Bike Gallery - Bontrager Trek

Event Category Name
45 Portland Cup (USGP) Singlespeed Brice Stivers
13 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Pete Zlatnik
29 Kruger's Crossing Cyclocross Singlespeed Darrin Joos
12 Kruger's Crossing Cyclocross Masters Men 50+ David Anderson
22 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Peter Lunoak
11 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Pete Zlatnik
47 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 50+ David Anderson
28 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Darrin Joos
66 Cross Crusade #8/OBRA Championships Singlespeed Brice Stivers
19 Cross Crusade #8/OBRA Championships Women A Marila Alvares
111 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Adam Osborn
87 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Simon Graves
16 Cross Crusade #8/OBRA Championships Beginner Men CCX Matthew Cox
42 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Masters 50+ David Anderson
7 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Peter Lunoak
34 Cross Crusade #7 Masters 50+ Jay Graves
87 Cross Crusade #7 Masters 35+ C Matt Glynn
11 Cross Crusade #7 Beginner Men CCX Matthew Cox
DNF Cross Crusade #7 Category C Simon Graves
113 Cross Crusade #7 Category C Adam Osborn
55 Cross Crusade #7 Category C Garrett Hardin
DNS SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Women Marila Alvares
125 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Morgan Crowell
109 SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Darrin Joos
122 SSCXWC Singlespeed Men Morgan Crowell
26 SSCXWC Singlespeed Men Peter Lunoak
24 Cross Crusade #7 Singlespeed Darrin Joos
39 Cross Crusade #7 Masters 50+ David Anderson
16 Cross Crusade #7 Women A Marila Alvares
9 Cross Crusade #7 Singlespeed Pete Zlatnik
35 Cross Crusade #6 Singlespeed Darrin Joos
90 Cross Crusade #6 Category C Simon Graves
95 Cross Crusade #6 Category C Adam Osborn
92 Cross Crusade #6 Masters 35+ C Matt Glynn
10 Cross Crusade #6 Singlespeed Pete Zlatnik
15 Cross Crusade #6 Singlespeed Peter Lunoak
27 Cross Crusade #6 Singlespeed Matt Cardinal
67 Cross Crusade #6 Singlespeed Brice Stivers
13 Cross Crusade #6 Women A Marila Alvares
13 Cross Crusade #5 Beginner Men CCX Matthew Cox
14 Cross Crusade #5 Singlespeed Pete Zlatnik
25 Cross Crusade #5 Singlespeed Darrin Joos
DNF Cross Crusade #5 Category C Garrett Hardin
56 Cross Crusade #5 Singlespeed Brice Stivers
58 Cross Crusade #5 Masters 35+ B Kris Schamp
26 Cross Crusade #5 Masters 50+ David Anderson
16 Cross Crusade #5 Women A Marila Alvares
38 Cross Crusade #5 Masters 35+ A Butch Wells
20 Cross Crusade #5 Women A Cayley Baird
42 Cross Crusade #4 Masters 35+ A Butch Wells
47 Cross Crusade #4 Singlespeed Brice Stivers
31 Cross Crusade #4 Singlespeed Matt Cardinal
17 Cross Crusade #4 Singlespeed Peter Lunoak
10 Cross Crusade #4 Singlespeed Pete Zlatnik
13 Cross Crusade #4 Beginner Men CCX Matthew Cox
15 Cross Crusade #4 Women A Marila Alvares
DNF Cross Crusade #3 Singlespeed Matt Cardinal
70 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Matt Glynn
DNF Cross Crusade #3 Women A Cayley Baird
12 Cross Crusade #3 Women A Marila Alvares
64 Cross Crusade #3 Masters 35+ B Kris Schamp
13 Cross Crusade #3 Singlespeed Pete Zlatnik
74 Cross Crusade #3 Singlespeed Brice Stivers
49 Cross Crusade #3 Singlespeed Brian Leber
20 Cross Crusade #3 Singlespeed Darrin Joos
14 Cross Crusade #3 Singlespeed Peter Lunoak
38 Cross Crusade #3 Masters 50+ David Anderson
DNF Cross Crusade #2 Singlespeed Pete Zlatnik
84 Cross Crusade #2 Singlespeed Brice Stivers
27 Cross Crusade #2 Singlespeed Brian Leber
15 Cross Crusade #2 Singlespeed Peter Lunoak
28 Cross Crusade #2 Masters 50+ David Anderson
31 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Kris Schamp
108 Cross Crusade #2 Category C Adam Osborn
13 Cross Crusade #2 Category C Garrett Hardin
81 Cross Crusade #2 Beginner Men CCX Matthew Cox
8 Cross Crusade #2 Women A Marila Alvares
DNF Cross Crusade #2 Singlespeed Eric Tsai
DNF Cross Crusade #2 Singlespeed Darrin Joos
53 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Butch Wells
44 Cross Crusade #1 Singlespeed Darrin Joos
43 Cross Crusade #1 Singlespeed Brian Leber
22 Cross Crusade #1 Singlespeed Eric Tsai
10 Cross Crusade #1 Singlespeed Pete Zlatnik
13 Cross Crusade #1 Women A Marila Alvares
81 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Daniel Rohlf
45 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Kris Schamp
32 Cross Crusade #1 Beginner Men CCX Matthew Cox
13 Battle at Barlow Singlespeed Matt Cardinal
16 Battle at Barlow Singlespeed Darrin Joos
8 Battle at Barlow Singlespeed Pete Zlatnik
69 Battle at Barlow Masters 35+ C Matt Glynn
12 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Matt Cardinal
15 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Darrin Joos
13 Veloshop Rickreall Rampage Category A Eric Tsai
1 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Pete Zlatnik
11 Veloshop Rickreall Rampage Singlespeed Eric Tsai
2 Vanport Kermesse Series 2 Men Category A Shannon Skerritt
10 Hood River Double Cross #2 Singlespeed Eric Tsai
8 Hood River Double Cross #2 Women A Marila Alvares
3 Hood River Double Cross #2 Singlespeed Pete Zlatnik
11 Hood River Double Cross #2 Singlespeed Darrin Joos
19 Hood River Double Cross #2 Singlespeed Matt Cardinal
4 Hood River Double Cross #1 Singlespeed Eric Tsai
2 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Men A Shannon Skerritt
3 Vanport Kermesse Series 2 Men Category A Shannon Skerritt
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Darrin Joos
8 Kruger's Kermesse Farm Crit Women A Marila Alvares
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Brandon Meinke
2 Vanport Kermesse Series 2 Men A Shannon Skerritt
2 Vanport Kermesse Series 2 Men Category A Shannon Skerritt
6 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Darrin Joos
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Brian Leber
6 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 Brian Leber
2 Alpenrose Thursday Series: August Series Senior Men Brian Leber
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eric Tsai
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Corey Stayton
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Yann Blindert
15 Monday PIR: August Series Masters Category 1/2/3 Brad Gebhard
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Pete Zlatnik
20 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Shawn Cowen
19 Kruger's Kermesse Farm Crit Men B Casey Bolthouse
6 Kruger's Kermesse Farm Crit Women A Marila Alvares
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Singlespeed Darrin Joos
7 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Brian Leber
15 Monday PIR: Series Standings Masters Category 1/2/3 Brad Gebhard
33 OBRA Criterium Championships Senior Men Shannon Skerritt
1 OBRA Criterium Championships Masters 40-49 Steve Wright
16 OBRA Criterium Championships Senior Men Steve Wright
32 OBRA Criterium Championships Senior Men Eric Tsai
34 Swan Island Criterium Men Pro/1/2 Corey Stayton
32 Swan Island Criterium Men Pro/1/2 Steve Wright
13 Swan Island Criterium Men Pro/1/2 Yann Blindert
36 Swan Island Criterium Men Pro/1/2 Eric Tsai
4 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Brian Leber
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Eric Tsai
12 Monday PIR: Series Standings Masters Category 1/2/3 Brad Gebhard
17 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Shannon Skerritt
DNF Portland Twilight Criterium Category 3 Brian Leber
2 Alpenrose Thursday Series Category 3 Brian Leber
2 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 Brian Leber
7 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Brian Leber
2 Alpenrose Thursday Series: Omnium Category 3 Brian Leber
30 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Corey Stayton
22 Tuesday PIR: July Series Category 1/2/3 Shannon Skerritt
23 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Darrin Joos
20 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Leber
34 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Marila Alvares
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed Brice Stivers
7 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Brian Leber
12 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Anderson
7 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Marila Alvares
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Casey Bolthouse
24 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Eric Tsai
33 Vancouver Courthouse Criterium Senior Men Shannon Skerritt
6 Tuesday PIR Category 1/2/3 Shannon Skerritt
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Corey Stayton
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eric Tsai
51 Tuesday PIR Category 1/2/3 Yann Blindert
3 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Damek Maurice
31 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Brice Stivers
36 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Marila Alvares
3 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Marila Alvares
16 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Leber
25 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Darrin Joos
10 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Casey Bolthouse
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Anderson
10 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Brian Leber
DNF Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Peter Lunoak
6 Alpenrose Challenge: Scratch Races Masters Brad Gebhard
13 Alpenrose Challenge: Points Races Senior Men Brian Leber
7 Alpenrose Challenge: Team Sprints Men Brian Leber
10 Alpenrose Challenge: Points Race Qualifier Senior Men Brian Leber
4 Alpenrose Thursday Series Senior Men Brian Leber
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eric Tsai
44 Tuesday PIR Category 1/2/3 Yann Blindert
4 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Marila Alvares
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Casey Bolthouse
19 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men Bryce Glovatsky
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed Brian Leber
50 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Adam Osborn
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Anderson
19 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Kris Schamp
32 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Marila Alvares
1 Alpenrose Thursday Series Men Category 3 Brian Leber
23 Mt Tabor Series Senior Men Yann Blindert
13 Mt Tabor Series Category 3 Men Brian Leber
7 Mt Tabor Series Fixed Gear Darrin Joos
5 Mt Tabor Series Fixed Gear Brian Leber
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eric Tsai
32 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Brice Stivers
29 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Darrin Joos
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Anderson
36 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Marila Alvares
42 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Adam Osborn
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Marila Alvares
6 OBRA Junior and Team Event Track Championships Men Team Sprint Brian Leber
9 Alpenrose Thursday Series Senior Men Brian Leber
6 Mt Tabor Series Fixed Gear Darrin Joos
37 Mt Tabor Series Category 3 Men Brian Leber
12 Mt Tabor Series Fixed Gear Matt Cardinal
17 Mt Tabor Series Senior Men Yann Blindert
14 Mt Tabor Series Senior Men Shannon Skerritt
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eric Tsai
10 Monday PIR: June Series Masters 30+ 1/2/3 Shannon Skerritt
28 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Marila Alvares
4 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Marila Alvares
11 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Peter Lunoak
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Anderson
12 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Jay Ritchey
34 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Brice Stivers
26 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Darrin Joos
21 Salem Fairview Circuit Race Pro/1/2 Yann Blindert
6 Alpenrose Sixday: Omnium Category 1/2/3 Brian Leber
4 Mt Tabor Series Fixed Gear Brian Leber
19 Mt Tabor Series Category 3 Men Brian Leber
18 Mt Tabor Series Senior Men Corey Stayton
22 Mt Tabor Series Senior Men Yann Blindert
20 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Damek Maurice
3 Portland MTB Short Track Series Pro, Expert Women Marila Alvares
29 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Jay Ritchey
15 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Men Brian Leber
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Anderson
9 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Casey Bolthouse
3 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Marila Alvares
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed Colby Brooks
DNF Portland MTB Short Track Series Singlespeed Kris Schamp
31 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Marila Alvares
4 Portland MTB Short Track Series Pro/Expert Women Marila Alvares
26 Portland MTB Short Track Series Singlespeed andrew fiore
24 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Darrin Joos
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 50+ David Anderson
46 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 John Cloutier
45 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Adam Osborn
28 Portland MTB Short Track Series Singlespeed Brice Stivers
2 Alpenrose Thursday Series Category 3 Brian Leber
8 Alpenrose Thursday Series: June Series Men Category 3 Brian Leber
15 Mt Tabor Series Category 4 Women Marila Alvares
26 Mt Tabor Series Category 4 Men Brian Leber
30 Mt Tabor Series Category 3 Men Pete Zlatnik
7 Mt Tabor Series Fixed Gear Brian Leber
18 Mt Tabor Series Fixed Gear Darrin Joos
23 Mt Tabor Series Senior Men Yann Blindert
22 Mt Tabor Series Senior Men Corey Stayton
DNF Mount Tabor Circuit Race Senior Men Shannon Skerritt
28 Mount Tabor Circuit Race Senior Men Yann Blindert
16 Test of Endurance 50 Singlespeed Brice Stivers
DNF OBRA Road Race Masters 30-39 Corey Stayton
10 OBRA Road Race Senior Men Yann Blindert
13 Mt Tabor Series Fixed Gear Darrin Joos
20 Mt Tabor Series Category 4 Women Marila Alvares
36 Mt Tabor Series Senior Men Yann Blindert
39 Mt Tabor Series Category 3 Men Pete Zlatnik
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Shannon Skerritt
13 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Category 5 Men Eric Tsai
32 Mt Tabor Series Category 3 Men Pete Zlatnik
12 Mt Tabor Series Fixed Gear Brian Leber
29 Mt Tabor Series Category 4 Women Marila Alvares
DNF Silverton Road Race Pro/1/2 Eric Tsai
26 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Yann Blindert
28 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Combined Corey Stayton
28 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Corey Stayton
25 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Combined David Garcia
5 OBRA TTT Championships Senior Men Corey Stayton
5 OBRA TTT Championships Senior Men David Garcia
27 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Mark Hibbard
26 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Combined Yann Blindert
5 OBRA TTT Championships Senior Men Yann Blindert
25 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Combined David Garcia
5 OBRA TTT Championships Senior Men Mark Hibbard
27 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Combined Mark Hibbard
4 Alpenrose Thursday Series Category 3 Brian Leber
5 Alpenrose Thursday Series: May Series Category 3 Brian Leber
67 Tuesday PIR Category 1/2/3 Yann Blindert
70 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Garcia
9 Monday PIR: May Series Masters 30+ 1/2/3 Shannon Skerritt
11 Rehearsal Road Race Pro/1/2 David Garcia
53 Tuesday PIR Category 1/2/3 Eric Tsai
8 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 1/2/3 Shannon Skerritt
17 Bear Springs Trap MTB Singlespeed Brice Stivers
DNF Bear Springs Trap MTB Singlespeed Eric Tsai
DNF Bear Springs Trap MTB Singlespeed Matt Cardinal
16 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Masters Men 35+ David Garcia
3 Bear Springs Trap MTB Singlespeed Pete Zlatnik
3 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Masters Men 35+ David Garcia
DNF Bear Springs Trap MTB Expert Men 19-39 Peter Lunoak
3 Bear Springs Trap MTB Pro Women Marila Alvares
4 Bear Springs Trap MTB Pro, Expert Women Marila Alvares
6 Bear Springs Trap MTB Expert Men 40+ Kris Schamp
3 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Masters Men 35+ David Garcia
5 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Masters 35+ David Garcia
3 Alpenrose Thursday Series Category 3 Brian Leber
3 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Masters Men 35+ David Garcia
4 Monday PIR: Series Standings Masters 30+ 1/2/3 Shannon Skerritt
13 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Expert Men 19-39 Pete Zlatnik
19 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Singlespeed Men Brice Stivers
7 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Pro Women Marila Alvares
9 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Pro, Expert Women Marila Alvares
73 Tuesday PIR Category 1/2/3 Yann Blindert
63 Tuesday PIR Category 1/2/3 Tom Nelson
3 Monday PIR Masters 1/2/3 Shannon Skerritt
11 Table Rock Road Race Men Pro/1/2 David Garcia
9 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 3 Brian Leber
18 Spring Thaw XC Singlespeed Brice Stivers
23 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Yann Blindert
8 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Yann Blindert
8 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Yann Blindert
3 Estacada Time Trial Senior Men Yann Blindert
6 Eugene Roubaix Pro/1/2 Yann Blindert
18 Peak Sports Mudslinger MTB Singlespeed Brice Stivers
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Yann Blindert
14 Kings Valley Road Race Pro/1/2 David Garcia
50 Kings Valley Road Race Pro/1/2 Yann Blindert
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Yann Blindert
52 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Yann Blindert
55 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Shannon Skerritt
35 Piece of Cake Road Race Pro/1/2 Eric Tsai
36 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Yann Blindert
39 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 David Garcia
52 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Shannon Skerritt
52 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 David Garcia
42 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Shannon Skerritt
47 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Yann Blindert
18 Banana Belt Road Race Series Category 1/2 Shannon Skerritt
10 Banana Belt Road Race Series Category 1/2 Yann Blindert
3 Banana Belt Road Race Series Masters Men 40 1/2/3 Bruce Connelly
42 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Shannon Skerritt
4 Banana Belt Road Race Series Pro/1/2 Yann Blindert
2 Cherry Pie RR Men 1/2 Yann Blindert
6 Cherry Pie RR Men 1/2 David Garcia
DNF Vanport Kermesse Series Masters Men B Brice Stivers
3 Vanport Kermesse Series Standings Men A Shannon Skerritt
3 Vanport Kermesse Series Junior Men Julian Roden
3 Vanport Kermesse Series Standings Junior Men Julian Roden
5 Vanport Kermesse Series Men A Shannon Skerritt
3 Vanport Kermesse Series Standings Junior Men Julian Roden
2 Vanport Kermesse Series Standings Men A Shannon Skerritt
2 Vanport Kermesse Series Junior Men Julian Roden
3 Vanport Kermesse Series Men A Shannon Skerritt