Southtown Velo

Event Category Name
67 USGP of Cyclocross Master Men 45+ Stephen Hemminger
64 USGP of Cyclocross Master Men 45+ Jim Hinkley
DNF USGP of Cyclocross Master Men 45+ Jim Hinkley
DNS USGP of Cyclocross Master Men 45+ Stephen Hemminger
DNF Kruger's Crossing CCX Category C Fred Herlitz
33 Kruger's Crossing CCX Masters 35+ C Jim Hinkley
36 Cross Crusade Masters 35+ C Jim Hinkley
22 Cross Crusade Masters 50+ Stephen Hemminger
79 Cross Crusade Category C Fred Herlitz
52 Cross Crusade Masters 35+ C Jim Hinkley
59 Cross Crusade Masters 35+ C Jim Hinkley
118 Cross Crusade Masters 35+ C Fred Herlitz
135 Cross Crusade Masters 35+ C Jim Hinkley
123 Cross Crusade Masters 35+ C Fred Herlitz
47 Cross Crusade Masters 35+ C Jim Hinkley
95 Cross Crusade Category C Fred Herlitz
70 Cross Crusade Masters 35+ C Jim Hinkley
25 Cross Crusade Masters 50+ Stephen Hemminger
52 Battle at Barlow Master C Jim Hinkley
26 Hood River Double Cross Master Men C Fred Herlitz
13 Pain on the Peak Masters 50+ Stephen Hemminger
34 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Hemminger
DNF Master's Track Championships: Points Races Masters 30-39 Mark Ginsberg
5 Master's Track Championships: Team Sprints Master Men Mark Ginsberg
3 Master's Track Championships: Madison Masters Men Mark Ginsberg
7 Master's Track Championships: Pursuits Masters 50-54 Stephen Hemminger
5 Master's Track Championships: Points Races Masters 50-54 Stephen Hemminger
5 Master's Track Championships: Sprints Masters 30-39 Mark Ginsberg
2 Master's Track Championships: Keirin Masters Men Mark Ginsberg
11 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2 Stephen Hemminger
19 Alpenrose Thursday Series: August Series Sr Men Stephen Hemminger
25 Alpenrose Thursday Series: August Series Sr Men Stephen Hemminger
19 Tuesday PIR Cat 3/4 Jim Hinkley
13 Mst/Jr Track Race Series: August Series Master Men Mark Ginsberg
25 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Hemminger
10 Alpenrose Thursday Series Category 3 Stephen Hemminger
5 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Mark Ginsberg
30 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Hemminger
DNF OBRA Criterium Championships Men mst 40-49 Jim Hinkley
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Hemminger
7 Gresham Criterium Masters 35+ 4/5 Jim Hinkley
8 Alpenrose Thursday Series Sr Men Stephen Hemminger
1 Mst/Jr Track Race Series Men 35+ Mark Ginsberg
47 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Stephen Hemminger
9 OBRA TT Championships: 40K Mas Men 45-49 Terry Keele
14 OBRA TT Championships: 40K Mas Men 45-49 Jim Hinkley
93 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Terry Keele
115 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Jim Hinkley
23 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Stephen Hemminger
11 Mst/Jr Track Race Series: July Series Masters Men Mark Ginsberg
10 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Mark Ginsberg
31 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Category 4 Men Christopher Brown
358 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Christopher Brown
55 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Category 4 Men Christopher Brown
53 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Category 4 Men Christopher Brown
27 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Category 4 Men Christopher Brown
29 Cascade Cycling Classic Category 4 Men Christopher Brown
13 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Mark Ginsberg
10 Alpenrose Velodrome Challenge: Scratch Race Masters 40+ Stephen Hemminger
7 Alpenrose Velodrome Challenge: Miss & Out Masters Men Stephen Hemminger
13 Alpenrose Velodrome Challenge: Points Races Masters 40+ Stephen Hemminger
19 Mt. Tabor Series Senior Men Kent Heli
10 Mt. Tabor Series Category 4 Men Christopher Brown
1 Mst/Jr Track Race Series Men 30+ Mark Ginsberg
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Hemminger
12 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2/3 Stephen Hemminger
28 Mt. Tabor Series Cat 4 Men Christopher Brown
44 Portland Mountain Bike STXC Cat 2 Men 35-44 David Strader
47 Portland Mountain Bike STXC Singlespeed David Strader
5 Alpenrose Sixday: Points Races Cat 1/2/3 Mark Ginsberg
23 Monday PIR: June Series Masters 1/2/3 James Randall
21 Swan Island Criterium Men 4/5 Christopher Brown
1 Alpenrose Thursday Series: June Series Masters Stephen Hemminger
4 Mt. Tabor Series Cat 3 Kent Heli
32 Mt. Tabor Series Cat 4 Christopher Brown
19 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 James Randall
15 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Category 4/5 Men Christopher Brown
17 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Men Cat 4/5 Christopher Brown
32 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Category 3 Men Kent Heli
20 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Kent Heli
8 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification: OBRA Stage Race Championship Men Cat 4/5 Christopher Brown
6 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification: OBRA Stage Race Championship Men Cat 3 Kent Heli
291 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial: Combined Combined Jim Hinkley
42 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Men 4/5 Christopher Brown
72 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Men 3 Kent Heli
6 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Masters Men 4/5 Jim Hinkley
17 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial Men 4/5 Christopher Brown
20 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial Masters Men 4/5 Jim Hinkley
192 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial: Combined Combined Christopher Brown
105 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial: Combined Combined Kent Heli
30 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial Men 3 Kent Heli
25 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Masters Men 4/5 Jim Hinkley
19 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men 3 Kent Heli
21 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men 4/5 Christopher Brown
3 Alpenrose Thursday Series Masters 35+ Stephen Hemminger
16 Tuesday PIR Category 3/4 Jim Hinkley
48 Tuesday PIR Category 1/2/3 James Randall
14 Monday PIR Masters 1/2/3 James Randall
44 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Hemminger
2 Alpenrose Heartbreaker Masters 50+ Stephen Hemminger
14 Cirque du Cycling Criterium Category 3 Kent Heli
4 Alpenrose Thursday Series Masters 40+ Stephen Hemminger
7 Tuesday PIR Cat 1/2/3 James Randall
12 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 James Randall
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Hemminger
15 Monday PIR Masters 4/5 Jim Hinkley
15 Tuesday PIR Cat 3/4 Jim Hinkley
4 Monday PIR Masters 1/2/3 James Randall
25 Alpenrose Thursday Series: May Series Cat 3 Stephen Hemminger
11 Alpenrose Thursday Series Category 3 (A field) Stephen Hemminger
5 Tuesday PIR: May Series Cat 4-5 Christopher Brown
47 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Stephen Hemminger
31 Monday PIR Masters 4/5 Jim Hinkley
14 Monday PIR Masters 1/2/3 James Randall
40 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 Stephen Hemminger
5 Rehearsal Road Race Men Cat 5 Christopher Brown
2 Rehearsal Road Race Men Cat 3 Kent Heli
52 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Stephen Hemminger
50 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Kent Heli
6 Silverton RR Cat 3 Men Kent Heli
69 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Kent Heli
6 Tuesday PIR Cat 4/5 Christopher Brown
20 Monday PIR Masters 1/2/3 Stephen Hemminger
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 50+ Stephen Hemminger
7 Eric Kautzky Memorial Track Race Sr Men Mark Ginsberg
7 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Mark Ginsberg
19 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Stephen Hemminger
19 Tuesday PIR Cat 3/4 Jim Hinkley
19 Tuesday PIR Cat 1/2/3 James Randall
46 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Kent Heli
9 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Mark Ginsberg
DNF Eugene Roubaix Men 4/5 Jim Hinkley
19 Tuesday PIR Cat 3/4 Jim Hinkley
34 King's Valley RR Men Cat 3 Kent Heli
28 Tuesday PIR Cat 3/4 Jim Hinkley
12 Tuesday PIR Cat 4/5 Christopher Brown
81 Tuesday PIR Cat 1/2/3 Mark Ginsberg
11 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Men Cat 3 Kent Heli
77 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Kent Heli
3 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Men Cat 3 Kent Heli
9 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Men Cat 3 Kent Heli
41 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Men Cat 3 Kent Heli
3 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Men Cat 3 Kent Heli
3 Cherry Blossom Classic Stage Race Men Cat 3 Kent Heli
1 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Men Cat 3 Kent Heli
1 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Men Cat 3 Kent Heli
14 Banana Belt Series Men Category 5 Christopher Brown
5 Banana Belt Series Cat 3 Kent Heli
26 Banana Belt Series Cat 3 Kent Heli
12 Banana Belt Series Cat 5 Christopher Brown
15 Banana Belt Series Men Cat 3 Kent Heli
230 Jack Frost TT: Combined Combined David Strader
69 Jack Frost TT Men Cat 4/5 David Strader
1 Sublime Sublimity Circuit Race Men 3 Kent Heli