Team Cycle Sport

Event Name
14 Champion Thursdays Jonathan Cotta
11 Champion Thursdays Jeff Smith
7 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
5 Champion Thursdays Dave Reitz
3 Champion Thursdays Ron Laverty
2 Champion Thursdays CJ Johnson
10 Champion Thursdays Jonathan Cotta
1 Champion Thursdays Chadd Hendrisckson
13 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
1 Champion Thursdays Jody Schmidt
6 Champion Thursdays Ryan Gracey
4 Champion Thursdays Dave Reitz
3 Champion Thursdays Mark Williams
2 Champion Thursdays Ron Laverty
103 High Cascades 100 Brian Neyt
6 Champion Thursdays Ron Laverty
11 Champion Thursdays Robert Dudley
4 Champion Thursdays Mark Williams
1 Champion Thursdays Dave Reitz
1 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
18 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Mark Williams
4 High Desert Omnium: Time Trial Mark Williams
6 High Desert Omnium: Criterium Mark Williams
4 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Mark Williams
18 High Desert Omnium: OBRA Road Championships Robert Dudley
6 High Desert Omnium Mark Williams
DNF Baker City Cycling Classic Mark Williams
15 Baker City Cycling Classic CJ Johnson
27 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium CJ Johnson
11 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial Mark Williams
19 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial CJ Johnson
21 Baker City Cycling Classic: BCCC Time Trial: Tour d'Town Criterium Mark Williams
25 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race Mark Williams
13 Baker City Cycling Classic: GC after stage 1 CJ Johnson
DNF Baker City Cycling Classic Mark Williams
13 Baker City Cycling Classic CJ Johnson
25 Baker City Cycling Classic: GC after stage 1 Mark Williams
13 Baker City Cycling Classic: The Catherine Creek Road Race CJ Johnson
1 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
9 Champion Thursdays Robert Dudley
1 Champion Thursdays Jody Schmidt
1 Champion Thursdays Jonathan Cotta
5 Champion Thursdays Ron Laverty
4 Champion Thursdays Ryan Gracey
2 Champion Thursdays Dave Reitz
8 Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR Jonathan Cotta
1 Humbug Hurry Up MTB XC Mark Williams
2 Champion Thursdays Jody Schmidt
2 Champion Thursdays Dominic Barth
1 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
6 Champion Thursdays Ron Laverty
5 Champion Thursdays Mark Williams
3 Champion Thursdays CJ Johnson
1 Champion Thursdays Jonathan Cotta
3 Champion Thursdays LAURA RABER
1 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
2 Champion Thursdays Alex Shepherd
3 Champion Thursdays Dominic Barth
2 Champion Thursdays Chadd Hendrisckson
1 Champion Thursdays Jody Schmidt
21 Champion Thursdays Robert Dudley
18 Champion Thursdays Jeff Smith
1 Champion Thursdays Ryan Gracey
7 Champion Thursdays Dave Reitz
5 Champion Thursdays Ron Laverty
4 Champion Thursdays Mark Williams
3 Champion Thursdays Jonathan Cotta
12 Champion Thursdays CJ Johnson
1 Montinore Road Race Jonathan Cotta
12 Champion Thursdays Rich Julyan
13 Champion Thursdays Jonathan Cotta
14 Champion Thursdays Jeff Smith
21 Champion Thursdays Robert Dudley
1 Champion Thursdays Chadd Hendrisckson
DNF Champion Thursdays Alex Hayes
9 Champion Thursdays Ron Laverty
1 Champion Thursdays Ryan Gracey
2 Champion Thursdays CJ Johnson
3 Champion Thursdays Dave Reitz
1 Champion Thursdays Jody Schmidt
2 Champion Thursdays Alex Shepherd
7 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
6 Champion Thursdays Dominic Barth
4 Champion Thursdays Mark Williams
DNF Return on the Jedi: XC Todd Stumpenhaus
2 Return on the Jedi: XC Mark Williams
5 Return on the Jedi: XC CJ Johnson
4 Return on the Jedi: XC Robert Dudley
3 Return on the Jedi Mark Williams
1 Return on the Jedi: STXC Mark Williams
1 Return on the Jedi: TT Mark Williams
21 Champion Thursdays Mark Williams
2 Champion Thursdays CJ Johnson
14 Champion Thursdays Jonathan Cotta
16 Champion Thursdays Jeff Smith
17 Champion Thursdays Ron Laverty
20 Champion Thursdays Robert Dudley
1 Champion Thursdays Jody Schmidt
3 Champion Thursdays Chadd Hendrisckson
7 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
9 Champion Thursdays Dominic Barth
1 Champion Thursdays Dave Reitz
9 Sister's Stampede MTB XC Mark Williams
DNF Sister's Stampede MTB XC Ryan Gracey
1 Bend Don't Brake Ryan Gracey
12 Bend Don't Brake Mark Williams
1 Champion Thursdays Alex Shepherd
9 Champion Thursdays Ron Laverty
5 Champion Thursdays CJ Johnson
2 Champion Thursdays Dave Reitz
1 Champion Thursdays Ryan Gracey
11 Champion Thursdays Jonathan Cotta
8 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
7 Champion Thursdays Dominic Barth
1 Champion Thursdays Chadd Hendrisckson
20 Champion Thursdays Robert Dudley
17 Champion Thursdays Jeff Smith
21 Champion Thursdays Alex Hayes
13 Champion Thursdays Mark Williams
18 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Alex Hayes
5 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Ryan Gracey
3 Spring Thaw Mountain Bike Festival: XC Todd Stumpenhaus
12 OBRA TTT: Combined Mark Williams
11 OBRA TTT: Combined Dave Reitz
10 OBRA TTT: Combined Ron Laverty
9 OBRA TTT: Combined CJ Johnson
1 OBRA TTT Mark Williams
1 OBRA TTT Dave Reitz
1 OBRA TTT Ron Laverty
1 OBRA TTT CJ Johnson
4 Champion Thursdays Jonathan Cotta
2 Champion Thursdays Jody Schmidt
2 Champion Thursdays Alex Shepherd
6 Champion Thursdays Chadd Hendrisckson
1 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
13 Champion Thursdays Robert Dudley
8 Champion Thursdays Ron Laverty
7 Champion Thursdays Mark Williams
6 Champion Thursdays Ryan Gracey
5 Champion Thursdays LAURA RABER
3 Champion Thursdays CJ Johnson
1 Champion Thursdays Dave Reitz
22 Champion Thursdays Alex Hayes
1 Champion Thursdays Chadd Hendrisckson
7 Champion Thursdays Todd Stumpenhaus
20 Champion Thursdays Jonathan Cotta
19 Champion Thursdays Dave Reitz
15 Champion Thursdays Rich Julyan
14 Champion Thursdays Robert Dudley
11 Champion Thursdays Mark Williams
3 Champion Thursdays CJ Johnson
11 Eugene Roubaix Ron Laverty
7 Eugene Roubaix CJ Johnson
4 Eugene Roubaix Dave Reitz
1 Eugene Roubaix Jody Schmidt
1 Eugene Roubaix Ryan Gracey
1 Eugene Roubaix Mark Williams
2 Kings Valley Road Race Mark Williams
6 Mudslinger: MTB XC Ryan Gracey
2 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3 Ron Laverty
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3 CJ Johnson
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3 RUTH HILL
3 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3 Todd Stumpenhaus
3 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3 Dan Shepherd
4 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3 Alex Hayes
6 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3 Robert Dudley
24 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3: Combined Jody Schmidt
16 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3: Combined Robert Dudley
10 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3: Combined Alex Hayes
7 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3: Combined Dan Shepherd
2 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3: Combined CJ Johnson
23 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3: Combined Todd Stumpenhaus
35 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3: Combined RUTH HILL
6 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3: Combined Ron Laverty
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 3 Jody Schmidt
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 JON COTTA
4 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 Mark Williams
2 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 CJ Johnson
5 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 Dan Shepherd
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 Dave Reitz
4 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 Chadd Hendrisckson
2 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 Ron Laverty
7 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 Alex Hayes
9 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 Robert Dudley
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 Jody Schmidt
2 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 Gwen Turos
6 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined Ron Laverty
39 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined RUTH HILL
11 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined JON COTTA
22 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined Chadd Hendrisckson
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined Dave Reitz
4 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined CJ Johnson
7 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined Mark Williams
9 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined Dan Shepherd
12 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined Alex Hayes
2 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2 RUTH HILL
33 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined Jody Schmidt
41 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined Gwen Turos
24 Southern Oregon Time Trial Series: Race 2: Combined Robert Dudley
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 C JOHNSON/R LAVERTY/D REITZ/R JULYEN CYCLE SPORT 1
2 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Gwen Turos
3 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 D SHEPHERD/M WILLIAMS/A HAYES/J COTTA CYCLE SPORT 2
12 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Jeff Smith
11 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Robert Dudley
7 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Alex Hayes
6 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Dan Shepherd
5 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Mark Williams
4 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Rich Julyan
2 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 CJ Johnson
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Dave Reitz
6 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Todd Stumpenhaus
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 JON COTTA
5 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Ron Laverty
2 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Ryan Gracey
9 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Ryan Gracey
14 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Ron Laverty
11 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined JON COTTA
39 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Todd Stumpenhaus
5 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Dave Reitz
6 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined CJ Johnson
15 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Rich Julyan
16 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Mark Williams
18 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Dan Shepherd
19 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Alex Hayes
37 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Robert Dudley
45 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Jeff Smith
47 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Jody Schmidt
55 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined Gwen Turos
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined C JOHNSON/R LAVERTY/D REITZ/R JULYEN CYCLE SPORT 1
7 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1: Combined D SHEPHERD/M WILLIAMS/A HAYES/J COTTA CYCLE SPORT 2
2 Southern Oregon Time Trial Series Ron Laverty
1 Southern Oregon Time Trial Series CJ Johnson
3 Southern Oregon Time Trial Series Dan Shepherd
4 Southern Oregon Time Trial Series Alex Hayes
6 Southern Oregon Time Trial Series Robert Dudley
1 Southern Oregon Time Trial Series Jody Schmidt
1 Southern Oregon Time Trial Series: Race 1 Jody Schmidt
30 Jack Frost TT: Combined Jonathan Cotta
6 Jack Frost TT Jonathan Cotta
5 Cross Revolution Alex Shepherd
7 Cross Revolution Rich Julyan
4 Cross Revolution Mark Williams
2 Cross Revolution Dave Rietz