Team Dirt

Event Category Name
16 Psycho Cross: Series Standings Men C Brian Persons
13 Psycho Cross: Series Standings Men Mas 35+ B Chapell Miller
11 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Women C Lauren Malakowski
13 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Master 35+ B Chapell Miller
30 Cross Crusade: PIR Infield Master 50+ Mark Miller
25 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category C Brian Persons
26 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Master 50+ Mark Miller
46 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Master 50+ Mark Miller
17 Blind Date at the Dairy Men C Nick Wood
24 Blind Date at the Dairy Men C Brian Persons
8 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination by Gender Men scott carroll
19 Oregon Coast Gravel Epic: Son of abomination Open Brian Hilgert
31 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination by Gender Men Mike Webb
18 Oregon Coast Gravel Epic: Abomination by Gender Men Ron Sines
11 Oregon Coast Gravel Epic: Son of abomination Open Dave Hill
6 Psycho Cross Men C Brian Persons
6 Psycho Cross MEN MAS B 35+ Chapell Miller
40 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Master 50+ Mark Miller
14 Twilight Cyclocross Series - September Series Totals Men B Chapell Miller
5 Twilight Cyclocross Series - September Series Totals Men Masters 50+ Mark Miller
3 Twilight Cyclocross Series Men 50+ Mark Miller
8 Psycho Cross Men C Brian Persons
4 Twilight Cyclocross Series Men Masters 50+ Mark Miller
2 FAT 55 Mountain Bike Marathon Cat 1 Men 45-54 Mike Ripley
14 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Category A Nick Wood
7 Twilight Cyclocross Series Men B Chapell Miller
24 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Category A Nick Wood
DNF Twilight Criterium Series Men 4/5 Chapell Miller
8 Salem STXC Cat 2 Men Jeff Hamlin
44 Tour of Aufderheide Men Mike Ripley
16 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chapell Miller
24 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chapell Miller
1 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Maggie Rising
23 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chapell Miller
6 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Maggie Rising
45 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 scott carroll
8 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 Trevor Norland
64 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 MacDonald Jackson
6 High Cascades 100 Veteran Women 40+ Maggie Rising
DNF High Cascades 100 Veteran Men 40-49 david hill
1 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Maggie Rising
17 Twilight Criterium Series Men 4/5 Chapell Miller
1 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Maggie Rising
2 Test of Endurance 100K Clydesdale MacDonald Jackson
2 Test of Endurance Cat 1 Men 50+ Mike Webb
1 Test of Endurance 100K Open Women Melissa Norland
1 St. Honore Criterium Men 4/5 Nick Wood
2 Test of Endurance CAT 2 MEN 40-49 Ron Sines
2 Test of Endurance Cat 3 Men 10-12 KELLER NORLAND
1 Test of Endurance Cat 2 Women 50+ Maggie Rising
4 Test of Endurance 100K Men 40-49 Trevor Norland
12 Six Hours of Mt Hood SOLO MEN Trevor Norland
8 Pickett's Charge XC Cat 1 men 19-39 Nick Wood
8 Pickett's Charge XC Cat 2 Men 50-59 Mark Miller
2 Pickett's Charge XC Clydesdales 200+ MacDonald Jackson
14 Pickett's Charge XC CAT 2 MEN 40-49 jason saunders
17 Ashland Mountain Challenge Cat 1 Men 40+ Greg Creswick
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Elite Men James Ceccorulli
1 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Maggie Rising
1 Portland Short Track Series Cat 2 Women 45+ Maggie Rising
4 Return on the Jedi Weekend: Cross Country Cat 2 Men 50-59 Mark Miller
11 Return on the Jedi Weekend: Cross Country CAT 2 MEN 40-49 jason saunders
13 Sisters Stampede MTB XC Cat 3 Men 40+ Brian Quigley
4 Sisters Stampede MTB XC Clydesdale 200+ MacDonald Jackson
4 Sisters Stampede MTB XC Cat 2 Women 50+ Maggie Rising
8 Sisters Stampede MTB XC Cat 2 Men 50-59 Mark Miller
6 Sisters Stampede MTB XC Cat 2 Men 19-39 Jeremy Andresen
5 Sisters Stampede MTB XC Cat 1 Men 50+ Mike Webb
7 Sisters Stampede MTB XC Cat 1 men 19-39 Nick Wood
4 Spring Thaw XC Cat 2 Men 50-59 Mark Miller
10 Cascade Chainbreaker XC Cat 2 50-59 Men Mark Miller
1 Cascade Chainbreaker XC Clydesdale 200+ MacDonald Jackson
15 Cascade Chainbreaker XC Cat 1 Men 40-49 Mike Ripley
5 Cascade Chainbreaker XC Cat 1 Men 40-49 Trevor Norland
5 Cascade Chainbreaker XC Cat 3 10-12 Junior Men KELLER NORLAND
7 Cascade Chainbreaker XC Cat 1 men 19-39 Nick Wood
5 Coast Hills Classic XC Men's Category 2 40-49 Chapell Miller
8 Coast Hills Classic XC Men's Category 2 40-49 Ron Sines
2 Coast Hills Classic XC Elite Men's James Ceccoralli
1 Bear Springs Trap XC Clydesdales 200+ MacDonald Jackson
9 Bear Springs Trap XC Cat 1 men 19-39 Nick Wood
2 Bear Springs Trap XC Cat 2 Women 50+ Maggie Rising
3 Bear Springs Trap XC Cat 2 Men 50-59 Mark Miller
2 Bear Springs Trap STXC Cat 2/3 Women 35+ Maggie Rising
22 Kings Valley Road Race Masters 40+ scott carroll
2 Mudslinger XC Cat 2 40-49 Women Kirstin Carroll
1 Mudslinger XC Clydesdale 200+ MacDonald Jackson
DNF Mudslinger XC Cat 3 Women 40+ Christine Peterson
3 Mudslinger XC Cat 3 Women 19-39 Avie Meadows
DNF Mudslinger XC Cat 3 Men 40+ Brian Quigley
5 Mudslinger XC Cat 3 Men 19-39 Bo Camero
4 Mudslinger XC Cat 3 10-12 Junior Men KELLER NORLAND
2 Mudslinger XC Cat 2 50+ Women Maggie Rising
13 Mudslinger XC Singlespeed Men Todd Embree
17 Mudslinger XC Cat 2 40-49 Men Joe Wright
16 Mudslinger XC Cat 2 40-49 Men jason saunders
3 Mudslinger XC Cat 2 19-39 Women Amber Hilgert
4 Mudslinger XC Elite Men James Ceccorulli
4 Mudslinger XC Cat 2 19-39 Men Jeremy Andresen
DNF Mudslinger XC Cat 1 Men 40-49 scott carroll
10 Mudslinger XC Cat 1 Men 40-49 Greg Creswick
5 Mudslinger XC Cat 1 Men 40-49 Trevor Norland
5 Mudslinger XC Cat 1 men 19-39 Nick Wood
18 Mudslinger XC Beginner Men Daniel Reichert
DNS Mudslinger XC Cat 2 19-39 Men Brian Persons
2 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Nick Wood
6 Echo Red to Red MTB XC Cat 2 19-39 Men Jeremy Andresen
11 Echo Red to Red MTB XC Cat 2 50-59 Men Mark Miller
4 Echo Red to Red MTB XC Cat 3 Junior Men 10-12 KELLER NORLAND
18 Echo Red to Red MTB XC Cat 1 40-49 Men Trevor Norland
2 Echo Red to Red MTB XC Cat 2 50+ Women Maggie Rising
18 Echo Red to Red MTB XC Cat 1 19-39 Men Nick Wood
4 Echo Red to Red MTB XC Pro Men James Ceccorulli
7 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 4/5 Nick Wood
7 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 4/5 Nick Wood
3 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Junior Men 10-12 KELLER NORLAND
6 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Super D Cat 2 19-39 Men Brian Persons
3 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Super D Cat 1 Men 40-49 Trevor Norland
7 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Super D Beginner Men Daniel Reichert
1 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Uphill TT Cat 2 50+ Women Maggie Rising
7 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Uphill TT Cat 2 19-39 Men Brian Persons
2 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Uphill TT Cat 1 Men 40-49 Trevor Norland
3 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Uphill TT Beginner Men Daniel Reichert
1 Mudslinger XC: Ultimate Mudslinger Overall Results Cat 2 50+ Women Maggie Rising
2 Mudslinger XC: Ultimate Mudslinger Overall Results Cat 1 Men 40-49 Trevor Norland
4 Mudslinger XC: Ultimate Mudslinger Overall Results Beginner Men Daniel Reichert
5 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Mstr Men 30-34 Nick Wood
11 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Mstr Men 45-49 Todd Embree
14 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Mstr Men 45-49 jason saunders
5 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Mstr Men 50-54 Mike Webb
4 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Mstr Men 55-59 Mark Miller
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Mstr Wm 30-39 Melissa Norland
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Mstr Wm 50-59 Maggie Rising
12 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Cat 1 Men Nick Wood
28 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Cat 1 Men Mike Webb
20 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Cat 2 Men Mark Miller
30 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Cat 2 Men jason saunders
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Clydesdales MacDonald Jackson
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Elite Women Melissa Norland
9 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Category Singlespeed Men Todd Embree
6 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Cat 1 men 19-39 Nick Wood
3 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Cat 1 Men 50+ Mike Webb
12 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results CAT 2 MEN 40-49 jason saunders
5 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Cat 2 Men 50-59 Mark Miller
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Cat 2 Women 50+ Maggie Rising
3 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Cat 3 Men 10-12 KELLER NORLAND
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Clydesdales 200+ MacDonald Jackson
1 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Elite Women Melissa Norland
9 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Singlespeed Men Todd Embree
1 Portland Short Track Series: June Series Standings Cat 2 Women 45+ Maggie Rising
12 Tour of Aufderheide: Individual Results MEN 40 - 49 Mike Ripley
14 Salem STXC: Final Series Standings Cat 2 Men Jeff Hamlin
1 Portland Short Track Series: July Series Standings Cat 2 Women 45+ Maggie Rising
1 Mudslinger Super D/Uphill TT: Mudslinger Super D Cat 2 50+ Women Maggie Rising