Gentle Lovers

Event Category Name
4 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Singlespeed Samuel Nicoletti
13 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters Women 35+ A Erin Playman
26 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Women B Joanna Mensher
24 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Women A Joanna Mensher
20 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Women A Erin Playman
15 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Women A Tina Brubaker
55 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category A Cary Miller
8 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Category A Samuel Nicoletti
24 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ B Men Kevin Condron
13 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Masters 35+ B Men Jonathan Vinson
2 GPMC: Winter Cross Singlespeed Samuel Nicoletti
5 GPMC: Winter Cross Category A Samuel Nicoletti
5 Psycho Cross: Series Standings Singlespeed Samuel Nicoletti
5 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Singlespeed Samuel Nicoletti
12 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Erin Playman
23 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Women B Joanna Mensher
23 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Women A Joanna Mensher
19 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Women A Erin Playman
12 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Women A Tina Brubaker
50 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category A Cary Miller
12 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Category A Samuel Nicoletti
22 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Kevin Condron
12 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Jonathan Vinson
1 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Singlespeed Samuel Nicoletti
DNF GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Category A Samuel Nicoletti
46 Cross Crusade Category A Tony Kic
50 Cross Crusade Category A Matt Mahoney
38 Cross Crusade Category B Scott Willson
5 Cross Crusade Singlespeed Samuel Nicoletti
19 Cross Crusade Category A Samuel Nicoletti
15 Cross Crusade Category A Cary Miller
3 Cross Crusade Masters 35+ B Jonathan Vinson
27 Cross Crusade Category A Matt Mahoney
5 Cross Crusade Masters 35+ B Jonathan Vinson
16 Cross Crusade Category A Cary Miller
10 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Category A Samuel Nicoletti
45 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Category A Cary Miller
18 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Kevin Condron
10 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Jonathan Vinson
1 Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield Singlespeed Samuel Nicoletti
3 Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield Category A Samuel Nicoletti
15 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Women A Erin Playman
18 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Women A Joanna Mensher
8 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Singlespeed Samuel Nicoletti
10 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Erin Playman
20 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Women B Joanna Mensher
27 Cross Crusade Category A Matt Mahoney
19 Cross Crusade Category A Cary Miller
15 Cross Crusade Singlespeed Tony Kic
8 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Category A Samuel Nicoletti
11 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Jonathan Vinson
18 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Kevin Condron
4 GPMC: David Douglas CX #2 Women A Joanna Mensher
3 GPMC: David Douglas CX #2 Category A Samuel Nicoletti
6 GPMC: David Douglas CX #2 Masters 35+ B Jonathan Vinson
1 GPMC: David Douglas CX #2 Singlespeed Samuel Nicoletti
43 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Category A Cary Miller
14 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Women A Erin Playman
17 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Women A Joanna Mensher
6 Cross Crusade Singlespeed Tony Kic
19 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Women B Joanna Mensher
38 Cross Crusade Category A Matt Mahoney
10 Cross Crusade Category A Kevin Hulick
8 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Singlespeed Samuel Nicoletti
9 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Erin Playman
DNF Cross Crusade Category A Cary Miller
DNF Blind Date Men B Kevin Condron
35 Blind Date Men B Jonathan Vinson
8 Cross Crusade Category A Cary Miller
9 Cross Crusade Category A Hillsboro Cary Miller
103 Cross Crusade Category C Marc Riera
17 Cross Crusade Women A Joanna Mensher
19 Cross Crusade Masters 35+ B Jonathan Vinson
106 Cross Crusade Masters 35+ B Marc Riera
25 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Category A Samuel Nicoletti
41 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Category A Cary Miller
4 GPMC: Het Meer CX Race Masters 35+ B Jonathan Vinson
8 GPMC: Het Meer CX Race Category A Samuel Nicoletti
2 GPMC: Het Meer CX Race Singlespeed Samuel Nicoletti
17 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Kevin Condron
18 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Jonathan Vinson
DNF OR P GPMC: Het Meer CX Race Masters 35+ B Kevin Condron
14 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Women A Erin Playman
18 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Women B Joanna Mensher
7 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Erin Playman
11 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Singlespeed Samuel Nicoletti
38 Blind Date Men B Jonathan Vinson
17 Blind Date Singlespeed Tony Kic
DNF Blind Date Men B Kevin Condron
17 Blind Date Men C Marc Riera
67 Cross Crusade Category A Dan Watson
72 Cross Crusade Category A Robert Pilz
16 Cross Crusade Category B Scott Willson
DNF Cross Crusade Category A Cary Miller
47 Cross Crusade Category C Marc Riera
106 Cross Crusade Masters 35+ B Marc Riera
26 Cross Crusade Category A Samuel Nicoletti
13 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Women B Joanna Mensher
11 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Women A Erin Playman
35 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Category A Cary Miller
18 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Kevin Condron
6 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Masters Women 35+ A Erin Playman
1 GPMC: Ninkrossi Masters Women 35+ A Erin Playman
36 Blind Date Singlespeed Erin Playman
DNF Blind Date Singlespeed Samuel Nicoletti
14 Blind Date Men B Kevin Condron
22 Cross Crusade Singlespeed Samuel Nicoletti
58 Cross Crusade Category A Dan Watson
57 Cross Crusade Category A Tony Kic
DNF Cross Crusade Women A Joanna Mensher
30 Cross Crusade Category A Samuel Nicoletti
49 Cross Crusade Category B Scott Willson
8 Cross Crusade Category A Cary Miller
14 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Kevin Condron
DNF GPMC: Heiser CX Masters 35+ B Kevin Condron
10 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Women B Joanna Mensher
10 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Women A Erin Playman
27 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Category A Cary Miller
DNF Blind Date Singlespeed Samuel Nicoletti
13 Blind Date Men B Jonathan Vinson
11 Blind Date Men B Kevin Condron
6 Cross Crusade Women B Joanna Mensher
62 Cross Crusade Category A Dan Watson
DNF Cross Crusade Category A Samuel Nicoletti
DNF Cross Crusade Category A Cary Miller
20 Cross Crusade Category A Matt Mahoney
9 Cross Crusade Masters 35+ B Jonathan Vinson
67 Cross Crusade Masters 35+ B Marc Riera
DNF Cross Crusade Category C Marc Riera
DNF Cross Crusade Singlespeed Samuel Nicoletti
12 Cross Crusade Singlespeed Matt Mahoney
31 Cross Crusade Category B Scott Willson
49 Blind Date Singlespeed Samuel Nicoletti
16 Blind Date Men B Jonathan Vinson
19 Blind Date Men A Robert Pilz
14 Blind Date Men B Kevin Condron
38 Battle at Barlow Category C Marc Riera
23 Battle at Barlow Masters 35+ B Kevin Condron
72 Battle at Barlow Masters 35+ B Marc Riera
17 Battle at Barlow Category A Cary Miller
8 Battle at Barlow Category A Samuel Nicoletti
3 Battle at Barlow Women A Erin Playman
6 Battle at Barlow Singlespeed Matt Mahoney
1 Battle at Barlow Singlespeed Samuel Nicoletti
9 Battle at Barlow Category A Matt Mahoney
2 Hood River Double Cross Singlespeed Matt Mahoney
14 Hood River Double Cross Category A Samuel Nicoletti
7 Hood River Double Cross Category A Matt Mahoney
3 Hood River Double Cross Women A Erin Playman
1 Hood River Double Cross Singlespeed Samuel Nicoletti
8 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Women B Joanna Mensher
25 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Category A Cary Miller
7 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Women A Erin Playman
12 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Masters 35+ B Men Kevin Condron
15 GPMC: Hood River Double Cross Masters 35+ B Kevin Condron
37 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Erin Playman
13 Oregon Super D Sandy Ridge Pro Men (Open) Steven Beardsley
25 GPMC: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Jonathan Vinson
7 GPMC: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Kevin Condron
16 GPMC: David Douglas CX #1 Category A Cary Miller
2 GPMC: David Douglas CX #1 Women B Joanna Mensher
13 Oregon Super D Sandy Ridge-Split Times Pro Men (Open) Steven Beardsley
2 GPMC: David Douglas CX #1 Women A Erin Playman
30 Oregon Super D Sandy Ridge Pro Men (Open) Steven Beardsley
DNF GPMC: David Douglas CX #1 Category A Samuel Nicoletti
2 Alpenrose Thursday Series Women and Category 4 Trevor O'Neal
6 Tuesday PIR Category 3/4 Jonathan Vinson
16 Tuesday PIR-August Series Category 3/4 Jonathan Vinson
57 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erin Playman
30 Monday PIR-August Series Masters 1/2/3 Kevin Condron
9 Monday PIR Masters 1/2/3 Kevin Condron
DNF Kruger's Kermesse Men A Tony Kic
8 Kruger's Kermesse Men A Cary Miller
9 Kruger's Kermesse Men A Samuel Nicoletti
32 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Steven Beardsley
15 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Samuel Nicoletti
14 Alpenrose Thursday Series: August Series Senior Men Tony Kic
3 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 4 Trevor O'Neal
9 Alpenrose Thursday Series: August Series Senior Men Steven Beardsley
18 Monday PIR Masters 1/2/3 Kevin Condron
40 Monday PIR Masters 1/2/3 Scott Willson
14 Giro di Portland Women 1/2/3 Erin Playman
31 Giro di Portland Pro/1/2 Matt Mahoney
26 Giro di Portland Pro/1/2 Tony Kic
DNF Giro di Portland Category 3 Men Trevor O'Neal
7 Giro di Portland Pro/1/2 Samuel Nicoletti
2 Tigard Criterium Senior Women Erin Playman
1 Alpenrose Thursday Series Madison Steven Beardsley
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Tony Kic
1 Alpenrose Thursday Series Madison Tony Kic
1 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Steven Beardsley
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Kevin Condron
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Scott Willson
2 Embrocation Track Omnium Men Keirin Samuel Nicoletti
8 Embrocation Track Omnium Category 1/2 Samuel Nicoletti
3 Embrocation Track Omnium Men Keirin Steven Beardsley
2 OBRA Criterium Senior Men Samuel Nicoletti
8 OBRA Criterium Senior Men Steven Beardsley
38 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Men Matt Mahoney
1 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Men Steven Beardsley
19 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Men Tony Kic
10 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Men Samuel Nicoletti
2 Alpenrose Thursday Series Category 4/5 Trevor O'Neal
29 Tuesday PIR Category 1/2/3 Marc Riera
58 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Condron
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Scott Willson
48 Monday PIR Masters 1/2/3 Matt Mahoney
1 Albany Criterium Men Category 1/2 Steven Beardsley
DNF Albany Criterium Men Category 1/2 Tony Kic
15 Albany Criterium Men Category 1/2 Matt Mahoney
1 Longview Criterium Men Category 1/2 Steven Beardsley
3 Fast Twitch Fridays Novice Men Trevor O'Neal
8 Portland Short Track Series - July/Aug Series Category 2 Men 35-44 Kevin Condron
17 Portland Short Track Series - July/Aug Series Pro/Category 1 Women Erin Playman
12 Portland Short Track Series Pro/Category 1 Women Erin Playman
18 Portland Short Track Series Pro Men Steven Beardsley
7 Vancouver Criterium Senior Men Tony Kic
2 Vancouver Criterium Senior Men Steven Beardsley
27 Vancouver Criterium Senior Men Samuel Nicoletti
DNF Vancouver Criterium Senior Men Cary Miller
DNF Vancouver Criterium Category 3 Men Marc Riera
26 Vancouver Criterium Senior Men Matt Mahoney
6 Gresham Criterium Senior Men Tony Kic
1 Gresham Criterium Senior Men Samuel Nicoletti
15 Gresham Criterium Men 3 Marc Riera
8 Gresham Criterium Senior Men Steven Beardsley
3 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Steven Beardsley
6 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Tony Kic
66 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erin Playman
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Condron
2 OUCH Women Category 1/2 Erin Playman
61 OUCH: Combined Combined Erin Playman
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Tony Kic
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Erin Playman
7 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Condron
3 Alpenrose Velodrome Challenge Men Keirin Steven Beardsley
9 Alpenrose Velodrome Challenge Men Miss and Out Samuel Nicoletti
6 Ironclad Criterium Men Pro/1/2 Samuel Nicoletti
2 Alpenrose Velodrome Challenge Men Miss and Out Steven Beardsley
DNF Alpenrose Velodrome Challenge Men Points Race Steven Beardsley
7 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Qualifier Points Race Samuel Nicoletti
1 Alpenrose Thursday Series Senior Men Steven Beardsley
27 Mt. Tabor Series Category 3 Men Marc Riera
25 Mt. Tabor Series Category 3 Men Kevin Condron
1 Mt. Tabor Series Senior Men Samuel Nicoletti
8 Mt. Tabor Series Senior Men Steven Beardsley
15 Mt. Tabor Series Senior Men Matt Mahoney
22 Mt. Tabor Series Senior Men Robert Pilz
4 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Condron
22 Monday PIR Masters 1/2/3 Marc Riera
5 OBRA Track Championships-Points Race Senior Men Mark Blackwelder
2 Ironclad Street Sprints Senior Men B Cary Miller
3 Ironclad Street Sprints Senior Men A Samuel Nicoletti
1 OBRA Track Championships Senior Men Keirin Steven Beardsley
1 Ironclad Street Sprints Senior Men A Steven Beardsley
2 Alpenrose Thursday Series Madison Mark Blackwelder
4 Alpenrose Thursday Series Madison Tony Kic
3 Alpenrose Thursday Series Senior Men Steven Beardsley
5 Alpenrose Thursday Series Senior Men Tony Kic
2 Alpenrose Thursday Series Madison Steven Beardsley
DNF Mt. Tabor Series Senior Men Samuel Nicoletti
11 Mt. Tabor Series Senior Men Matt Mahoney
1 Mt. Tabor Series Senior Men Steven Beardsley
24 Mt. Tabor Series Senior Men Robert Pilz
3 Mile Night Scratch Race Group A Tony Kic
3 Mile Night Scratch Race Group D Tony Kic
19 6 Hours of Mt. Hood XC Two-Person Co-ed Cheryl Willson
19 6 Hours of Mt. Hood XC Two-Person Co-ed Scott Willson
1 6 Hours of Mt. Hood XC Two-Person 80+ Cary Miller
4 6 Hours of Mt. Hood XC Two-Person Men Robert Pilz
4 6 Hours of Mt. Hood XC Two-Person Men Samuel Nicoletti
DNF Swan Island Rose Festival Criterium Masters 35+ 1/2/3 Marc Riera
30 Swan Island Rose Festival Criterium Category 3 Marc Riera
18 Swan Island Rose Festival Criterium Masters Category 4/5 Marc Riera
4 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Tony Kic
2 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Steven Beardsley
URBANSKI Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Mark Blackwelder
19 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Samuel Nicoletti
14 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Tony Kic
3 Mt. Tabor Series Senior Men Samuel Nicoletti
23 Mt. Tabor Series Category 3 Men Marc Riera
22 Mt. Tabor Series Category 3 Men Kevin Condron
20 Mt. Tabor Series Senior Men Matt Mahoney
27 Tuesday PIR-June Series Category 1/2/3 Mark Blackwelder
26 Portland Short Track Series-June Series Category 1 Men 35+ Jonathan Vinson
21 Portland Short Track Series-June Series Category 2 Men 35-44 Kevin Condron
13 Portland Short Track Series Singlespeed Men Matt Mahoney
37 Monday PIR Masters 1/2/3 Marc Riera
13 Portland Short Track Series-June Series Pro Men Kevin Hulick
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Condron
20 Portland Short Track Series-June Series Singlespeed Men Matt Mahoney
17 Portland Short Track Series Pro Men Matt Mahoney
15 Pickett's Charge Category 2 Men 35-44 Scott Willson
3 Pringle Creek Circuit Race Men 1/2 Samuel Nicoletti
1 Alpenrose Six Day Men A Mark Blackwelder
3 Franz Criterium Men Category 1/2/3 Samuel Nicoletti
1 Alpenrose Six Day Men A Steven Beardsley
33 Franz Criterium Category 3 Marc Riera
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Steven Beardsley
5 Alpenrose Six Day Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Mark Blackwelder
5 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Mark Blackwelder
1 Alpenrose Six Day Men A Steven Beardsley
5 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Steven Beardsley
5 Alpenrose Six Day Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day Men A Mark Blackwelder
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Mark Blackwelder
9 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day Men A Mark Blackwelder
1 Alpenrose Six Day Men A Steven Beardsley
5 Alpenrose Six Day Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Steven Beardsley
3 Mt. Tabor Series Senior Women Erin Playman
27 Mt. Tabor Series Category 3 Men Kevin Condron
3 Mt. Tabor Series Senior Men Samuel Nicoletti
19 Mt. Tabor Series Senior Men Matt Mahoney
22 Mt. Tabor Series Category 3 Men Trevor O'Neal
3 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Mark Blackwelder
1 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Steven Beardsley
4 Alpenrose Six Day Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day Men A Mark Blackwelder
1 Alpenrose Six Day Men A Steven Beardsley
8 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day-Madison Men A Steven Beardsley
1 Alpenrose Six Day-Madison Men A Mark Blackwelder
4 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Mark Blackwelder
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Steven Beardsley
4 Alpenrose Six Day-Madison Men A Tony Kic
10 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Mark Blackwelder
4 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Tony Kic
20 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Mark Blackwelder
1 Alpenrose Six Day Men A Steven Beardsley
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Steven Beardsley
4 Alpenrose Six Day Men A Tony Kic
3 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Steven Beardsley
4 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Mark Blackwelder
1 Alpenrose Six Day Men A Mark Blackwelder
12 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Condron
24 Monday PIR Masters 1/2/3 Robert Pilz
4 Alpenrose Six Day Men A Tony Kic
1 Alpenrose Six Day Men A Mark Blackwelder
1 Alpenrose Six Day Men A Steven Beardsley
2 Blue Ribbon Track Race Men 1/2 Steven Beardsley
1 Blue Ribbon Track Race Men Team Sprint Steven Beardsley
15 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Samuel Nicoletti
32 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Steven Beardsley
5 Fast Twitch Fridays Sprint B Samuel Nicoletti
1 Mt. Tabor Series Senior Men Samuel Nicoletti
9 Mt. Tabor Series Senior Men Matt Mahoney
10 Mt. Tabor Series Senior Men Mark Blackwelder
14 Tuesday PIR-June Series Category 1/2/3 Mark Blackwelder
6 Portland Short Track Series Pro Men Kevin Hulick
20 Portland Short Track Series Pro Men Matt Mahoney
15 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Condron
30 Portland Short Track Series Singlespeed Men Matt Mahoney
DNF Cirque Criterium Men Category 3 Marc Riera
5 Cirque Criterium Men 1/2 Steven Beardsley
DNF Cirque Criterium Men 1/2 Mark Blackwelder
DNF Cirque Criterium Men 1/2 Samuel Nicoletti
1 Alpenrose Heartbreaker Men Steven Beardsley
5 Alpenrose Heartbreaker Men Samuel Nicoletti
1 Alpenrose Heartbreaker: Madison Men Mark Blackwelder
1 Alpenrose Heartbreaker: Madison Men Steven Beardsley
3 Alpenrose Heartbreaker Men Mark Blackwelder
1 Alpenrose Heartbreaker: Keirin Men Steven Beardsley
4 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Men 1, 2 Steven Beardsley
3 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Men 1, 2 Mark Blackwelder
6 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Women 1/2/3 Erin Playman
8 Alpenrose Heartbreaker Men Tony Kic
3 Alpenrose Heartbreaker: Madison Men Tony Kic
2 Alpenrose Heartbreaker: Keirin Men Samuel Nicoletti
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Steven Beardsley
8 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Samuel Nicoletti
6 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Mark Blackwelder
3 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Steven Beardsley
18 Mt. Tabor Series Senior Men Mark Blackwelder
2 Mt. Tabor Series Senior Men Samuel Nicoletti
19 Mt. Tabor Series Category 3 Men Scott Willson
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Blackwelder
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Marc Riera
8 Portland Short Track Series Pro Men Cary Miller
15 Portland Short Track Series Category 1 Men 35+ Jonathan Vinson
18 Portland Short Track Series Category 2 Men 35-44 Kevin Condron
DNF Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race Pro/1/2 Steven Beardsley
35 Hammer Velo Criterium Senior Men Robert Pilz
5 Hammer Velo Criterium Senior Men Samuel Nicoletti
91 Mt. Hood Cycling Classic-Stage 2: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Pro/1/2 Steven Beardsley
171 Mt. Hood Cycling Classic-Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic-Stage 2: Combined Combined Steven Beardsley
5 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Pro/1/2 Steven Beardsley
90 Mt. Hood Cycling Classic-Stages 2/3: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 3 Pro/1/2 Steven Beardsley
101 Mt. Hood Cycling Classic: Stages 2 & 3: Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial Pro/1/2 Steven Beardsley
86 Mt. Hood Cycling Classic-Stage 1: Mt. Hood Cycling Classic-GC after Stage 1 Pro/1/2 Men Steven Beardsley
1 Fast Twitch Fridays Sprint C Samuel Nicoletti
76 Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Pro/1/2 Men Steven Beardsley
DNS Mt. Hood Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Category 3 Men Scott Willson
83 Mt. Hood Cycling Classic-Prologue: GC After Prologue Pro/1/2 Men Steven Beardsley
83 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue Pro/1/2 Men Steven Beardsley
88 Mt. Hood Cycling Classic: Panorama Point Prologue: Combined Combined Steven Beardsley
2 Tuesday PIR-May Series Category 1/2/3 Steven Beardsley
11 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Blackwelder
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jonathan Vinson
49 Tuesday PIR Category 1/2/3 Marc Riera
52 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven Beardsley
20 Sisters Stampede MTB XC Category 1 Men 19-34 Samuel Nicoletti
4 Alpenrose Thursday Series-May Series Senior Men Samuel Nicoletti
34 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jonathan Vinson
78 Tuesday PIR Category 1/2/3 Marc Riera
2 Tuesday PIR-Series Category 1/2/3 Steven Beardsley
18 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Blackwelder
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven Beardsley
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 1/2 Men Mark Blackwelder
7 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 1/2 Men Samuel Nicoletti
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 1/2 Men Steven Beardsley
24 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ 1/2/3 Marc Riera
4 Mt. Tabor Circuit Race Women 1/2/3 Erin Playman
4 Mt. Tabor Circuit Race Senior Men Steven Beardsley
17 Mt. Tabor Circuit Race Senior Men Mark Blackwelder
1 Fast Twitch Fridays Sprint C Samuel Nicoletti
4 Alpenrose Thursday Series Senior Men Samuel Nicoletti
2 Tuesday PIR-Series Category 1/2/3 Steven Beardsley
DNF Silverton RR Champs Pro/1/2 Mark Blackwelder
6 Silverton RR Champs Pro/1/2 Steven Beardsley
5 Fast Twitch Fridays Senior Men Samuel Nicoletti
4 Alpenrose Thursday Series Senior Men Samuel Nicoletti
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven Beardsley
2 Alpenrose Thursday Series Senior Men Samuel Nicoletti
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven Beardsley
91 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Pilz
59 Tuesday PIR Category 1/2/3 Marc Riera
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Blackwelder
8 Bear Springs XC Pro Men Steven Beardsley
13 Bear Springs XC Pro Men Matt Mahoney
18 Eugene Roubaix Men 1/2 Steven Beardsley
1 Eugene Roubaix Women 3 Erin Playman
1 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Steven Beardsley
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Blackwelder
1 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Steven Beardsley
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven Beardsley
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 James Adamson
1 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Steven Beardsley
2 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Steven Beardsley
85 Tuesday PIR Category 1/2/3 James Adamson
110 Tuesday PIR Category 1/2/3 Marc Riera
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven Beardsley
55 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jonathan Vinson
96 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Blackwelder
27 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Steven Beardsley
5 Estacada Time Trial Series Senior Men Steven Beardsley
1 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Steven Beardsley
88 Tuesday PIR Category 1/2/3 James Adamson
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Trevor O'Neal
39 Tuesday PIR Category 1/2/3 Jonathan Vinson
98 Tuesday PIR Category 1/2/3 Kevin Condron
101 Tuesday PIR Category 1/2/3 Mark Blackwelder
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Steven Beardsley
3 Tuesday PIR-April Series Totals Category 1/2/3 Steven Beardsley
102 Tuesday PIR Category 1/2/3 Robert Pilz
6 Hornings Hustle MTB XC Pro Men Cary Miller
DNF Hornings Hustle MTB XC Category 1 Men 35-44 Kevin Condron
12 Hornings Hustle MTB XC Pro Men Steven Beardsley
DNF Kings Valley Road Race Category 3 Men Trevor O'Neal
4 Kings Valley Road Race Category 1/2 Men James Adamson
22 Kings Valley Road Race Category 1/2 Men Mark Blackwelder
59 Kings Valley Road Race Category 1/2 Men Steven Beardsley
38 Kings Valley Road Race Category 3 Men Cary Miller
1 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Steven Beardsley
1 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Steven Beardsley
46 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Pro/1/2 Men Mark Blackwelder
4 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Category 3 Men Cary Miller
47 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Pro/1/2 Men James Adamson
DNF Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Pro/1/2 Men Steven Beardsley
84 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Pro/1/2 Men Steven Beardsley
6 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Pro/1/2 Men Steven Beardsley
46 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Category 3 Men Cary Miller
280 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Combined Steven Beardsley
207 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Combined James Adamson
196 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Combined Mark Blackwelder
216 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Combined Cary Miller
52 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Pro/1/2 Men Mark Blackwelder
23 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Pro/1/2 Men James Adamson
70 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Pro/1/2 Men Mark Blackwelder
47 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Category 3 Men Cary Miller
72 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Pro/1/2 Men James Adamson
43 Cherry Blossom Cycling Classic Pro/1/2 Men Mark Blackwelder
44 Cherry Blossom Cycling Classic Pro/1/2 Men James Adamson
18 Cherry Blossom Cycling Classic Category 3 Men Cary Miller
65 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Pro/1/2 Men Steven Beardsley
38 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Pro/1/2 Men Mark Blackwelder
36 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Category 3 Men Cary Miller
37 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Pro/1/2 Men James Adamson
12 Banana Belt 3 Men Category 1/2 Mark Blackwelder
10 Spring Brake Super D: Series after Race 2 Pro Men Steven Beardsley
9 Spring Brake Super D Pro Men Steven Beardsley
10 Piece of Cake Road Race Men 1/2 Steven Beardsley
8 Piece of Cake Road Race Men 1/2 James Adamson
DNF Piece of Cake Road Race Men 1/2 Mark Blackwelder
12 Spring Brake Super D Pro Men Steven Beardsley
9 Spring Brake Super D: Series after Race 1 Pro Men Steven Beardsley
9 Spring Brake Super D Pro Men Steven Beardsley
20 Willamette Capitol Cup Criterium Men 3 Cary Miller
6 Willamette Capitol Cup Criterium Men 1/2 Steven Beardsley
11 Willamette Capitol Cup Criterium Men 1/2 Samuel Nicoletti
16 Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 3 Cary Miller
23 Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 1/2 Samuel Nicoletti
17 Banana Belt 2 Men Category 3 Cary Miller
17 Echo Red to Red MTB XC Pro Men Tony Kic
27 Banana Belt Series Men Category 1/2 Mark Blackwelder
23 Banana Belt Series Men Category 3 Cary Miller
31 Banana Belt Series Men Category 1/2 Samuel Nicoletti
DNF Banana Belt 1 Men Category 1/2 James Adamson
24 Banana Belt 1 Men Category 1/2 Steven Beardsley
14 Banana Belt 1 Men Category 1/2 Samuel Nicoletti
10 Banana Belt 1 Men Category 3 Cary Miller
DNF Banana Belt 1 Men Category 3 Kevin Condron
37 Cherry Pie Road Race Men Category 3 Cary Miller
DNS Cherry Pie Road Race Men Category 1/2 Steven Beardsley
38 Cherry Pie Road Race Men Category 1/2 James Adamson
13 Cherry Pie Road Race Men Category 1/2 Samuel Nicoletti