First Rate Mortgage Cycling Team

Event Category Name
DNS Portland Cup (USGP) Masters 55+ Richard Daifuku
29 Portland Cup (USGP) Masters 45+ Keith Blumhagen
36 Portland Cup (USGP) Singlespeed Sal Collura
4 Portland Cup (USGP) Masters 55+ Richard Daifuku
37 Portland Cup (USGP) Masters 45+ Keith Blumhagen
45 Portland Cup (USGP) Singlespeed Sal Collura
3 Psycho Cross #4: Series Standings Singlespeed/Fixed Sal Collura
4 Psycho Cross #3: Series Standings Singlespeed/Fixed Sal Collura
2 Psycho Cross Singlespeed/Fixed Sal Collura
5 Psycho Cross #1 Singlespeed Sal Collura
10 Renegade Criterium Men 1/2/3 Sal Collura
10 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Category 1/2/3 Women Martha Walsh
70 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Martha Walsh
1 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Tandem Sal/Martha Collura/Walsh
13 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category 1/2/3 Women Martha Walsh
2 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category 1/2/3 Women Martha Walsh
9 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Women 1/2/3 Martha Walsh
9 Eugene Celebration Stage Race Category 1/2/3 Women Martha Walsh
3 Twilight Criterium Series: August Series Standings Men 1/2/3 Sal Collura
17 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
1 Track Nationals Qualifier: Points Race Men Kenny Williams
4 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
31 OBRA Criterium Championships Senior Men Sal Collura
3 OBRA Criterium Championships Masters Men 30-39 Sal Collura
4 Swan Island Criterium Men Pro/1/2 Sal Collura
3 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
7 Sunset Criterium Senior Men Sal Collura
2 Sunset Criterium Masters Men Sal Collura
3 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
24 High Desert Omnium: Road Race Pro/1/2 Sal Collura
20 High Desert Omnium: Criterium Pro/1/2 Sal Collura
7 Twilight Criterium Series: July Series Category Men 1/2/3 Sal Collura
19 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
28 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Brian Nelson
3 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: King Estate Road Race Tandem A Mick/Martha Walsh/Walsh
6 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Co-Motion Criterium Tandem A Mick/Martha Walsh/Walsh
2 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Kent Peterson Time Trial Tandem A Mick/Martha Walsh/Walsh
8 Co-Motion Criterium Senior Men Sal Collura
2 Co-Motion Criterium Masters Men 35+ Sal Collura
2 Co-Motion Classic Tandem Stage Race Tandem A Mick/Martha Walsh/Walsh
4 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
13 Alpenrose Challenge: Miss n Out Senior Men Kenny Williams
4 Alpenrose Challenge: Scratch Races Senior Men Kenny Williams
3 Alpenrose Challenge: Points Races Senior Men Kenny Williams
3 Alpenrose Challenge: Madison Men Kenny Williams
2 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
40 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Masters Men 35+ Martin Senkyrik
77 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Category 2 Men Ed Harley
1 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Category 2 Men Jiri Senkyrik
47 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Ed Harley
25 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Category 2 Men Jiri Senkyrik
51 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Masters 35+ Martin Senkyrik
160 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Ed Harley
90 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Jiri Senkyrik
332 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined Martin Senkyrik
95 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Category 2 Men Ed Harley
23 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Category 2 Men Jiri Senkyrik
41 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Masters 35+ Martin Senkyrik
31 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Category 2 Men Ed Harley
9 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Category 2 Men Jiri Senkyrik
39 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Masters 35+ Martin Senkyrik
41 Cascade Classic Masters 35+ Martin Senkyrik
62 Cascade Classic Category 2 Men Ed Harley
7 Cascade Classic Category 2 Men Jiri Senkyrik
10 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
2 Firecracker Tandem TT Championship: Combined Results by Time: Combined Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
2 Firecracker Tandem TT Championship: Combined Results by Time Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
1 Firecracker Tandem TT Championship Tandem Mixed Mick/Martha Walsh/Walsh
2 Firecracker Criterium Tandem Mick/Martha Walsh/Walsh
4 Firecracker Criterium Men 1/2 Sal Collura
12 Firecracker Criterium Women 1/2/3 Martha Walsh
6 Firecracker Criterium Masters 35+ Sal Collura
9 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
15 Salem Fairview Circuit Race Pro/1/2 Sal Collura
9 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
10 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
12 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Women 4 Tonia Schmidt
15 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Women 3 Sile Kiernan
10 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Women 3 Daisy Phillips
25 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Women Pro/1/2 Martha Walsh
3 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Women Pro/1/2 Robin Secrist
1 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification M 40 4/5 Martin Senkyrik
24 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification M 40 1/2/3 David Schmidt
68 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Men Pro/1/2 Jiri Senkyrik
13 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Women 4 Tonia Schmidt
16 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Women 3 Sile Kiernan
9 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Women 3 Daisy Phillips
25 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Women Pro/1/2 Martha Walsh
6 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Women Pro/1/2 Robin Secrist
1 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race M 40 4/5 Martin Senkyrik
22 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race M 40 1/2/3 David Schmidt
51 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Men Pro/1/2 Jiri Senkyrik
358 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Tonia Schmidt
286 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Sile Kiernan
257 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Daisy Phillips
258 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Martha Walsh
106 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Robin Secrist
75 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Martin Senkyrik
131 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined David Schmidt
33 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Jiri Senkyrik
3 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium M 40 4/5 Martin Senkyrik
10 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium M 40 1/2/3 David Schmidt
12 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Women 4 Tonia Schmidt
4 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Women 3 Sile Kiernan
2 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Women 3 Daisy Phillips
14 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Women Pro/1/2 Martha Walsh
1 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Women Pro/1/2 Robin Secrist
1 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial M 40 4/5 Martin Senkyrik
21 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial M 40 1/2/3 David Schmidt
33 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Men Pro/1/2 Jiri Senkyrik
11 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Women 4 Tonia Schmidt
17 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Women 3 Sile Kiernan
15 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Women 3 Daisy Phillips
26 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Women Pro/1/2 Martha Walsh
9 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Women Pro/1/2 Robin Secrist
2 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race M 40 4/5 Martin Senkyrik
23 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race M 40 1/2/3 David Schmidt
80 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men Pro/1/2 Jiri Senkyrik
10 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
20 Mount Tabor Circuit Race: Combined Women's Results for Oregon Cup Women Martha Walsh
2 Mount Tabor Circuit Race Masters Women Martha Walsh
3 OBRA Road Race Masters Women 40-49 Martha Walsh
8 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
9 Mt Tabor Series Senior Men Sal Collura
4 Twilight Criterium Series Men 1/2/3 Sal Collura
18 Silverton Road Race Women 1/2/3 Martha Walsh
8 Albany Criterium Pro/1/2 Sal Collura
9 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Masters Men 35+ Ed Harley
38 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Chris DiRe
38 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Category 3 Men Chris DiRe
14 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Masters Men 35+ Ed Harley
39 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Category 3 Men Chris DiRe
8 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Masters Men 35+ Ed Harley
52 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Category 3 Men Chris DiRe
11 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Masters 35+ Ed Harley
62 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men Chris DiRe
15 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Masters Men 35+ Ed Harley
47 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Category 3 Men Chris DiRe
21 Table Rock Road Race Men Pro/1/2 Sal Collura
8 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time: Combined Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
8 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Tandem Mick/Martha Walsh/Walsh
10 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
10 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
10 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Tandem Mick/Martha Walsh/Walsh
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Combined Mick/Martha Walsh/Walsh
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Tandem Mick/Martha Walsh/Walsh
10 Eugene Roubaix Pro/1/2 Sal Collura
1 Deschutes River Valley TT Festival Tandem Mick/Martha Walsh/Walsh
6 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Mick Walsh
56 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Martha Walsh
6 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Mick Walsh
56 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Martha Walsh
2 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Mick Walsh
1 Estacada Time Trial Masters Women 40-49 Martha Walsh
18 Icebreaker Criterium Pro/1/2 Sal Collura
6 Icebreaker Criterium Masters 35+ Sal Collura
11 Kings Valley Road Race Senior Women Martha Walsh
29 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Mick Walsh
2 Willamette: Final General Classification Masters Women Martha Walsh
37 Willamette: Final General Classification Pro/1/2 Men Ed Harley
31 Willamette: Final General Classification Pro/1/2 Men Brian Ecken
27 Willamette: Final General Classification Pro/1/2 Men Phillip Elsasser
26 Willamette: Final General Classification Pro/1/2 Men Mick Walsh
15 Willamette: Final General Classification Pro/1/2 Men Logan Wetzel
2 Willamette: Wolf Creek Stage Masters Women Martha Walsh
DNS Willamette: Wolf Creek Stage Pro/1/2 Men Blair Murray
35 Willamette: Wolf Creek Stage Pro/1/2 Men Ed Harley
30 Willamette: Wolf Creek Stage Pro/1/2 Men Brian Ecken
29 Willamette: Wolf Creek Stage Pro/1/2 Men Phillip Elsasser
27 Willamette: Wolf Creek Stage Pro/1/2 Men Mick Walsh
21 Willamette: Wolf Creek Stage Pro/1/2 Men Logan Wetzel
2 Willamette: General Classification Masters Women Martha Walsh
60 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Ed Harley
57 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Blair Murray
40 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Brian Ecken
34 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Mick Walsh
31 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Phillip Elsasser
5 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Logan Wetzel
4 Willamette: Planning Mill Criterium Masters Women Martha Walsh
61 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Mick Walsh
55 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Ed Harley
49 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Blair Murray
47 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Phillip Elsasser
28 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Brian Ecken
26 Willamette: Planning Mill Criterium Pro/1/2 Men Logan Wetzel
2 Willamette: General Classification Masters Women Martha Walsh
64 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Ed Harley
56 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Blair Murray
42 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Brian Ecken
34 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Phillip Elsasser
26 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Mick Walsh
6 Willamette: General Classification Pro/1/2 Men Logan Wetzel
2 Willamette: Alpine Road Race Masters Women Martha Walsh
64 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Ed Harley
56 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Blair Murray
42 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Brian Ecken
34 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Phillip Elsasser
29 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Logan Wetzel
26 Willamette: Alpine Road Race Pro/1/2 Men Mick Walsh
65 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Martha Walsh
57 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Blair Murray
44 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Phillip Elsasser
40 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Mick Walsh
35 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Brian Ecken
30 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Ed Harley
6 Willamette: Coburg Prologue: Combined Results by Time Combined Logan Wetzel
1 Willamette: Coburg Prologue Masters Women Martha Walsh
57 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Blair Murray
44 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Phillip Elsasser
40 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Mick Walsh
35 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Brian Ecken
30 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Ed Harley
6 Willamette: Coburg Prologue Pro/1/2 Men Logan Wetzel
22 Piece of Cake Road Race Women 4 Sile Kiernan
20 Piece of Cake Road Race Women 1/2/3 Joanne Green
13 Piece of Cake Road Race Women 1/2/3 Zana Faulkner
40 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Mick Walsh
24 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Sal Collura
13 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Brian Ecken
25 Banana Belt Road Race Series Women 1/2/3 Martha Walsh
11 Banana Belt Road Race Series Women 1/2/3 Martha Walsh
56 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Mick Walsh
21 Banana Belt Road Race Series Category 1/2/3 Women Martha Walsh
44 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Sal Collura
29 Cherry Pie RR Men 1/2 Sal Collura
1 Cherry Pie RR Women 4 Daisy Phillips