Yakima Bike Vigilantes

Event Category Name
DNS Portland Cup (USGP) Single Speed Dylan VanWeelden
44 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters Chris Sautter
20 Portland Cup (USGP) Elite Masters Chris Sautter
21 Portland Cup (USGP) Single Speed Dylan VanWeelden
30 Kruger's Crossing Cyclocross Category C James Buckroyd
37 Kruger's Crossing Cyclocross Beginner Men CCX Jimmy Candelaria
110 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Brent Sherry
78 Cross Crusade #8/OBRA Championships Beginner Men CCX Jimmy Candelaria
12 Cross Crusade #8/OBRA Championships Beginner Men CCX Greg Kempthorn
65 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Jeff Nelson
59 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Anthony Ohotto
23 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Eric Roesinger
71 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Dave Dezellem
12 SSCXWC SINGLE SPEED MEN Nick Gibson
82 SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Joe Partridge
20 SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Nick Gibson
57 SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Dylan VanWeelden
66 SSCXWC SINGLE SPEED MEN Joe Partridge
23 SSCXWC SINGLE SPEED MEN Dylan VanWeelden
DNS SSCXWC Qualifier TT SINGLE SPEED MEN Jeff Nelson
29 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Chris Sautter
11 Cross Crusade #7 Category B Eric Roesinger
77 Cross Crusade #7 Masters 35+ B Dave Dezellem
88 Cross Crusade #7 Beginner Men CCX Jimmy Candelaria
20 Cross Crusade #7 Beginner Men CCX Greg Kempthorn
31 Cross Crusade #6 Beginner Men CCX Greg Kempthorn
78 Cross Crusade #6 Beginner Men CCX Jimmy Candelaria
10 Cross Crusade #6 Category B Eric Roesinger
53 Cross Crusade #6 Masters 35+ B Dave Dezellem
29 Cross Crusade #6 Category A Nick Gibson
54 Cross Crusade #6 Category B Anthony Ohotto
50 Cross Crusade #6 Singlespeed Joe Partridge
DNF Cross Crusade #6 Category B Dave Condon
31 Cross Crusade #6 Masters 35+ A Chris Sautter
19 Cross Crusade #5 Category B Dave Condon
23 Cross Crusade #5 Category A Nick Gibson
11 Cross Crusade #4 Category B Eric Roesinger
17 Cross Crusade #4 Category B Dave Condon
35 Cross Crusade #4 Category A Nick Gibson
68 Cross Crusade #3 Singlespeed Joe Partridge
28 Cross Crusade #3 Category B Anthony Ohotto
60 Cross Crusade #3 Beginner Men CCX Jimmy Candelaria
45 Cross Crusade #3 Category C James Buckroyd
21 Cross Crusade #3 Category C Jeff Nelson
67 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Chuck Kraeuter
37 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Chris Sautter
DNF Cross Crusade #3 Women Beginner Kirsten Holmes
62 Cross Crusade #3 Masters 35+ B Dave Dezellem
DNF Cross Crusade #3 Singlespeed Jim Rowan
12 Cross Crusade #3 Category B Eric Roesinger
22 Cross Crusade #3 Category B Dave Condon
26 Cross Crusade #2 Category B Anthony Ohotto
24 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Chris Sautter
DNF Cross Crusade #2 Category A Nick Gibson
27 Cross Crusade #2 Beginner Men CCX Greg Kempthorn
1 Cross Crusade #2 Category C Dave Condon
16 Cross Crusade #2 Category C James Buckroyd
23 Cross Crusade #2 Category C Jeff Nelson
48 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Dave Dezellem
44 Cross Crusade #2 Singlespeed Charlie Wicker
DNF Cross Crusade #2 Singlespeed Joe Partridge
22 Cross Crusade #2 Category B Eric Roesinger
29 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Chris Sautter
10 Cross Crusade #1 Beginner Men CCX Joel Grabenstein
36 Cross Crusade #1 Category B Anthony Ohotto
10 Cross Crusade #1 Category B Eric Roesinger
1 Cross Crusade #1 Category B Nick Gibson
28 Cross Crusade #1 Singlespeed Joe Partridge
58 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Dave Dezellem
64 Cross Crusade #1 Category C James Buckroyd
11 Cross Crusade #1 Beginner Men CCX Julio Gabera
53 Cross Crusade #1 Beginner Men CCX Greg Kempthorn
93 Cross Crusade #1 Beginner Men CCX Jeremy Cover
102 Cross Crusade #1 Master 35+ C Chuck Kraeuter
8 Cross Crusade #1 Category C Jeff Nelson
1 Cross Crusade #1 Category C Dave Condon
1 Battle at Barlow Category B Nick Gibson
50 Battle at Barlow Masters 35+ B Dave Dezellem
DNF Veloshop Rickreall Rampage Masters 35+ B Joe Partridge
24 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Joe Partridge
15 Hood River Double Cross #2 Men B Eric Roesinger
2 Hood River Double Cross #1 Men C Dave Condon
8 Hood River Double Cross #1 Men C Jeff Nelson
19 Hood River Double Cross #1 Mst B 35+ Dave Dezellem
3 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Men B Nick Gibson
11 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Men B Charlie Wicker
4 Kruger's Kermesse Farm Crit Sgl Speed Dylan VanWeelden
2 Pain on the Peak Mst B 35+ Anthony Ohotto
17 Pain on the Peak Sgl Speed Joe Partridge
22 Pain on the Peak Mst B 35+ Joe Partridge
DNF Pain on the Peak Mst B 35+ Dave Dezellem
19 Pain on the Peak Men C Jeff Nelson
18 Pain on the Peak Mst Men A Chris Sautter
6 Pain on the Peak Men B Anthony Ohotto
13 Vanport Kermesse Series 2 Men B Charlie Wicker
1 Vanport Kermesse Series 2 Men Cat B Nick Gibson
6 Vanport Kermesse Series 2 Men B Nick Gibson
6 Vanport Kermesse Series 2 Men Cat B Charlie Wicker
30 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Category 4/5 Men Jeff Nelson
32 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category 4/5 Men Jeff Nelson
29 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category 4/5 Men Jeff Nelson
109 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Jeff Nelson
29 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Category 4/5 Men Jeff Nelson
28 Eugene Celebration Stage Race Category 4/5 Men Jeff Nelson
6 Fast Twitch Fridays Cat 5 Men James Buckroyd
6 Fast Twitch Fridays: August Series Category 5 Men James Buckroyd
11 Mst/Jr Track Race Series: August Series Master Men 30+ James Buckroyd
17 Tuesday PIR: August Series Cat 3/4 Dylan VanWeelden
27 Tuesday PIR: August Series Cat 3/4 Nick Gibson
13 Tuesday PIR Cat 3/4 Anthony Ohotto
10 Tuesday PIR: August Series Cat 4/5 Dave Condon
11 Tuesday PIR Cat 3/4 Joe Partridge
24 Tuesday PIR Cat 3/4 Jeff Nelson
28 Tuesday PIR Cat 3/4 Dylan VanWeelden
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Nick Gibson
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Men A Dylan VanWeelden
19 Kruger's Kermesse Farm Crit Sgl Spd Joe Partridge
11 Fast Twitch Fridays Cat 5 Men James Buckroyd
9 Tuesday PIR Cat 3/4 Nick Gibson
25 Tuesday PIR Cat 3/4 Jeff Nelson
26 Tuesday PIR Cat 3/4 Joe Partridge
6 Tuesday PIR Cat 3/4 Dylan VanWeelden
3 Tuesday PIR Cat 4/5 Dave Condon
4 Swan Island Criterium Men 5 Jeff Nelson
8 Mst/Jr Track Race Series Masters Men James Buckroyd
3 Fast Twitch Fridays Novice Men James Buckroyd
28 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Julio Cabrera
19 Monday PIR: July Series Novice Masters Jimmy Candelaria
25 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 James Buckroyd
19 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jeff Nelson
4 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Dave Condon
24 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Joe Partridge
8 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Nick Gibson
10 Fast Twitch Fridays Novice Men James Buckroyd
16 Fast Twitch Fridays: July Series Novice Men James Buckroyd
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Dave Condon
15 Monday PIR: Series Standings Novice Masters Jimmy Candelaria
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Nick Gibson
8 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Chris Sautter
21 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jeff Nelson
7 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Dylan VanWeelden
12 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Joe Partridge
26 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Julio Cabrera
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Nick Gibson
6 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Chris Sautter
10 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Joe Partridge
12 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Charlie Wicker
DNF Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Dave Condon
35 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Jeff Nelson
DNF Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Joel Grabenstein
1 Mt Tabor Series Category 4 Men Nick Gibson
24 Mt Tabor Series Category 4 Men Joe Partridge
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Nick Gibson
28 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Charlie Wicker
8 Monday PIR Novice Masters Men Jimmy Candelaria
8 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Dylan VanWeelden
13 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Joe Partridge
31 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Julio Cabrera
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Dave Condon
DNF Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Chris Sautter
1 Mt Tabor Series Category 4 Men Nick Gibson
6 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Dave Condon
25 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Julio Cabrera
8 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Joe Partridge
24 Mt Tabor Series Category 4 Men Anthony Ohotto
2 Mt Tabor Series Category 4 Men Nick Gibson
9 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Chris Sautter
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Nick Gibson
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Dave Condon
30 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 James Buckroyd
9 Portland MTB Short Track Series SINGLESPEED MEN Dylan VanWeelden
8 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Dylan VanWeelden
12 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 James Buckroyd
4 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Dave Condon
30 Portland MTB Short Track Series SINGLESPEED MEN Charlie Wicker
12 Portland MTB Short Track Series SINGLESPEED MEN Joe Partridge
7 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Chris Sautter
11 Mt Tabor Series Fixed Gear Jeff Nelson
12 Mt Tabor Series Category 3 Men Dylan VanWeelden
14 Mt Tabor Series Fixed Gear Charlie Wicker
24 Mt Tabor Series Category 4 Men Anthony Ohotto
12 Mt Tabor Series Category 5 Men Dave Condon
22 Mt Tabor Series Category 4 Men Nick Gibson
9 Monday PIR Novice Men Jimmy Candelaria
27 Mount Tabor Circuit Race Category 4/5 Men Jeff Nelson
11 Cirque du Cycling Criterium Cat 3/4 Nick Gibson
9 Mt Tabor Series Fixed Gear Charlie Wicker
11 Mt Tabor Series Category 5 Men Dave Condon
25 Mt Tabor Series Category 5 Men Jeff Nelson
3 Mt Tabor Series Category 4 Men Nick Gibson
15 Mt Tabor Series Category 4 Men Anthony Ohotto
14 Monday PIR Masters Novice Jimmy Candelaria
10 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 5 Men James Buckroyd
8 Mt Tabor Series Category 3 Men Dylan VanWeelden
12 Mt Tabor Series Category 4/5 Men Anthony Ohotto
8 Mt Tabor Series Fixed Gear Charlie Wicker
7 OBRA TTT Championships Cat 4/5 Men James Buckroyd
180 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Combined James Buckroyd
179 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Combined Joe Partridge
177 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Combined Jeff Nelson
178 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Combined Dave Condon
7 OBRA TTT Championships Cat 4/5 Men Dave Condon
7 OBRA TTT Championships Cat 4/5 Men Joe Partridge
7 OBRA TTT Championships Cat 4/5 Men Jeff Nelson
9 Tuesday PIR: May Series Cat 4/5 Dave Condon
10 Tuesday PIR: May Series Cat 4/5 Jeff Nelson
10 Tuesday PIR Cat 4/5 Jeff Nelson
23 Tuesday PIR Cat 3/4 Anthony Ohotto
20 Tuesday PIR Cat 3/4 Dylan VanWeelden
3 Tuesday PIR Cat 4/5 Jeff Nelson
10 Tuesday PIR Cat 4/5 Dave Condon
8 Bear Springs Trap MTB Expert Men 19-39 Nick Gibson
19 Tuesday PIR Cat 4/5 Jeff Nelson
2 Tuesday PIR Cat 4/5 Dave Condon
7 Horning's Hustle Expert Men 40+ Chris Sautter
26 Horning's Hustle Sport Men 19-39 Dave Dezellem
32 Piece of Cake Road Race Cat 5 Men Jeff Nelson
17 Piece of Cake Road Race Cat 5 Men Dave Condon