Cyclesoles/Sagebrush Cycles

Event Name
2 Cross Crusade: Barton Park Jerry Inscoe
100 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Jerry Inscoe
15 Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Jerry Inscoe
39 Blind Date at the Dairy: Final Series totals Andrew Boone
17 Cross Crusade: Portland International Raceway Jerry Inscoe
35 Blind Date at the Dairy: Series after date #4 Andrew Boone
2 Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center Jerry Inscoe
34 Blind Date at the Dairy: Series Standings Andrew Boone
DNF Cross Crusade: Rainier High School Cort Buchholz
4 Crossaflixion Cup Sue Monaco
19 Blind Date at the Dairy Andrew Boone
34 Blind Date at the Dairy: Series Standings Andrew Boone
7 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Jerry Inscoe
79 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Cort Buchholz
14 WebCyclery Thrilla CX Series Luke Mason
21 WebCyclery Thrilla CX Series Andrew Boone
DNF WebCyclery Thrilla CX Series Scott Peterson
45 Battle at Barlow Jerry Inscoe
9 Crossaflixion Cup Andrew Boone
1 Bend Super D Luke Mason
14 September "Cat & Mouse" Handicap Series Carl Hoefer
27 WebCyclery Thrilla CX Series Scott Peterson
24 WebCyclery Thrilla CX Series Kendal Johnson
14 WebCyclery Thrilla CX Series Erik Long
12 WebCyclery Thrilla CX Series Jeff Dengel
7 Eugene Celebration: Coburg TT Carl Hoefer
13 Eugene Celebration: Coburg TT: Combined Carl Hoefer
3 Eugene Celebration: Celebration Crit Carl Hoefer
6 Oregon Super D Series: Sandy Ridge Super D: Final Series Totals Luke Mason
15 Eugene Celebration: Briggs Hill Carl Hoefer
6 Oregon Super D Series: Sandy Ridge Super D Luke Mason
47 Eugene Celebration: McBeth Prologue : Combined Carl Hoefer
23 Eugene Celebration: McBeth Prologue Carl Hoefer
14 Eugene Celebration Carl Hoefer
15 WebCyclery Thrilla CX Series Luke Mason
13 WebCyclery Thrilla CX Series Kendal Johnson
26 WebCyclery Thrilla CX Series Scott Peterson
22 WebCyclery Thrilla CX Series Erik Long
21 Tuesday PIR: August Series Cort Buchholz
4 OBRA Masters Track Championships Carl Hoefer
3 OBRA Masters Track Championships Carl Hoefer
4 Oregon Super D Series: Oakridge Super D Luke Mason
22 Alpenrose Thursday Series: August Series Carl Hoefer
10 Alpenrose Thursday Series Carl Hoefer
7 Tuesday PIR Cort Buchholz
11 Tuesday PIR Jerry Inscoe
19 Tuesday PIR-series points Cort Buchholz
13 OBRA Criterium Championships Carl Hoefer
22 OBRA Criterium Championships Carl Hoefer
14 Franz Bakery Criterium Carl Hoefer
10 Alpenrose Thursday Series Carl Hoefer
9 Alpenrose Heartbreaker: Points Races Carl Hoefer
9 Alpenrose Heartbreaker Carl Hoefer
1 OBRA XC Championship Kendal Johnson
5 Alpenrose Heartbreaker: Madison Carl Hoefer
1 National Track Qualifier Carl Hoefer
5 National Track Qualifier Carl Hoefer
15 Portland Twilight Crit Jerry Inscoe
11 Alpenrose Thursday Series Carl Hoefer
33 Tuesday PIR Carl Hoefer
38 Monday PIR Steve Getsiv
5 OBRA Championship RR 2 Cort Buchholz
4 OBRA Championship RR 2 Carl Hoefer
1 OBRA Championship RR 2 Scott Gray
DNF OBRA Championship RR 1 Cort Buchholz
DNF OBRA Championship RR 1 Scott Gray
5 High Cascades 100 Jeff Dengal
27 Tuesday PIR Jerry Inscoe
DNF Vancouver Courthouse Criterium Carl Hoefer
4 Camas Twilight Criterium Carl Hoefer
21 Alpenrose Thursday Series: July Series Carl Hoefer
26 Tuesday PIR: July Series Brant Buchholz
40 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Cort Buchholz
17 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Kendal Johnson
73 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race Scott Gray
18 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Overall GC Cort Buchholz
32 Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race: OBRA-Awbrey Butte Circuit Race Kendal Johnson
7 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Carl Hoefer
3 Ironclad Street Sprints and Criterium: Ironclad Criterium Jerry Inscoe
37 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Kendal Johnson
127 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Kendal Johnson
189 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2: Combined Cort Buchholz
64 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Downtown Criterium-OBRA Stage 3 Cort Buchholz
80 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium Scott Gray
4 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Kendal Johnson
37 Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium: Skyliners Time Trial-OBRA Stage 2 Cort Buchholz
8 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Kendal Johnson
24 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race: Cascade Lakes Road Race-OBRA races Cort Buchholz
52 Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race Scott Gray
144 Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial Scott Gray
56 Cascade Cycling Classic: McKenzie Pass Road Race Scott Gray
DNF Tuesday PIR Brant Buchholz
53 Cascade Cycling Classic Scott Gray
127 Cascade Cycling Classic: Prologue-Old Mill Scott Gray
29 Portland MTB Short Track Series Jerry Inscoe
DNF Alpenrose Challenge Carl Hoefer
24 Gresham Crit Brant Buchholz
6 Alpenrose Challenge Deck, Casey Hoefer, Carl
14 Alpenrose Challenge Carl Hoefer
DNF Alpenrose Challenge Carl Hoefer
13 Alpenrose Challenge Carl Hoefer
10 Mt. Tabor Series Cort Buchholz
37 Tuesday PIR Carl Hoefer
8 Tuesday PIR Brant Buchholz
37 Portland MTB Short Track Series Jerry Inscoe
18 High Desert Omnium: Road Race Cort Buchholz
3 Cascade Cream Puff Jeff Dengal
11 High Desert Omnium: Road Race Kendal Johnson
28 High Desert Omnium: Road Race Brandon Dyer
14 High Desert Omnium: Road Race Scott Gray
2 High Desert Omnium: Road Race Andrew Boone
8 OBRA Track Championships-Points Race Carl Hoefer
9 High Desert Omnium: Time Trial Scott Gray
32 High Desert Omnium: Criterium Kendal Johnson
3 High Desert Omnium Andrew Boone
14 High Desert Omnium Scott Gray
2 High Desert Omnium: Time Trial Kendal Johnson
19 High Desert Omnium Cort Buchholz
7 High Desert Omnium Kendal Johnson
3 High Desert Omnium: Criterium Andrew Boone
13 High Desert Omnium: Time Trial Cort Buchholz
15 High Desert Omnium: Time Trial Brandon Dyer
28 High Desert Omnium: Criterium Brandon Dyer
30 High Desert Omnium: Criterium Scott Gray
5 High Desert Omnium: Time Trial Andrew Boone
9 High Desert Omnium: Criterium Cort Buchholz
46 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Cort Buchholz
26 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Brandon Dyer
9 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Scott Gray
5 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Andrew Boone
20 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Kendal Johnson
2 Alpenrose Thursday Series Carl Hoefer
8 Alpenrose Thursday Series Carl Hoefer
DNF Tuesday PIR Brant Buchholz
DNF Tuesday PIR Jerry Inscoe
DNF Tuesday PIR Cort Buchholz
45 Portland MTB Short Track Series Jerry Inscoe
6 Alpenrose Sixday-Category Points Race Carl Hoefer
18 Central Oregon Crit Series Kendal Johnson
9 Mt. Tabor Series Cort Buchholz
8 Central Oregon Crit Series Andrew Boone
39 Mt. Tabor Series Jerry Inscoe
22 Tuesday PIR Jerry Inscoe
49 Tuesday PIR Carl Hoefer
51 Tuesday PIR Steven Getsiv
20 Tuesday PIR Cort Buchholz
7 Tuesday PIR Brant Buchholz
9 Monday PIR-June Series Brant Buchholz
9 Pickett's Charge Lorin Page
22 Salem Fairview Jerry Inscoe
7 Pickett's Charge Luke Mason
3 Salem Fairview Cort Buchholz
1 Pickett's Charge Kendal Johnson
1 Pickett's Charge Erik Long
13 Swan Island Criterium Brant Buchholz
24 Swan Island Criterium Cort Buchholz
1 NWX Crit Scott Gray
15 NWX Crit Kendal Johnson
7 NWX Crit Andrew Boone
15 Alpenrose Thursday Series: June Series Totals Carl Hoefer
12 Mt. Tabor Series Cort Buchholz
58 Tuesday PIR Jerry Inscoe
3 Monday PIR Brant Buchholz
32 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Scott Gray
4 Test of Endurance 50 Jeff Dengal
DNF Test of Endurance 50 Erik Long
10 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Andrew Boone
57 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Brandon Dyer
17 Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race Cort Buchholz
74 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Cort Buchholz
18 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Andrew Boone
53 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Scott Gray
18 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Andrew Boone
34 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Andrew Boone
37 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Brandon Dyer
40 Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit Scott Gray
66 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT: Combined Brandon Dyer
11 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Cort Buchholz
48 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Brandon Dyer
42 Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT Scott Gray
30 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Andrew Boone
8 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Scott Gray
3 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Cort Buchholz
60 Elkhorn Classic Stage Race Brandon Dyer
12 Elkhorn Classic Stage Race Cort Buchholz
28 Elkhorn Classic Stage Race Scott Gray
78 Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race Brandon Dyer
10 Elkhorn Classic Stage Race Andrew Boone
6 Alpenrose Thursday Series Carl Hoefer
12 Central Oregon Crit Series Kendal Johnson
7 Central Oregon Crit Series Andrew Boone
1 Central Oregon Crit Series Kendal Johnson
19 Tuesday PIR Carl Hoefer
1 OBRA TT Carl Hoefer
46 Six Hours of Mount Hood Jeff Dengel
44 OBRA TT: Combined Cort Buchholz
4 OBRA TT Cort Buchholz
35 OBRA TT: Combined Carl Hoefer
24 Cirque du Cycling Carl Hoefer
4 Fresh Air Sports TT/Duathlon Kendal Johnson
5 Fresh Air Sports TT/Duathlon: Combined Kendal Johnson
75 Tuesday PIR Cort Buchholz
22 Tuesday PIR Carl Hoefer
52 Tuesday PIR Brant Buchholz
74 Tuesday PIR Jerry Inscoe
55 Monday PIR Steve Getsiv
15 Monday PIR Brant Buchholz
29 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Andrew Boone
33 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Scott Gray
51 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Andrew Boone
96 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Brandon Dyer
107 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium Trevor Connor
14 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Brandon Dyer
31 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Scott Gray
1 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Scott Gray
89 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Trevor Connor
86 Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium: Final General Classification Brandon Dyer
103 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Trevor Connor
27 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Scott Gray
95 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Brandon Dyer
34 Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race Andrew Boone
78 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Brandon Dyer
41 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Andrew Boone
77 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Trevor Connor
72 Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial Scott Gray
34 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Scott Gray
99 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Brandon Dyer
43 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Trevor Connor
2 Fresh Air Sports TT/Duathlon Kendal Johnson
47 Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race Andrew Boone
73 Mt Hood Cycling Classic: Mt Tabor Criterium Scott Gray
77 Mt Hood Cycling Classic: Mt Tabor Criterium Trevor Connor
62 Mt Hood Cycling Classic: Mt Tabor Criterium Andrew Boone
98 Mt Hood Cycling Classic: Mt Tabor Criterium Brandon Dyer
36 Tuesday PIR Cort Buchholz
55 Mt Hood Cycling Classic:Prologue Andrew Boone
98 Mt Hood Cycling Classic:Prologue Trevor Connor
76 Mt Hood Cycling Classic:Prologue Brandon Dyer
93 Mt Hood Cycling Classic:Prologue Scott Gray
29 Monday PIR: May Series Totals Brant Buchholz
16 Sisters Stampede XC Paul Trout
1 Sisters Stampede XC Erik Long
1 Hutch's Twilight TT Series Andrew Boone
1 Hutch's Twilight TT Series: Combined Andrew Boone
37 Monday PIR Steve Getsiv
10 Monday PIR Brant Buchholz
51 OBRA TTT: Combined Cort Buchholz
3 OBRA TTT Andrew Boone
3 OBRA TTT Scott Gray
50 OBRA TTT: Combined Carl Hoefer
3 OBRA TTT Brant Buchholz
12 OBRA TTT: Combined Scott Gray
9 OBRA TTT: Combined Andrew Boone
3 OBRA TTT Brandon Dyer
11 OBRA TTT: Combined Brandon Dyer
6 OBRA TTT Cort Buchholz
6 OBRA TTT Carl Hoefer
10 OBRA TTT: Combined Brant Buchholz
DNF Mt. Tabor Circuit Race Brandon Dyer
2 Mt. Tabor Circuit Race Andrew Boone
12 Tuesday PIR Brant Buchholz
6 Silverton RR Cort Buchholz
18 Silverton RR Brandon Dyer
21 Silverton RR Andrew Boone
3 Silverton RR Scott Gray
3 Spring Thaw Lorin Page
25 Tuesday PIR Carl Hoefer
4 Cascade Chainbreaker Brandon Dyer
5 Cascade Chainbreaker Brant Buchholz
10 Cascade Chainbreaker Paul Trout
6 Cascade Chainbreaker Megan Boone
DNF Cascade Chainbreaker Erik Long
DNF Cascade Chainbreaker Jeff Dengel
1 Cascade Chainbreaker Kendal Johnson
DNF Cascade Chainbreaker Andrew Boone
6 Cascade Chainbreaker Sue Monaco
6 Bend Don't Brake Andrew Boone
10 Eric Kautzky Memorial Track Race Carl Hoefer
9 Bend Don't Brake Brandon Dyer
20 Bend Don't Brake Scott Gray
23 Bend Don't Brake Erik Long
DNF Bend Don't Brake Brant Buchholz
35 Bend Don't Brake Brandon Dyer
9 Hutch's Twilight TT Series Andrew Boone
2 Peak Sports Mudslinger Kendal Johnson
1 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Cort Buchholz
1 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles Carl Hoefer
4 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Cort Buchholz
3 Peak Sports Mudslinger Lorin Page
2 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 2: 20 Miles: Combined Carl Hoefer
16 Eugene Roubaix Brandon Dyer
7 Eugene Roubaix Brant Buchholz
18 Tuesday PIR: April Series Brandon Dyer
1 Bear Springs XC Kendal Johnson
10 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Cort Buchholz
44 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Scott Gray
50 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Scott Gray
DNS Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Brandon Dyer
50 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Brandon Dyer
67 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Scott Gray
68 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial: Combined Cort Buchholz
26 Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium Cort Buchholz
37 Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial Brandon Dyer
33 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Brandon Dyer
22 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Cort Buchholz
18 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Scott Gray
22 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Cort Buchholz
36 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race Brandon Dyer
17 Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race: GC after Stage 2 Scott Gray
11 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Cort Buchholz
20 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Brandon Dyer
17 Cherry Blossom Cycling Classic Scott Gray
21 Cherry Blossom Cycling Classic Cort Buchholz
22 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race Scott Gray
20 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Brandon Dyer
22 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Scott Gray
11 Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race: GC after Stage 1 Cort Buchholz
17 Tuesday PIR Carl Hoefer
21 Tuesday PIR Jerry Inscoe
42 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1: Combined Carl Hoefer
7 Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Carl Hoefer
DNS Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 Cort Buchholz
8 Table Rock Road Race Brandon Dyer
2 Port of Hood River Criterium Brandon Dyer
33 Tuesday PIR Carl Hoefer
78 Tuesday PIR Cort Buchholz
6 Tuesday PIR Brandon Dyer
84 Tuesday PIR Brant Buchholz
DNF Horning's Hustle Kendal Johnson
11 King's Valley Cort Buchholz
41 King's Valley Brant Buchholz
38 King's Valley Andrew Boone
26 King's Valley Scott Gray
12 King's Valley Brandon Dyer
37 King's Valley Jerry Inscoe
39 Tuesday PIR Jerry Inscoe
8 Port of Hood River Criterium Brandon Dyer
DNF Piece of Cake Erik Long
3 Piece of Cake Cort Buchholz
15 Piece of Cake Kendal Johnson
2 As the Raven Flies TT Carl Hoefer
8 As the Raven Flies TT: Combined Carl Hoefer
36 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Carl Hoefer
15 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Brant Buchholz
49 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Cort Buchholz
41 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Brandon Dyer
50 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Jerry Inscoe
9 As the Raven Flies TT: Combined Carl Hoefer
5 As the Raven Flies TT Carl Hoefer
21 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Brant Buchholz
26 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Carl Hoefer
48 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Jerry Inscoe
31 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Brandon Dyer
9 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Cort Buchholz
3 As the Raven Flies TT Carl Hoefer
1 Echo Red to Red XC Kendal Johnson
20 Banana Belt Series Brant Buchholz
17 Banana Belt Series Jerry Inscoe
22 Banana Belt Series Cort Buchholz
6 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Jerry Inscoe
26 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Carl Hoefer
9 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Brant Buchholz
20 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Cort Buchholz
23 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Carl Hoefer
35 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Cort Buchholz
143 Jack Frost Time Trial: 14 Miles: Combined Jerry Inscoe
9 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Carl Hoefer
9 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Cort Buchholz
21 Jack Frost Time Trial: 14 Miles Jerry Inscoe
28 Sublime Sublimity Circuit Race Cort Buchholz
68 Cherry Pie Jerry Inscoe