Illy Coffee-River City Bicycles

Event Category Name
11 Psycho Cross Pseries Singlespeed Paul Kanz
45 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Tim Ellerbruch
49 USGP of Cyclocross Masters Men 45+ Tim Ellerbruch
DNF Kruger's Crossing CCX Masters Women 45+ Debra Windus
47 Kruger's Crossing CCX Singlespeed Paul Kanz
12 Psycho Cross Pseries Singlespeed Paul Kanz
32 Cross Crusade Category C brett boyles
13 Cross Crusade Masters 50+ Tim Ellerbruch
14 Cross Crusade Masters 50+ Tim Ellerbruch
116 Cross Crusade Singlespeed Paul Kanz
4 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men 50+ Ivan Meadors
5 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Masters Men 50+ Tim Ellerbruch
24 OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series Singlespeed Paul Kanz
14 Cross Crusade Masters 50+ Tim Ellerbruch
11 Cross Crusade Masters 50+ Tim Ellerbruch
17 Cross Crusade Masters 50+ Tim Ellerbruch
15 Willamette Valley Cross Series: Series Standings Singlespeed Paul Kanz
17 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Paul Kanz
DNF Cross Crusade Singlespeed Sam Taylor
21 Cross Crusade Category C brett boyles
DNF Cross Crusade Masters 50+ Tim Ellerbruch
11 Psycho Cross Pseries Singlespeed Paul Kanz
3 Blind Date at the Dairy Men C brett boyles
13 Cross Crusade Masters 50+ Tim Ellerbruch
6 Blind Date at the Dairy Men C brett boyles
19 Cross Crusade Masters 50+ Tim Ellerbruch
39 Cross Crusade Category C brett boyles
23 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Paul Kanz
10 Willamette Valley Cross Series Masters Men 50+ Ivan Meadors
13 Willamette Valley Cross Series Masters Men 50+ Tim Ellerbruch
10 Willamette Valley Cross Series Singlespeed Paul Kanz
7 Blind Date at the Dairy Men C brett boyles
22 Battle at Barlow Masters C brett boyles
9 Battle at Barlow Masters 50+ Tim Ellerbruch
9 Battle at Barlow Masters Women 45+ Debra Windus
3 Blind Date at the Dairy Men C brett boyles
26 Blind Date at the Dairy Singlespeed Paul Kanz
18 Hood River Double Cross Singlespeed Paul Kanz
8 Hood River Double Cross Masters Men 50+ Tim Ellerbruch
11 Pain on the Peak Masters 50+ Tim Ellerbruch
40 Monday PIR: August Series Masters 4/5 Chuck Woosley
53 Monday PIR Masters 4/5 Paul Kanz
44 Monday PIR Masters 1/2/3 brett boyles
6 Eugene Celebration Stage Race: Final General Classification Masters 40+ Ivan Meadors
11 Eugene Celebration Stage Race: Final General Classification Masters 40+ Mike Adams
12 Eugene Celebration Stage Race: Final General Classification Masters 40+ Chuck Woosley
1 Eugene Celebration Stage Race: Final General Classification Masters 50+ Steven R Holland
127 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Mike Adams
106 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Chuck Woosley
45 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Ivan Meadors
25 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT: Combined Combined Steven R Holland
12 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Masters 40+ Chuck Woosley
11 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Masters 40+ Mike Adams
3 Eugene Celebration Stage Race: Final General Classification Masters 50+ Ivan Meadors
6 Eugene Celebration Stage Race: Final General Classification Masters 50+ Mike Adams
6 Master's Track Championships: Points Races Masters 40-49 Paul Kanz
5 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Masters 40+ Ivan Meadors
2 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Masters 40+ Steven R Holland
12 Eugene Celebration Stage Race: General Classification after Stage 3 Masters 40+ Chuck Woosley
11 Eugene Celebration Stage Race: General Classification after Stage 3 Masters 40+ Mike Adams
6 Eugene Celebration Stage Race: General Classification after Stage 3 Masters 40+ Ivan Meadors
11 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Masters 40+ Mike Adams
10 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Masters 40+ Chuck Woosley
6 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Masters 40+ Ivan Meadors
3 Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT Masters 40+ Steven R Holland
4 Master's Track Championships: Pursuits Masters 40-44 Paul Kanz
6 Master's Track Championships: Points Races Masters 30-39 Sam Taylor
3 Eugene Celebration Stage Race: General Classification after Stage 3 Masters 40+ Steven R Holland
3 Eugene Celebration Stage Race: Final General Classification Masters 40+ Steven R Holland
4 Master's Track Championships: Sprints Masters 40-49 Paul Kanz
1 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Masters 40+ Steven R Holland
5 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Masters 40+ Ivan Meadors
8 Master's Track Championships: 1 kilometer TT Men 40-49 Paul Kanz
10 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Masters 40+ Mike Adams
12 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race: General Classification Masters 40+ Chuck Woosley
10 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race: General Classification Masters 40+ Mike Adams
6 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race: General Classification Masters 40+ Ivan Meadors
12 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Masters 40+ Chuck Woosley
5 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race: General Classification Masters 40+ Steven R Holland
179 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Chuck Woosley
86 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Ivan Meadors
121 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Steven R Holland
12 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Masters 40+ Chuck Woosley
11 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Masters 40+ Mike Adams
8 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Masters 40+ Steven R Holland
5 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue Masters 40+ Ivan Meadors
176 Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue: Combined Combined Mike Adams
18 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4/5 Paul Kanz
3 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4/5 Sam Taylor
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
3 Salem STXC Race Series Category 2 Men brett boyles
29 Monday PIR Masters 4/5 Paul Kanz
6 Salem STXC Race Series: Series Standings Category 2 Men brett boyles
8 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Kent Peterson Time Trial Tandem B Steven/Beth Holland/Orgain
8 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: General Classification Tandem B Steven/Beth Holland/Orgain
6 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Co-Motion Criterium Tandem B Steven/Beth Holland/Orgain
17 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Combined Steven/Beth Holland/Orgain
8 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Coburg Road Race Tandem B Steven/Beth Holland/Orgain
10 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Paul Kanz
2 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Sam Taylor
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
35 Tuesday PIR Category 3/4 Raleigh Cronrath
28 Tuesday PIR Category 3/4 Paul Kanz
5 OBRA Hillclimb Championship Masters Men 35-39 brett boyles
2 OBRA Hillclimb Championship Masters Women 55-59 Debra Windus
159 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Debra Windus
51 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined Rob Annen
78 OBRA Hillclimb Championship: Combined Combined brett boyles
5 OBRA Hillclimb Championship Masters Men 40-44 Rob Annen
33 OBRA Criterium Championships Men 4 Sam Taylor
16 OBRA Criterium Championships Masters Men 50-59 Steven R Holland
17 OBRA Criterium Championships Senior Men Steven R Holland
23 OBRA Criterium Championships Men 4 Raleigh Cronrath
6 OBRA Criterium Championships Masters Men 50-59 Mike Adams
3 OBRA Criterium Championships Masters Men 50-59 Ivan Meadors
40 OBRA Criterium Championships Men 4 Chuck Woosley
2 Mid-Summer Criterium Series Category 4/5 Men Raleigh Cronrath
8 Mid-Summer Criterium Series Masters Men 1/2/3 Ivan Meadors
18 Tuesday PIR Category 3/4 Paul Kanz
7 Salem STXC Race Series Category 2 Men brett boyles
26 Monday PIR: Series Standings Men 4/5 Chuck Woosley
13 Gresham Criterium Masters 35+ 4/5 Chuck Woosley
14 Gresham Criterium Senior Men Steven R Holland
22 Gresham Criterium Masters 35+ 1/2/3 Ivan Meadors
2 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Sam Taylor
7 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Paul Kanz
16 Mid-Summer Criterium Series Category 4/5 Men Chuck Woosley
3 Mid-Summer Criterium Series Masters Men Ivan Meadors
10 Mid-Summer Criterium Series Category 4/5 Men Raleigh Cronrath
38 Tuesday PIR Category 3/4 Paul Kanz
22 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles
18 Monday PIR Men 4/5 Chuck Woosley
35 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Mike Mauch
15 OBRA TT Championships: 40K Masters Men 45-49 Andrew T. Burns
83 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Sam Taylor
155 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Andrew T. Burns
2 OBRA TT Championships: 40K Masters Men 30-34 Sam Taylor
14 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Rob Annen
68 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Tim Ellerbruch
74 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined George Schreck
62 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined David Russell
150 OBRA TT Championships: 40K: Combined Combined Debra Windus
4 OBRA TT Championships: 40K Masters Men 40-44 Rob Annen
7 OBRA TT Championships: 40K Masters Men 50-54 Tim Ellerbruch
4 OBRA TT Championships: 40K Masters Men 55-59 George Schreck
1 OBRA TT Championships: 40K Masters Men 65+ David Russell
1 OBRA TT Championships: 40K Masters Women 55-59 Debra Windus
2 OBRA TT Championships: 40K Masters Men 45-49 Mike Mauch
7 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 4 Sam Taylor
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
1 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Steven R Holland
12 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles
19 Monday PIR: July Series Masters 4/5 Raleigh Cronrath
63 OUCH: Combined Combined George Schreck
13 OUCH: Combined Combined Mike Mauch
140 OUCH: Combined Combined Chuck Woosley
1 OUCH Masters Men 45-49 Mike Mauch
3 OUCH Masters Men 55-59 George Schreck
10 OUCH Masters Men 45-49 Chuck Woosley
38 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Masters 45+ Mike Adams
20 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Masters 45+ Ivan Meadors
3 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Masters 45+ Steven R Holland
DNS Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race Masters 35+ Rob Annen
44 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Masters 45+ Mike Adams
265 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Ivan Meadors
13 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Masters 45+ Ivan Meadors
1 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Masters 45+ Steven R Holland
32 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Masters 45+ Adams
29 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Masters 45+ Ivan Meadors
13 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Masters 45+ Steven R Holland
28 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Masters 35+ Rob Annen
127 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Steven R Holland
100 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Rob Annen
375 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial: Combined Combined Mike Adams
5 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Masters 45+ Steven R Holland
67 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Masters 35+ Rob Annen
44 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Masters 45+ Mike Adams
19 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Masters 45+ Ivan Meadors
5 Mid-Summer Criterium Series Masters Men Ivan Meadors
10 Cascade Cycling Classic Masters Men 45+ Steven R Holland
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
18 Cascade Cycling Classic Masters Men 45+ Ivan Meadors
38 Cascade Cycling Classic Masters Men 45+ Mike Adams
26 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles
13 Mt. Tabor Series Masters Men Ivan Meadors
8 Tuesday PIR Category 3/4 Men Raleigh Cronrath
22 Tuesday PIR Men 1/2/3 Steven R Holland
10 Monday PIR: Series Standings Masters 4/5 Raleigh Cronrath
21 Monday PIR Masters 1/2/3 Mike Adams
3 OBRA Track Championships: Pursuit Category 4 Sam Taylor
9 OBRA Track Championships: Sprints Category 4 Men Paul Kanz
2 Alpenrose Thursday Series Category 4 Sam Taylor
10 Mt. Tabor Series Masters Men Ivan Meadors
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
6 Monday PIR Masters 4/5 Raleigh Cronrath
2 Firecracker Crit Masters 50+ Ivan Meadors
5 Firecracker Tandem Crit Champs Tandem Ivan/Jan Meadors/Moss
7 Firecracker Tandem TT Champs: Combined Combined Ivan/Jan Meadors/Moss
8 Firecracker TT: Combined Combined Rob Annen
2 Firecracker Tandem TT Champs Tandem Mixed 80+ Ivan/Jan Meadors/Moss
1 Firecracker TT Masters Men 35+ Rob Annen
7 Alpenrose Sixday: Points Races Category 4/5 Paul Kanz
16 Mt. Tabor Series Category 3 Roger Lloyd
22 Mt. Tabor Series Category 4 Sam Taylor
12 Mt. Tabor Series Masters Men Jon Nigbor
11 Mt. Tabor Series Masters Men Ivan Meadors
17 Mt. Tabor Series Masters Men George Schreck
17 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
29 Monday PIR: June Series Masters 1/2/3 Ivan Meadors
4 Salem Fairview Circuit Race Masters 50+ Ivan Meadors
28 Salem Fairview Circuit Race Masters Overall Mike Adams
31 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Men Roger Lloyd
7 Salem Fairview Circuit Race Masters 50+ Mike Adams
4 Salem Fairview Circuit Race Tandem Steven R Holland
10 Salem Fairview Circuit Race Tandem Ivan/Jan Meadors/Moss
3 Salem Fairview Circuit Race Masters Overall Steven R Holland
7 Salem Fairview Circuit Race Masters Overall Rob Annen
14 Salem Fairview Circuit Race Masters Overall Ivan Meadors
15 Salem Fairview Circuit Race Masters Overall Jon Nigbor
19 Salem Fairview Circuit Race Masters Overall George Schreck
6 Salem Fairview Circuit Race Masters 50+ George Schreck
6 Salem Fairview Circuit Race Masters 40+ Rob Annen
11 Salem Fairview Circuit Race Masters 40+ Jon Nigbor
1 Salem Fairview Circuit Race Masters 50+ Steven R Holland
16 Swan Island Criterium Men 1/2 Steven R Holland
10 Swan Island Criterium Masters Men 50+ George Schreck
11 Swan Island Criterium Masters Men 50+ Ivan Meadors
26 Swan Island Criterium Men 3 Roger Lloyd
4 Swan Island Criterium Masters Men 50+ Mike Adams
28 Swan Island Criterium Men 4/5 Sam Taylor
28 Swan Island Criterium Masters Men 40+ Jon Nigbor
1 Swan Island Criterium Masters Men 50+ Steven R Holland
24 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 4 Paul Kanz
7 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 4 Sam Taylor
14 Alpenrose Thursday Series: June Series Category 4 Paul Kanz
21 Mt. Tabor Series Masters Men George Schreck
10 Mt. Tabor Series Masters Men Ivan Meadors
17 Mt. Tabor Series Masters Men Jon Nigbor
30 Mt. Tabor Series Category 4 Sam Taylor
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
24 Portland Mountain Bike STXC Category 2 Men 35-44 brett boyles
27 Monday PIR: Series Standings Masters 1/2/3 Ivan Meadors
30 Monday PIR Masters 1/2/3 George Schreck
19 Monday PIR Masters 1/2/3 Ivan Meadors
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Raleigh Cronrath
8 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Masters Men 40+ 1/2/3 Steven R Holland
1 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification: OBRA Stage Race Championship Men 50-54 Steven R Holland
14 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Masters 40+ 1/2/3 Steven R Holland
115 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial: Combined Combined Steven R Holland
16 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial Masters Men 1/2/3 Steven R Holland
2 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Masters 1/2/3 Steven R Holland
1 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Masters 1/2/3 Men Steven R Holland
4 Alpenrose Thursday Series Category 4 Sam Taylor
10 Alpenrose Thursday Series Category 4 Paul Kanz
20 Mt. Tabor Series Category 3 Roger Lloyd
6 Mt. Tabor Series Masters Men Ivan Meadors
18 Mt. Tabor Series Masters Men Jon Nigbor
11 Tuesday PIR Category 3/4 Raleigh Cronrath
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
12 Monday PIR Masters 1/2/3 Ivan Meadors
7 Alpenrose Heartbreaker Category 4 Sam Taylor
54 Cirque du Cycling Criterium Category 3 Roger Lloyd
53 Cirque du Cycling Criterium Category 3 Raleigh Cronrath
5 Alpenrose Thursday Series Category 4 Paul Kanz
12 Mt. Tabor Series Masters Men George Schreck
36 Mt. Tabor Series Category 3 brett boyles
24 Mt. Tabor Series Masters Men Jon Nigbor
3 Mt. Tabor Series Masters Men Ivan Meadors
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Raleigh Cronrath
6 Mount Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Masters Men Steven R Holland
24 Mount Hood Cycling Classic: Wy’East Road Race Masters Men Steven R Holland
21 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Masters Men Steven R Holland
137 Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Steven R Holland
34 Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race Masters Men Steven R Holland
DNF Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race Masters Men Ivan Meadors
23 Mount Hood Cycling Classic: Final General Classification Masters Men Steven R Holland
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
17 Twilight Crit Series Men 4/5 Ed Kendrick
1 OBRA TTT Championships Masters 200-239 Ivan Meadors
47 OBRA TTT Championships: Combined Combined Steven R Holland
1 OBRA TTT Championships Masters 200-239 Rob Annen
45 OBRA TTT Championships: Combined Combined George Schreck
1 OBRA TTT Championships Masters 200-239 George Schreck
46 OBRA TTT Championships: Combined Combined Ivan Meadors
48 OBRA TTT Championships: Combined Combined Rob Annen
1 OBRA TTT Championships Masters 200-239 Steven R Holland
4 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 50-59 Ivan Meadors
DNF OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 50-59 Steven R Holland
31 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 50-59 Mike Adams
15 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 50-59 George Schreck
DNF OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 40-49 Jon Nigbor
11 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 30-39 Roger Lloyd
18 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 50-59 Tim Ellerbruch
3 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Women 50+ Debra Windus
5 OBRA Road Race/OBRA Championship Masters Men 60+ David Russell
3 Fast Twitch Fridays: May Series Masters Women Debra Windus
38 Fast Twitch Fridays: May Series Sprinter Paul Kanz
16 Fast Twitch Fridays: May Series Novice Women Debra Windus
7 Alpenrose Thursday Series Category 4 Sam Taylor
8 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 4 Paul Kanz
2 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 4 Sam Taylor
2 Alpenrose Thursday Series: May Series Masters Women Debra Windus
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
27 Tuesday PIR Category 3/4 Raleigh Cronrath
51 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 brett boyles
31 Monday PIR: May Series Masters 1/2/3 Ivan Meadors
37 Rehearsal Road Race Men Category 4 Raleigh Cronrath
DNF Rehearsal Road Race Pro/1/2 Steven R Holland
8 Rehearsal Road Race Men Category 3 Jon Nigbor
27 Rehearsal Road Race Men Category 3 George Schreck
3 Rehearsal Road Race Tandem Ivan/Mike Meadors/Adams
DNF Rehearsal Road Race Men Category 3 Roger Lloyd
9 Alpenrose Thursday Series Overall, 3K Sam Taylor
7 Alpenrose Thursday Series Overall, 2K Debra Windus
1 Alpenrose Thursday Series Category 4 Sam Taylor
1 Alpenrose Thursday Series Masters Women Debra Windus
23 Tuesday PIR Category 3/4 Raleigh Cronrath
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
10 Monday PIR Masters 1/2/3 Ivan Meadors
54 Monday PIR Masters 1/2/3 Jon Nigbor
49 Monday PIR Masters 1/2/3 George Schreck
11 Silverton RR Masters 50+ George Schreck
19 Silverton RR Masters 50+ Mike Adams
50 Silverton RR Masters Men Mike Adams
6 Silverton RR Masters 50+ Tim Ellerbruch
1 Silverton RR Tandem Ivan/Brett Meadors/Boyles
28 Silverton RR Masters Men George Schreck
2 Silverton RR Masters Women 50+ Debra Windus
21 Silverton RR Masters Men Tim Ellerbruch
37 Silverton RR Men 1/2 Steven R Holland
4 Fast Twitch Fridays Novice Women Debra Windus
3 Alpenrose Thursday Series: 3 Kilometer Pursuit Men Category 4 Sam Taylor
6 Alpenrose Thursday Series: 3 Kilometer Pursuit Men Category 4 Paul Kanz
33 Monday PIR Masters 1/2/3 brett boyles
17 Icebreaker Criterium Men 4/5 Raleigh Cronrath
7 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Men 40-49 Paul Kanz
9 Eric Kautzky Memorial Track Race Men Category 4 Roger Lloyd
7 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters 50+ Patrick Hartigan
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Women Debra Windus
10 Fast Twitch Fridays Open Men Paul Kanz
1 Fast Twitch Fridays Beginner Women Debra Windus
2 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT Masters Women Debra Windus
7 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Category 4 Paul Kanz
27 Tuesday PIR Category 3/4 Raleigh Cronrath
1 Estacada TT: 20 Miles Masters Men 40-49 Rob Annen
21 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined Tim Ellerbruch
1 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined Rob Annen
3 Peak Sports Mudslinger/OBRA XC Championship Category 2/35-44 Men (10) Roger Lloyd
DNF Estacada TT: 20 Miles Masters Men 50+ Mike Adams
3 Estacada TT: 20 Miles Masters Men 50+ Tim Ellerbruch
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Roger Lloyd
12 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Steven R Holland
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 brett boyles
17 Bear Springs Trap XC Category 2 Men 35-44 Roger Lloyd
14 Hood River Crit Series Category 1/2/3 Roger Lloyd
52 Tuesday PIR Category 3/4 Raleigh Cronrath
13 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
87 Tuesday PIR Category 3/4 brett boyles
19 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined Mike Mauch
DNF Estacada TT: 20 Miles Masters Men 40-49 Chuck Woosley
DNS Estacada TT: 20 Miles Masters Men 60+ David Russell
1 Estacada TT: 20 Miles Masters Men 50+ George Schreck
24 Estacada TT: 20 Miles: Combined Combined George Schreck
8 Estacada TT: 20 Miles Masters Men 40-49 Mike Mauch
4 Eugene Roubaix Masters Men 40+ George Schreck
9 Eugene Roubaix Masters Men 40+ Ivan Meadors
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
DNF King's Valley RR Masters 40+ Rob Annen
34 King's Valley RR Men Category 4/5 Raleigh Cronrath
1 King's Valley RR Masters 40+ Jon Nigbor
53 King's Valley RR Men Category 3 Roger Lloyd
53 King's Valley RR Senior Men Steven R Holland
5 King's Valley RR Masters 50+ George Schreck
12 King's Valley RR Masters 50+ Mike Adams
15 King's Valley RR Masters 50+ Don Glazier
26 King's Valley RR Senior Men Ivan Meadors
4 King's Valley RR Masters 50+ Tim Ellerbruch
63 Tuesday PIR Category 3/4 Raleigh Cronrath
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven R Holland
39 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Masters Men 40+/50+ Mike Adams
28 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Men Category 3 Roger Lloyd
3 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Masters Men 40+/50+ Mike McManus
2 Estacada TT: 10 Miles Masters Men 60+ David Russell
DNS Estacada TT: 20 Miles Masters Women 50+ Debra Windus
16 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Masters Men 40+/50+ Steven R Holland
18 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Masters Men 40+/50+ Rob Annen
24 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race Masters Men 40+/50+ Ivan Meadors
23 Estacada TT: 10 Miles: Combined Combined David Russell
3 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Masters Men 40+/50+ Mike McManus
18 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Mike McManus
39 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Men Category 3 Roger Lloyd
56 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Men Category 4 Chuck Woosley
61 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Steven R Holland
71 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Ivan Meadors
85 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined George Schreck
254 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Mike Adams
256 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Chuck Woosley
165 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Roger Lloyd
25 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Masters Men 40+/50+ Ivan Meadors
13 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Masters Men 40+/50+ Steven R Holland
6 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Masters Men 40+/50+ Rob Annen
32 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial: Combined Combined Rob Annen
35 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Three Men Category 3 Roger Lloyd
3 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Masters Men 40+/50+ Mike McManus
38 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Masters Men 40+/50+ Rob Annen
35 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Masters Men 40+/50+ Mike Adams
17 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Masters Men 40+/50+ Ivan Meadors
12 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Masters Men 40+/50+ Mike McManus
6 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Masters Men 40+/50+ Steven R Holland
DNF Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Men Category 4 Chuck Woosley
23 Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Men Category 3 Roger Lloyd
43 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Masters Men 40+/50+ Mike Adams
27 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Masters Men 40+/50+ Ivan Meadors
26 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Masters Men 40+/50+ George Schreck
13 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Masters Men 40+/50+ Steven R Holland
6 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Masters Men 40+/50+ Rob Annen
3 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Masters Men 40+/50+ Mike McManus
70 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Men Category 4 Chuck Woosley
36 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage Two Men Category 3 Roger Lloyd
45 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Masters Men 40+/50+ Mike Adams
23 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Masters Men 40+/50+ George Schreck
19 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Masters Men 40+/50+ Ivan Meadors
15 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Masters Men 40+/50+ Steven R Holland
7 Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial Masters Men 40+/50+ Rob Annen
DNF Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium Masters Men 40+/50+ George Schreck
32 Cherry Blossom Classic Stage Race Men Category 3 Roger Lloyd
2 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 40+ Mike McManus
43 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Masters Men 40+/50+ Mike Adams
28 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Masters Men 40+/50+ Ivan Meadors
26 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Masters Men 40+/50+ George Schreck
22 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Masters Men 40+/50+ Mike McManus
21 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Masters Men 40+/50+ Rob Annen
8 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Masters Men 40+/50+ Steven R Holland
74 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Men Category 4 Chuck Woosley
11 Cherry Blossom Classic Stage Race: GC after Stage One Men Category 3 Roger Lloyd
43 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Masters Men 40+/50+ Mike Adams
28 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Masters Men 40+/50+ Ivan Meadors
26 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Masters Men 40+/50+ George Schreck
22 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Masters Men 40+/50+ Mike McManus
21 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Masters Men 40+/50+ Rob Annen
8 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Masters Men 40+/50+ Steven R Holland
74 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Men Category 4 Chuck Woosley
11 Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race Men Category 3 Roger Lloyd
14 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 40+ Rob Annen
2 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 50+ Steven R Holland
4 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 50+ Ivan Meadors
10 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 50+ Mike Adams
3 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 40+/50+ Mike McManus
16 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 40+/50+ Steven R Holland
24 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 40+/50+ Ivan Meadors
15 Cherry Blossom Classic Stage Race Masters Men 40+/50+ Rob Annen
26 Piece of Cake RR Men 3 Roger Lloyd
31 Piece of Cake RR Men 1/2 Steven R Holland
23 Piece of Cake RR Masters 1/2/3 Ivan Meadors
DNF Piece of Cake RR Masters 1/2/3 Mike Adams
28 Piece of Cake RR Masters 4/5 Chuck Woosley
10 Piece of Cake RR Men 4 Raleigh Cronrath
32 Banana Belt Series Category 1/2 Men Steven R Holland
1 Banana Belt Series: Hot Spot 1 Category 1/2 Steven R Holland
1 Banana Belt Series: Hot Spot 2 Category 1/2 Steven R Holland
14 Banana Belt Series Masters 40+ 1/2/3 Tim Ellerbruch
16 Banana Belt Series Category 3 Roger Lloyd
17 Banana Belt Series Pro/1/2 Steven R Holland
21 Banana Belt Series Pro/1/2 Ivan Meadors
13 Banana Belt Series Masters Men 1/2/3 Tim Ellerbruch
7 Banana Belt Series Men Category 4 Raleigh Cronrath
39 Banana Belt Series Pro/1/2 Mike McManus
20 Banana Belt Series Masters 1/2/3 Tim Ellerbruch
16 Banana Belt Series Masters 1/2/3 George Schreck
31 Banana Belt Series Masters 1/2/3 Jon Nigbor
46 Banana Belt Series Men Category 3 Patrick Hartigan
5 Banana Belt Series Men Category 4 Raleigh Cronrath
17 Banana Belt Series Masters 4/5 Chuck Woosley
57 Jack Frost TT: Combined Combined Sam Taylor
62 Jack Frost TT: Combined Combined David Russell
38 Jack Frost TT: Combined Combined Steven R Holland
44 Jack Frost TT: Combined Combined George Schreck
221 Jack Frost TT: Combined Combined Debra Windus
5 Jack Frost TT: Combined Combined Rob Annen
11 Jack Frost TT Men Category 4/5 Sam Taylor
DNS Jack Frost TT Masters Men 40-49 Chuck Woosley
2 Jack Frost TT Masters Men 40-49 Rob Annen
3 Jack Frost TT Masters Women 50-59 Debra Windus
DNS Jack Frost TT Masters Men 50-59 Tim Ellerbruch
3 Jack Frost TT Masters Men 50-59 George Schreck
2 Jack Frost TT Masters Men 50-59 Steven R Holland
1 Jack Frost TT Masters Men 60+ David Russell
15 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Mike Adams
12 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Jon Nigbor
7 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Tim Ellerbruch
4 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ George Schreck
1 Sublime Sublimity Circuit Race Men 40+ Ivan Meadors
14 Sublime Sublimity Circuit Race Men 3 Roger Lloyd
16 Sublime Sublimity Circuit Race Men 1/2 Steven R Holland
12 Cherry Pie Masters Men 50+ Mike Adams
4 Cherry Pie Masters Men 50+ Ivan Meadors
36 Cherry Pie Men 4 Raleigh Cronrath
8 Cherry Pie Men 40+ George Schreck
5 Cherry Pie Men 3 Roger Lloyd
20 Cherry Pie Men 1/2 Steven R Holland
1 Cherry Pie Tandem A Ivan/Mike Meadors/Adams