Team Cycle Sport

Event Name
43 Deschutes Brewery Cup Dan Shepherd
48 Deschutes Brewery Cup Dan Shepherd
2 Southern Oregon Outlaw CX Dan Shepherd
2 Southern Oregon Outlaw CX Alex Shepherd
2 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Robert Dudley
2 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Alex Shepherd
2 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Dan Shepherd
20 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Dan Shepherd
5 Southern Oregon Outlaw CX Dan Shepherd
3 Southern Oregon Outlaw CX Alex Shepherd
DNF Southern Oregon Outlaw CX Rob Marten
2 Southern Oregon Outlaw CX Alex Shepherd
3 Southern Oregon Outlaw CX Dan Shepherd
3 Southern Oregon Outlaw CX Alex Shepherd
3 Southern Oregon Outlaw CX Robert Dudley
8 Southern Oregon Outlaw CX Mark Williams
4 Southern Oregon Outlaw CX Dan Shepherd
DNF Southern Oregon Outlaw CX Rob Marten
6 Southern Oregon Outlaw CX CJ Johnson
8 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Dan Shepherd
DNF Southern Oregon Outlaw CX Brian Davis
8 Southern Oregon Outlaw CX Dan Shepherd
4 Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Robert Dudley
DNF Southern Oregon Outlaw CX: Series Standings Brian Davis
4 Southern Oregon Outlaw CX Robert Dudley
2 KFCX Moore Cowbell Dan Shepherd
3 KFCX Moore Cowbell Robert Dudley
7 KFCX Moore Cowbell Rob Martin
16 Cross Crusade: Alpenrose Dan Shepherd
3 GPTB: Heiser Farm CX Dan Shepherd
4 KFCX Moore Cowbell Rob Martin
87 Blind Date at the Dairy Vincent Plaza
30 Blind Date at the Dairy Nathan R Frechen
29 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Mark Williams
14 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Mark Williams
5 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Coburg TT Ryan Gracey
72 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Mark Williams
44 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Ryan Gracey
2 Eugene Celebration: Stages 2 & 3: Celebration Criterium Ryan Gracey
18 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Mark Williams
3 Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race Ryan Gracey
4 Eugene Celebration Ryan Gracey
20 Eugene Celebration Mark Williams
1 Fast Twitch Fridays Dan Birman
3 Fast Twitch Fridays Chris Deardorff
2 Fast Twitch Fridays Nils Tillstrom
21 Eugene Celebration - McBeth Prologue Mark Williams
6 Eugene Celebration - McBeth Prologue Ryan Gracey
42 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Ryan Gracey
65 Eugene Celebration - McBeth Prologue: Combined Mark Williams
6 Masters Track Championships Robert Vigeant
2 Masters Track Championships Chris Deardorff
3 Masters Track Championships Lara Kessler
1 Masters Track Championships Vincent Plaza
4 Masters Track Championships Nils Tillstrom
2 Masters Track Championships Vincent Plaza
1 Masters Track Championships Chris Deardorff
2 Masters Track Championships Christopher Kessler
6 Masters Track Championships Vincent Plaza
6 Masters Track Championships Robert Vigeant
2 Masters Track Championships Chris Deardorff
2 Masters Track Championships Nils Tillstrom
1 Masters Track Championships Christopher Kessler
2 Masters Track Championships Lara Kessler
5 Masters Track Championships Christopher Kessler
4 Masters Track Championships Nils Tillstrom
2 Masters Track Championships Chris Deardorff
6 Masters Track Championships Vincent Plaza
5 Masters Track Championships Nils Tillstrom
1 Masters Track Championships Lara Kessler
2 Masters Track Championships Christopher Kessler
6 Masters Track Championships Nils Tillstrom
2 Masters Track Championships Daryl Hemenway
DNF Masters Track Championships Lara Kessler
4 Masters Track Championships Vincent Plaza
5 Masters Track Championships Robert Vigeant
3 Champion Thursdays CJ Johnson
17 Champion Thursdays Jeff Smith
13 Champion Thursdays Ron Laverty
10 Champion Thursdays Dan Shepherd
1 OBRA Jr/Team Track Championships Christopher Kessler
1 OBRA Jr/Team Track Championships Lara Kessler
2 OBRA Jr/Team Track Championships Amy Shepard
1 OBRA Jr/Team Track Championships Amy Shepard
1 OBRA Jr/Team Track Championships Lara Kessler
3 OBRA Jr/Team Track Championships Chris Deardorff
3 OBRA Jr/Team Track Championships Nils Tillstrom
3 OBRA Jr/Team Track Championships Vincent Plaza
2 OBRA Jr/Team Track Championships Christopher Kessler
1 OBRA Jr/Team Track Championships Dan Birman
3 OBRA Jr/Team Track Championships Amy Shepard
6 Champion Thursdays Dan Shepherd
3 Champion Thursdays CJ Johnson
12 Champion Thursdays Mark Williams
17 Champion Thursdays Jeff Smith
54 OBRA TT: Combined CJ Johnson
6 OBRA TT CJ Johnson
8 Champion Thursdays Dan Shepherd
20 Champion Thursdays Mark Williams
18 Champion Thursdays Jeff Smith
14 Champion Thursdays Seth Mandich
1 Champion Thursdays Ryan Gracey
3 Champion Thursdays Ron Laverty
7 Champion Thursdays CJ Johnson
1 Fast Twitch Fridays Dan Birman
3 Fast Twitch Fridays Nils Tillstrom
2 Champion Thursdays CJ Johnson
13 Champion Thursdays Jeff Smith
9 Champion Thursdays Dan Shepherd
14 Champion Thursdays Mark Williams
16 Champion Thursdays Ron Laverty
12 Champion Thursdays Seth Mandich
4 Stage Coach XC/OBRA XC Championships Robert Dudley
4 Champion Thursdays Robert Dudley
1 Champion Thursdays Emily Kakouris
DNF Champion Thursdays Ron Laverty
21 Champion Thursdays Alex Hayes
17 Champion Thursdays Jeff Smith
7 Champion Thursdays Dan Shepherd
4 Champion Thursdays Mark Williams
1 Champion Thursdays CJ Johnson
1 Champion Thursdays Ryan Gracey
5 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Ryan Gracey
9 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium: Cascade Classic - Skyliners TT (OBRA) Ryan Gracey
7 Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium Ryan Gracey
12 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Ryan Gracey
DNF Champion Thursdays Emily Kakouris
DNF Champion Thursdays Alex Hayes
6 Champion Thursdays CJ Johnson
12 Champion Thursdays Dan Shepherd
11 Champion Thursdays Mark Williams
10 Champion Thursdays Ron Laverty
11 Cascade Classic Ryan Gracey
2 Alpenrose Velodrome Challenge Amaury Hernandez
6 Alpenrose Velodrome Challenge Christopher Kessler
7 Alpenrose Velodrome Challenge Nils Tillstrom
7 Alpenrose Velodrome Challenge Vincent Plaza
1 Alpenrose Velodrome Challenge Dan Birman
4 Alpenrose Velodrome Challenge Lara Kessler
4 Alpenrose Velodrome Challenge Amy Shepard
7 Alpenrose Velodrome Challenge Daryl Hemenway
1 Champion Thursdays Ryan Gracey
4 Champion Thursdays Emily Kakouris
21 Champion Thursdays Ron Laverty
20 Champion Thursdays Mark Williams
8 Champion Thursdays CJ Johnson
9 Champion Thursdays Dan Shepherd
19 Champion Thursdays Alex Hayes
4 High Desert Omnium Road Race Dan Shepherd
10 High Desert Omnium Road Race Mark Williams
8 High Desert Omnium Dan Shepherd
17 High Desert Omnium Mark Williams
13 High Desert Omnium Time Trial Dan Shepherd
59 High Desert Omnium Time Trial: Combined Dan Shepherd
15 High Desert Omnium Criterium Mark Williams
11 High Desert Omnium Criterium Dan Shepherd
3 OBRA Track Championships Dan Birman
2 OBRA Track Championships Lara Kessler
4 Alpenrose Thursdays Lara Kessler
2 Alpenrose Six Day Amy Shepard
5 Alpenrose Six Day Nils Tillstrom
5 Alpenrose Six Day Nils Tillstrom
2 Alpenrose Six Day Amy Shepard
5 Alpenrose Six Day Nils Tillstrom
2 Alpenrose Six Day Amy Shepard
2 Champion Thursdays Jared Bourne
9 Champion Thursdays Mark Williams
3 Alpenrose Six Day Christopher Kessler
8 Alpenrose Six Day John Forbes
5 Alpenrose Six Day Robert Vigeant
10 Champion Thursdays CJ Johnson
5 Champion Thursdays Ron Laverty
6 Champion Thursdays Dan Shepherd
7 Alpenrose Six Day Vincent Plaza
1 Alpenrose Six Day Amy Shepard
5 Alpenrose Six Day: Overall after day 3 Nils Tillstrom
5 Alpenrose Six Day Nils Tillstrom
2 Alpenrose Six Day: Overall after day 3 Amy Shepard
5 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Nils Tillstrom
2 Alpenrose Six Day: Overall after Day 2 Amy Shepard
2 Alpenrose Six Day Amy Shepard
5 Alpenrose Six Day Nils Tillstrom
5 Alpenrose Six Day Nils Tillstrom
3 Jacksonville STXC Dan Shepherd
2 Alpenrose Six Day Amy Shepard
5 Alpenrose Six Day Nils Tillstrom
3 Jacksonville STXC Robert Dudley
2 Alpenrose Six Day Amy Shepard
8 Pickett's Charge XC Robert Dudley
DNF Pickett's Charge XC Dan Shepherd
7 Champion Thursdays Dan Shepherd
1 Champion Thursdays CJ Johnson
15 Champion Thursdays Jeff Smith
16 Champion Thursdays Ron Laverty
4 Jacksonville STXC Robert Dudley
DNF Jacksonville STXC Mark Williams
2 Blue Ribbon Track Race - Team Sprints Daryl Hemenway
4 Blue Ribbon Track Race - Team Sprints Nils Tillstrom
2 Blue Ribbon Track Race - Team Sprints Chris Deardorff
6 Blue Ribbon Track Race - Team Sprints Vincent Plaza
2 Blue Ribbon Track Race - Team Sprints Christopher Kessler
6 Blue Ribbon Track Race - Team Sprints Robert Vigeant
5 Blue Ribbon Track Race - Team Sprints Nils Tillstrom
13 OBRA RR Championships Day 2 CJ Johnson
9 OBRA RR Championships Day 2 Dan Shepherd
15 Champion Thursdays CJ Johnson
10 Champion Thursdays Mark Williams
DNF Jacksonville STXC Dan Shepherd
3 Jacksonville STXC Robert Dudley
DNF Jacksonville STXC Ryan Gracey
9 Jacksonville STXC Alex Hayes
3 Humbug Hurryup CJ Johnson
9 Humbug Hurryup Alex Hayes
3 Humbug Hurryup DEVIN SPENCER
15 Champion Thursdays Tim Turk
5 Champion Thursdays CJ Johnson
8 Champion Thursdays Mark Williams
11 Champion Thursdays Jeff Smith
7 Jacksonville STXC Ryan Gracey
15 Jacksonville STXC Mark Williams
7 Jacksonville STXC Alex Hayes
DNF Jacksonville STXC Ryan Gracey
14 Jacksonville STXC Ryan Gracey
10 Jacksonville STXC Alex Hayes
4 Jacksonville STXC Dan Shepherd
4 Jacksonville STXC Robert Dudley
5 Jacksonville STXC Dan Shepherd
4 Alpenrose Heartbreaker Vincent Plaza
3 Alpenrose Heartbreaker John Forbes
3 Return on the Jedi XC Robert Dudley
6 Return on the Jedi Robert Dudley
3 Return on the Jedi SD Robert Dudley
2 Return on the Jedi ST Dan Shepherd
3 Return on the Jedi ST Robert Dudley
16 Champion Thursdays Jeff Smith
3 Champion Thursdays CJ Johnson
9 Champion Thursdays Mark Williams
11 Champion Thursdays Ron Laverty
17 Champion Thursdays Alex Hayes
2 Champion Thursdays Dan Shepherd
11 Sisters Stampede Robert Dudley
DNF Bend Don't Brake Mark Williams
3 Champion Thursdays CJ Johnson
5 Champion Thursdays Dan Shepherd
14 Champion Thursdays Mark Williams
2 Spring Thaw XC Ryan Gracey
18 Spring Thaw XC Ron Laverty
15 Spring Thaw XC Alex Hayes
8 Spring Thaw XC Derek Mohler
1 Mt. Tabor Circuit Race Amy Shepard
2 Spring Thaw XC D MASON SMITH
9 Spring Thaw XC Robert Dudley
3 Champion Thursdays Mark Williams
4 Champion Thursdays CJ Johnson
14 Champion Thursdays Dan Shepherd
17 Champion Thursdays Ron Laverty
14 Champion Thursdays Ron Laverty
16 Champion Thursdays Alex Hayes
11 Champion Thursdays Dan Shepherd
10 Champion Thursdays Ryan Gracey
4 Champion Thursdays CJ Johnson
2 Eugene Roubaix Dan Shepherd
2 Southern Oregon Time Trial Series Dan Shepherd
11 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Dan Shepherd
37 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Ken Monaco
15 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Ron Laverty
12 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Mark Williams
6 Southern Oregon Time Trial Series: Combined CJ Johnson
4 Southern Oregon Time Trial Series Alex Hayes
20 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Alex Hayes
8 Southern Oregon Time Trial Series Ken Monaco
7 Southern Oregon Time Trial Series Ron Laverty
6 Southern Oregon Time Trial Series Mark Williams
2 Southern Oregon Time Trial Series CJ Johnson
4 Southern Oregon Time Trial Series CJ Johnson
47 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Ken Monaco
16 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Mark Williams
15 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Ron Laverty
7 Southern Oregon Time Trial Series: Combined CJ Johnson
5 Southern Oregon Time Trial Series Alex Hayes
14 Southern Oregon Time Trial Series Ken Monaco
8 Southern Oregon Time Trial Series Mark Williams
7 Southern Oregon Time Trial Series Ron Laverty
20 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Alex Hayes
25 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Alex Hayes
9 Southern Oregon Time Trial Series: Combined CJ Johnson
8 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Mark Williams
10 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Ron Laverty
48 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Alex Shepherd
11 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Alex Hayes
22 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Dan Shepherd
20 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Ron Laverty
18 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Mark Williams
12 Southern Oregon Time Trial Series: Combined CJ Johnson
2 Southern Oregon Time Trial Series Alex Hayes
2 Southern Oregon Time Trial Series CJ Johnson
2 Southern Oregon Time Trial Series Mark Williams
2 Southern Oregon Time Trial Series Ron Laverty
1 Southern Oregon Time Trial Series Alex Shepherd
2 Southern Oregon Time Trial Series Alex Hayes
1 Southern Oregon Time Trial Series Dan Shepherd
6 Southern Oregon Time Trial Series Ron Laverty
5 Southern Oregon Time Trial Series Mark Williams
4 Southern Oregon Time Trial Series CJ Johnson