2006 Results

All

12/3 Kruger's Crossing
11/19 Cross Crusade (USGP Finale)
11/18 Outlaw Cyclocross Series
11/11 Outlaw Cyclocross Series
11/4 Outlaw Cyclocross Series
11/4 Fox Hollow Grand Prix CCX #2
10/28 Outlaw Cyclocross Series
10/21 Outlaw Cyclocross Series
10/8 Veloce's Battle at Barlow CCX
10/7 Fox Hollow Grand Prix CCX #1
10/1-11/12 Cross Crusade
11/12 Cross Crusade - Estacada
11/5 Cross Crusade - Barton Park
10/29 Cross Crusade
10/22 Cross Crusade
10/15 Cross Crusade
10/1 Cross Crusade
9/24 Mt Ashland Hillclimb/OBRA Hillclimb Championship
9/24 Hood River Cyclocross Classic
9/19 Eugene Short Cyclocross Series
9/14 So Oregon Thursday Nighters
9/12 Eugene Short Cyclocross Series
9/10 Scotty Graham MTB XC #4
9/9 OBRA Championship Points Races
9/9 Moore Short Track
9/9 Scotty Graham MTB DH #5
9/6-10/4 Thrilla in the Milla Series
10/4 Thrilla in the Milla
9/20 Thrilla in the Milla
9/13 Thrilla in the Milla
9/6 Thrilla in the Milla
9/2-4 Eugene Celebration Stage Race
9/4 Eugene Celebration Stage Race
9/3 Eugene Celebration Stage Race
9/2 Eugene Celebration Stage Race
9/1 Fast Twitch Fridays
8/26-27 High Desert Omnium
8/27 High Desert Omnium
8/26 High Desert Omnium
8/26 Alpenrose Velodrome Championships
8/20 Woodland Road Race
8/20 Falls City Firecracker MTB
8/19 Mary's Peak HC TT
8/19-20 OBRA Masters Track Champs
8/20 OBRA Masters Track Champs
8/19 OBRA Masters Track Champs
8/14 Portland MTB Short Track Series Grand Finale
8/13 Willamette Pass DH #3 MTB
8/13 OBRA Criterium Championships
8/12 Super D #3
8/12 Crawfish Criterium
8/11 Health Net Criterium
8/6 OBRA Time Trial Championships
8/5-6 12/24 Hr MTN MTB
8/5 12/24 Hours of Willamette Pass MTB
8/5 OBRA Junior and Team Event Track Championships
8/2 The Mid-Summer Criterium Series
7/30 Vancouver Courthouse Criterium
7/30 Shiloh's Showdown DH #4 MTB
7/30 Shiloh's Showdown DH #4 MTB
7/26 The Mid-Summer Criterium Series
7/26 Long Days Night TT Series
7/23 Salem Fairview Circuit Race
7/22-23 Oakridge Fat Tire MTB
7/23 Oakridge Fat Tire MTB
7/22 Oakridge FTF Super D MTB
7/22 CoMotion Criterium
7/21-23 OBRA Track Championsips
7/23 OBRA Track Championships
7/22 OBRA Track Championships - Pursuits
7/21 OBRA Track Championships
7/20-23 CoMotion Tandem Stage Race
7/23 CoMotion Tandem Stage Race
7/22 CoMotion Tandem Stage Race
7/21 CoMotion Tandem Stage Race - Cottage Grove Road Race
7/20 CoMotion Tandem Stage Race - Prologue
7/19 The Mid-Summer Criterium Series
7/16 Larch Mtn Hillclimb #2
7/16 Willamette Pass DH #2 MTB
7/16 Willamette Pass DH #2 MTB
7/15 Super D #2
7/12 Long Days Night TT Series
7/12-16 Cascade Classic
7/16 Cascade Classic
7/15 Cascade Classic
7/14 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race
7/13 Cascade Classic - Center-McKenzie Pass RR
7/12 Cascade Classic - Prineville RR
7/9 State Games DH # 3 MTB
7/7-9 Alpenrose Challenge
7/9 Alpenrose Challenge
7/8 Alpenrose Challenge
7/7 Alpenrose Challenge
7/2 Mt Tabor Circuit Race
7/2 Outback Challenge MTB
7/1 State Games Short Track MTB
7/1 State Games XC MTB
7/1 OBRA Road Race
6/28 Long Days Night TT Series
6/25 Return on the Jedi MTB
6/25 Cascade Cream Puff MTB
6/24-25 Alpenrose Silver Cup
6/25 State Games of Oregon Track
6/24 State Games of Oregon Track
6/23-25 Elkhorn Classic Stage Race
6/25 Elkhorn Classic Stage Race
6/24 Elkhorn Classic Stage Race
6/23 Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race
6/18 Shiloh Cyclery Super Sunday Short Track
6/18 Shiloh Cyclery Super Sunday XC
6/18 Larch Mtn Hillclimb #1
6/18 Willamette Pass DH #1 MTB
6/18 Willamette Pass DH #1 MTB
6/17 Super D #1
6/14 Bend Crit/TT Series
6/14 Long Days Night TT Series
6/12-17 Alpenrose Sixday
6/17 Alpenrose Six Day
6/15 Alpenrose Six Day
6/14 Alpenrose Six Day
6/13 Alpenrose Six Day
6/12 Alpenrose Six Day
6/11 Test Of Endurance 50 MTB
6/10 OBRA Rehearsal Race
6/4 Humbug Hurry-up MTB
6/3 Picketts Charge (State Championships) MTB
5/31-6/4 Mt Hood Cycling Classic
6/4 Mt Hood Cycling Classic
6/3 Mt Hood Cycling Classic
6/2 Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race
6/1 Mt Hood Cycling Classic - Columbia Hills Road Race
5/31 Mt Hood Cycling Classic - Panorama Point Prologue
5/30 Jacksonville Forest Park Short Track
5/28 Silverton Road Race
5/23 Jacksonville Forest Park Short Track
5/21 Swan Island Criterium
5/21 Race At Reehers MTB
5/20 Racing around Williams
5/20 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships
5/16 Jacksonville Forest Park Short Track
5/14 Cascade Chainbreaker MTB
5/13 Tandem TT Championships
5/13 Eric Kautzky Memorial Track Race
5/9 Jacksonville Forest Park Short Track
5/7 Spring Thaw DH MTB
5/7 Table Rock Road Race
5/6 Shiloh Cyclery Spring Fling DH #1 MTB
5/6 Spring Thaw XC MTB
4/30 Bear Springs Trap MTB XC #1
4/29-30 Deschutes River Valley TT Festival
4/30 Deschutes River Valley TT Festival
4/29 Deschutes River Valley TT Festival
4/21-23 The Willamette Valley Classic Stage Race
4/23 The Willamette Valley Classic Stage Race
4/22 The Willamette Valley Classic Stage Race
4/21 High Pass Road Race
4/15 Chasing the Rabbit
4/9-30 Estacada Time Trial
4/30 Estacada Time Trial
4/23 Estacada Time Trial
4/9 Estacada Time Trial
4/8 Kings Valley Road Race
4/2 Piece of Cake
4/1 Ice Breaker Criterium
3/26 20th Peak Sports Mudslinger MTB
3/5-19 Banana Belt Road Race Series
3/19 Banana Belt Road Race Series
3/12 Banana Belt Road Race Series
3/5 Banana Belt Road Race Series
3/4-18 So Oregon Time Trial
3/18 So Oregon Time Trial
3/11 So Oregon Time Trial
3/4 So Oregon Time Trial
2/26 Jack Frost Time Trial
2/19 Cherry Pie Road Race