Showers Pass MTB/CX Team

Event Category Name
20 Kruger's Crossing CX Junior Men 10-12 Joshua Bussey
33 Kruger's Crossing CX Masters 50+ David Bussey
18 Kruger's Crossing CX Masters 35+ B Jeff Steiner
24 Kruger's Crossing CX Masters 35+ C Tom Nilan
22 Kruger's Crossing CX Singlespeed Jeff Steiner
10 Kruger's Crossing CX Clydesdale Todd Bauch
35 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Skyler Gober
45 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A Kevin Sundberg
18 Cross Crusade: Barton Park Junior Men 15-16 Skyler Gober
31 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Jeff Steiner
48 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ David Bussey
31 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ erik goodfriend
110 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Russell Gober
70 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Tom Nilan
40 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Kris Schamp
29 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Eric Wilson
26 Cross Crusade: Barton Park Clydesdale Todd Bauch
7 Corvallis Cross Classic Masters 35+ A Kevin Sundberg
62 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men Joshua Bussey
49 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men Skyler Gober
50 Cross Crusade: PIR Infield Singlespeed Jeff Steiner
21 Cross Crusade: PIR Infield Women B Michelle Kunec-North
3 Cross Crusade: PIR Infield Masters Women 35+ A Susan Grandjean
80 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ A Kevin Sundberg
15 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men 15-16 Skyler Gober
24 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men 10-12 Joshua Bussey
64 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ David Gratke
58 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ David Bussey
30 Cross Crusade: PIR Infield Masters 50+ erik goodfriend
28 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ B Jeff Steiner
94 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ C Tom Nilan
84 Cross Crusade: PIR Infield Masters 35+ C Russell Gober
35 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Masters 35+ A Kevin Sundberg
11 OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm Masters 35+ C Eric Wilson
65 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ David Gratke
60 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Jeff Steiner
46 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Jeff Steiner
59 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Kevin Sundberg
64 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ David Gratke
62 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ B Jeff Steiner
64 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 50+ David Bussey
60 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 50+ David Gratke
43 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ B Jeff Steiner
51 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ A Kevin Sundberg
70 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ C Tom Nilan
41 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ C Kris Schamp
26 Cross Crusade: WA County Fairgrounds Masters 35+ C Eric Wilson
72 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ A Kevin Sundberg
69 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ B Jeff Steiner
59 Cross Crusade: Heron Lakes Masters 35+ C Kris Schamp
63 Cross Crusade: Heron Lakes Singlespeed Jeff Steiner
11 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Men 35+ C Tom Nilan
9 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Men 50+ erik goodfriend
16 CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks Masters Men 35+ A Kevin Sundberg
45 Cross Crusade: Alpenrose Singlespeed Jeff Steiner
74 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Kevin Sundberg
56 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ David Bussey
33 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ erik goodfriend
DNF Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Jeff Steiner
54 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Kris Schamp
65 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ David Gratke
37 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ erik goodfriend
67 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Jeff Steiner
62 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Kevin Sundberg
32 Cross Crusade: Alpenrose Women B Michelle Kunec-North
57 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Tom Nilan
25 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ C Eric Wilson
20 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Jeff Steiner
14 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Kevin Sundberg
49 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ David Bussey
12 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Final Series Standings Masters Men C 40+ erik goodfriend
10 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ erik goodfriend
38 GPRT: Heiser Farms CX Masters 35+ A Kevin Sundberg
28 GPRT: Heiser Farms CX Masters 35+ B Jeff Steiner
19 GPRT: Heiser Farms CX Masters 35+ C Eric Wilson
19 Blind Date at the Dairy Singlespeed Jeff Steiner
26 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Kevin Sundberg
64 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ David Bussey
22 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ David Gratke
7 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ erik goodfriend
12 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters Men C 40+ erik goodfriend
34 Battle at Barlow Masters 35+ C Tom Nilan
33 GPRT: Ninkrossi Masters 35+ A Kevin Sundberg
38 GPRT: Ninkrossi Masters 50+ David Gratke
25 GPRT: Ninkrossi Masters 50+ erik goodfriend
32 GPRT: Ninkrossi Masters 35+ B Jeff Steiner
15 Blind Date at the Dairy Masters Men B 35+ Jeff Steiner
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Todd Bauch
50 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ David Bussey
14 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters Men C 40+ erik goodfriend
17 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ David Gratke
34 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ A Kevin Sundberg
26 GPRT: Zaaldercross Masters 50+ erik goodfriend
33 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ B Jeff Steiner
30 GPRT: Zaaldercross Masters 35+ C Kris Schamp
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Kevin Sundberg
65 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ David Bussey
2 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Jeff Steiner
11 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks: Series Standings Masters Men C 40+ erik goodfriend
22 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ Todd Bauch
4 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ erik goodfriend
27 GPRT: Hood River Double Cross Masters 35+ A Kevin Sundberg
21 Blind Date at the Dairy Masters Men A 40+ Kevin Sundberg
64 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ David Bussey
2 Blind Date at the Dairy Masters Men C 35+ Jeff Steiner
16 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ David Gratke
11 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ Todd Bauch
31 GPRT: Het Meer Masters 35+ A Kevin Sundberg
17 GPRT: Het Meer Masters 50+ erik goodfriend
9 GPRT: Het Meer Masters 35+ C Jeff Steiner
28 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ David Gratke
12 Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks Masters Men C 40+ erik goodfriend
33 GPRT: DDCX 1 Masters 35+ A Kevin Sundberg
40 GPRT: DDCX 1 Masters 50+ David Gratke
9 GPRT: DDCX 1 Masters 35+ C Jeff Steiner
3 Eugene Celebration: Stage 3 Women Category 1/2/3 Shelley Dunlop
7 Eugene Celebration: GC after stage 2 Women Category 1/2/3 Shelley Dunlop
8 Eugene Celebration: Stage 2 Women Category 1/2/3 Shelley Dunlop
7 Eugene Celebration: GC after stage 1 Women Category 1/2/3 Shelley Dunlop
7 Eugene Celebration Women Category 1/2/3 Shelley Dunlop
7 Eugene Celebration Women Category 1/2/3 Shelley Dunlop
10 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Elite/Category 1 Women Susan Grandjean
2 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Elite/Category 1 Women Abra McNair
24 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Women U35 Michelle Kunec-North
23 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Women U35 Michelle Kunec-North
14 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men 55+ David Gratke
37 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men 45-54 Kris Schamp
16 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men 45-54 erik goodfriend
15 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men 45-54 Eric Wilson
6 Portland Short Track Series MTB STXC: July Series Standings Category 2 Men 45-54 Jeff Steiner
7 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Susan Grandjean
3 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Abra McNair
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 55+ David Gratke
30 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 David Bussey
20 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Jeff Steiner
13 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 erik goodfriend
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Eric Wilson
9 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women U35 Michelle Kunec-North
35 Revenge of the Disc: Race 1: Combined Combined Jeff Maurer
8 Revenge of the Disc: Race 1 Masters Men 50+ Jeff Maurer
12 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 erik goodfriend
10 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Jeff Steiner
9 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Eric Wilson
7 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Susan Grandjean
3 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Abra McNair
19 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Ten Mile Al Urbanski
20 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Miss and Out Al Urbanski
4 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Abra McNair
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 55+ David Gratke
19 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Kris Schamp
16 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Eric Wilson
14 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 erik goodfriend
12 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Jeff Steiner
8 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Susan Grandjean
4 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Abra McNair
DNF Portland Short Track Series MTB STXC Category 3 Men 45+ Tom Nilan
17 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Jeff Steiner
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women U35 Michelle Kunec-North
DNF St. Honoré Criterium Men 4/5 Danny Arellano
7 Mt. Tabor Series Men Category 5 Danny Arellano
45 Six Hours of Mt. Hood MTB XC Solo Men Jeff Maurer
4 Alpenrose Six Day: Overall Standings Category A Al Urbanski
3 Alpenrose Six Day: Overall Standings Category A Al Urbanski
4 Alpenrose Six Day Category A Al Urbanski
4 Mt. Tabor Series Men Category 5 Danny Arellano
2 Alpenrose Six Day: Overall after day two Category A Al Urbanski
3 Alpenrose Six Day Category A Al Urbanski
13 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Elite/Category 1 Women Susan Grandjean
6 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Elite/Category 1 Women Abra McNair
26 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 3 Men 45+ Eric Wilson
14 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Women U35 Michelle Kunec-North
17 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men 55+ David Gratke
33 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men 45-54 Jeff Steiner
26 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men 45-54 Eric Wilson
17 Portland Short Track Series MTB STXC: June Series Standings Category 2 Men 45-54 erik goodfriend
6 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Abra McNair
38 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 David Bussey
19 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Eric Wilson
13 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 erik goodfriend
2 Alpenrose Six Day Category A Al Urbanski
3 Mt. Tabor Circuit Race Men Category 5 Danny Arellano
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Al Urbanski
10 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Susan Grandjean
6 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Abra McNair
8 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women U35 Michelle Kunec-North
21 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Jeff Steiner
15 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 erik goodfriend
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 55+ David Gratke
13 Mt. Tabor Series Men Category 5 Danny Arellano
68 Tuesday PIR Category 1/2/3 Al Urbanski
35 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Kris Schamp
25 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 erik goodfriend
24 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Jeff Steiner
19 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Eric Wilson
9 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Susan Grandjean
4 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Abra McNair
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Women U35 Michelle Kunec-North
20 Mt. Tabor Series Senior Men Danny Arellano
5 Mt. Tabor Series Men Category 5 Danny Arellano
62 Tuesday PIR Category 1/2/3 Al Urbanski
10 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Susan Grandjean
7 Portland Short Track Series MTB STXC Elite/Category 1 Women Abra McNair
17 Portland Short Track Series MTB STXC Category 3 Men 45+ Eric Wilson
11 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 55+ David Gratke
25 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 Jeff Steiner
23 Portland Short Track Series MTB STXC Category 2 Men 45-54 erik goodfriend
8 Hammer Velo Criterium Men 5 Danny Arellano
DNF Sister's Stampede MTB XC Sport Women 19-39 Michelle Kunec-North
40 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 50-59 David Gratke
36 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 50-59 David Bussey
9 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 50-59 erik goodfriend
58 Sister's Stampede MTB XC Sport Men 40-49 Jeff Steiner
5 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Two-Person Men 100+ David Gratke
5 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Two-Person Men 100+ Jeff Steiner
14 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Masters Men C 35+ Jeff Steiner
19 Kruger's Kermesse CX Farm Crit & Bike Relay Masters Men 50+ David Gratke
4 Coast Hills Classic MTB XC Sport (Category 2) Men 50-59 erik goodfriend
14 Bear Springs: MTB XC Sport (Category 2) Men 40-49 Kris Schamp
91 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR: Combined Combined Jeff Maurer
13 Therapeutic Associates Racing TT @ PIR Masters Men 50-59 Jeff Maurer
4 Gorge Short Track Shoot-Out: Afternoon Category 2 Men 45+ erik goodfriend
9 Gorge Short Track Shoot-Out: Morning Category 2 Men 45+ erik goodfriend
12 Mudslinger: MTB XC Sport (Category 2) Men 40-49 Jeff Steiner
35 As the Raven Flies: Combined Combined Jeff Maurer
9 As the Raven Flies Masters 50-59 Men Jeff Maurer
16 Echo Red to Red MTB XC Category 3 Men 40+ David Gratke
26 Echo Red to Red MTB XC Category 2 Men 40-49 Jeff Steiner
127 Jack Frost TT: Combined Combined Jeff Maurer
17 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Jeff Maurer