hillsboro 3
11 413 Melissa Cate 32 Portland 3
12 418 Leah Medure DNR Cycling 33 Portland 3
13 442 Abby DenUyl 35 Portland 3
14 410 Jericho Winter BeerMongers Cycle Club 28 Portland 3
15 405 Kristin Bott Team Slow 32 Portland 3
16 414 Christy Deobald Portland Bicycle Studio 32 Vancouver 3
17 439 Elizabeth Gardiner O2 Endurance 27 Clackamas 3
18 443 Anne Zoormajian Sorella Forte p/b St Honoré Bakery 49 West Linn 3
19 444 Haley Dillon Look Good Feel Good 3
20 440 Emily Henry Sprout Cycles/Lucky Lab 35 Portland 3
21 404 Maria Patla River City Bicycles 36 Hillsboro 3