Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined

The Dalles, OR
April 4, 2009

Part of the Eight Mile Time Trial

Updated January 26, 2011 at 3:52 PM

Combined

Name Team Category Time
1 Adrian Hegyvary Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 0:17:03
2 Jeremy Vennell Bissell Pro Cycling Team Pro 1/2 Men 0:17:12
3 patrick STANKO Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 0:17:43
4 Logan Hunn Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation Pro/1/2 Men 0:17:47
5 Nick Clayville Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 0:17:49
6 Kenny Williams First Rate Mortgage Cycling Team Pro 1/2 Men 0:17:50
7 David Zimbelman ZteaM Master Men 40+/50+ 0:17:51
8 Paul Mach Bissell Pro Cycling Team Pro 1/2 Men 0:17:54
9 Jeff Bannink Team Type 1 Pro 1/2 Men 0:17:56
10 Ian Tubbs Lenovo Pro 1/2 Men 0:18:05
11 Aaron Tuckerman Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation Pro/1/2 Men 0:18:06
12 Evan Elken Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation Pro/1/2 Men 0:18:06
13 sam johnson Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 0:18:07
14 Marcel deLisser Hammer/CMG Racing Team Pro 1/2 Men 0:18:14
15 Jiri Senkyrik Second Ascent Pro 1/2 Men 0:18:14
16 Todd Gallaher Counterbalance Bicycles Master Men 40+/50+ 0:18:17
17 Kyle Farrell Garage Racing Pro/1/2 Men 0:18:19
18 Mike McManus United Finance Master Men 40+/50+ 0:18:20
19 Sean Passage Pro 1/2 Men 0:18:21
20 Joshua Liberles Ten Speed Drive Racing Pro 1/2 Men 0:18:21
21 Clint Chase ZteaM Master Men 40+/50+ 0:18:22
22 Mike Hone Lenovo Pro 1/2 Men 0:18:25
23 Mark Blackwelder Gentle Lovers Pro 1/2 Men 0:18:25
24 Michael Larsen Hutch's/ClearOne/Bend Dental Master Men 40+/50+ 0:18:26
25 Austin Arguello Hammer/CMG Racing Team Pro 1/2 Men 0:18:28
26 Shawn Ongers Lenovo Pro 1/2 Men 0:18:30
27 Karsten Hagen ZteaM Master Men 40+/50+ 0:18:31
28 Brandon Dyer Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Pro 1/2 Men 0:18:36
29 Cody Peterson Dedicated Athlete Pro 1/2 Men 0:18:41
30 Wes Stein Hammer/CMG Racing Team Pro 1/2 Men 0:18:43
31 Andrew Rosette Second Ascent Pro 1/2 Men 0:18:44
32 Rob Annen United Finance Master Men 40+/50+ 0:18:47
33 John Browning Cyclepath Racing Master Men 40+/50+ 0:18:47
34 Brian Ecken Fanatik Bike Co. Pro 1/2 Men 0:18:52
35 Mark Krause Land Shark Men Cat 3 0:18:53
36 John ODonnell Gin Optics Cycling Pro 1/2 Men 0:18:53
37 Bradley Marquardt Lenovo Pro 1/2 Men 0:18:55
38 Stewart Bowmer Fanatik Bike Co. Pro 1/2 Men 0:18:55
39 Matthew Slater ZteaM Master Men 40+/50+ 0:18:56
40 Kennett Peterson Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 Men 0:18:56
41 Adam Fung Clean Currents p/b Don Beyer Volvo Pro 1/2 Men 0:18:56
42 Mark Magilner Half Fast Velo Master Men 40+/50+ 0:19:01
43 Mark Hibbard Pro 1/2 Men 0:19:04
44 Lang Reynolds Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 0:19:05
45 Wes Stephens Paul's Bicycle Way of Life Cycling Team Master Men 40+/50+ 0:19:06
46 Gant Enderle Cyclepath Racing Men Cat 3 0:19:08
47 Daniel Mensher Gentle Lovers Pro 1/2 Men 0:19:10
48 Dustin Thiel Contender Bicycles Men Cat 3 0:19:13
49 Gregory Kauper IJM.org Master Men 40+/50+ 0:19:14
50 Tim Butler River City Bicycles Master Men 40+/50+ 0:19:15
51 Chris Christie Trek/Red Truck Beer/Ryders Eyewear Pro 1/2 Men 0:19:17
52 Omer Kem Bissell Pro Cycling Team Pro 1/2 Men 0:19:17
53 Justin Vanhulle Second Ascent Men Cat 3 0:19:19
54 Brian Sather Oregon Trail Racing p/b La Grande Ride Pro 1/2 Men 0:19:19
55 Ian CRANE Rad Racing NW/Hagens Berman LLC Men Cat 3 0:19:20
56 Spencer deBry Ski Utah-MarketStar Men Cat 3 0:19:23
57 Michael Dunn ZteaM Master Men 40+/50+ 0:19:25
58 Christopher Daifuku Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 0:19:26
59 Chris Swan Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 Men 0:19:28
60 Alex Telitsine IJM.org Men Cat 3 0:19:32
61 Steven R Holland United Finance Master Men 40+/50+ 0:19:33
62 Carson Miller Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation Pro/1/2 Men 0:19:34
63 Scott Browning ZteaM Master Men 40+/50+ 0:19:36
64 Erik Tonkin Kona Factory Team Pro 1/2 Men 0:19:37
65 Ron Babcock Portland Velo Men Cat 4 0:19:38
66 BRENT CARLSON Garage Racing Pro/1/2 Men 0:19:38
67 Mick Walsh ZteaM Master Men 40+/50+ 0:19:41
68 Alan Schmitz Hagens-Berman LLP Cycling Men Category 3 0:19:42
69 David Hopper NoMad Sports Club Master Men 40+/50+ 0:19:42
70 Robin Secrist Veloforma Women Pro 1/2 0:19:43
71 Ivan Meadors United Finance Master Men 40+/50+ 0:19:44
72 T. Kenji Sugahara Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 Men 0:19:45
73 Tim Kibler Cucina Fresca Men Category 4 0:19:46
74 Eric Schuman Lenovo Pro 1/2 Men 0:19:46
75 Greg Turpen Chinook Cycling Club Master Men 40+/50+ 0:19:47
76 Mathew Braun Team SCR/Kona Pro 1/2 Men 0:19:47
77 Kent Heli Southtown Velo Men Cat 3 0:19:49
78 Brandon Fisher Team S+M Men Cat 3 0:19:49
79 Bryan Jorgensen Cyclepath Racing Men Cat 3 0:19:50
80 Peter Girard Second Ascent Pro 1/2 Men 0:19:51
81 Richard Suditu Beaverton Bicycle Club Pro 1/2 Men 0:19:51
82 Edgardo Balansay Cucina Fresca Men Category 3 0:19:52
83 Larry Boyer Cucina Fresca Masters Men 40+/50+ 0:19:57
84 Mark Rathbun Wines of Washington Master Men 40+/50+ 0:19:58
85 George Schreck United Finance Master Men 40+/50+ 0:20:00
86 Sam Todd Contender Bicycles Men Cat 3 0:20:01
87 Steven Wilssens Bikesale.com/Wines of Washington Men Cat 4 0:20:03
88 Max Durtschi Hammer/CMG Racing Team Pro 1/2 Men 0:20:04
89 Kevin Hulick Gentle Lovers Pro 1/2 Men 0:20:04
90 Adrian Olmstead HUP United Men Cat 3 0:20:05
91 Jesse Graden Veloshop Men Cat 3 0:20:09
92 Greg Carter Second Ascent Men Cat 3 0:20:09
93 Jesse Homan Veloce Racing Men Cat 3 0:20:10
94 Bradley Taylor Hutch's-Eugene Master Men 40+/50+ 0:20:10
95 Michael Hoffner Chinook Cycling Club Master Men 40+/50+ 0:20:11
96 Joe Prettyman Beaverton Bicycle Club Men Cat 4 0:20:13
97 Michael Sencebaugh First Rate Mortgage Cycling Team Pro 1/2 Men 0:20:14
98 Heather Albert Riverstone Women's Racing Team Women Pro 1/2 0:20:14
99 Mike Sheppard Master Men 40+/50+ 0:20:16
100 Cort Buchholz Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Men Cat 3 0:20:16
101 John O'Brien ZteaM Master Men 40+/50+ 0:20:16
102 Matt Russell Capitol Subaru Cycling Pro/1/2 Men 0:20:16
103 Steven Zeliadt Starbucks-Seattle Cancer Care Alliance Men Cat 3 0:20:17
104 Nelson Snyder Cyclepath Racing Men Cat 3 0:20:20
105 James Norman GSC United Men Cat 3 0:20:20
106 McKenzie Thramer Thramerrods.com Pro 1/2 Men 0:20:21
107 Ryan Iddings Lenovo Pro 1/2 Men 0:20:21
108 John Kim Beaverton Bicycle Club Men Cat 3 0:20:21
109 Jeff Harwood Ironclad Performance Wear Men Cat 3 0:20:25
110 Samuel Nicoletti Gentle Lovers Men Cat 3 0:20:27
111 Michael King Hutch's Bend Master Men 40+/50+ 0:20:27
112 Jason Turner Kovarus/ABTA Men Cat 4 0:20:27
113 Mark Gyulafia Guinness Cycling Team Pro 1/2 Men 0:20:27
114 Gerry Ellis Nike Cycling Masters Men 40+/50+ 0:20:33
115 Matthew Wills Courage Cycles Men Cat 3 0:20:33
116 Justin La Vigne Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Cat 3 0:20:35
117 Richard Albrow Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Master Men 40+/50+ 0:20:35
118 Geoff Casey Bikesale.com/Wines of Washington Pro 1/2 Men 0:20:37
119 David Iannotti Wines of Washington Pro 1/2 Men 0:20:37
120 Robin Wessel Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Cat 3 0:20:38
121 Michael Benno Veloce Racing Master Men 40+/50+ 0:20:38
122 Robert Sperling Kovarus/ABTA Men Cat 3 0:20:39
123 Doug Smith Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Master Men 40+/50+ 0:20:39
124 christopher bosch Webcor Alto Velo Men Cat 4 0:20:39
125 Ryan Rickerts Fanatik Bike Co. Men Cat 3 0:20:40
126 Patricia Bailey Wines of Washington Women Pro 1/2 0:20:42
127 Adam Edgerton Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Cat 4 0:20:43
128 Alex Yale Ten Guys Named Alex Men Cat 4 0:20:44
129 Mike Kath Dangerboy racing Men Cat 3 0:20:44
130 Mike Bene Yard Dawgs Book Club Men Cat 3 0:20:44
131 Jacob Hill Bridgetown Velo Pro/1/2 Men 0:20:45
132 Mark Portin Cucina Fresca Men Category 4 0:20:46
133 Ryan Liverman Veloce Racing Men Cat 4 0:20:46
134 Salvatore Bondi Portland Velo Men Cat 3 0:20:47
135 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions Men Category 4 0:20:49
136 Alex Kroman Portland Velo Men Cat 4 0:20:49
137 Trevor Spahr Ironclad Performance Wear Men Cat 4 0:20:52
138 Joseph King Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 Men 0:20:52
139 Guy Tucker IJM.org Men Cat 4 0:20:54
140 Tre Hendricks Mountain View Cycles Men Category 3 0:20:57
141 Chris Alling Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Master Men 40+/50+ 0:20:57
142 Scott Powell Nike Cycling Master Men 40+/50+ 0:20:57
143 Mark Reinecke Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Master Men 40+/50+ 0:20:58
144 Brian Ratliff Portland Velo Men Cat 4 0:20:59
145 joe martin Veloce Racing Men Cat 4 0:20:59
146 Matt Fox Sunnyside Sports Men Cat 4 0:21:00
147 Cheryl Thonney Blue Rooster/Sports Medicine Clinic Category 3 Women 0:21:00
148 Andrew Willis Ironclad Performance Wear Men Cat 3 0:21:01
149 Matthew Neff Aeolus Endurance Sport/Cable Huston Men Cat 4 0:21:01
150 Kurt Brown IJM.org Master Men 40+/50+ 0:21:02
151 Steven Beardsley Gentle Lovers Pro 1/2 Men 0:21:05
152 Nicholas Roberts Bikesale.com/Wines of Washington Men Cat 3 0:21:05
153 Jeff Goodwin Lenovo Pro 1/2 Men 0:21:05
154 Ryan Carlson Cyclepath Racing Pro 1/2 Men 0:21:05
155 Patrick Gerke Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Cat 4 0:21:06
156 Amit Kobrowski Portland Velo Men Cat 4 0:21:08
157 Izette Swan Team Group Health Women Pro 1/2 0:21:08
158 Jerome Dumortier Beaverton Bicycle Club Men Cat 3 0:21:09
159 Robert Carver Ironclad Performance Wear Men Cat 4 0:21:10
160 Greg Sanders Ironclad Performance Wear Men Cat 3 0:21:10
161 Brian Walburn Hagens-Berman LLP Cycling Men Category 3 0:21:10
162 doug laplaca Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Men Cat 4 0:21:11
163 Wes Swearingen Mountain View Cycles Men Category 4 0:21:11
164 Sarah Brown Riverstone Women's Racing Team Women Pro 1/2 0:21:16
165 Roger Lloyd United Finance Men Cat 3 0:21:18
166 Cole Hilton Pacific Power Blue Sky Men Cat 4 0:21:20
167 Martha Walsh ZteaM Women Pro 1/2 0:21:22
168 Jill Howe Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Women Pro 1/2 0:21:23
169 matt allen Master Men 40+/50+ 0:21:23
170 William Laubernds Men Cat 4 0:21:24
171 Teri Sheasby Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Women Pro 1/2 0:21:28
172 Annette Williams Blue Rooster/Sports Medicine Clinic Women Pro 1/2 0:21:29
173 Lisa Dunnwald Team Group Health Women Pro 1/2 0:21:31
174 Peter Courogen Nike Cycling Master Men 40+/50+ 0:21:31
175 chad swanson Team S+M Pro 1/2 Men 0:21:31
176 David Lelong Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Cat 3 0:21:32
177 Jeffrey Pollock Portland Velo Men Cat 4 0:21:32
178 Kelly Woznicki Hagens-Berman LLP Cycling Women Pro/1/2 0:21:33
179 Clint Culpepper Team Beer Men Cat 4 0:21:34
180 Greg Valentin Gentle Lovers Men Cat 3 0:21:36
181 John Kenney Mountain View Cycles Men Category 4 0:21:36
182 Jamin Aasum Bridgetown Velo Men Category 3 0:21:37
183 Jade Wilcoxson Flywheel Bicycle Solutions Women Pro/1/2 0:21:41
184 John Sorlie Hutch's/ClearOne/Bend Dental Men Cat 4 0:21:41
185 Michael Jones Master Men 40+/50+ 0:21:43
186 Erin Ford Women Pro 1/2 0:21:46
187 Lisa Dorian Mighty Riders Women Pro 1/2 0:21:49
188 Sasha Lacey Portland Velo Men Cat 4 0:21:49
189 Jen Akeroyd Team Group Health Category 3 Women 0:21:51
190 Julie Robertson Zivin Hagens-Berman LLP Cycling Women Pro/1/2 0:21:54
191 Tom Letsinger GVH Bikes Men Cat 3 0:21:55
192 Richard Haight Team Bike Tires Direct Men Cat 3 0:21:55
193 J.Michael Manning Team Bike Tires Direct Men Cat 3 0:21:56
194 Jennifer Triplett Hagens-Berman LLP Cycling Women Pro/1/2 0:21:59
195 E Johnson iii Wines of Washington Master Men 40+/50+ 0:22:02
196 Brody Boeger Ironclad Performance Wear Men Cat 4 0:22:04
197 Elise Huggins Veloforma Category 3 Women 0:22:07
198 Kitch Turner Sunnyside Sports Men Cat 3 0:22:09
199 Lindsay Fox Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Category 3 Women 0:22:09
200 Drew Meisel Ironclad Performance Wear Men Cat 4 0:22:10
201 Nathan Herrmann First Rate Mortgage Cycling Team Men Cat 4 0:22:10
202 christian kittelson Starbucks Men Cat 4 0:22:11
203 Tony Kic Gentle Lovers Pro 1/2 Men 0:22:11
204 Lara Wilkinson Wines of Washington Master Men 40+/50+ 0:22:16
205 benjamin weaver Men Cat 4 0:22:16
206 Kurt Recknagle Chinook Cycling Club Men Cat 4 0:22:17
207 Shari White Castelli Women Pro 1/2 0:22:18
208 Matt Couzens Portland Velo Men Cat 4 0:22:19
209 Kristi Green Desalvo Custom Cycles Racing Women Pro 1/2 0:22:20
210 Serena Bishop Sunnyside Sports Women Cat 4 0:22:21
211 Don Stimson Cucina Fresca Masters Men 40+/50+ 0:22:22
212 Andrew Hayes Mountain View Cycles Men Category 4 0:22:23
213 Colin Mullane Land Shark Men Cat 4 0:22:23
214 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Men Cat 4 0:22:27
215 Tom Ricciardi Portland Velo Men Cat 4 0:22:27
216 Spencer Paxson Team S+M Pro 1/2 Men 0:22:27
217 Brian Gore Cucina Fresca Men Category 4 0:22:27
218 Michael Klisch Wines of Washington Master Men 40+/50+ 0:22:29
219 Dennis Petross Portland Velo Men Cat 4 0:22:30
220 Anne Davis Usher Bridgetown Velo Category 3 Women 0:22:31
221 Matt Engel Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Men Cat 4 0:22:31
222 Lindsay Kandra Hammer Velo Women Cat 4 0:22:32
223 Alison Howard IJM.org Category 3 Women 0:22:32
224 Doug Perrin Master Men 40+/50+ 0:22:33
225 Chad Smeltzer Team Bike Tires Direct Men Cat 3 0:22:35
226 Stephen Szufnarowski Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Men Cat 4 0:22:36
227 Tyler Williams Ten Guys Named Alex Men Cat 4 0:22:38
228 Molly Mullane Land Shark Category 3 Women 0:22:39
229 Alalia Berry Gentle Lovers Category 3 Women 0:22:39
230 David Pilz Gentle Lovers Pro 1/2 Men 0:22:41
231 Beth Burns Veloce Racing Category 3 Women 0:22:43
232 Paul Formiller Portland Velo Men Cat 4 0:22:43
233 Zach Bowden Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Men Cat 4 0:22:45
234 Carol Johnson Team Group Health Women Pro 1/2 0:22:48
235 david Nissley Trinity Bikes Men Cat 4 0:22:48
236 adam southerland Second Ascent Pro 1/2 Men 0:22:48
237 Lynn Albrow Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Women Pro 1/2 0:22:52
238 Andrew Bryenton bicycleattorney.com Men Cat 4 0:22:53
239 Andrea Fisk Velo Bella Women Pro 1/2 0:22:57
240 Karl Haunold GSC United Men Cat 3 0:22:59
241 Shannon Payne Bikesale.com/Wines of Washington Category 3 Women 0:23:00
242 Cathy Varland IJM.org Women Cat 4 0:23:01
243 Eric Sletmoe Mountain View Cycles Men Category 4 0:23:01
244 Bryan Voytilla Ironclad Performance Wear Men Cat 3 0:23:03
245 Cooper Lange Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 0:23:05
246 Sean Becker Ten Guys Named Alex Men Cat 4 0:23:08
247 Susan Peithman Veloforma Women Pro 1/2 0:23:09
248 Brian Towey Men Cat 4 0:23:10
249 Matt Mahoney Gentle Lovers Pro 1/2 Men 0:23:12
250 Brian Gordon Wheelworks Men Cat 4 0:23:14
251 Greg Kowalsky Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Men Cat 4 0:23:16
252 Zana Faulkner IJM.org Category 3 Women 0:23:16
253 Cara Bussell Women Cat 4 0:23:17
254 Mike Adams United Finance Master Men 40+/50+ 0:23:18
255 Mark Hinman Bikesale.com/Wines of Washington Master Men 40+/50+ 0:23:21
256 Chuck Woosley United Finance Men Cat 4 0:23:22
257 Joe Baratto Bikesale.com/Wines of Washington Master Men 40+/50+ 0:23:23
258 Martha Brown IJM.org Category 3 Women 0:23:29
259 Heather Wills Veloforma Category 3 Women 0:23:29
260 alex gonzalez Portland Velo Men Cat 4 0:23:33
261 Steve Wursta Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Men Cat 4 0:23:35
262 Mary Ramos Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Women Cat 4 0:23:35
263 Tom Scully Mountain View Cycles Men Category 4 0:23:36
264 Brian Barker Ironclad Performance Wear Men Cat 4 0:23:37
265 Joe Leineweber Ironclad Performance Wear Men Cat 4 0:23:38
266 Stephen Berard Wines of Washington Men Cat 4 0:23:38
267 Catherine Humblet Veloce Racing Category 3 Women 0:23:40
268 Lisa Picard IJM.org Category 3 Women 0:23:40
269 Cary Steinman Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Category 3 Women 0:23:44
270 Sonia Tonnemaker Master Women 40+ 0:23:46
271 Tony Dirks Mountain View Cycles Men Category 4 0:23:46
272 Eric Moody Mountain View Cycles Men Category 4 0:23:49
273 Gene Nelson Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Men Cat 4 0:23:49
274 Kevin Ziemke Men Cat 4 0:23:50
275 Robert King Portland Velo Men Cat 4 0:23:52
276 Kristin Wille Portland Velo Category 3 Women 0:23:52
277 Abby Jenkins Bridgetown Velo Category 3 Women 0:23:53
278 Alex Cheng Wines of Washington Men Cat 4 0:23:53
279 Roman van Uden Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation Pro/1/2 Men 0:23:55
280 Laura Chang Bikesale.com/Wines of Washington Category 3 Women 0:23:59
281 Joanna Mensher Gentle Lovers Category 3 Women 0:24:01
282 Brian Gerow Ironclad Performance Wear Men Cat 4 0:24:02
283 Kim Rueter Sorella Forte Master Women 40+ 0:24:06
284 Dave Aldersebaes Ironclad Performance Wear Men Cat 4 0:24:09
285 Mindy Simmons Hammer Velo Women Cat 4 0:24:09
286 Brian Marcroft Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Pro 1/2 Men 0:24:12
287 Rhonda Morin Sorella Forte Category 3 Women 0:24:12
288 Quenton Conant Ironclad Performance Wear Men Cat 4 0:24:13
289 MaryMargaret Bowmer Fanatik Bike Co. Master Women 40+ 0:24:15
290 Sarah Tingey Bridgetown Velo Category 3 Women 0:24:16
291 Stephanie Chase Veloforma Category 3 Women 0:24:17
292 Libby Evans Sorella Forte Category 3 Women 0:24:20
293 Sirikit Valentin Gentle Lovers Women Pro 1/2 0:24:20
294 Jeff DeWolf Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Men Cat 3 0:24:23
295 Alice Chang Hammer Velo Women Cat 4 0:24:31
296 Cary Fisher Pacific Power Blue Sky Master Women 40+ 0:24:31
297 Alana Armstrong Sorella Forte Women Cat 4 0:24:31
298 Virginia Pedersen Ironclad Performance Wear Women Cat 4 0:24:31
299 Scott Gray Men Cat 3 0:24:33
300 Karey Miles Therapeutic Associates Cycling/GENR8 Category 3 Women 0:24:36
301 Karl Mikkelson Mountain View Cycles Men Category 4 0:24:36
302 Sarah Tisdale Sorella Forte Women Cat 4 0:24:38
303 Erica Loder Veloforma Women Cat 4 0:24:57
304 Kent Johnston Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Master Men 40+/50+ 0:25:00
305 Renee Mansour Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Women Cat 4 0:25:01
306 Casey Arendt Bridgetown Velo Women Category 4 0:25:03
307 Sage Fuller Sorella Forte Women Cat 4 0:25:10
308 Susanna Julber Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team Women Cat 4 0:25:11
309 Julie Swearingen Mountain View Cycles Masters Women 40+ 0:25:14
310 Kristin McCarthy Ironclad Performance Wear Women Cat 4 0:25:25
311 Tessa Sugahara Team Group Health Category 3 Women 0:25:27
312 Judy Richardson Sorella Forte Women Cat 4 0:25:37
313 Shanan Whitlatch Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Women Pro 1/2 0:25:59
314 wes wahlin Starbucks Men Cat 4 0:26:00
315 Vanessa Cass Ironclad Performance Wear Women Cat 4 0:26:01
316 Erin Willig Ironclad Performance Wear Women Cat 4 0:26:03
317 Sallyanne Ellis Hammer Velo Master Women 40+ 0:26:03
318 Heidi Swift Veloforma Women Cat 4 0:26:03
319 Eryn Barker Specialized River City Bicycles Women Category 4 0:26:06
320 Jenn Levo Bridgetown Velo Women Category 4 0:26:10
321 Sara Fletcher Bridgetown Velo Women Category 4 0:26:24
322 Erica McKenzie Sorella Forte Women Cat 4 0:26:29
323 Phelan Kostur Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Men Cat 4 0:26:37
324 Aaron Johnson Hagens-Berman LLP Cycling Pro/1/2 Men 0:26:53
325 Cassie Nobbs Wahine Multisport Women Cat 4 0:26:56
326 Bryan Curry Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Master Men 40+/50+ 0:27:51
327 lori loesche Iowa Orthopedic Master Women 40+ 0:28:10
328 Ruth Kostur Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Master Women 40+ 0:28:23
329 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky Master Women 40+ 0:28:38
330 Joshua Bartlett Rubicon-ORBEA Benefiting the Lance Armstrong Foundation Pro/1/2 Men 0:29:25
331 Anna Clark Ironclad Performance Wear Women Cat 4 0:29:49
332 Zan Gibbs Sorella Forte Women Cat 4 0:30:24
333 Betty Tucker Pacific Power Blue Sky Master Women 40+ 0:31:01
334 Brian Persons Pacific Power Blue Sky Men Cat 4 0:32:24
335 Zachary Jones First Rate Mortgage Cycling Team Men Cat 3 0:33:03
336 Mark Biedrzycki Portland Velo Men Cat 4 1:11:26
337 Glenn Kostur Fred Meyer/Lakeside Cycling Team Men Cat 4 1:27:26