Disco Velo

Event Category Name
16 USGP of Cyclocross Race 6 Elite Masters Tre Hendricks
22 USGP of Cyclocross Race 5 Masters 35+ Tre Hendricks
1 Kruger's Crossing CX Classic Women B Patty Garland
2 Kruger's Crossing CX Classic Women Junior Kristin Dillon
31 Kruger's Crossing CX Classic Masters B 35+ Paul Blackburn
24 Kruger's Crossing CX Classic Masters B 35+ Gary Johnson
3 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Men A Tre Hendricks
6 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters Women 35-44 Kristin Dillon
63 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Masters B 35+ Paul Blackburn
17 Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Men C Jeff Lorenzen
DNF Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro Women B Patty Garland
2 Cross Crusade - Estacada Masters Men A Tre Hendricks
9 Cross Crusade - Estacada Masters Women 35-44 Kristin Dillon
79 Cross Crusade - Estacada Masters B 35+ Paul Blackburn
40 Cross Crusade - Estacada Masters B 35+ Tom Scully
4 Cross Crusade - Estacada Women B Patty Garland
15 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Women B Patty Garland
17 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Beginner Men Tom Scully
1 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Men A Tre Hendricks
8 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 35-44 Kristin Dillon
13 Cross Crusade - Barton Park Women B Patty Garland
2 Cross Crusade - Barton Park Masters Men A Tre Hendricks
36 Cross Crusade - Barton Park Masters B 35+ Tom Scully
19 Cross Crusade - Barton Park Men C Jeff Lorenzen
39 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade - Series Standings Masters B 35+ Mike Colesar
2 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Men A Tre Hendricks
35 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters B 35+ Mike Colesar
7 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Masters Women 35-44 Kristin Dillon
42 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Masters B 35+ Tom Scully
13 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Women B Patty Garland
13 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds: Cross Crusade - Series Standings Beginner Men CX Tom Scully
20 Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds Men C Jeff Lorenzen
62 Cross Crusade - Rainier HS Masters B 35+ Tom Scully
52 Cross Crusade - Rainier HS Men C Jeff Lorenzen
6 Cross Crusade - Rainier HS Masters Men A Tre Hendricks
3 Cross Crusade - Rainier HS Women B Patty Garland
6 Cross Crusade - Rainier HS Masters Women 35-44 Kristin Dillon
41 Cross Crusade - Horning's Hideout Men C Jeff Lorenzen
16 Cross Crusade - Horning's Hideout Women B Patty Garland
28 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters B 35+ Mike Colesar
52 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters B 35+ Tom Scully
1 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Men A Tre Hendricks
5 Cross Crusade - Horning's Hideout Masters Women 35-44 Kristin Dillon
43 Cross Crusade Masters B 35+ Mike Colesar
2 Cross Crusade - Alpenrose Beginner Men CCX Tom Scully
55 Cross Crusade - Alpenrose Masters B 35+ Paul Blackburn
15 Cross Crusade - Alpenrose Masters B 35+ Mike Colesar
1 Cross Crusade Masters Men A Tre Hendricks
1 Cross Crusade - Alpenrose Masters Men A Tre Hendricks
7 Cross Crusade Masters Women 35-44 Kristin Dillon
9 Cross Crusade - Alpenrose Masters Women 35-44 Kristin Dillon
50 Cross Crusade Men C Jeff Lorenzen
26 Cross Crusade Beginner Men Tom Scully
53 Cross Crusade - Alpenrose Men C Jeff Lorenzen
17 Cross Crusade Women B Patty Garland
11 Battle at Barlow CCX Masters B 35+ Mike Colesar
28 Battle at Barlow CCX Masters B 35+ Paul Blackburn
9 Battle at Barlow CCX Women B Patty Garland
DNF Hood River Cyclocross Classic Men C Kurt Evans
9 Hood River Cyclocross Classic Junior Men Ryan Colesar
7 Hood River Cyclocross Classic Women 35-44 Kristin Dillon
26 Hood River Cyclocross Classic Masters B 35+ Bari Stockton
18 Hood River Cyclocross Classic Masters B 35+ Mike Colesar
4 Hood River Cyclocross Classic Women B Patty Garland
25 Hood River Cyclocross Classic Men C Chad Sperry
2 Hood River Cyclocross Classic Masters Men A Tre Hendricks
7 Scotty Graham Memorial XC Expert Men 19-39 Bari Stockton
44 PIR Category 3/4 Jeff Lorenzen
17 PIR Category 3/4 Jeff Lorenzen
30 Woodland Road Race Category 4/5 Jeff Corenzen
41 PIR Category 3/4 Kurt Evans
42 PIR Category 3/4 Chad Sperry
25 PIR Category 3/4 Jeff Lorenzen
1 Willamette Pass DH /State Championships Junior Sport Men 15-18 Kyle Shields
4 Willamette Pass DH /State Championships Sport Men 30-39 Bari Stockton
5 Willamette Pass DH /State Championships Sport Men 30-39 Mike Estes
1 Super D #3 / State Championships Expert Men 30-39 Bari Stockton
115 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time: Combined Combined Steve Ridgeway
115 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Results by Time Combined Steve Ridgeway
115 OBRA Time Trial Championships: 40K: Combined Combined Steve Ridgeway
18 OBRA Time Trial Championships: 40K Masters Men 45-49 Steve Ridgeway
1 12/24 Hr MTN: 12 Hours Sport Women Patty Garland
21 PIR Category 3/4 Jeff Lorenzen
19 PIR: July Series Category 4/5 Ryan Smith
6 Monday PIR: July Series Masters 30+ 4/5 Ryan Smith
3 Monday PIR Category 4/5 Masters Ryan Smith
6 Vancouver Courthouse Criterium Category 4/5 Tom Scully
28 PIR Category 3/4 Jeff Lorenzen
34 Cascade Classic: Final General Classification Category 4 Tom Scully
38 Cascade Classic: Final General Classification Category 4 John Kenney
41 Cascade Classic: Deschutes Brewery Awbrey Butte Circuit Race Category 4 John Kenney
3 State Games XC Pro Men Spencer Paxson
3 State Games XC Pro, Semi-Pro Men Spencer Paxson
29 Cascade Classic: Deschutes Brewery Awbrey Butte Circuit Race Category 4 Tom Scully
4 Willamette Pass DH #2 Junior Sport Men 15-18 Kyle Shields
4 Willamette Pass DH #2 Sport Men 30-39 Bari Stockton
52 Cascade Classic: Pacific Power Cascade Lakes RR Category 4 Tom Scully
1 Super D #3: Willamette Pass Super D Expert Men 30-39 Bari Stockton
20 Cascade Classic: Pacific Power Cascade Lakes RR Category 4 John Kenney
28 Cascade Classic: Skyliners Time Trial Category 4 Men Tom Scully
25 Cascade Classic: Downtown Criterium Category 4 John Kenney
26 Cascade Classic: Skyliners Time Trial Category 4 Men John Kenney
273 Cascade Classic: Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Tom Scully
268 Cascade Classic: Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined John Kenney
19 Cascade Classic: Downtown Criterium Category 4 Tom Scully
4 PIR Category 4/5 Ryan Smith
13 Monday PIR Masters 4/5 Men Ryan Smith
24 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Jeff Lorenzen
22 PIR Category 3/4 Jeff Lorenzen
9 Monday PIR Masters Category 4/5 Ryan Smith
4 OBRA Road Race Masters Men 60+ Don Hanson
8 OBRA Road Race Masters Men 50-59 cary mallon
5 Willamette Pass DH #1 Junior Sport Men 15-18 Kyle Shields
2 Willamette Pass DH #1 Sport Men 30-39 Bari Stockton
10 Monday PIR: June Series Masters 30+ 4/5 Ryan Smith
2 Monday PIR Masters 4/5 Ryan Smith
19 PIR Category 3/4 Brian Taren
2 Mt Tabor Circuit Race Masters Men 50+ cary mallon
1 Shiloh Super Sunday XC, ST: Shiloh Super Sunday Short Track Sport Women Patty Garland
1 Shiloh Super Sunday XC, ST: Shiloh Super Sunday XC Sport Women Open Patty Garland
DNF Mt Hood Cycling Classic: Downtown Hood River Criterium Masters Men Steve Ridgeway
13 Mt Hood Cycling Classic: Final General Classification Category 3 Men Spencer Paxson
31 Mt Hood Cycling Classic: Downtown Hood River Criterium Category 3 Men Spencer Paxson
18 Mt Hood Cycling Classic: Downtown Hood River Criterium Masters Men Michael Jones
DNF Mt Hood Cycling Classic: Downtown Hood River Criterium Masters Men John Kenney
15 Mt Hood Cycling Classic: Downtown Hood River Criterium Category 4 Men Tom Scully
22 Mt Hood Cycling Classic: Final General Classification Masters Men Michael Jones
20 Mt Hood Cycling Classic: Final General Classification Category 4 Men Tom Scully
23 Mt Hood Cycling Classic: Wy' East Road Race Category 4 Men Tom Scully
57 Mt Hood Cycling Classic: Wy' East Road Race Masters Men Steve Ridgeway
21 Mt Hood Cycling Classic: Wy' East Road Race Category 3 Men Spencer Paxson
62 Mt Hood Cycling Classic: Wy' East Road Race Masters Men John Kenney
30 Mt Hood Cycling Classic: Wy' East Road Race Masters Men Michael Jones
45 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men Michael Jones
24 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 4 Men Tom Scully
10 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Spencer Paxson
59 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men Steve Ridgeway
67 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men John Kenney
60 Mt Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Race Masters Men Steve Ridgeway
11 Mt Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Race Category 3 Men Spencer Paxson
68 Mt Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Race Masters Men John Kenney
14 Mt Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Race Masters Men Michael Jones
27 Monday PIR Category 4/5 Masters Ryan Smith
10 Swan Island Criterium Masters 4/5 Tom Scully
2 Swan Island Criterium Category 4 Tom Scully
1 Deschutes River Valley TT Festival: Overall Masters Men 60+ Don Hanson
41 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Combined Don Hanson
41 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Combined Don Hanson
40 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Combined Don Hanson
40 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time: Combined Combined Don Hanson
41 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time: Combined Combined Don Hanson
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Masters Men 60+ Don Hanson
40 Deschutes River Valley TT Festival: Overall: Combined Results by Time Combined Don Hanson
43 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Combined Don Hanson
50 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined Don Hanson
43 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Combined Don Hanson
50 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined Don Hanson
2 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Masters Men 60+ Don Hanson
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Masters Men 60+ Don Hanson
43 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Combined Don Hanson
50 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Combined Don Hanson
26 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 4/5 Brian Towey
3 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 4/5 Steve Ridgeway
4 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 4/5 John Kenney
17 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 Steve Ridgeway
12 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 Bari Stockton
8 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 John Kenney
4 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 Michael Jones
3 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 3/4 ted cramer
9 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 1/2/3 ted cramer
8 Port of Hood River Criterium Series - Series Overall Category 1/2/3 Michael Jones
8 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 John Kenney
DNF Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Michael Jones
12 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 John Kenney
8 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Bari Stockton
7 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 ted cramer
10 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 ted cramer
9 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 Michael Jones
8 Three Rivers Road Race Masters 40+ 4/5 cary mallon
9 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 Michael Jones
6 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 ted cramer
15 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Steve Ridgeway
13 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 John Kenney
3 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Michael Jones
2 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 ted cramer
11 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 John Kenney
7 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 Steve Ridgeway
13 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Steve Ridgeway
12 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 John Kenney
11 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Bari Stockton
6 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Michael Jones
5 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 ted cramer
15 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 Brian Towey
5 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 John Kenney
4 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 Steve Ridgeway
DNF Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 ted cramer
10 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 Michael Jones
7 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Michael Jones
7 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 Steve Ridgeway
6 Port of Hood River Criterium Series Category 4/5 John Kenney
11 Horning's MTB: Horning's Hustle XC MTB Expert Men 19-39 Bari Stockton
11 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Road Race I Women 1/2/3 Jennifer Scott
DNS Jack Frost Time Trial Women Category 3 Erin Ford