Collin's Cycle Shop

Event Category Name
2 Psycho Cross #5 Women B Miriam Gillow-Wiles
4 Psycho Cross #5 Singlespeed Andrew Bennett
1 Psycho Cross #5 Junior Andrew Bennett
2 Portland Cup (USGP) Junior Men 10-16 Andrew Bennett
1 Portland Cup (USGP) Singlespeed Chris Brandt
2 Portland Cup (USGP) Singlespeed Chris Brandt
40 Portland Cup (USGP) Elite Masters Chris Wherity
45 Portland Cup (USGP) Elite Masters Justin Thayer
9 Psycho Cross #4 Men C Ryan Garner
4 Psycho Cross #4 Women B Miriam Gillow-Wiles
11 Psycho Cross #4: Series Standings Men A Chris Brandt
4 Psycho Cross #4: Series Standings Women B Miriam Gillow-Wiles
7 Psycho Cross #4: Series Standings Singlespeed/Fixed Chris Brandt
5 Psycho Cross #4: Series Standings Men B Andrew Bennett
1 Psycho Cross #4: Series Standings Junior Andrew Bennett
14 Psycho Cross #4: Series Standings Masters Men B 35+ Chris Wherity
1 Psycho Cross #4 Singlespeed Chris Brandt
1 Psycho Cross #4 Men B Andrew Bennett
1 Psycho Cross #4 Junior Andrew Bennett
16 Psycho Cross #4 Men C Jacques Lafortune
1 Psycho Cross #3 Men B Andrew Bennett
6 Psycho Cross #3: Series Standings Men A Chris Brandt
6 Psycho Cross #3: Series Standings Women B Miriam Gillow-Wiles
1 Psycho Cross #3 Junior Andrew Bennett
6 Psycho Cross #3: Series Standings Men B Andrew Bennett
1 Psycho Cross #3: Series Standings Junior Andrew Bennett
11 Psycho Cross #3: Series Standings Masters Men B 35+ Chris Wherity
3 Psycho Cross #3 Men A Chris Brandt
11 Psycho Cross #3 Men C Jacques Lafortune
1 Psycho Cross #3 Singlespeed Luke DeMoe
4 Psycho Cross #3 Women B Miriam Gillow-Wiles
7 Psycho Cross #3 Men C Ryan Garner
1 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Junior 15-16 Andrew Bennett
1 Cross Crusade #8/OBRA Championships Junior Men Andrew Bennett
22 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category A Chris Brandt
35 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Justin Thayer
1 Cross Crusade #7 Junior Men Andrew Bennett
17 Cross Crusade #7 Category A Chris Brandt
18 Battlecreek Cross Masters 35+ B Chris Wherity
2 Battlecreek Cross Junior Men Andrew Bennett
11 Cross Crusade #6 Category A Chris Brandt
1 Cross Crusade #6 Junior Men Andrew Bennett
12 Cross Crusade #6 Singlespeed Luke DeMoe
33 Cross Crusade #6 Masters 35+ A Justin Thayer
3 Southern Oregon Outlaw Cyclocross Men B 35-49 Chris Wherity
9 Cross Crusade #5 Singlespeed Luke DeMoe
3 Cross Crusade #5 Junior Men Andrew Bennett
31 Cross Crusade #5 Women B Miriam Gillow-Wiles
11 Cross Crusade #5 Category A Chris Brandt
46 Cross Crusade #4 Masters 35+ B Chris Wherity
13 Cross Crusade #4 Singlespeed Luke DeMoe
1 Cross Crusade #4 Junior Men Andrew Bennett
45 Cross Crusade #4 Singlespeed Sean Watters
18 Cross Crusade #4 Category A Chris Brandt
27 Cross Crusade #3 Category A Chris Brandt
1 Cross Crusade #3 Junior Men Andrew Bennett
40 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Justin Thayer
12 Cross Crusade #3 Singlespeed Luke DeMoe
1 Psycho Cross #2 Junior Andrew Bennett
1 Psycho Cross #2 Singlespeed Luke DeMoe
4 Psycho Cross #2 Women B Miriam Gillow-Wiles
6 Cross Crusade #2 Singlespeed Luke DeMoe
41 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Justin Thayer
8 Cross Crusade #2 Category A Chris Brandt
1 Cross Crusade #2 Junior Men Andrew Bennett
5 Heiser Farm Cross Masters 35+ B Chris Wherity
1 Heiser Farm Cross Junior Men Andrew Bennett
11 Cross Crusade #1 Category A Chris Brandt
47 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Justin Thayer
6 Cross Crusade #1 Junior Men Andrew Bennett
1 Psycho Cross Junior Andrew Bennett
5 Psycho Cross #1 Masters B 35+ Chris Wherity
14 Psycho Cross Masters Men B 35+ Chris Wherity
5 Psycho Cross Men B Andrew Bennett
8 Psycho Cross Singlespeed/Fixed Chris Brandt
11 Psycho Cross Men A Chris Brandt
4 Psycho Cross Women B Miriam Gillow-Wiles
1 Psycho Cross #1 Junior Andrew Bennett
14 Psycho Cross Singlespeed/Fixed Andrew Bennett
8 Battle at Barlow Category A Chris Brandt
10 Veloshop Rickreall Rampage Masters 35+ B Chris Wherity
1 Eugene Short Cross Series Men A Chris Brandt
1 Eugene Short Cross Series Singlespeed Luke DeMoe
3 Eugene Short Cross Series Men B Andrew Bennett
1 Eugene Short Cross Series Junior Andrew Bennett
8 Eugene Short Cross Series Singlespeed Justin Thayer
6 Hood River Double Cross #2 Senior Men A Chris Brandt
4 Hood River Double Cross #1 Senior Men A Chris Brandt
1 Eugene Short Cross Series Singlespeed Luke DeMoe
4 Eugene Short Cross Series Men B Andrew Bennett
1 Eugene Short Cross Series Men A Chris Brandt
4 Eugene Short Cross Series Singlespeed Justin Thayer
1 Eugene Short Cross Series Junior Andrew Bennett
1 Eugene Short Cross Series Men A Chris Brandt
1 Eugene Short Cross Series Singlespeed Justin Thayer
3 Eugene Short Cross Series Singlespeed Luke DeMoe
1 Eugene Short Cross Series Junior Andrew Bennett
4 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Mountain Bikes: Combined Combined Chris Brandt
1 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes: Combined Combined Andrew Bennett
32 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Mountain Bikes: Combined Combined Miriam Gillow-Wiles
3 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Mountain Bikes Pro Men Chris Brandt
3 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships Pro, Semi-Pro Men Chris Brandt
1 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Mountain Bikes Sport Women Miriam Gillow-Wiles
1 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
1 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes Junior Andrew Bennett
1 Mt Ashland Hillclimb/MTB Hillclimb Championships: Road Bikes: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
17 Pain on the Peak Masters B 35+ Chris Wherity
6 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Category 3 Men Luke DeMoe
35 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Category 4/5 Men Guy Polson
9 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Category 3 Men Andrew Bennett
28 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Luke DeMoe
118 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Guy Polson
61 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
32 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category 4/5 Men Guy Polson
25 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category 3 Men Luke DeMoe
4 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category 3 Men Andrew Bennett
8 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category 3 Men Luke DeMoe
18 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category 3 Men Andrew Bennett
36 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category 4/5 Men Guy Polson
5 Eugene Celebration Stage Race Category 3 Men Luke DeMoe
37 Eugene Celebration Stage Race Category 4/5 Men Guy Polson
5 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Category 3 Men Andrew Bennett
38 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Category 4/5 Men Guy Polson
8 Eugene Celebration Stage Race Category 3 Men Andrew Bennett
5 Twilight Criterium Series: August Series Standings Men 4/5 Andrew Bennett
14 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Andrew Bennett
39 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
39 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
1 OBRA Hillclimb Championships Junior Men 15-16 Andrew Bennett
11 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Andrew Bennett
2 OBRA Criterium Championships Junior 15-16 Andrew Bennett
1 Swan Island Criterium Junior 14-16 Andrew Bennett
24 Twilight Criterium Series Men 4/5 Guy Polson
2 Twilight Criterium Series Men 4/5 Andrew Bennett
3 OBRA Time Trial Championships: 20K: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
3 OBRA Time Trial Championships: 20K: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
2 OBRA Time Trial Championships: 20K Junior Men 15-16 Andrew Bennett
3 OBRA Time Trial Championships: 20K: Combined Combined Andrew Bennett
1 Twilight Criterium Series Men 4/5 Andrew Bennett
18 Twilight Criterium Series Men 4/5 Guy Polson
45 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
2 Willamette Pass DH #2 Expert Men 30-39 Jerred Tuska
45 OUCH: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
1 OUCH Junior Men 15-16 Andrew Bennett
22 Twilight Criterium Series Men 4/5 Guy Polson
9 Twilight Criterium Series: July Series Category Men 1/2/3 Chris Brandt
5 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Chris Brandt
38 Mst/Jr Track Race Series: July Series Masters Men Marty Sutten
3 Women's Criterium Series: Series Overall Category 1/2/3/4 Women Miriam Gillow-Wiles
4 Women's Criterium Series Category 1/2/3/4 Women Miriam Gillow-Wiles
32 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 4 Guy Polson
8 Co-Motion Criterium Category 4/5 Men Guy Polson
4 Twilight Criterium Series Men 4/5 Andrew Bennett
22 Twilight Criterium Series Men 4/5 Guy Polson
6 Women's Criterium Series Category 1/2/3/4 Women Miriam Gillow-Wiles
2 State Games of Oregon Sport Women Open Miriam Gillow-Wiles
12 Willamette Pass DH #1 Junior Sport Men 15-18 Andrew Bennett
6 State Games of Oregon Pro Men Chris Brandt
6 State Games of Oregon Pro, Semi-Pro Men Chris Brandt
22 Twilight Criterium Series Men 4/5 Guy Polson
13 Twilight Criterium Series Men 4/5 Andrew Bennett
10 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Chris Brandt
4 Women's Criterium Series Category 1/2/3/4 Women Miriam Gillow-Wiles
6 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Chris Brandt
1 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuit Junior Men Andrew Bennett
1 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuit Junior Men Andrew Bennett
11 Firecracker Criterium Women 1/2/3 Miriam Gillow-Wiles
13 Firecracker Criterium Category 4/5 Men Guy Polson
14 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Chris Brandt
17 Twilight Criterium Series Men 4/5 Guy Polson
5 Return on the Jedi XC/State Championships Pro Chris Brandt
2 Return on the Jedi XC/State Championships Sport Women U39 Miriam Gillow-Wiles
2 Salem Fairview Circuit Race Junior Men 15-18 Andrew Bennett
5 Return on the Jedi XC/State Championships Pro, Semi-Pro Men Chris Brandt
9 NWX Criterium Category 4/5 Men Andrew Bennett
18 NWX Criterium Category 4/5 Men Guy Polson
16 Twilight Criterium Series Men 4/5 Guy Polson
1 Twilight Criterium Series Men 4/5 Andrew Bennett
5 Twilight Criterium Series Men 4/5 Andrew Bennett
10 Picketts Charge MTB Pro, Semi-Pro Men Chris Brandt
5 Picketts Charge MTB Sport Women Miriam Gillow-Wiles
2 Picketts Charge MTB Singlespeed Men Jace Ives
6 Picketts Charge MTB Pro Men Chris Brandt
14 Picketts Charge MTB Expert Men 40 Plus Michael Adams
9 Picketts Charge MTB Expert Men 19-39 Carl Gurney
1 Picketts Charge MTB Expert Men U18 Andrew Bennett
7 Picketts Charge MTB Beginner Men 40+ Jeff Bennett
20 Twilight Criterium Series Men 4/5 Guy Polson
6 Twilight Criterium Series Men 4/5 Andrew Bennett
12 Test of Endurance 50 Pro, Semi-Pro Men Chris Brandt
7 Test of Endurance 50 Singlespeed Carl Gurney
9 Test of Endurance 50 Pro Men Chris Brandt
12 Test of Endurance 50 Expert 19-39 Men Luke DeMoe
8 Test of Endurance 50 Expert 40+ Men Michael Adams
13 Test of Endurance 50 Singlespeed Justin Thayer
2 OBRA Road Race Junior Men 15-16 Andrew Bennett
1 Twilight Criterium Series Men 4/5 Andrew Bennett
2 Twilight Criterium Series Men 4/5 Andrew Bennett
13 Twilight Criterium Series Men 4/5 Guy Polson
8 Falls City Firecracker MTB Expert 40+ Michael Adams
12 Falls City Firecracker MTB Expert 40+ Mike Ripley
2 Falls City Firecracker MTB Junior Expert Andrew Bennett
7 Falls City Firecracker MTB Pro Men Chris Brandt
6 Falls City Firecracker MTB Singlespeed Carl Gurney
3 Falls City Firecracker MTB Sport Women Miriam Gillow-Wiles
10 Falls City Firecracker MTB Pro, Semi-Pro Men Chris Brandt
14 Hutch's TT Series Category 4/5 Men Guy Polson
65 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Robin Forster
33 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
41 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Mark Johnson
38 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Scott Metzler
49 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Guy Polson
9 Hutch's TT Series Masters Men 40+ Scott Metzler
8 Hutch's TT Series Masters Men 50+ Mark Johnson
1 Hutch's TT Series Junior 16 Andrew Bennett
6 Hutch's TT Series Masters Women Robin Forster
49 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Guy Polson
38 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Scott Metzler
41 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Mark Johnson
33 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
65 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Robin Forster
34 Albany Criterium Category 4/5 Guy Polson
6 Albany Criterium Category 4/5 Andrew Bennett
1 Albany Criterium Junior Andrew Bennett
32 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Morgan Christensen
25 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
54 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Danika Williams
10 Hutch's TT Series Category 4/5 Men Morgan Christensen
1 Hutch's TT Series Junior 16 Andrew Bennett
2 Hutch's TT Series Category 4 Women Danika Williams
54 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Danika Williams
32 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Morgan Christensen
25 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
8 Bear Springs Trap MTB Sport Women Open Miriam Gillow-Wiles
25 Bear Springs Trap MTB Sport Men 19-39 Justin Heide
DNF Bear Springs Trap MTB Pro Men Chris Brandt
6 Bear Springs Trap MTB Singlespeed Carl Gurney
10 Bear Springs Trap MTB Expert Men 40+ Mike Ripley
8 Bear Springs Trap MTB Expert Men 40+ Michael Adams
4 Bear Springs Trap MTB: Bear Springs Trap Short Track MTB Pro/Expert Michael Adams
37 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Mark Johnson
31 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Scott Metzler
37 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Mark Johnson
72 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Robin Forster
7 Hutch's TT Series Masters Men 40+ Scott Metzler
13 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Luke DeMoe
2 Hutch's TT Series Category 4/5 Men Luke DeMoe
31 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Scott Metzler
72 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Combined Robin Forster
13 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Combined Luke DeMoe
7 Hutch's TT Series Masters Women Robin Forster
8 Hutch's TT Series Masters Men 50+ Mark Johnson
12 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Expert Men 19-39 Carl Gurney
11 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Singlespeed Men Justin Thayer
12 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Beginner Men 40+ Jeff Bennett
15 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Expert Men 40 Plus Michael Adams
1 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Expert Men U18 Andrew Bennett
7 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Sport Women Miriam Gillow-Wiles
4 Hutch's TT Series Masters Women Robin Forster
1 Hutch's TT Series Junior 16 Andrew Bennett
36 Table Rock Road Race Men 4/5 Guy Polson
15 Spring Thaw XC Expert Men 40+ Michael Adams
3 Spring Thaw XC Expert Men 15-18 Andrew Bennett
9 Spring Thaw XC Singlespeed Carl Gurney
1 Hutch's Hillclimb Series Junior 16 Andrew Bennett
7 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
6 Hutch's Hillclimb Series: Series Overall Category 4/5 Guy Polson
2 Hutch's Hillclimb Series: Series Overall Junior 16-18 Andrew Bennett
7 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
27 Eugene Roubaix Category 4/5 Guy Polson
9 Eugene Roubaix Category 4/5 Andrew Bennett
7 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Luke DeMoe
7 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Luke DeMoe
2 Hutch's Hillclimb Series Men 3 Luke DeMoe
7 Peak Sports Mudslinger MTB Expert 40+ Men Michael Adams
7 Peak Sports Mudslinger MTB Singlespeed Justin Thayer
8 Peak Sports Mudslinger MTB Singlespeed Carl Gurney
4 Peak Sports Mudslinger MTB Beginner 40+ Men Jeff Bennett
4 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 19-39 Women Miriam Gillow-Wiles
1 Peak Sports Mudslinger MTB Expert Junior Andrew Bennett
17 Peak Sports Mudslinger MTB Pro, Semi-Pro Men Chris Brandt
12 Peak Sports Mudslinger MTB Pro/Semi-Pro Chris Brandt
9 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
16 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Guy Polson
9 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
16 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Guy Polson
2 Hutch's Hillclimb Series Junior 16 Andrew Bennett
7 Hutch's Hillclimb Series Category 4/5 Men Guy Polson
DNF Icebreaker Criterium Category 3 Luke DeMoe
21 Icebreaker Criterium Category 4/5 Luke DeMoe
20 Icebreaker Criterium Category 4/5 Guy Polson
2 Icebreaker Criterium Category 4/5 Andrew Bennett
8 Icebreaker Criterium Women 1/2/3 Miriam Gillow-Wiles
17 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Guy Polson
6 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
7 Hutch's Hillclimb Series Category 4/5 Guy Polson
2 Hutch's Hillclimb Series Junior 16-18 Andrew Bennett
6 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
17 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Guy Polson
1 Horning's Hustle Junior Expert Men 14-18 Andrew Bennett
5 Horning's Hustle Expert Men 40+ Michael Adams
10 Horning's Hustle Singlespeed Carl Gurney
DNS Willamette: Wolf Creek Stage Category 3 Men Stephen Glass
34 Willamette: General Classification Category 3 Men Stephen Glass
14 Willamette: Planning Mill Criterium Category 3 Men Stephen Glass
41 Willamette: Alpine Road Race Category 3 Men Stephen Glass
2 Hutch's Hillclimb Series Junior 16+ Andrew Bennett
22 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Guy Polson
9 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bennett
7 Hutch's Hillclimb Series Category 4/5 Men Guy Polson
9 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Andrew Bennett
22 Hutch's Hillclimb Series: Combined Results by Time Combined Guy Polson
39 Banana Belt Road Race Series Category 4 Guy Polson
16 Banana Belt Road Race Series Masters 4/5 40+ Scott Metzler
47 Banana Belt Road Race Series Category 4 Guy Polson
1 Cherry Pie RR Junior 16-18 Andrew Bennett
36 Cherry Pie RR Men 4 Luke DeMoe
DNF Cherry Pie RR Men 4 Byron Gold
47 Cherry Pie RR Men 4/5 40+ Mike Ripley
38 Cherry Pie RR Men 4/5 40+ Guy Polson
24 Cherry Pie RR Men 4/5 40+ Michael Adams