Nike Cycling

Event Category Name
18 Kruger's Crossing Cyclocross Category B Jason Zadow
46 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Jason Zadow
28 Cross Crusade #8/OBRA Championships Clydesdale Scott Sloat
7 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Paolo Dabbeni
74 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Brian Thiel
42 Cross Crusade #7 Category B Jason Zadow
32 Cross Crusade #7 Clydesdale Scott Sloat
26 Cross Crusade #7 Masters 35+ C Timothy Hanson
10 Cross Crusade #6 Masters 35+ C Timothy Hanson
43 Cross Crusade #6 Category B Jason Zadow
23 Cross Crusade #6 Masters 35+ C Andrew Filer
58 Cross Crusade #6 Singlespeed Brian Thiel
43 Cross Crusade #5 Singlespeed Brian Thiel
25 Cross Crusade #5 Category B Jason Zadow
43 Cross Crusade #4 Category B Jason Zadow
11 Cross Crusade #4 Masters 35+ C Timothy Hanson
36 Cross Crusade #3 Category B Jason Zadow
16 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Timothy Hanson
61 Cross Crusade #3 Singlespeed Brian Thiel
2 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Paolo Dabbeni
DNF Cross Crusade #2 Masters 35+ C Timothy Hanson
15 Cross Crusade #2 Clydesdale Scott Sloat
57 Cross Crusade #1 Masters 35+ C Timothy Hanson
64 Cross Crusade #1 Beginner Men CCX Scott Sloat
2 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Paolo Dabbeni
5 Battle at Barlow Masters 35+ B Paolo Dabbeni
10 Pain on the Peak Masters C Timothy Hanson
DNS Pain on the Peak Beginner Men CCX Scott Sloat
13 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Category 3 Men George Chiou
18 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Category 3 Men George Chiou
22 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined George Chiou
6 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Category 3 Men George Chiou
12 Eugene Celebration Stage Race Category 3 Men George Chiou
12 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4 Scott Sloat
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Marcy
22 OBRA Criterium Championships Senior Men Jeff Bannink
9 OBRA Criterium Championships Masters 40-49 Steve Marcy
4 OBRA Criterium Championships Masters Men 30-39 Jeff Bannink
23 Swan Island Criterium Men Pro/1/2 Jeff Bannink
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Steve Marcy
6 Sunset Criterium Masters Men Steve Marcy
7 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Scott Sloat
9 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Bruce Connelly
9 OUCH: Combined Results by Time Combined Bruce Connelly
2 OUCH Masters Men 45-59 Bruce Connelly
9 High Desert Omnium: Criterium Masters Steve Marcy
21 High Desert Omnium Masters Steve Marcy
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Marcy
7 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Jeff Bannink
25 Monday PIR: July Series Masters Men 4/5 Scott Sloat
7 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Paolo Dabbeni
6 Monday PIR: July Series Masters Men 1/2/3 Jeff Bannink
8 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Jeff Bannink
17 Vancouver Courthouse Criterium Masters Men Steve Marcy
22 Vancouver Courthouse Criterium Men Category 4 Paolo Dabbeni
21 Tuesday PIR Category 1/2/3 Lonny Knabe
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Marcy
22 Monday PIR: Series Standings Category 4/5 Scott Sloat
5 Monday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Jeff Bannink
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Paolo Dabbeni
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Marcy
4 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Paolo Dabbeni
15 Monday PIR Men 4/5 Mike Gossett
26 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Category 3 Men George Chiou
29 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Category 3 Men George Chiou
44 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Category 3 Men George Chiou
371 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Combined George Chiou
62 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Category 3 Men George Chiou
5 Mt Tabor Series Category 3 Men Scott Powell
33 Cascade Classic Category 3 Men George Chiou
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Bannink
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 1/2/3 Jeff Bannink
DNF Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Paolo Dabbeni
1 Monday PIR Masters Men Jeff Bannink
10 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Jim Jennings
5 Mt Tabor Series Category 3 Men Scott Powell
31 Tuesday PIR Category 3/4 Steve Marcy
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Marcy
11 Monday PIR Men 4/5 Mike Gossett
5 Salem Fairview Circuit Race Masters Men 40+ Bruce Connelly
6 Salem Fairview Circuit Race Pro/1/2 Jeff Bannink
21 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Paolo Dabbeni
8 Tuesday PIR: June Series Category 1/2/3 Jeff Bannink
5 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Paolo Dabbeni
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Paolo Dabbeni
64 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Men 3 George Chiou
16 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Men 3 Scott Powell
58 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Men 3 George Chiou
10 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Men 3 Scott Powell
34 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Men 3 Scott Powell
163 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Scott Powell
48 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men 3 George Chiou
14 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Men 3 Scott Powell
17 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Bruce Connelly
23 Mt Tabor Series Category 4 Men Paolo Dabbeni
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Bannink
4 Mount Tabor Circuit Race Category 3 Scott Powell
1 Mount Tabor Circuit Race Category 4/5 Men Jim Jennings
2 Mount Tabor Circuit Race Masters Men 40 Category 4/5 Paolo Dabbeni
4 Mount Tabor Circuit Race Masters Men 40+ 1/2/3 Bruce Connelly
DNF Mount Tabor Circuit Race Senior Men Bruce Connelly
3 OBRA Road Race Masters 40-49 Steve Wright
17 OBRA Road Race Masters 40-49 Bruce Connelly
11 Cirque du Cycling Criterium Category 1/2/3 Jeff Bannink
30 Mt Tabor Series Category 4 Men Paolo Dabbeni
1 Mt Tabor Series Category 3 Men Scott Powell
29 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Bruce Connelly
3 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Bannink
9 Monday PIR Masters 3/4 Mike Gossett
2 Mt Tabor Series Category 3 Men Scott Powell
6 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Bruce Connelly
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Bannink
5 Monday PIR Masters 4/5 Mike Gossett
2 Silverton Road Race Masters 1/2 35+ Bruce Connelly
14 Silverton Road Race Category 3 Scott Powell
30 Tuesday PIR Category 3/4 Paolo Dabbeni
43 Tuesday PIR Category 1/2/3 Bruce Connelly
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Marcy
5 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Bannink
17 Monday PIR: May Series Masters 30+ 4/5 Paolo Dabbeni
4 Albany Criterium Pro/1/2 Jeff Bannink
16 Rehearsal Road Race Pro/1/2 Bruce Connelly
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steve Marcy
45 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jeff Bannink
14 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 4/5 Paolo Dabbeni
DNF Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Category 3 Men George Chiou
39 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Category 3 Men George Chiou
44 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Category 3 Men George Chiou
42 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Category 3 Men George Chiou
35 Monday PIR Masters 4/5 Paolo Dabbeni
9 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 4/5 Paolo Dabbeni
5 Monday PIR Masters 4/5 Paolo Dabbeni
39 Tuesday PIR Category 3/4 Paolo Dabbeni
5 Kings Valley Road Race Category 3 Scott Powell
9 Piece of Cake Road Race Masters 1/2/3 Bruce Connelly
8 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Jeff Bannink
35 Banana Belt Road Race Series Category 3 Scott Powell
36 Banana Belt Road Race Series Category 3 Scott Powell
3 Cherry Pie RR Men 3 Scott Powell