Gentle Lovers

Event Category Name
22 Kruger's Crossing Men A Scott Willson
9 Kruger's Crossing Men A Molly Cameron
6 Kruger's Crossing Men A Kevin Hulick
2 Kruger's Crossing Men A Shannon Skerritt
9 Cross Crusade (USGP Finale) Sr Men A Scott Willson
9 Cross Crusade (USGP Finale) Sgl Spd sean garvin
60 Cross Crusade (USGP Finale) USGP Elite Men David Pilz
50 Cross Crusade (USGP Finale) USGP Elite Men Kevin Hulick
17 Cross Crusade (USGP Finale) USGP Elite Men Shannon Skerritt
35 Cross Crusade (USGP Finale) USGP Elite Men Molly Cameron
8 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Women A Tina Brubaker
5 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Sr Men A Kevin Hulick
16 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Sr Men A David Pilz
29 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Sr Men A Tony Kic
43 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Sr Men A Scott Willson
46 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Sr Men A Matt Mahoney
7 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Women A Tina Brubaker
11 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Sgl Spd sean garvin
19 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Sgl Spd Scott Ramsey
18 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Sr Men A David Pilz
8 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Sr Men A Molly Cameron
3 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Sr Men A Kevin Hulick
2 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Sr Men A Shannon Skerritt
37 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Sgl Spd Sacha White
2 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Sr Men A Shannon Skerritt
12 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Sgl Spd sean garvin
25 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Men B Kevin Condron
16 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Women A Laurel Gitlen
33 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Sr Men A Matt Mahoney
36 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Sr Men A Scott Willson
20 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Men B Kevin Condron
13 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Sr Men A Kevin Hulick
21 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Sgl Spd Scott Ramsey
1 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Sr Men A Shannon Skerritt
13 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Sgl Spd sean garvin
1 Fox Hollow Grand Prix CCX #2 Women A Tina Brubaker
25 Cross Crusade Sgl Speed Sacha White
2 Cross Crusade Sr Men A Molly Cameron
4 Cross Crusade Sr Men A Kevin Hulick
9 Cross Crusade Women A Laurel Gitlen
8 Cross Crusade Women A Tina Brubaker
27 Cross Crusade Men B Kevin Condron
44 Cross Crusade Sgl Speed Tony Kic
23 Cross Crusade Sgl Speed Scott Ramsey
10 Cross Crusade Sgl Speed sean garvin
47 Cross Crusade Sr Men A Sam Richardson
43 Cross Crusade Sr Men A Scott Willson
28 Cross Crusade Sr Men A Matt Mahoney
14 Cross Crusade Sr Men A David Pilz
1 Cross Crusade Sr Men A Shannon Skerritt
2 Cross Crusade Sr Men A Shannon Skerritt
4 Cross Crusade Sr Men A Kevin Hulick
8 Cross Crusade Sr Men A David Pilz
25 Cross Crusade Sr Men A Sam Richardson
30 Cross Crusade Sr Men A Matt Mahoney
41 Cross Crusade Sr Men A Tony Kic
10 Cross Crusade Women A Laurel Gitlen
14 Cross Crusade Women A Tina Brubaker
33 Cross Crusade Men B Kevin Condron
DNF Cross Crusade Sgl Spd Sacha White
28 Cross Crusade Sgl Spd Scott Ramsey
14 Cross Crusade Sgl Spd sean garvin
7 Cross Crusade Women A Tina Brubaker
52 Cross Crusade Sr Men A Sam Richardson
4 Cross Crusade Sr Men A Shannon Skerritt
6 Cross Crusade Sr Men A Kevin Hulick
16 Cross Crusade Sr Men A David Pilz
29 Cross Crusade Sr Men A Matt Mahoney
40 Cross Crusade Sr Men A Tony Kic
3 Cross Crusade Sr Men A Molly Cameron
12 Cross Crusade Women A Laurel Gitlen
40 Cross Crusade Sgl Spd Sacha White
21 Cross Crusade Sgl Spd sean garvin
42 Cross Crusade Men B Kevin Condron
20 Cross Crusade Sgl Spd Scott Ramsey
31 Veloce's Battle at Barlow CCX Sr Men A Scott Willson
1 Veloce's Battle at Barlow CCX Women A Tina Brubaker
7 Veloce's Battle at Barlow CCX Sr Men A Kevin Hulick
6 Veloce's Battle at Barlow CCX Sgl Spd sean garvin
13 Veloce's Battle at Barlow CCX Sr Men A Matt Mahoney
23 Veloce's Battle at Barlow CCX Sr Men A Tony Kic
26 Veloce's Battle at Barlow CCX Sr Men A Sam Richardson
2 Fox Hollow Grand Prix CCX #1 Women A Tina Brubaker
3 Fox Hollow Grand Prix CCX #1 Single Speed sean garvin
36 Cross Crusade Sr Men A Scott Willson
20 Cross Crusade Single Speed Scott Ramsey
38 Cross Crusade Sr Men A Tony Kic
4 Cross Crusade Sr Men A Shannon Skerritt
17 Cross Crusade Sr Men A David Pilz
20 Cross Crusade Sr Men A Kevin Hulick
30 Cross Crusade Sr Men A Matt Mahoney
36 Cross Crusade Single Speed Sacha White
15 Veloce PIR Handicap Series Senior Men David Pilz
27 Veloce PIR Handicap Series - Series Totals Senior Men David Pilz
6 Hood River Cyclocross Classic Women A Laurel Gitlen
12 Hood River Cyclocross Classic Single Speed sean garvin
24 Hood River Cyclocross Classic Men A Matt Mahoney
22 Hood River Cyclocross Classic Men A Sam Richardson
13 Hood River Cyclocross Classic Men A David Pilz
21 Hood River Cyclocross Classic Men A Tony Kic
12 Hood River Cyclocross Classic Men A Kevin Hulick
8 Veloce PIR Handicap Series Senior Men David Pilz
25 Veloce PIR Handicap Series Senior Men Kevin Hulick
6 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings Sport Open Men Kevin Condron
10 OBRA Championship Points Races Senior Men Tony Kic
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Tony Kic
DNF Thrilla in the Milla Series: Thrilla in the Milla Men A sean garvin
14 Eugene Celebration Stage Race - Final General Classification Category 3 Men Daniel Mensher
18 Eugene Celebration Stage Race - Final General Classification Category 3 Men Tony Kic
18 Eugene Celebration Stage Race - McBeth Circuit Race Category 3 Men Tony Kic
12 Eugene Celebration Stage Race - McBeth Circuit Race Category 3 Men Daniel Mensher
9 Eugene Celebration Stage Race - McBeth Circuit Race Category 3 Men David Pilz
10 Eugene Celebration Stage Race - Final General Classification Category 3 Men David Pilz
18 Eugene Celebration Stage Race - Jane Higdon Memorial TT Category 3 Men David Pilz
64 Eugene Celebration Stage Race - Jane Higdon Memorial TT: Combined Results by Time Combined David Pilz
17 Eugene Celebration Stage Race - Jane Higdon Memorial TT Category 3 Men Daniel Mensher
30 Eugene Celebration Stage Race - Jane Higdon Memorial TT Category 3 Men Tony Kic
8 Eugene Celebration Stage Race - Celebration Criterium Category 3 Men Tony Kic
9 Eugene Celebration Stage Race - Celebration Criterium Category 3 Men David Pilz
30 Eugene Celebration Stage Race - Celebration Criterium Category 3 Men Daniel Mensher
121 Eugene Celebration Stage Race - Jane Higdon Memorial TT: Combined Results by Time Combined Tony Kic
57 Eugene Celebration Stage Race - Jane Higdon Memorial TT: Combined Results by Time Combined Daniel Mensher
24 Eugene Celebration Stage Race - Maxon Road Race Category 3 Men Daniel Mensher
3 Eugene Celebration Stage Race - Maxon Road Race Category 3 Men Tony Kic
27 Eugene Celebration Stage Race - Maxon Road Race Category 3 Men David Pilz
29 Fast Twitch Fridays - Season Totals Sprinter Tony Kic
1 Alpenrose Thursday Series - August Series Senior Men Tony Kic
3 Alpenrose Thursday Series Senior Men Tony Kic
8 PIR Cat 1/2/3 Tony Kic
23 PIR Cat 1/2/3 Ryan Thomson
41 PIR Cat 1/2/3 Daniel Mensher
28 Woodland Road Race Cat 3 Daniel Mensher
7 Woodland Road Race Cat 3 David Pilz
18 Woodland Road Race Cat 3 Tony Kic
3 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2 Tony Kic
4 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Expert Men Tony Kic
8 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Expert Men Matt Mahoney
5 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Pro/Elite Men David Pilz
7 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall SPORT MEN UNDER 45 Tony Kic
10 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Expert Men Tony Kic
3 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Expert Men Matt Mahoney
5 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Pro, Semi-Pro Men David Pilz
29 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall SPORT MEN UNDER 45 Kevin Condron
DNF Monday PIR Masters 1/2/3 Daniel Mensher
11 OBRA Criterium Championships Cat 3 Tony Kic
27 OBRA Criterium Championships Sr Men Scott Willson
17 Crawfish Criterium Category 3 David Pilz
2 Crawfish Criterium Category 3 Tony Kic
3 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2/3 Tony Kic
17 PIR Cat 1/2/3 Ryan Thomson
4 Portland MTB Short Track Series Expert Men Tony Kic
10 Portland MTB Short Track Series Expert Men Matt Mahoney
2 Alpenrose Thursday Series Cat 3 Tony Kic
6 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2/3 Tony Kic
3 Portland MTB Short Track Series Expert Men Matt Mahoney
5 Portland MTB Short Track Series Expert Men Tony Kic
32 Monday PIR - July Series Masters 30+ - 1/2/3 Ryan Thomson
10 Vancouver Courthouse Criterium Cat 3 Daniel Mensher
3 Alpenrose Thursday Series - July Series Cat 3 Tony Kic
14 Alpenrose Thursday Series - July Series Cat 1/2/3 Tony Kic
8 Portland MTB Short Track Series Expert Men Matt Mahoney
25 Monday PIR - Series Standings Masters 30+ - 1/2/3 Ryan Thomson
2 Salem Fairview Circuit Race Cat 1/2/3 Women Laurel Gitlen
11 Salem Fairview Circuit Race Cat 3 Men Tony Kic
3 Salem Fairview Circuit Race Cat 1/2 Men Sam Richardson
9 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2 Tony Kic
4 Alpenrose Thursday Series Cat 3 Tony Kic
23 The Mid-Summer Criterium Series Pro 1/2/3 David Pilz
6 Portland MTB Short Track Series Expert Men Matt Mahoney
DNF Portland MTB Short Track Series Pro/Elite Men David Pilz
1 Portland MTB Short Track Series SPORT MEN UNDER 45 Tony Kic
2 Mt Tabor Series - July Results Category 3 Men Tony Kic
22 Mt Tabor Series - July Results Category 3 Men Ryan Thomson
2 Mt Tabor Series Cat 3 Tony Kic
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men Tony Kic
11 Portland MTB Short Track Series Sport Men Kevin Condron
7 Portland MTB Short Track Series Expert Men Matt Mahoney
11 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2/3 Tony Kic
21 Mt Tabor Series Cat 3 Daniel Mensher
2 Mt Tabor Series Fixed Gear Daniel Mensher
13 Mt Tabor Series Cat 3 Ryan Thomson
8 Mt Tabor Series Cat 3 Tony Kic
12 Monday PIR Masters 1/2/3 Ryan Thomson
4 Mt Tabor Circuit Race Women 1-2 Laurel Gitlen
17 Mt Tabor Circuit Race Cat 3 Men Scott Willson
13 Mt Tabor Circuit Race Pro 1/2 Sam Richardson
18 Fast Twitch Fridays - June Overall Sprinters Tony Kic
2 Fast Twitch Fridays Sprinters C Tony Kic
2 Alpenrose Thursday Series - June Series Cat 3 Tony Kic
2 Alpenrose Thursday Series Cat 3 Tony Kic
28 Mt Tabor Series - June Results Category 3 Men Ryan Thomson
1 Mt Tabor Series - June Results Senior Women Laurel Gitlen
29 Mt Tabor Series - June Results Category 3 Men Tony Kic
1 Mt Tabor Series Sr Women Laurel Gitlen
15 Mt Tabor Series Cat 3 Tony Kic
31 Mt Tabor Series - June Results Senior Men Sam Richardson
17 PIR - June Series Cat 1/2/3 Scott Willson
4 Elkhorn Classic Stage Race - Final General Classification Women 1/2/3 Laurel Gitlen
6 Elkhorn Classic Stage Race - Dooley Mountain Road Race Pro 1/2 Women Laurel Gitlen
10 Elkhorn Classic Stage Race - Individual Time Trial Pro 1/2 Women Laurel Gitlen
10 Elkhorn Classic Stage Race - Gold Rush Criterium Pro 1/2 Women Laurel Gitlen
278 Elkhorn Classic Stage Race - Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Laurel Gitlen
8 Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race Pro 1/2 Women Laurel Gitlen
5 Alpenrose Thursday Series Cat 1/2/3 Tony Kic
5 Mt Tabor Series Senior Women Laurel Gitlen
17 Mt Tabor Series Category 1/2 Matt Mahoney
14 Mt Tabor Series Category 3 Ryan Thomson
15 Mt Tabor Series Category 1/2 Sam Richardson
33 Mt Tabor Series Category 4/5 Ben Leonard
7 PIR Category 1/2/3 Scott Willson
7 Shiloh Cyclery Super Sunday XC Sport Men Open Kevin Condron
2 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day: Alpenrose Six Day - Omnium Cat 1/2/3 Tony Kic
4 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day: Alpenrose Six Day - Category Racing Category 1/2/3 Tony Kic
26 Mt Tabor Series Men 3 Scott Willson
30 Mt Tabor Series Cat 1/2 Matt Mahoney
34 Mt Tabor Series Men 3 Laurel Gitlen
35 Mt Tabor Series Men 3 Kevin Condron
5 Mt Tabor Series Sr Women Laurel Gitlen
4 OBRA Rehearsal Race Senior Women Laurel Gitlen
20 Mt Tabor Series Category 3 Men Ryan Thomson
18 Mt Tabor Series Category 1/2 Matt Mahoney
1 Mt Tabor Series Senior Women Laurel Gitlen
9 PIR Cat 3/4 Tony Kic
8 PIR - May Series Cat 3/4 Tony Kic
15 Monday PIR - May Series Open Women Laurel Gitlen
4 PIR Cat 3/4 Tony Kic
6 Monday PIR Women 1/2/3 Laurel Gitlen
11 Monday PIR - Series Standings Women Laurel Gitlen
52 Swan Island Criterium Cat 3 Scott Willson
13 Table Rock Road Race Cat 3 Men Ryan Thomson
3 Bear Springs Trap MTB XC #1 Pro, Expert Women Patricia Buerkle
3 Bear Springs Trap MTB XC #1 Pro/Expert Women Patricia Buerkle
5 Bear Springs Trap MTB XC #1 Sport Men Open Kevin Condron
2000 The Willamette Valley Classic Stage Race: Wolf Creek Road Race Pro 1/2 Men Sam Richardson
7 The Willamette Valley Classic Stage Race: Wolf Creek Road Race Pro 1/2 Women Laurel Gitlen
8 The Willamette Valley Classic Stage Race: Willamette Valley Classic Final General Classification Pro 1/2 Women Laurel Gitlen
106 The Willamette Valley Classic Stage Race: Willamette Valley Classic Final General Classification Pro 1/2 Men Sam Richardson
280 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial: Combined Results by Time Combined Laurel Gitlen
230 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial: Combined Results by Time Combined Sam Richardson
82 The Willamette Valley Classic Stage Race: Bear Creek Circuit Race Pro 1/2 Men Sam Richardson
8 The Willamette Valley Classic Stage Race: Bear Creek Circuit Race Pro 1/2 Women Laurel Gitlen
82 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial Pro 1/2 Men Sam Richardson
14 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial Pro 1/2 Women Laurel Gitlen
19 The Willamette Valley Classic Stage Race: High Pass Road Race Pro 1/2 Women Laurel Gitlen
80 The Willamette Valley Classic Stage Race: High Pass Road Race Pro 1/2 Men Sam Richardson
72 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Laurel Gitlen
4 Estacada Time Trial Senior Women Laurel Gitlen
72 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Laurel Gitlen
4 Kings Valley Road Race Senior Women Combined Laurel Gitlen
4 Kings Valley Road Race Women 1/2/3 Laurel Gitlen
15 Kings Valley Road Race Pro 1/2 Men Sam Richardson
34 Piece of Cake Pro 1/2 Men Sam Richardson
DNF Banana Belt Road Race Series Pro 1/2 Sam Richardson
4 Banana Belt Road Race Series Women 1/2/3 Laurel Gitlen
4 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Series - Final Overall Women 1/2/3 Laurel Gitlen
26 Banana Belt Road Race Series: Banana Belt Series - Final Overall Pro/1/2 Men Sam Richardson
4 Banana Belt Road Race Series: Series Standings Women 1/2/3 Laurel Gitlen
3 Banana Belt Road Race Series Senior Women 1/2/3 Laurel Gitlen
40 Banana Belt Road Race Series Senior Men Pro/1/2 Sam Richardson
2 Cherry Pie Road Race Senior Women 1/2/3 Laurel Gitlen
27 Cherry Pie Road Race Senior Men Category 1/2 Matt Mahoney