PDX Devo Junior Cycling

Event Category Name
6 Psycho Cross: Series Standings Men Junior 10-12 Jacob Smith
11 Psycho Cross: Series Standings Men Junior 13-14 Joseph Lukens
1 Psycho Cross: Series Standings Men Junior 15-16 Noah Beggs
4 Psycho Cross: Series Standings Men Junior 15-16 Peter Newlands
2 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Junior Men Noah Beggs
3 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Junior Men Peter Newlands
11 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Junior Men Jacob Smith
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Kent Ross
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Peter Newlands
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Joseph Lukens
15 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Junior Men Jakob Stoller
11 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Junior Men Jacob Smith
2 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Junior Men Kent Ross
6 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category B Noah Beggs
2 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Category B Kent Ross
36 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men Jakob Stoller
20 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men Kelton Smith
12 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men Jacob Smith
4 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men Noah Beggs
1 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men Kent Ross
10 Cross Crusade: Barton Park Category B Kent Ross
20 Cross Crusade: Barton Park Category B Noah Beggs
7 Cross Crusade: Barton Park Unicycle Jacob Smith
61 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Jakob Stoller
25 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Jacob Smith
23 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Ian Steigerwald
14 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Joseph Lukens
11 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Noah Beggs
1 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Kent Ross
3 Fazio Farms CX Part Deux Junior Men Noah Beggs
9 Fazio Farms CX Part Deux Junior Men Jacob Smith
15 Fazio Farms CX Part Deux Junior Men Jakob Stoller
1 Fazio Farms CX Part Deux Junior Men Kent Ross
DNF Fazio Farms CX Part Deux Category C Peter Newlands
57 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men Jakob Stoller
13 Cross Crusade: PIR Infield Category B Kent Ross
DNF Cross Crusade: PIR Infield Category B Noah Beggs
21 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men Jacob Smith
14 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men Peter Newlands
11 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men Joseph Lukens
9 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men Noah Beggs
4 Cross Crusade: PIR Infield Junior Men Kent Ross
3 Cross Crusade: PIR Infield Category C Peter Newlands
10 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 10-12 Jakob Stoller
2 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 17-18 Kent Ross
7 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 15-16 Peter Newlands
2 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 15-16 Noah Beggs
17 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 13-14 Kelton Smith
11 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category B Kent Ross
18 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 10-12 Jacob Smith
9 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Women 10-12 Grace Vickers
12 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Category B Noah Beggs
10 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men 13-14 Joseph Lukens
13 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Category B Noah Beggs
14 Sandy/Boring Corn Cross Junior Men Jakob Stoller
3 Sandy/Boring Corn Cross Category B Noah Beggs
4 Sandy/Boring Corn Cross Junior Men Noah Beggs
2 Sandy/Boring Corn Cross Junior Men Kent Ross
5 Sandy/Boring Corn Cross Category C Peter Newlands
5 Sandy/Boring Corn Cross Category B Kent Ross
34 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Jake Klonsky
29 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Jacob Smith
25 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Kelton Smith
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Joseph Lukens
8 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Peter Newlands
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Noah Beggs
6 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Kent Ross
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 17-18 Kent Ross
25 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Noah Beggs
22 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category B Kent Ross
14 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Junior Men Jakob Stoller
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Women 10-12 Grace Vickers
52 Cross Crusade: Deschutes Brewery Singlespeed Peter Newlands
17 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 15-16 Legend Johnson
16 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 15-16 Ian Steigerwald
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 15-16 Peter Newlands
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 15-16 Noah Beggs
16 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 13-14 Kelton Smith
15 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 13-14 Torrien Bruce
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 13-14 Joseph Lukens
3 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men 10-12 Jacob Smith
13 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 14-18 Jake Klonsky
13 Blind Date at the Dairy: October Standings Men B Noah Beggs
4 Blind Date at the Dairy: October Standings Men B Kent Ross
16 Blind Date at the Dairy: October Standings Men C Noah Beggs
9 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 14-18 Kelton Smith
8 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 14-18 Joshua Tsen
7 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 14-18 Peter Newlands
6 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 14-18 Ian Steigerwald
4 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 14-18 Kent Ross
1 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 14-18 Noah Beggs
3 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 10-13 Jacob Smith
2 Blind Date at the Dairy: October Standings Junior Men 10-13 Joseph Lukens
9 Blind Date at the Dairy: September Standings Men C Noah Beggs
4 Blind Date at the Dairy: September Standings Men C Kent Ross
11 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Men 14-18 Ian Steigerwald
10 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Men 14-18 Kelton Smith
5 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Men 14-18 Noah Beggs
1 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Men 14-18 Peter Newlands
3 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Men 10-13 Jacob Smith
1 Blind Date at the Dairy: September Standings Junior Men 10-13 Joseph Lukens
77 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Ethan Lutz
20 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category B Noah Beggs
DNF Cross Crusade: PIR Heron Lakes Category B Kent Ross
76 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Jakob Stoller
41 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Legend Johnson
36 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Noah Beggs
35 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Torrien Bruce
31 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Jacob Smith
3 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Kent Ross
27 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Kelton Smith
12 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Joseph Lukens
28 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Junior Men Peter Newlands
3 Cross-Word CX Challenge Category B Noah Beggs
2 Cross-Word CX Challenge Category B Kent Ross
5 Cross-Word CX Challenge Junior Women Grace Vickers
3 Cross-Word CX Challenge Junior Men Noah Beggs
2 Cross-Word CX Challenge Junior Men Kent Ross
12 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Noah Steigerwald
14 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Kelton Smith
11 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Jake Klonsky
9 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Ian Steigerwald
8 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Joshua Tsen
5 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Peter Newlands
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Noah Beggs
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Kent Ross
2 Blind Date at the Dairy Men B Kent Ross
4 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Jacob Smith
2 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Joseph Lukens
5 Cross Crusade: Rainier Junior Men Kent Ross
31 Cross Crusade: Rainier Junior Men Legend Johnson
27 Cross Crusade: Rainier Junior Men Torrien Bruce
19 Cross Crusade: Rainier Junior Men Jacob Smith
12 Cross Crusade: Rainier Junior Men Peter Newlands
8 Cross Crusade: Rainier Junior Men Joseph Lukens
6 Cross Crusade: Rainier Unicycle Jacob Smith
1 Cross Crusade: Rainier Junior Men Noah Beggs
18 Cross Crusade: Rainier Category B Noah Beggs
15 Cross Crusade: Rainier Category B Kent Ross
3 Blind Date at the Dairy Stampede Unicycle Smith Jacob
2 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Joseph Lukens
6 Blind Date at the Dairy Men B Noah Beggs
2 Blind Date at the Dairy Men B Kent Ross
12 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Toren Bruce
11 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Jake Klonsky
8 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Ian Steigerwald
7 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Kelton Smith
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Peter Newlands
2 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Noah Beggs
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Kent Ross
9 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Noah Steigerwald
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Jacob Smith
6 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Unicycle Jacob Smith
1 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Category C Noah Beggs
32 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Jacob Smith
8 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Joseph Lukens
13 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Peter Newlands
7 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Junior Men Noah Beggs
14 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 13-14 Joseph Lukens
20 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 10-12 Taguen Smith
3 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 10-12 Jacob Smith
16 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 13-14 Kelton Smith
21 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Men 15-16 Legend Johnson
9 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Junior Women 10-12 Grace Vickers
5 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Jacob Smith
6 Blind Date at the Dairy Men C Noah Beggs
11 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Noah Steigerwald
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Noah Beggs
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Joseph Lukens
8 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Kelton Smith
4 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Joshua Tsen
5 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Ian Steigerwald
4 Battle At Barlow Junior Men 10-12 Jacob Smith
5 Battle At Barlow Junior Men 13-14 Joseph Lukens
5 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Junior Women Grace Vickers
9 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Junior Men Jacob Smith
8 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Junior Men Kelton Smith
4 Blind Date at the Dairy Men C Noah Beggs
17 Blind Date at the Dairy Men C Peter Newlands
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Joseph Lukens
8 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Ian Steigerwald
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Peter Newlands
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Noah Beggs
12 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Noah Steigerwald
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Jacob Smith
1 Psycho Cross Junior Men 15-16 Noah Beggs
3 Psycho Cross Junior Men 10-12 Jacob Smith
8 Psycho Cross Junior Men 13-14 Joseph Lukens
4 Psycho Cross Junior Men 15-16 Peter Newlands
7 Fazio Farms Junior Men Jakob Stoller
4 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Category C Noah Beggs
2 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Junior Men Noah Beggs
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 14-18 Peter Newlands
1 Blind Date at the Dairy Men C Kent Ross
5 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Jacob Smith
2 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Joseph Lukens
5 Hood River Double Cross Junior Men 15-16 Peter Newlands
4 Hood River Double Cross Junior Men 15-16 Noah Beggs
16 Hood River Double Cross Junior Men 10-12 Jakob Stoller
DNF Hood River Double Cross Category C Noah Beggs
8 Hood River Double Cross Junior Women 10-12 Ella Marinace
12 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Men 13-14 Kelton Smith
5 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Men 15-16 Noah Beggs
5 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Men 13-14 Joseph Lukens
3 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Men 10-12 Jacob Smith
11 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Men 15-16 Legend Johnson
6 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Junior Men 15-16 Peter Newlands
20 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Men Kelton Smith
5 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Men Peter Newlands
14 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Category C Noah Beggs
29 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Men Taguen Smith
11 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Junior Women Grace Vickers
2 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Senior Men Points Race Kent Ross
1 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Senior Men Keirin Kent Ross
6 OBRA Senior Track Championships: Rain day makeup Senior Men Sprints Kent Ross
35 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Men Emmett Reeb
15 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Men Jacob Smith
7 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Men Peter Newlands
6 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Men Joseph Lukens
32 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Junior Men Taguen Smith
28 Tuesday PIR: August Series Standings Category 3/4 Noah Beggs
1 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Junior Men Peter Newlands
2 OBRA Senior Track Championships: Sunday Men Category 4 Noah Beggs
3 OBRA Senior Track Championships: Friday Men Category 4 Noah Beggs
27 Tuesday PIR Category 1/2/3 Noah Beggs
10 Tuesday PIR Category 3/4 Noah Beggs
5 Tuesday PIR Category 5 Peter Newlands
24 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Combined Noah Beggs
1 OUCH OBRA Uphill TT Championship Junior Men 15-16 Noah Beggs
11 Tuesday PIR Category 3/4 Noah Beggs
1 OBRA Criterium p/b Franz Bakery Junior Men 10-12 Jacob Smith
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Smith
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Peter Newlands
20 Vancouver Criterium Category 3 Men Noah Beggs
17 Vancouver Criterium Category 5 Men Kelton Smith
1 Junior and Team State Championships Junior Men 15-16 Noah Beggs
2 Junior and Team State Championships Junior Men 17-18 Joshua Tsen
3 Junior and Team State Championships Junior Men 10-12 Taguen Smith
1 Junior and Team State Championships Junior Men 10-12 Jacob Smith
1 Fast Twitch Fridays Novice Men Joshua Tseu
2 Tuesday PIR Junior Legend Johnson
1 Tuesday PIR Junior Peter Newlands
8 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Peter Newlands
6 Alpenrose Thursday Series Category B Noah Beggs
2 Tuesday PIR Junior Ella Marinace
23 Tuesday PIR Category 3/4 Noah Beggs
4 Redmond Downtown Criterium Junior Joseph Lukens
5 Alpenrose Thursday Series Category C Noah Beggs
2 Tuesday PIR Junior Ella Marinace
1 Masters and Juniors Track Races Junior Men 15-18 Peter Newlands
22 Tuesday PIR Category 3/4 Eben Horacek
17 Tuesday PIR Category 3/4 Noah Beggs
1 Tuesday PIR Junior Taguen Smith
27 Tuesday PIR Category 3/4 Jonathan Howland
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Smith
8 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Grace Vickers
1 High Desert Omnium: Road Raceā€”Men's OBRA Championship RR Junior Jonathan Howland
23 High Desert Omnium: Criterium Men 4/5 Joseph Lukens
4 St. Honore Criterium Junior Men 10-14 Jacob Smith
2 St. Honore Criterium Junior Men 15-18 Jonathan Howland
17 St. Honore Criterium Men 4/5 Jonathan Howland
12 Mt. Tabor Series Category 4 Men Jonathan Howland
31 Mt. Tabor Series Category 5 Men Jacob Smith
20 Tuesday PIR Category 3/4 Jonathan Howland
38 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Category 4/5 Men Jonathan Howland
20 Baker City Cycling Classic: Stage 4 Category 4/5 Men Jonathan Howland
9 Pringle Creek Criterium Men 4/5 Joshua Tsen
33 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Category 4/5 Men Jonathan Howland
36 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Category 4/5 Men Jonathan Howland
32 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Category 4/5 Men Jonathan Howland
27 Baker City Cycling Classic Category 4/5 Men Jonathan Howland
2 NWX Criterium Junior Joseph Lukens
10 Mt. Tabor Series Men Category 4 Jonathan Howland
27 Mt. Tabor Series Men Category 5 Jacob Smith
5 Mt. Tabor Series Men Category 4 Joshua Tsen
18 Tuesday PIR Category 3/4 Joshua Tsen
1 Tuesday PIR Junior Peter Newlands
21 Tuesday PIR Category 3/4 Jonathan Howland
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Smith
2 Pickett's Charge XC Category 3 Men 10-12 Jacob Smith
8 Fast Twitch Fridays Novice Men Peter Newlands
5 Alpenrose Thursday Series Category C Peter Newlands
9 Mt. Tabor Series Category 4 Men Joshua Tsen
12 Mt. Tabor Series Category 3 Men Noah Beggs
1 Tuesday PIR Category 4/5 Joshua Tsen
9 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Grace Vickers
9 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Smith
9 One Day Fun Day! Category 4/5 Peter Newlands
2 One Day Fun Day! Category 4/5 Joshua Tsen
6 Fast Twitch Fridays Novice Men Peter Newlands
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Women Grace Vickers
5 Mt. Tabor Series Category 4 Men Jonathan Howland
8 Mt. Tabor Series Category 3 Men Noah Beggs
4 Tuesday PIR Junior A Joseph Lukens
2 Tuesday PIR Junior B Ella Marinace
7 Tuesday PIR Men 4/5 Joshua Tsen
29 Tuesday PIR Men 3/4 Jonathan Howland
2 Tuesday PIR Junior A Peter Newlands
5 Tuesday PIR Junior A Legend Johnson
7 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Grace Vickers
13 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Ethan Lutz
7 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Smith
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Eben Horacek
11 Portland Short Track Series Category 2 Men U35 Eben Horacek
2 OBRA TTT Junior Men Jonathan Howland
87 OBRA TTT: Combined Combined Jonathan Howland
88 OBRA TTT: Combined Combined Joshua Tsen
89 OBRA TTT: Combined Combined Noah Beggs
2 OBRA TTT Junior Men Joshua Tsen
2 OBRA TTT Junior Men Noah Beggs
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Women Grace Vickers
4 Alpenrose Thursday Series Category C Joshua Tsen
11 Mt. Tabor Series Category 4 Men Eben Horacek
12 Mt. Tabor Series Category 3 Men Noah Beggs
18 Mt. Tabor Series Category 4 Men Joshua Tsen
24 Mt. Tabor Series Category 4 Men Jonathan Howland
8 Tuesday PIR Category 4/5 Joshua Tsen
33 Tuesday PIR Category 3/4 Jonathan Howland
4 Tuesday PIR Category 4/5 Eben Horacek
4 Portland Short Track Series Category 3 Women 10-14 Grace Vickers
5 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Jacob Smith
3 PDW Omnium Junior Men Omnium Jacob Smith
19 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Jonathan Howland
3 Hammer Velo Criterium Men Junior 10-13 Jacob Smith
15 Hammer Velo Criterium Men Category 4/5 Noah Beggs
6 Hammer Velo Criterium Men Junior 14-18 Noah Beggs
5 Hammer Velo Criterium Men Junior 14-18 Jonathan Howland
DNF Hammer Velo Criterium Women Junior 10-13 Grace Vickers
3 Fast Twitch Fridays Novice Men Joshua Tsen
4 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Men conner nelson
5 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Men Joseph Lukens
25 Mt. Tabor Series Category 4 Eben Horacek
8 Mt. Tabor Series Category 4 Noah Beggs
33 Mt. Tabor Series Men Category 5 Peter Newlands
7 Mt. Tabor Series Men Category 5 Joshua Tsen
22 Mt. Tabor Series Category 4 Jonathan Howland
5 Tuesday PIR Category 4/5 Joshua Tsen
3 Tuesday PIR Category 4/5 Eben Horacek
2 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Junior Men 10-12 Jacob Smith
7 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Junior Men 13-14 Joseph Lukens
1 Sisters Stampede MTB XC Category 3 Junior Men 13-14 conner nelson
6 Sisters Stampede MTB XC Category 2 Junior Men Eben Horacek
33 Bend Don't Brake Men Category 3 Lance Haidet
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Men Joseph Lukens
4 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Men conner nelson
3 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Men Eben Horacek
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Women Grace Vickers
8 Tuesday PIR Category 4/5 Joshua Tsen
11 Tuesday PIR Category 4/5 Noah Beggs
5 Tuesday PIR Category 5 conner nelson
6 Tuesday PIR Category 4/5 Eben Horacek
2 Tuesday PIR Junior B Ella Marinace
16 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Men Category 3 Lance Haidet
4 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Junior Eben Horacek
1 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Junior Men Peter Newlands
9 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Junior conner nelson
1 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Junior Noah Beggs
2 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Junior Lance Haidet
5 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Men Jacob Smith
3 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Men conner nelson
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Women Grace Vickers
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series Junior Men Eben Horacek
4 Tuesday PIR Category 4/5 Noah Beggs
5 Tuesday PIR Junior B Grace Vickers
4 Tuesday PIR Junior B Taguen Smith
2 Tuesday PIR Junior B Jacob Smith
1 Tuesday PIR Junior B Kalen Beggs
7 Tuesday PIR Junior A Joseph Lukens
6 Tuesday PIR Junior B Kalen Beggs
2 Tuesday PIR Category 4/5 Eben Horacek
1 Tuesday PIR Junior A conner nelson
6 Tuesday PIR Category 4/5 Jonathan Howland
4 Tuesday PIR Junior A Kelton Smith
10 Monday PIR Novice Men Peter Newlands
8 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Junior conner nelson
12 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Junior Joseph Lukens
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Men Category 5 Jonathan Howland
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Junior Noah Beggs
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Junior Eben Horacek
2 Cascade Chainbreaker XC Category 3 10-12 Junior Men Jacob Smith
10 Fast Twitch Fridays Novice Men Group 2 Eben Horacek
7 Fast Twitch Fridays Novice Men Group 2 conner nelson
3 Fast Twitch Fridays Novice Men Group 2 Noah Beggs
2 Alpenrose Thursday Series Junior Men Eben Horacek
3 Alpenrose Thursday Series Junior Men conner nelson
5 Alpenrose Thursday Series Junior Men Jacob Smith
3 Tuesday PIR Junior A Connor Nelson
17 Tuesday PIR Category 3/4 Noah Beggs
8 Tuesday PIR Junior A Joseph Lukens
9 Tuesday PIR Junior A Kelton Smith
1 Tuesday PIR Junior B Jacob Smith
4 Tuesday PIR Junior B Ella Marinace
11 Tuesday PIR Category 4/5 Jonathan Howland
4 Tuesday PIR Junior A Legend Johnson
1 Monday PIR Novice Men Jonathan Howland
DNF Banana Belt Series: Banana Belt 1 Men Category 4 Noah Beggs
6 Banana Belt Series Junior conner nelson
9 Banana Belt Series Junior Lance Haidet
17 Banana Belt Series Junior Joseph Lukens
1 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Junior Eben Horacek
18 Banana Belt Series Men Category 5 Jonathan Howland
1 Banana Belt Series Junior Noah Beggs
2 Banana Belt Series Junior Eben Horacek
5 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Junior Noah Beggs
6 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Junior conner nelson
4 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Junior Men Noah Beggs
7 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Category 5 Men Noah Beggs
9 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Junior Men conner nelson
3 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Junior Men Joshua Tsen
6 Hijinks Get Your Kinks Out Track Race Junior Men Eben Horacek
7 Alpenrose Thursday Series Junior Men Eben Horacek
6 Alpenrose Thursday Series Junior Men conner nelson
1 Tuesday PIR Junior B Jacob Smith
3 Tuesday PIR Junior . A conner nelson
4 Tuesday PIR Junior . A Legend Johnson
2 Tuesday PIR Category 4/5 Stephan Roberts
4 Tuesday PIR Category 5 Jonathan Howland
8 Tuesday PIR Junior . A Joseph Lukens
3 Tuesday PIR Category 5 Joshua Tsen
1 Tuesday PIR Junior . A Eben Horacek
7 Tuesday PIR Junior . A Kelton Smith
2 Monday PIR Novice Men Jonathan Howland
2 Bear Springs Trap XC Category 3 Men 10-12 Jacob Smith
DNF Eugene Roubaix Men 5 Jonathan Howland
9 Eugene Roubaix Men 3 Lance Haidet
21 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Joshua Tsen
38 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Legend Johnson
20 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Jonathan Howland
4 Tuesday PIR Junior B Taguen Smith
6 Tuesday PIR Men Category 5 Joshua Tsen
1 Tuesday PIR Junior A Eben Horacek
2 Tuesday PIR Junior A Noah Beggs
5 Tuesday PIR Junior A Kelton Smith
6 Tuesday PIR Junior A Legene Johnson
4 Tuesday PIR Men Category 5 Jonathan Howland
16 Tuesday PIR Category 3/4 Noah Beggs
5 Tuesday PIR Junior B Jacob Smith
8 Tuesday PIR Junior B Ella Marinace
10 Tuesday PIR Junior B Grace Vickers
3 Tuesday PIR Junior B Kalen Beggs
2 Monday PIR Novice Jonathan Howland
32 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Legend Johnson
34 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Peter Newlands
35 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Legend Johnson
25 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Jonathan Howland
14 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Joshua Tsen
6 Tuesday PIR Junior Kalen Beggs
12 Tuesday PIR Junior Grace Vickers
10 Tuesday PIR Junior Parker Green
7 Tuesday PIR Junior Jacob Smith
13 Tuesday PIR Junior Ela Manarei
5 Tuesday PIR Junior Legend Johnson
5 Tuesday PIR Category 4/5 Noah Beggs
3 Tuesday PIR Junior conner nelson
2 Tuesday PIR Junior Eben Horacek
13 Tuesday PIR Category 4/5 Joshua Tsen
4 Tuesday PIR Junior Kelton Smith
34 Kings Valley Road Race Category 4/5 Joshua Tsen
8 Kings Valley Road Race Category 4/5 Noah Beggs
22 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Joshua Tsen
DNF Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 conner nelson
19 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Eben Horacek
2 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Noah Beggs
1 Mudslinger XC Category 3 13-14 Junior Men Eben Horacek
3 Mudslinger XC Category 3 10-12 Junior Men Jacob Smith
DNS Mudslinger XC Category 3 13-14 Junior Men Connner Nelson
23 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Noah Beggs
20 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Joshua Tsen
15 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Eben Horacek
21 Rose Garden Circuit Race Series Men 4/5 Jonathan Howland
143 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Kalen Beggs
1 Crank Bicycles TT @ PIR Junior Men 15-16 Noah Beggs
1 Crank Bicycles TT @ PIR Junior Men 10-12 Kalen Beggs
49 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Combined Noah Beggs
37 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Jonathan Howland
47 Gorge Roubaix Men Category 4/5 Noah Beggs
5 Dirty Circles Junior Joshua Tsen
1 Dirty Circles Junior Noah Beggs
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Men Category 4/5 Noah Beggs
11 Dirty Circles Junior Peter Newlands
13 Dirty Circles Junior Kelton Smith
6 Dirty Circles Junior Jonathan Howland
3 Dirty Circles Junior Noah Beggs
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Noah Beggs
2 Dirty Circles Junior Noah Beggs
8 Dirty Circles Junior Kelton Smith
9 Dirty Circles Men 4/5 Noah Beggs
13 Dirty Circles Junior Kelton Smith
11 Dirty Circles Junior Peter Newlands
7 Dirty Circles Junior Jonathan Howland
10 Dirty Circles Men 4/5 Noah Beggs
3 Dirty Circles Junior Noah Beggs
5 Dirty Circles Junior Jonathan Howland
7 Dirty Circles Junior Peter Newlands
2 Echo Red to Red MTB XC Category 3 Junior Men 10-12 Jacob Smith
6 Echo Red to Red MTB XC Category 3 Junior Men 13-14 Eben Horacek
2 Jack Frost TT Junior Men 15-16 Noah Beggs
265 Jack Frost TT: Combined Combined Jacob Smith
262 Jack Frost TT: Combined Combined Kalen Beggs
3 Jack Frost TT Junior Men 10-12 Kalen Beggs
1 Jack Frost TT Junior Men 10-12 Jacob Smith
64 Jack Frost TT: Combined Combined Noah Beggs
9 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Noah Beggs
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Category 4/5 Noah Beggs
13 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Noah Beggs
8 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 3 Men 15-18 Peter Newlands
15 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 3 Women 10-14 Grace Vickers
6 Portland Short Track Series: July Series Standings Category 3 Men 10-14 Jacob Smith
8 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Men 4/5 Noah Beggs
21 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Noah Beggs
1 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Junior Men 15-18 Peter Newlands
16 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Noah Beggs
33 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Category 4/5 Men Jonathan Howland
14 Tuesday PIR: June Team Standings Category 3/4
32 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Category 4/5 Men Jonathan Howland
7 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 3 Women 10-14 Grace Vickers
10 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 3 Men 10-14 Eben Horacek
5 Portland Short Track Series: June Series Standings Category 3 Men 10-14 Jacob Smith
10 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Eben Horacek
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Joshua Tsen
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Junior Women Grace Vickers
13 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Junior Men Jacob Smith
6 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4/5 Stephan Roberts
9 Tuesday PIR: April Series Standings Category 4/5 Noah Beggs
9 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Junior Men Joseph Lukens
7 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Junior Men Eben Horacek
5 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Junior Men conner nelson
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Alsea Falls Switchback XC Series Results Category 3 Men 10-12 Jacob Smith
2 Alsea Falls Switchback OBRA XC Championships: Championships by Age Groups Junior Men 10-12 Jacob Smith
9 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Joshua Tsen
7 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Eben Horacek
6 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Noah Beggs
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Women Grace Vickers
10 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men Eben Horacek
4 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Eben Horacek
9 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men Jacob Smith
8 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men Eben Horacek
5 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men Joseph Lukens
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men conner nelson
8 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Joshua Tsen
4 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Eben Horacek
1 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Women Grace Vickers
9 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men Joseph Lukens
8 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men Eben Horacek
7 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men Jacob Smith
4 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Men Category 4/5 Noah Beggs
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men Eben Horacek
2 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Junior Men conner nelson
18 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Jonathan Howland
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Category 4/5 Noah Beggs
9 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Men 4/5 Noah Beggs
11 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Joshua Tsen
3 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Eben Horacek
19 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Joshua Tsen
3 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Category 4/5 Noah Beggs
15 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Jonathan Howland
11 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Noah Beggs
2 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Eben Horacek
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Junior Joseph Lukens
6 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Junior conner nelson
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Junior Noah Beggs
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Junior Eben Horacek
13 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Men Category 5 Jonathan Howland
11 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Jonathan Howland
9 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Category 4/5 Noah Beggs
8 Tuesday PIR: Series Standings Category 4/5 Noah Beggs