Veloshop

Event Category Name
DNS USGP of Cyclocross Category C Men/Beginners Cory Grove
4 USGP of Cyclocross Singlespeed Erik Fabrizius
16 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men 50+ Andrew Wilson
5 Kruger's Crossing CCX Singlespeed Erik Fabrizius
1 Kruger's Crossing CCX Category B Kyle Murphy
13 Kruger's Crossing CCX Women B Amy Shepard
15 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men 50+ Andrew Wilson
15 Psycho Cross Pseries Singlespeed Bryan Davidson
19 Cross Crusade Category A Steven Hunter
86 Cross Crusade Singlespeed Andrew Wilson
21 Cross Crusade Singlespeed Erik Fabrizius
18 Cross Crusade Category B Nathan Jones
1 Cross Crusade Masters 35+ B Edward Reagan
27 Cross Crusade Masters 35+ C Cory Grove
23 Cross Crusade Category A Steven Hunter
DNF Cross Crusade Singlespeed Erik Fabrizius
37 Cross Crusade Category B Nathan Jones
21 Cross Crusade Category B Ryan Forrest Thiele
DNF Cross Crusade Masters 35+ C Cory Grove
26 SSCXWC Women Sscxwc Elizabeth Cardinal
DNF OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Category A Steven Hunter
74 Cross Crusade Singlespeed Andrew Wilson
38 Cross Crusade Category B Nathan Jones
18 Cross Crusade Category B Ryan Forrest Thiele
13 Cross Crusade Category A Steven Hunter
14 Cross Crusade Masters 35+ C Cory Grove
1 Cross Crusade Singlespeed Erik Fabrizius
39 Cross Crusade Category B Nathan Jones
21 Cross Crusade Category A Steven Hunter
DNF Cross Crusade Masters 35+ C Cory Grove
103 Cross Crusade Singlespeed Andrew Wilson
1 Cross Crusade Singlespeed Erik Fabrizius
69 Cross Crusade Category B Nathan Jones
9 Cross Crusade Category A Steven Hunter
51 Cross Crusade Category C Cory Grove
13 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Men Category A Steven Hunter
8 Willamette Valley Cross Series Men Category A Steven Hunter
10 Cross Crusade Category A Steven Hunter
DNF Cross Crusade Singlespeed Erik Fabrizius
85 Cross Crusade Singlespeed Andrew Wilson
53 Cross Crusade Category B Brian McCall
10 Psycho Cross Pseries: Series Standings Men 50+ Andrew Wilson
3 Blind Date at the Dairy Men A Steven Hunter
95 Cross Crusade Singlespeed Andrew Wilson
19 Cross Crusade Singlespeed Erik Fabrizius
66 Cross Crusade Category B Nathan Jones
28 Cross Crusade Category B Ryan Forrest Thiele
57 Cross Crusade Category A Steven Hunter
3 Blind Date at the Dairy Men A Steven Hunter
14 Cross Crusade Category A Steven Hunter
DNF Cross Crusade Singlespeed Erik Fabrizius
103 Cross Crusade Singlespeed Andrew Wilson
80 Cross Crusade Category B Brian McCall
41 Cross Crusade Category B Nathan Jones
48 Cross Crusade Category C Cory Grove
18 Willamette Valley Cross Series Men Category A Steven Hunter
3 Blind Date at the Dairy Men A Steven Hunter
14 Battle at Barlow Singlespeed Brad Urban
DNF Battle at Barlow Men B Brian McCall
27 Battle at Barlow Men B Nathan Jones
22 Battle at Barlow Masters 50+ Andrew Wilson
6 Battle at Barlow Senior Men A Steven Hunter
27 Blind Date at the Dairy Men A Tommy Tuite
2 Blind Date at the Dairy Men A Steven Hunter
13 Blind Date at the Dairy Men A Tommy Tuite
3 Blind Date at the Dairy Men A Steven Hunter
6 Hood River Double Cross Singlespeed Brad Urban
16 Hood River Double Cross Men B Nathan Jones
21 Hood River Double Cross Masters Men 50+ Andrew Wilson
4 Hood River Double Cross Senior Men A Steven Hunter
20 Hood River Double Cross Singlespeed Andrew Wilson
4 Hood River Double Cross Singlespeed Brad Urban
3 Hood River Double Cross Singlespeed Anderson Folts
2 Hood River Double Cross Singlespeed Erik Fabrizius
16 Psycho Cross Pseries Men 50+ Andrew Wilson
7 Psycho Cross Pseries Men 50+ Andrew Wilson
1 Pain on the Peak Singlespeed Erik Fabrizius
3 Team Beer Track Race Senior Men James Adamson
3 Alpenrose Thursday Series Senior Men James Adamson
20 Tuesday PIR Category 1/2/3 James Adamson
11 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Thadeous Bamford
28 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brian Garretson
10 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brad Urban
12 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brad Urban
35 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Andrew Wilson
43 OUCH: Combined Combined Kurt Ward
1 OUCH Masters Men 35-39 Kurt Ward
4 Junior/Tandem Track Championships: Omnium Junior 13-14 Clyde Bailey
8 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Thadeous Bamford
35 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Andrew Wilson
13 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed David Bisers
8 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brad Urban
34 Mt. Tabor Series Category 5 Men Scott Ballard
13 Mt. Tabor Series Category 4 Men Brian McCall
9 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Thadeous Bamford
14 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brad Urban
DNF Cascade Creampuff Singlespeed David Bisers
31 Cascade Creampuff Singlespeed John Dorfer
38 Mt. Tabor Series Category 4 Men Scott Ballard
25 Mt. Tabor Series Category 4 Men Scott Ballard
18 Mt. Tabor Series Category 4 Men Brian McCall
46 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Andrew Wilson
11 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Thadeous Bamford
26 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brian Garretson
9 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brad Urban
45 Mt. Tabor Series Category 4 Scott Ballard
7 Mt. Tabor Series Category 4 Brian McCall
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 James Adamson
21 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
11 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Thadeous Bamford
13 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brad Urban
20 Swan Island Criterium Men 4/5 Brian McCall
15 Mt. Tabor Series Fixed David Bisers
14 Mt. Tabor Series Category 4 David Bisers
29 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Thadeous Bamford
28 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed David Bisers
15 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed Brad Urban
12 Portland Mountain Bike STXC Category 1 Men 19-34 Thadeous Bamford
8 Test of Endurance 50 Singlespeed Open David Bisers
3 Mt. Tabor Series Fixed Gear Erik Fabrizius
30 Mt. Tabor Series Category 4 Brian McCall
33 Mt. Tabor Series Category 4 Brian McCall
30 Mt. Tabor Series Category 5 Scott Ballard
8 Pickett's Charge XC Singlespeed David Bisers
17 Pickett's Charge XC Men Category 1 19-34 John Dorfer
12 Tuesday PIR: May Series Category 1/2/3 Molly Cameron
32 Tuesday PIR Category 3/4 Jonathan Vinson
14 Tuesday PIR Category 3/4 Brian McCall
22 Monday PIR: May Series Women Dawn Riddle
7 Monday PIR Women Dawn Riddle
19 Monday PIR Masters 4/5 Scott Ballard
DNF Rehearsal Road Race Men Category 4 Scott Ballard
4 Rehearsal Road Race Men Category 3 Jimmy Udall
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Molly Cameron
43 Tuesday PIR Category 3/4 Brian McCall
23 Silverton RR Category 4/5 Men Brian McCall
12 Silverton RR Women 3 Dawn Riddle
7 Spring Thaw XC Singlespeed (Open) David Bisers
11 Tuesday PIR Category 3/4 Brian McCall
9 WebCyclery Cascade Chainbreaker Singlespeed David Bisers
29 Tuesday PIR Category 3/4 Brian McCall
11 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Singlespeed (7) David Bisers
DNS Estacada TT: 20 Miles Senior Men Devin Zoller
7 Bear Springs Trap XC Singlespeed John Dorfer
6 Bear Springs Trap XC Singlespeed David Bisers
3 Bear Springs Trap STXC Singlespeed David Bisers
69 Tuesday PIR Category 3/4 Brian McCall
10 Eugene Roubaix Men 4/5 Brian McCall
28 Eugene Roubaix Men 3 Jesse Graden
5 Eugene Roubaix Women 1/2/3 Dawn Riddle
DNF Eugene Roubaix Men 1/2 Devin Zoller
47 King's Valley RR Senior Men Devin Zoller
30 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Men Category 3 Jesse Graden
DNF Horning's Hustle Category 2 Men 35-44 Scott Ballard
91 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Jesse Graden
14 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Men Category 3 Jesse Graden
15 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Men Category 3 Jesse Graden
14 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Men Category 3 Jesse Graden
15 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Men Category 3 Jesse Graden
26 Cherry Blossom Classic Stage Race Men Category 3 Jesse Graden
23 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Men Category 3 Jesse Graden
23 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Men Category 3 Jesse Graden
35 Piece of Cake RR Men 4 Brian McCall
2 Banana Belt Series Women Category 4 Dawn Riddle
2 Banana Belt Series Category 4 Men Brian McCall
28 Banana Belt Series Category 3 Jesse Graden
3 Banana Belt Series Women Category 4 Dawn Riddle
8 Banana Belt Series Men Category 4 Brian McCall
1 Banana Belt Series Women Category 4 Dawn Riddle
20 Echo Red to Red XC Category 2/35-44 Men Scott Ballard
6 Echo Red to Red XC Singlespeed John Dorfer
5 Echo Red to Red XC Singlespeed David Bisers
13 Cherry Pie Women 4 Dawn Riddle