BriHOP Racing

Event Category Name
11 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Singlespeed Brian Kesselman
18 GPMC: Winter Cross: GPMC Final Series Standings Women B Heather VanValkenburg
5 GPMC: Winter Cross Women B Heather VanValkenburg
7 GPMC: Winter Cross Singlespeed Brian Kesselman
9 Psycho Cross: Series Standings Women Category B Heather VanValkenburg
16 Kruger's Crossing CX Classic Singlespeed Brian Kesselman
8 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho Women B Heather VanValkenburg
37 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Women B Heather VanValkenburg
16 GPMC: OBRA CX Champs/Psycho: GPMC Series Standings Singlespeed Brian Kesselman
11 Cross Crusade Women B Heather VanValkenburg
18 Cross Crusade Singlespeed Brian Kesselman
5 Cross Crusade Singlespeed Brian Kesselman
9 Cross Crusade Women B Heather VanValkenburg
14 GPMC: Apple Core Cross: GPMC Series Standings Singlespeed Brian Kesselman
8 Cross Crusade Singlespeed Brian Kesselman
23 Cross Crusade Women B Heather VanValkenburg
4 Cross Crusade Singlespeed Brian Kesselman
24 Cross Crusade Women B Heather VanValkenburg
12 GPMC: David Douglas CX #2: GPMC Series Standings Singlespeed Brian Kesselman
6 Blind Date: Final Series Standings Women B Heather VanValkenburg
6 Blind Date Women B Heather VanValkenburg
6 Cross Crusade Singlespeed Brian Kesselman
16 Cross Crusade Women B Heather VanValkenburg
10 GPMC: Het Meer CX Race: GPMC Series Standings Singlespeed Brian Kesselman
DNF Blind Date Women B Amy Shepard-Emoff
16 Blind Date Women B Heather VanValkenburg
6 Cross Crusade Singlespeed Brian Kesselman
25 Cross Crusade Women B Heather VanValkenburg
9 GPMC: Ninkrossi: GPMC Series Standings Singlespeed Brian Kesselman
8 Blind Date Women B Heather VanValkenburg
2 Cross Crusade Singlespeed Brian Kesselman
DNF Cross Crusade Women B Heather VanValkenburg
8 GPMC: Heiser CX: GPMC Series Standings Singlespeed Brian Kesselman
3 Blind Date Women B Heather VanValkenburg
10 Cross Crusade Singlespeed Brian Kesselman
109 Cross Crusade Singlespeed Heather VanValkenburg
56 Cross Crusade Masters 35+ A Dan Shepherd
8 Blind Date Women B Heather VanValkenburg
5 Battle at Barlow Singlespeed Brian Kesselman
25 Battle at Barlow Women B Heather VanValkenburg
13 GPMC: Hood River Double Cross Singlespeed Brian Kesselman
5 GPMC: Hood River Double Cross: GPMC Series Standings Singlespeed Brian Kesselman
60 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Heather VanValkenburg
35 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Heather VanValkenburg
5 "Cat & Mouse" PIR Handicap Series Open Women Heather VanValkenburg
4 GPMC: David Douglas CX #1 Singlespeed Brian Kesselman
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Al Urbanski
25 Tuesday PIR-August Series Category 1/2/3 Zachary Kovalcik
1 Monday PIR Women Heather VanValkenburg
1 Monday PIR-August Series Women Heather VanValkenburg
2 OBRA Masters Track Championships Masters Women Points Race Heather VanValkenburg
24 Kruger's Kermesse Masters Men C 35+ Patrick Hultgren
5 OBRA Masters Track Championships Masters 30-49 Points Race Daryl Hemenway
3 OBRA Masters Track Championships Masters 60+ Pursuit John Forbes
2 OBRA Masters Track Championships Masters Men Team Sprints Chris Deardorff
4 OBRA Masters Track Championships Masters 35-39 Kilometer Alexander Birman
5 OBRA Masters Track Championships Masters 30-44 Keirin Chris Deardorff
4 OBRA Masters Track Championships Masters 45+ Keirin Daryl Hemenway
1 OBRA Masters Track Championships Masters 40-44 Kilometer Chris Deardorff
5 OBRA Masters Track Championships Masters Men Team Sprints Daryl Hemenway
6 OBRA Masters Track Championships Masters Men Team Sprints Alexander Birman
10 OBRA Masters Track Championships Masters Men Team Sprints John Forbes
5 OBRA Masters Track Championships Masters 60+ 500m TT John Forbes
3 OBRA Masters Track Championships Women 30-49 500m TT Heather VanValkenburg
3 OBRA Masters Track Championships Men 35-39 Sprints Brian Kesselman
2 OBRA Masters Track Championships Men 40-44 Sprints Daryl Hemenway
1 OBRA Masters Track Championships Men 40-44 Sprints Chris Deardorff
3 OBRA Masters Track Championships Men 45-49 Sprints Robert Bigwood
2 OBRA Masters Track Championships Masters Men Team Sprints Brian Kesselman
4 Fast Twitch Fridays Sprint A Brian Kesselman
2 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Brian Kesselman
5 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Chris Deardorff
11 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Zachary Kovalcik
13 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Dan Birman
19 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Daryl Hemenway
29 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Nathan R Frechen
35 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter Al Urbanski
64 Fast Twitch Fridays: July/August Sprinter John Forbes
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Dan Birman
1 Alpenrose Thursday Series: August Series Masters 35+ Daryl Hemenway
5 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 Chris Deardorff
16 Alpenrose Thursday Series: August Series Category 3 John Forbes
2 Alpenrose Thursday Series: August Series Senior Men Al Urbansk
4 Alpenrose Thursday Series: August Series Senior Men Daryl Hemenway
2 Alpenrose Thursday Series Women and Category 4 Heather VanValkenburg
1 Alpenrose Thursday Series Masters Daryl Hemenway
10 Alpenrose Thursday Series: August Series Senior Men Zachary Kovalcik
19 Alpenrose Thursday Series: August Series Senior Men Brent Emoff
9 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Daryl Hemenway
4 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Al Urbanski
11 Alpenrose Thursday Series: August Series Masters 35+ John Forbes
1 Masters Junior Track Races-Series Standings Masters Men 30-39 Alexander Birman
1 Masters Junior Track Races-Combined Masters Men 30-39 Brian Kesselman
2 Masters Junior Track Races-2k Masters Men 30-39 Alexander Birman
1 Masters Junior Track Races-2k Masters Men 30-39 Brian Kesselman
2 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 30-39 Alexander Birman
1 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 30-39 Brian Kesselman
2 Masters Junior Track Races-Series Standings Masters Men 30-39 Brian Kesselman
2 Masters Junior Track Races-Combined Masters Men 30-39 Alexander Birman
4 Monday PIR Women Heather VanValkenburg
77 OBRA Uphill TT: Combined Combined Patrick Hultgren
10 OBRA Uphill TT Masters Men 40-44 Patrick Hultgren
DNF Giro di Portland Masters 1/2/3 Daryl Hemenway
21 Giro di Portland Category 3 Men Al Urbanski
31 Giro di Portland Pro/1/2 Daryl Hemenway
4 Giro di Portland Pro/1/2 Zachary Kovalcik
15 Giro di Portland Women 1/2/3 Heather VanValkenburg
2 OBRA Jr/Team Track Championships Men Team Sprint Al Urbanski
1 OBRA Jr/Team Track Championships Men Team Sprint Dan Birman
15 Tigard Criterium Masters Men 35+ Category 3/4 John Forbes
1 OBRA Jr/Team Track Championships Men Team Sprint Brian Kesselman
2 OBRA Jr/Team Track Championships Men Team Sprint Zachary Kovalcik
1 OBRA Jr/Team Track Championships Team Pursuit Al Urbanski
1 OBRA Jr/Team Track Championships Madison Zachary Kovalcik
1 OBRA Jr/Team Track Championships Team Pursuit Zachary Kovalcik
1 OBRA Jr/Team Track Championships Madison Al Urbanski
1 OBRA Jr/Team Track Championships Team Pursuit Brian Kesselman
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Dan Birman
3 Fast Twitch Fridays Sprint A Brian Kesselman
4 Fast Twitch Fridays Sprint A Chris Deardorff
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Al Urbanski
2 Alpenrose Thursday Series Madison Al Urbanski
6 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Daryl Hemenway
3 Alpenrose Thursday Series Category 3 Chris Deardorff
1 Alpenrose Thursday Series Women Heather VanValkenburg
3 Alpenrose Thursday Series Madison Daryl Hemenway
2 Mile Night Scratch Race Group C Daryl Hemenway
17 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Zachary Kovalcik
3 Mile Night Scratch Race Group B Daryl Hemenway
2 Mile Night Scratch Race Group A Daryl Hemenway
1 Monday PIR Women Heather VanValkenburg
1 Embrocation Track Omnium Masters Men Daryl Hemenway
10 Embrocation Track Omnium Category 1/2 Nathan R Frechen
7 Embrocation Track Omnium Men Keirin Nathan R Frechen
1 Embrocation Track Omnium Men Keirin Dan Birman
1 Embrocation Track Omnium Category 1/2 Zachary Kovalcik
9 Embrocation Track Omnium Category 1/2 Daryl Hemenway
15 OBRA Criterium Masters Men 40-49 Daryl Hemenway
1 OBRA Criterium Masters Women 30-39 Heather VanValkenburg
DNF Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Men Brent Emoff
16 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Nathan R Frechen
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Al Urbanski
6 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Daryl Hemenway
4 Alpenrose Thursday Series Women Heather VanValkenburg
1 Alpenrose Thursday Series Masters Daryl Hemenway
3 Alpenrose Thursday Series Women Amy Shepard-Emoff
2 Masters Junior Track Races Masters Men 30-49 Alexander Birman
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Daryl Hemenway
48 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Forbes
14 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brent Emoff
1 Monday PIR Senior Women Heather VanValkenburg
6 Albany Criterium Masters Men 40-49 Daryl Hemenway
4 Albany Criterium Women 1/2/3 Heather VanValkenburg
19 Albany Criterium Men Category 1/2 Daryl Hemenway
16 Longview Criterium Masters Men 35+ Category 1/2/3 Daryl Hemenway
3 Longview Criterium Masters Men 60+ John Forbes
DNF Longview Criterium Women Category 1/2/3 Heather VanValkenburg
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Dan Birman
8 Fast Twitch Fridays Keirin Dan Birman
3 Fast Twitch Fridays Sprint A Brian Kesselman
4 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Al Urbanski
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Brent Emoff
8 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Daryl Hemenway
15 Alpenrose Thursday Series Category 3 John Forbes
1 Alpenrose Thursday Series Madison Brent Emoff
1 Alpenrose Thursday Series Madison Al Urbanski
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brent Emoff
21 Vancouver Criterium Senior Men Daryl Hemenway
DNF Vancouver Criterium Senior Women Heather VanValkenburg
11 Vancouver Criterium Masters 40+ Daryl Hemenway
6 Vancouver Criterium Masters 50+ John Forbes
11 Vancouver Criterium Category 3 Men Nathan R Frechen
8 Vancouver Criterium Senior Men Zachary Kovalcik
14 Gresham Criterium Senior Men Daryl Hemenway
DNF Gresham Criterium Masters Men 35+ John Forbes
7 Gresham Criterium Senior Women Heather VanValkenburg
14 Gresham Criterium Masters Men 35+ Daryl Hemenway
19 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Daryl Hemenway
6 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Nathan R Frechen
11 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Brent Emoff
7 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Al Urbanski
5 Alpenrose Thursday Series: July Series Senior Men Nathan R Frechen
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Al Urbanski
10 Alpenrose Thursday Series: July Series Category 3 John Forbes
1 Masters Junior Track Races-3K Masters Men 30-39 Alexander Birman
4 Masters Junior Track Races-2K Masters Men 50+ John Forbes
24 Tuesday PIR-July Series Category 1/2/3 Daryl Hemenway
2 Masters Junior Track Races Masters Men 30-39 Alexander Birman
6 Masters Junior Track Races Masters Men 50+ John Forbes
9 Masters Junior Track Races Masters Men 50+ Bill Alsup
3 Monday PIR - July Series Women Heather VanValkenburg
1 Monday PIR Women Heather VanValkenburg
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Chris Deardorff
6 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Nathan R Frechen
18 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Daryl Hemenway
2 Mile Night Scratch Race Men 1/2 Daryl Hemenway
1 Mile Night Scratch Race Masters Men Daryl Hemenway
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Forbes
13 Alpenrose Velodrome Challenge Men Miss and Out Al Urbanski
4 Alpenrose Velodrome Challenge Men Team Sprints Nathan R Frechen
6 Alpenrose Velodrome Challenge Men Team Sprints Dan Birman
15 Alpenrose Velodrome Challenge Men Miss and Out Brent Emoff
11 Alpenrose Velodrome Challenge Women 5-Mile Amy Shepard-Emoff
7 Alpenrose Velodrome Challenge Men Points Race Brent Emoff
12 Alpenrose Velodrome Challenge Men Points Race Al Urbanski
13 Alpenrose Velodrome Challenge Men Points Race Brian Kesselman
2 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Points Race Daryl Hemenway
6 Alpenrose Velodrome Challenge Men Team Sprints Brian Kesselman
10 Alpenrose Velodrome Challenge Masters Points Race John Forbes
6 Alpenrose Velodrome Challenge Women 5-Mile Heather VanValkenburg
4 Alpenrose Velodrome Challenge Men Miss and Out Zachary Kovalcik
10 Alpenrose Velodrome Challenge Women Amy Shepard-Emoff
6 Alpenrose Velodrome Challenge Women Heather VanValkenburg
7 Alpenrose Velodrome Challenge Masters 50+ 2K John Forbes
6 Alpenrose Velodrome Challenge Women 3K Heather VanValkenburg
10 Alpenrose Velodrome Challenge Women 3K Amy Shepard-Emoff
5 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men 4K Al Urbanski
2 Alpenrose Velodrome Challenge Women Qualifier Points Race Amy Shepard-Emoff
10 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Qualifier Points Race Brent Emoff
15 Alpenrose Velodrome Challenge Women 500m Heather VanValkenburg
9 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Kilo Nathan R Frechen
8 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Kilo Brian Kesselman
9 Alpenrose Velodrome Challenge Senior Men Qualifier Points Race Brian Kesselman
6 Alpenrose Thursday Series Senior Men Nathan R Frechen
1 Mt. Tabor Series Category 3 Men Brian Kesselman
6 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 50+ Bill Alsup
7 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 50+ John Forbes
8 Tuesday PIR Category 1/2/3 Daryl Hemenway
12 Tuesday PIR-Series Totals Category 1/2/3 Daryl Hemenway
2 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 30-39 Alexander Birman
3 OBRA Track Championships-Points Race Senior Women Amy Shepard-Emoff
5 OBRA Track Championships-Points Race Senior Women Heather VanValkenburg
6 OBRA Track Championships-Points Race Senior Men Daryl Hemenway
11 OBRA Track Championships-Points Race Senior Men Al Urbanski
4 OBRA Track Championships-Points Race Senior Men Brian Kesselman
3 OBRA Track Championships-Points Race Senior Men Brent Emoff
1 OBRA Track Championships-Points Race Senior Men Zachary Kovalcik
3 OBRA Track Championships-Pursuits Senior Men 4K Pursuit Brent Emoff
3 OBRA Track Championships-Pursuits Category 4 Men 3K Pursuit Alexander Birman
2 OBRA Track Championships-Pursuits Senior Men 4K Pursuit Al Urbanski
4 OBRA Track Championships-Pursuits Senior Women 3K Pursuit Amy Shepard-Emoff
2 OBRA Track Championships-Pursuits Senior Women 3K Pursuit Heather VanValkenburg
8 OBRA Track Championships Senior Men Sprints Brian Kesselman
5 OBRA Track Championships Senior Men Sprints Nathan R Frechen
1 OBRA Track Championships Senior Men Sprints Dan Birman
4 Ironclad Street Sprints Senior Women Heather VanValkenburg
4 OBRA Track Championships Senior Men Keirin Brian Kesselman
5 OBRA Track Championships Senior Men Keirin Zachary Kovalcik
6 OBRA Track Championships Senior Men Keirin Dan Birman
3 OBRA Track Championships Category 3 Keirin Chris Deardorff
2 OBRA Track Championships Category 3 Sprints Chris Deardorff
7 OBRA Track Championships-500m Senior Women Amy Shepard-Emoff
5 OBRA Track Championships-500m Senior Women Heather VanValkenburg
3 OBRA Track Championships-Kilo Senior Men Al Urbanski
2 OBRA Track Championships-Kilo Category 4 Alexander Birman
6 Alpenrose Thursday Series Madison Daryl Hemenway
1 Alpenrose Thursday Series Madison Brent Emoff
1 Alpenrose Thursday Series Madison Al Urbanski
7 Alpenrose Thursday Series Senior Men Daryl Hemenway
4 Alpenrose Thursday Series Senior Men Brent Emoff
9 Alpenrose Thursday Series Category 3 John Forbes
8 Alpenrose Thursday Series Senior Men Al Urbanski
1 Alpenrose Thursday Series Women Heather VanValkenburg
1 Mt. Tabor Series Category 3 Men Brian Kesselman
11 Swan Island Rose Festival Criterium Masters 50+ John Forbes
1 Swan Island Rose Festival Criterium Men Category 4/5 Brian Kesselman
4 Fast Twitch Fridays Sprint A Brian Kesselman
1 Fast Twitch Fridays Sprint B Chris Deardorff
18 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Al Urbansk
3 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Zachary Kovalcik
2 Alpenrose Thursday Series Category 1/2/3 Brian Kesselman
15 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Nathan R Frechen
4 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Brian Kesselman
8 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Brent Emoff
13 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Senior Men Daryl Hemenway
1 Mt. Tabor Series Category 4 Men Brian Kesselman
1 Masters Junior Track Races Masters Men 30-39 Alexander Birman
12 Tuesday PIR-June Series Category 3/4 Chris Deardorff
9 Masters Junior Track Races Masters Men 50+ Bill Alsup
5 Masters Junior Track Races Masters Men 50+ John Forbes
4 Masters Junior Track Races-2k Masters Men 50+ John Forbes
1 Masters Junior Track Races-2k Masters Men 30-39 Alexander Birman
8 Monday PIR-June Series Totals Women Heather VanValkenburg
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Al Urbanski
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day Women Heather VanValkenburg
4 Alpenrose Six Day Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day Men A Al Urbanski
2 Alpenrose Six Day Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day Men B Daryl Hemenway
2 Alpenrose Six Day Men B Brian Abers
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Heather VanValkenburg
4 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Amy Shepard-Emoff
4 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men B Daryl Hemenway
4 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men B Brian Abers
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Category 1/2/3 Zachary Kovalcik
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Category 1/2/3 Dan Birman
31 Franz Criterium Category 3 Chris Deardorff
19 Franz Criterium Category 3 Nathan R Frechen
6 Franz Criterium Masters 50+ John Forbes
2 Alpenrose Six Day Men A Al Urbanski
2 Alpenrose Six Day Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day Men B Daryl Hemenway
2 Alpenrose Six Day Men B Brian Abers
3 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Heather VanValkenburg
4 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day Women Heather VanValkenburg
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men B Daryl Hemenway
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men B Brian Abers
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Al Urbanski
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Brent Emoff
4 Alpenrose Six Day Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day Men A Al Urbanski
2 Alpenrose Six Day Men A Brent Emoff
1 Alpenrose Six Day Men B Daryl Hemenway
4 Alpenrose Six Day Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day Women Heather VanValkenburg
1 Alpenrose Six Day Men B Brian Abers
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Category 1/2/3 Zachary Kovalcik
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Category 1/2/3 Brian Kesselman
10 Alpenrose Six Day-Daily Totals Category 1/2/3 Dan Birman
13 Alpenrose Six Day-Daily Totals Category 1/2/3 John Forbes
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men B Daryl Hemenway
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Heather VanValkenburg
4 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men B Brian Abers
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Al Urbanski
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Al Urbanski
4 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Heather VanValkenburg
10 Mt. Tabor Series Category 4 Men Brian Kesselman
2 Alpenrose Six Day-Madison Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day-Madison Men A Al Urbanski
4 Alpenrose Six Day-Madison Women Amy Shepard-Emoff
3 Alpenrose Six Day-Madison Women Heather VanValkenburg
5 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Brent Emoff
4 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Al Urbanski
4 Alpenrose Six Day-Omnium Men B Brian Abers
3 Alpenrose Six Day-Omnium Men B Daryl Hemenway
4 Alpenrose Six Day-Omnium Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day-Omnium Women Heather VanValkenburg
2 Alpenrose Six Day Men B Brian Abers
2 Alpenrose Six Day Men B Daryl Hemenway
2 Alpenrose Six Day Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day Men A Al Urbanski
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men A Al Urbanski
3 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day-Daily Totals Women Heather VanValkenburg
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men B Brian Abers
1 Alpenrose Six Day-Daily Totals Men B Daryl Hemenway
2 Alpenrose Six Day Men A Al Urbanski
9 Tuesday PIR-Series Totals Category 3/4 Chris Deardorff
2 Alpenrose Six Day Men B Daryl Hemenway
2 Alpenrose Six Day Men B Brian Abers
5 Alpenrose Six Day-Omnium Women Amy Shepard-Emoff
4 Alpenrose Six Day Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day Women Heather VanValkenburg
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 John Forbes
6 Alpenrose Six Day-Omnium Women Heather VanValkenburg
1 Alpenrose Six Day-Omnium Men B Daryl Hemenway
9 Alpenrose Six Day-Omnium Men B Brian Abers
2 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Al Urbanski
6 Alpenrose Six Day-Omnium Men A Brent Emoff
2 Alpenrose Six Day Men A Al Urbanski
2 Alpenrose Six Day Men A Brent Emoff
4 Alpenrose Six Day Women Amy Shepard-Emoff
2 Alpenrose Six Day Women Heather VanValkenburg
1 Blue Ribbon Track Race Men 1/2 Zachary Kovalcik
5 Blue Ribbon Track Race Men 1/2 Brent Emoff
3 Blue Ribbon Track Race Men Team Sprint Brian Kesselman
3 Blue Ribbon Track Race Men Team Sprint Zachary Kovalcik
2 Blue Ribbon Track Race Men 3 Brian Kesselman
3 Blue Ribbon Track Race Masters Men Daryl Hemenway
3 Blue Ribbon Track Race Women Heather VanValkenburg
3 Blue Ribbon Track Race Men Team Sprint Daryl Hemenway
5 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Chris Deardorff
5 Fast Twitch Fridays Men Keirin Chris Deardorff
8 Fast Twitch Fridays Sprint B Daryl Hemenway
7 Fast Twitch Fridays Men Keirin Zachary Kovalcik
11 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Zachary Kovalcik
13 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Dan Birman
19 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Daryl Hemenway
29 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Nathan R Frechen
4 Fast Twitch Fridays Sprint A Zachary Kovalcik
1 Fast Twitch Fridays Sprint B Brian Kesselman
3 Fast Twitch Fridays Men Keirin Brian Kesselman
35 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Al Urbanski
2 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter Brian Kesselman
64 Fast Twitch Fridays: May/June Series Sprinter John Forbes
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Chris Deardorff
2 Mt. Tabor Series Fixed Gear Brian Kesselman
5 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 50+ Bill Alsup
7 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 50+ John Forbes
6 Tuesday PIR-June Series Category 3/4 Chris Deardorff
3 Tuesday PIR Category 3/4 Chris Deardorff
1 Masters Junior Track Races-500m Masters Men 30-39 Alexander Birman
4 Monday PIR Women Heather VanValkenburg
9 Alpenrose Heartbreaker Men Brian Kesselman
1 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Men Category 3 Brian Kesselman
4 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Women 1/2/3 Amy Shepard-Emoff
5 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Masters 50+ John Forbes
7 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Men Category 3 Chris Deardorff
6 Alpenrose Heartbreaker: Keirin Women Heather VanValkenburg
1 Alpenrose Heartbreaker: Madison Women Heather VanValkenburg
2 Alpenrose Heartbreaker: Madison Women Amy Shepard-Emoff
4 Alpenrose Heartbreaker Women Heather VanValkenburg
8 Alpenrose Heartbreaker: Keirin Women Amy Shepard-Emoff
7 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Women 1/2/3 Heather VanValkenburg
6 Alpenrose Heartbreaker Women Amy Shepard-Emoff
4 Fast Twitch Fridays Sprint B Chris Deardorff
4 Fast Twitch Fridays Sprint A Brian Kesselman
1 Fast Twitch Fridays Sprint E Dan Birman
5 Alpenrose Thursday Series Category 1/2 Nathan R Frechen
1 Alpenrose Thursday Series Category 3 Brian Kesselman
2 Mt. Tabor Series Fixed Gear Brian Kesselman
4 Hammer Velo Criterium Singlespeed Women Amy Shepard-Emoff
2 Hammer Velo Criterium Senior Women Heather VanValkenburg
3 Hammer Velo Criterium Senior Women Amy Shepard-Emoff
6 Hammer Velo Criterium Senior Women Elena Larson
18 Hammer Velo Criterium Senior Men Brent Emoff
25 Hammer Velo Criterium Senior Men Daryl Hemenway
7 Hammer Velo Criterium Masters 50+ Category 3/4/5 John Forbes
1 Hammer Velo Criterium Singlespeed Men Brian Kesselman
6 Hammer Velo Criterium Singlespeed Men Brent Emoff
7 Hammer Velo Criterium Singlespeed Women Heather VanValkenburg
4 Fast Twitch Fridays Sprint B Chris Deardorff
1 Fast Twitch Fridays Sprint E Dan Birman
4 Fast Twitch Fridays Sprint C Daryl Hemenway
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Zachary Kovalcik
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Brian Kesselman
1 Alpenrose Thursday Series Senior Men Zachary Kovalcik
4 Alpenrose Thursday Series Senior Men Brian Kesselman
9 Alpenrose Thursday Series Senior Men Al Urbanski
5 Alpenrose Thursday Series Senior Men Brent Emoff
9 Alpenrose Thursday Series Category 3 John Forbes
1 Alpenrose Thursday Series Women Amy Shepard-Emoff
3 Alpenrose Thursday Series Women Heather VanValkenburg
10 Tuesday PIR-May Series Category 3/4 Brian Kesselman
51 Tuesday PIR Category 1/2/3 Daryl Hemenway
13 Monday PIR-Series Women Amy Shepard-Emoff
3 Monday PIR Women Heather VanValkenburg
2 Monday PIR-Series Women Heather VanValkenburg
9 Alpenrose Thursday Series-May Series Senior Men Nathan R Frechen
7 Alpenrose Thursday Series-May Series Senior Men Brent Emoff
5 Alpenrose Thursday Series-May Series Senior Men Zachary Kovalcik
3 Alpenrose Thursday Series-May Series Senior Men Al Urbanski
6 Alpenrose Thursday Series-May Series Senior Women Heather VanValkenburg
2 Alpenrose Thursday Series-May Series Category 3 Chris Deardorff
1 Alpenrose Thursday Series-May Series Category 4 Alexander Birman
1 Alpenrose Thursday Series-May Series Senior Women Amy Shepard-Emoff
7 Tuesday PIR-Series Category 3/4 Brian Kesselman
2 Monday PIR Women Heather VanValkenburg
3 Monday PIR Women Amy Shepard-Emoff
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 1/2 Men Brent Emoff
2 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 1/2/3 Women Heather VanValkenburg
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 3 Men Chris Deardorff
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Men 40+ Daryl Hemenway
9 Eric Kautzky Memorial Track Race Masters Men 50+ John Forbes
7 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 1/2/3 Women Elena Larson
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 1/2/3 Women Amy Shepard-Emoff
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 4 Men Brian Kesselman
8 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 1/2 Men Zachary Kovalcik
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Category 1/2 Men Al Urbanski
3 Fast Twitch Fridays Sprint B Brian Kesselman
4 Fast Twitch Fridays Sprint A Nathan R Frechen
1 Fast Twitch Fridays Sprint A Zachary Kovalcik
2 Fast Twitch Fridays Sprint B Chris Deardorff
2 Fast Twitch Fridays Sprint C Al Urbanski
4 Fast Twitch Fridays Sprint C Daryl Hemenway
5 Alpenrose Thursday Series Senior Men Nathan R Frechen
3 Alpenrose Thursday Series Senior Men Zachary Kovalcik
2 Alpenrose Thursday Series Men Category 5 Brian Kesselman
2 Alpenrose Thursday Series Men Category 4 Alexander Birman
2 Alpenrose Thursday Series Senior Women Amy Shepard-Emoff
3 Alpenrose Thursday Series Senior Women Heather VanValkenburg
5 Tuesday PIR-Series Category 3/4 Brian Kesselman
1 Monday PIR Women Heather VanValkenburg
DNF Silverton RR Champs Pro/1/2 Brent Emoff
1 Fast Twitch Fridays Masters Men 60+ John Forbes
2 Fast Twitch Fridays Men Category 3 Chris Deardorff
2 Alpenrose Thursday Series Senior Women Amy Shepard-Emoff
3 Alpenrose Thursday Series Senior Men Al Urbanski
24 Tuesday PIR Category 3/4 Brian Kesselman
3 Alpenrose Thursday Series Senior Women Heather VanValkenburg
5 Alpenrose Thursday Series Senior Women Amy Shepard-Emoff
4 Alpenrose Thursday Series Senior Men Brent Emoff
1 Alpenrose Thursday Series Senior Men Al Urbanski
2 Alpenrose Thursday Series Category 4 Alexander Birman
1 Alpenrose Thursday Series Category 3 Chris Deardorff
DNF Eugene Roubaix Men 3 Nathan R Frechen
13 Eugene Roubaix Masters Men 40+ Daryl Hemenway
DNF Eugene Roubaix Women 3 Heather VanValkenburg
3 Eugene Roubaix Men 1/2 Brent Emoff
DNF Eugene Roubaix: Oregon Cup-Women Women 1/2/3 Heather VanValkenburg
52 Tuesday PIR Category 1/2/3 Daryl Hemenway
2 Port of Hood River Criterium Women Heather VanValkenburg
86 Tuesday PIR Category 1/2/3 Elena Larson
68 Tuesday PIR Category 1/2/3 Al Urbanski
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Deardorff
97 Tuesday PIR Category 1/2/3 Daryl Hemenway
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Zachary Kovalcik
61 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brent Emoff
91 Tuesday PIR Category 1/2/3 Amy Shepard-Emoff
3 Estacada Time Trial Series Senior Men Brent Emoff
7 Estacada Time Trial Series: Combined Combined Brent Emoff
11 Icebreaker Criterium Masters Men 35+ Daryl Hemenway
12 Icebreaker Criterium Men Category 3 Nathan R Frechen
2 Icebreaker Criterium Women Category 1/2/3 Heather VanValkenburg
1 Port of Hood River Criterium Women Heather VanValkenburg
6 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Al Urbanski
42 Tuesday PIR Category 1/2/3 Chris Deardorff
82 Tuesday PIR Category 1/2/3 Al Urbanski
80 Tuesday PIR Category 1/2/3 Heather VanValkenburg
57 Tuesday PIR Category 3/4 Elena Larson
96 Tuesday PIR Category 1/2/3 Daryl Hemenway
107 Tuesday PIR Category 1/2/3 Zachary Kovalcik
24 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brent Emoff
DQ Kings Valley Road Race Category 1/2 Men Brent Emoff
2 Port of Hood River Criterium Women Heather VanValkenburg
7 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Al Urbanski
2 Port of Hood River Criterium Women Heather VanValkenburg
10 Port of Hood River Criterium Category 1/2/3 Al Urbanski
4 Spring Brake Super D Category 1 Men 40+ Seth Daniels
45 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Pro/1/2 Men Brent Emoff
79 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Pro/1/2 Men Brent Emoff
DNF Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Category 3 Women Amy Shepard-Emoff
68 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT: Combined Combined Brent Emoff
34 Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT Pro/1/2 Men Brent Emoff
50 Cherry Blossom Cycling Classic Pro/1/2 Men Brent Emoff
33 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Category 3 Women Amy Shepard-Emoff
61 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race Pro/1/2 Men Brent Emoff
2 Spring Brake Super D Category 1 Men 40+ Seth Daniels
DNF Banana Belt 3 Men Category 3 Al Urbanski
2 Spring Brake Super D: Series after Race 2 Category 1 Men 40+ Seth Daniels
25 Piece of Cake Road Race Men 3 Al Urbanski
DNF Piece of Cake Road Race Women 3 Amy Shepard-Emoff
DNF Piece of Cake Road Race Men 3 Nathan R Frechen
DNF Piece of Cake Road Race Men 1/2 Brent Emoff
DNF Piece of Cake Road Race Women 3 Heather VanValkenburg
12 Piece of Cake Road Race Masters 40+ 1/2/3 Daryl Hemenway
2 Spring Brake Super D: Series after Race 1 Category 1 Men 40+ Seth Daniels
2 Spring Brake Super D Category 1 Men 40+ Seth Daniels
2 Spring Brake Super D Category 1 Men 40+ Seth Daniels
7 Willamette Capitol Cup Criterium Women 3 Elena Larson
10 Willamette Capitol Cup Criterium Women 3 Heather VanValkenburg
15 Willamette Capitol Cup Criterium Men 3 Al Urbanski
13 Willamette Capitol Cup Criterium Men 1/2 Brent Emoff
2 Willamette Capitol Cup Criterium Women 3 Amy Shepard-Emoff
10 Banana Belt 2: Series after race 2 Women Category 3 Amy Shepard-Emoff
13 Banana Belt 2: Series after race 2 Women Category 3 Heather VanValkenburg
15 Banana Belt 2: Series after race 2 Women Category 3 Amy Shepard-Emoff
19 Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 3 Al Urbanski
14 Banana Belt 2: Oregon Cup Women Senior Women Amy Shepard-Emoff
DNF Banana Belt 2 Men Category 3 Al Urbanski
7 Banana Belt 2 Women Category 3 Amy Shepard-Emoff
DNF Banana Belt 2 Masters Men 40+ Category 1/2/3 Daryl Hemenway
11 Banana Belt 2: Series after race 2 Men Category 1/2 Brent Emoff
12 Echo Red to Red MTB XC Singlespeed Nathan R Frechen
12 Banana Belt 1 Men Category 3 Al Urbanski
17 Banana Belt Series Men Category 1/2 Brent Emoff
7 Banana Belt Series Women Category 3 Amy Shepard-Emoff
15 Banana Belt Series Women Category 3 Heather VanValkenburg
29 Banana Belt Series Men Category 3 Al Urbanski
7 Banana Belt 1 Men Category 1/2 Brent Emoff
9 Banana Belt 1 Women Category 3 Amy Shepard-Emoff
8 Banana Belt 1 Women Category 3 Heather VanValkenburg
188 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Al Urbanski
260 Jack Frost Time Trial: Combined Combined Elena Larson
6 Jack Frost Time Trial Women 3 Elena Larson
22 Jack Frost Time Trial Men 3 Al Urbanski
14 Cherry Pie Road Race Women Category 3 Heather VanValkenburg
20 Cherry Pie Road Race Women Category 3 Elena Larson
7 Cherry Pie Road Race Women Category 3 Amy Shepard-Emoff
31 Cherry Pie Road Race Men Category 4 Alexander Birman
18 Cherry Pie Road Race Men Open 40+ Daryl Hemenway
DNF Cherry Pie Road Race Men Category 3 Al Urbanski
20 Cherry Pie Road Race Men Category 1/2 Brent Emoff