Portobello-A Better Cycle

Event Category Name
DNS USGP of Cyclocross Category B Tony Turano
61 USGP of Cyclocross Category B Marc Romano
24 USGP of Cyclocross Category B Timothy Lang
3 Psycho Cross Men B 35+ Dan Werle
6 Psycho Cross Men B Casey McDonald
2 Psycho Cross Men B 35+ Dan Werle
45 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Justin Drawbert
38 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Zachary Hammond
2 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ B Dan Werle
45 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ C Erick Nelson
42 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ C Ben Rasche
31 OBRA CCX Championship Singlespeed Justin Drawbert
17 OBRA CCX Championship Masters 35+ B Dan Werle
3 OBRA CCX Championship Masters 35+ C Marc Romano
DNF Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Mark Adamski
39 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Tony Turano
16 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ B Dan Werle
111 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Erick Nelson
83 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Todd Burnette
57 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ C Ben Rasche
DNF Cross Crusade: Barton Park Category A Matt Cline
47 Cross Crusade: Barton Park Category A Timothy Lang
76 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Paul Laak
56 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Justin Drawbert
20 Cross Crusade: Barton Park Singlespeed Matt Hutchinson
44 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Timothy Lang
30 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Mark Adamski
23 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ B Dan Werle
119 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Erick Nelson
86 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Ben Rasche
65 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ C Todd Burnette
4 Apple Core Cross at EZ Orchards Masters 35+ B Dan Werle
25 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category A Matt Cline
45 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Singlespeed Justin Drawbert
32 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Timothy Lang
4 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Matt Hutchinson
60 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ C Erick Nelson
29 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Mark Adamski
61 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ C Erick Nelson
50 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ C Ben Rasche
41 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category A Matt Cline
45 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Timothy Lang
6 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Category B Matt Hutchinson
44 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Singlespeed Justin Drawbert
38 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Mark Adamski
27 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Masters 35+ B Tony Turano
14 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Men C Zachary Hammond
32 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Men B Matthew S Cline
63 Cross Crusade: Portland International Raceway Singlespeed Justin Drawbert
67 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Zachary Hammond
23 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Matt Cline
14 Cross Crusade: Portland International Raceway Category B Matt Hutchinson
54 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Mark Adamski
45 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Tony Turano
23 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ B Brent Wallace
122 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Erick Nelson
48 Cross Crusade: Portland International Raceway Masters 35+ C Marc Romano
11 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Men C Zachary Hammond
29 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Men B Matthew S Cline
43 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C Todd Burnette
9 Blind Date at the Dairy Category B Matthew S Cline
39 Blind Date at the Dairy Singlespeed Justin Drawbert
DNF Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ B Jeff Wolf
29 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ B Mark Adamski
129 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ C Erick Nelson
118 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Masters 35+ C Todd Burnette
50 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B Zachary Hammond
46 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Category B Timothy Lang
23 Ninkrossi CX Masters 35+ C Ben Rasche
7 Ninkrossi CX Masters 35+ C Marc Romano
4 Ninkrossi CX Category B Matt Cline
6 Ninkrossi CX Masters 35+ B Tony Turano
8 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Zachary Hammond
43 Blind Date at the Dairy Masters 35+ C (Still On The Market) Todd Burnette
DNF Cross Crusade: Rainier High School Category B Timothy Lang
DNF Cross Crusade: Rainier High School Category B Casey McDonald
55 Cross Crusade: Rainier High School Category B Zachary Hammond
DNF Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Jeff Wolf
62 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Mark Adamski
32 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ B Dan Werle
29 Cross Crusade: Rainier High School Masters 35+ C Marc Romano
2 Heiser Farm Cyclocross Category B Matt Cline
9 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ B Dan Werle
17 Heiser Farm Cyclocross Masters 35+ C Ben Rasche
8 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men C Zachary Hammond
40 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Matthew S Cline
27 Blind Date at the Dairy Category B Men (Power Dating Men) Brent Wallace
52 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Todd Burnette
13 Blind Date at the Dairy Category C Men (On The Market) Zachary Hammond
52 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Beginner Women Lauren Fitzgerald
DNF Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Tony Turano
DNF Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Dan Werle
85 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Jeff Wolf
73 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Mark Adamski
44 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ B Brent Wallace
175 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Erick Nelson
163 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Todd Burnette
110 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Ben Rasche
48 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Masters 35+ C Marc Romano
103 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Singlespeed Justin Drawbert
84 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Timothy Lang
48 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category B Casey McDonald
3 Blind Date at the Dairy: Series Standings Category C Men (On The Market) Zachary Hammond
41 Blind Date at the Dairy Masters Men 35+ C (Still On The Market) Ben Rasche
3 Blind Date at the Dairy Category C Men (On The Market) Zachary Hammond
51 Battle at Barlow Singlespeed Justin Drawbert
37 Battle at Barlow Masters 35+ B Dan Werle
19 Battle at Barlow Masters 35+ C Marc Romano
16 Psycho Cross Men B Casey McDonald
6 Psycho Cross Men B 35+ Dan Werle
6 Hood River Double Cross Masters 35+ B Dan Werle
19 Hood River Double Cross Singlespeed Justin Drawbert
7 Hood River Double Cross Category B Matt Cline
41 Hood River Double Cross Masters 35+ C Todd Burnette
27 Hood River Double Cross Singlespeed Justin Drawbert
DNF Hood River Double Cross Category B Matt Cline
24 Hood River Double Cross Masters 35+ B Tony Turano
22 Hood River Double Cross Masters 35+ B Jeff Wolf
DNF Pain+Suffer'n CX Singlespeed Ben Rasche
13 Pain+Suffer'n CX Masters 35+ B Dan Werle
28 Pain+Suffer'n CX Masters Men 35+ Ben Rasche
20 Oregon Super D Series: Sandy Ridge Super D Category 2 Men (19-39) Todd Burnette
14 Monday PIR: August Series Men 4/5 Mark Adamski
8 Monday PIR Masters 4/5 Men Mark Adamski
56 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ C Erick Nelson
32 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B Mark Adamski
18 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters Men 35+ B Jeff Wolf
7 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Matt Hutchinson
3 Fast Twitch Fridays Novice Men Zachary Hammond
37 Tuesday PIR Category 3/4 Jeff Wolf
30 Tuesday PIR Category 3/4 Timothy Lang
28 Tuesday PIR Category 3/4 Mark Adamski
8 Monday PIR Masters 4/5 Mark Adamski
2 Fast Twitch Fridays Novice Men Zachary Hammond
32 Tuesday PIR Category 4/5 Matt Cline
30 Tuesday PIR Category 4/5 Matt Cline
DNF High Cascades 100 Category 2/35-44 Paul Laak
29 OBRA Championship RR 1 Category 4/5 Matt Cline
8 OBRA Championship RR 1 Category 4/5 Zachary Hammond
3 OBRA Championship RR 1 Category 4/5 Timothy Lang
13 Tuesday PIR Category 4/5 Matt Cline
28 Monday PIR: July Series Masters 4/5 Mark Adamski
29 Monday PIR Masters 4/5 Erick Nelson
9 Monday PIR Masters 4/5 Mark Adamski
23 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Category 4/5 Erick Nelson
14 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Category 4/5 Mark Adamski
20 Monday PIR Masters 4/5 Mark Adamski
39 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Matt Hutchinson
5 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Brent Wallace
6 Mt. Tabor Series Catgegory 5 Men Zachary Hammond
2 Mt. Tabor Series Catgegory 5 Men Timothy Lang
4 Monday PIR Novice Men Erick Nelson
4 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Brent Wallace
16 Portland MTB Short Track Series Category 2 Men U35 Ben Rasche
8 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 19+ Marc Romano
11 Mt. Tabor Series Category 5 Men Zachary Hammond
6 Mt. Tabor Series Category 5 Men Matt Cline
15 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 19+ Ben Rasche
15 Mt. Tabor Series Category 5 Men Zachary Hammond
8 Mt. Tabor Series Category 5 Men Timothy Lang
16 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 19-34 Matt Cline
40 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 19+ Paul Laak
DNF Swan Island Criterium Category 4/5 Mark Adamski
23 Swan Island Criterium Category 4/5 Brent Wallace
16 Mt. Tabor Series Category 5 Men Brent Wallace
5 Mt. Tabor Series Category 5 Men Timothy Lang
57 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 19+ Ben Rasche
35 Portland MTB Short Track Series Category 3 Men 19+ Marc Romano
13 Portland MTB Short Track Series Category 1 Men 35+ Brent Wallace
7 Mt. Tabor Series Category 5 Men Matt Cline
5 Mt. Tabor Series Category 5 Men Timothy Lang
47 Six Hours of Mount Hood Solo Men Ben Rasche
3 Return on the Jedi XC Category 1 Men 19-34 Matt Cline
31 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Category 4 Men Mark Adamski
13 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Category 4 Men Mark Adamski
27 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Category 4 Men Mark Adamski
40 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Category 4 Men Mark Adamski
29 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Category 4 Men Mark Adamski
12 Sisters Stampede XC Category 1 Men 19-34 Matt Cline
56 Monday PIR Masters 4/5 Mark Adamski
3 Cascade Chainbreaker Category 3 Men 35-44 Marc Romano
2 Peak Sports Mudslinger Category 3 35-44 Men Marc Romano
1 Peak Sports Mudslinger Category 3 19-34 Men Ben Rasche
84 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Combined Lisa George
2 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Masters Women 40-49 Lisa George
1 Mudslinger Super D Category 2/30-39 Men Matt Cline
2 Monday PIR-April Series Novice Masters Erick Nelson
8 Bear Springs XC Category 3 Men 35+ David Cain
2 Bear Springs XC Category 3 Men 35+ Marc Romano
2 Bear Springs XC Category 3 Men 19-34 Ben Rasche
13 Bear Springs XC Category 2 Men 19-34 Casey McDonald
3 Bear Springs XC Category 2 Men 19-34 Matt Cline
21 Monday PIR Masters 4/5 Mark Adamski
2 Monday PIR Novice Masters Erick Nelson
96 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Combined Lisa George
6 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Masters Women 40-49 Lisa George
30 Tuesday PIR Category 4/5 Timothy Lang
4 Horning's Hustle Category 3 35-44 Marc Romano
5 Horning's Hustle Category 3 19-34 Ben Rasche
DNF Horning's Hustle Category 2 19-34 Matt Cline
1 King's Valley Women 4-40+ Lisa George
DNF King's Valley Men 4/5 Brent Wallace
DNF King's Valley Men 4/5 Tony Turano
41 King's Valley Men 4/5 Timothy Lang
37 King's Valley Men 4/5 Mark Adamski
41 Tuesday PIR Category 3/4 Paul Laak
10 Piece of Cake Women 4 Lisa George
16 Piece of Cake Masters 40+ 4/5 Mike Cobb
71 As the Raven Flies TT: Combined Combined Lisa George
4 As the Raven Flies TT Women 4 Lisa George
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men 5 Group A Tony Turano
8 As the Raven Flies TT Women 4 Lisa George
17 Echo Red to Red XC Category 3 35-44 Men Marc Romano
9 Echo Red to Red XC Category 3 19-34 Men Ben Rasche
3 Echo Red to Red XC Category 2 19-34 Men Matt Cline
35 Banana Belt Series Men 5 Brent Wallace
16 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 5 B Matt Cline
13 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men 5 B Brent Wallace
17 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Masters Men 40+ 4/5 Mark Adamski