Guinness Cycling Team

Event Name
55 Cross Crusade (USGP Finale) Todd Sexton
56 Cross Crusade (USGP Finale) David Klipper
70 Cross Crusade (USGP Finale) David Luoma
57 Cross Crusade (USGP Finale) Jason Weinstein
8 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Jason Weinstein
36 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings David Luoma
28 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings barret fishner
10 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Jason Weinstein
5 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade - Final Series Standings Zach Winter
11 Cross Crusade - Estacada: Cross Crusade Zach Winter
2 Cross Crusade - Barton Park: Cross Crusade Zach Winter
17 Cross Crusade David Klipper
5 Cross Crusade Zach Winter
41 Cross Crusade anthony graupera
30 Cross Crusade barret fishner
23 Cross Crusade David Luoma
7 Cross Crusade Jason Weinstein
29 Cross Crusade Brian Schiller
25 Cross Crusade Todd Sexton
29 Cross Crusade David Luoma
47 Cross Crusade anthony graupera
17 Cross Crusade barret fishner
DNF Cross Crusade Zach Winter
39 Cross Crusade barret fishner
12 Cross Crusade Brian Schiller
69 Cross Crusade anthony graupera
27 Cross Crusade Todd Sexton
51 Cross Crusade Dave Palmer
25 Cross Crusade David Luoma
5 Cross Crusade Zach Winter
49 Veloce's Battle at Barlow CCX Dave Palmer
23 Veloce's Battle at Barlow CCX David Luoma
15 Veloce's Battle at Barlow CCX Jason Weinstein
20 Veloce's Battle at Barlow CCX Todd Sexton
2 Veloce's Battle at Barlow CCX Zach Winter
14 Thrilla in the Milla Series: Thrilla in the Milla: Thrilla in the Milla - Series Overall David Luoma
23 Cross Crusade Todd Sexton
66 Cross Crusade anthony graupera
18 Cross Crusade David Luoma
DNF Cross Crusade Zach Winter
14 Cross Crusade Jason Weinstein
2 Hood River Cyclocross Classic Brian Schiller
13 Hood River Cyclocross Classic Todd Sexton
13 Hood River Cyclocross Classic David Luoma
3 Hood River Cyclocross Classic Zach Winter
15 Thrilla in the Milla Series: Thrilla in the Milla David Luoma
3 Scotty Graham MTB XC #4 barret fishner
6 Scotty Graham MTB XC #4 David Luoma
12 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings barret fishner
9 Scotty Graham MTB XC #4 - Final Series Standings David Luoma
3 OBRA Championship Points Races joe field
2 PIR Todd Duncan
14 High Desert Omnium - Road Race anthony graupera
5 High Desert Omnium - Road Race Brian Schiller
9 High Desert Omnium - Final Omnium Todd Duncan
2 High Desert Omnium - Road Race Omer Kem
6 High Desert Omnium - Road Race Todd Duncan
12 High Desert Omnium - Final Omnium Brian Schiller
22 High Desert Omnium - Criterium Brian Schiller
21 High Desert Omnium - Criterium Todd Duncan
62 High Desert Omnium - Time Trial: Combined Results by Time anthony graupera
14 High Desert Omnium - Time Trial: Combined Results by Time Todd Duncan
2 Alpenrose Velodrome Championships David Klipper
2 Alpenrose Velodrome Championships David Klipper
4 Alpenrose Velodrome Championships David Klipper
1 Alpenrose Velodrome Championships David Klipper
17 High Desert Omnium - Criterium Omer Kem
5 High Desert Omnium - Time Trial Todd Duncan
21 High Desert Omnium - Time Trial anthony graupera
2 Alpenrose Velodrome Championships - Omnium Scoring for BAR David Klipper
14 High Desert Omnium - Criterium anthony graupera
4 PIR Todd Duncan
42 PIR alan pruder
1 PIR Omer Kem
18 PIR Brian Schiller
28 PIR Dickie Mallison
18 Woodland Road Race Todd Duncan
7 Woodland Road Race Mathew Braun
6 Falls City Firecracker MTB David Luoma
1 OBRA Masters Track Champs David Klipper
3 OBRA Masters Track Champs David Klipper
11 Woodland Road Race Brian Schiller
23 Woodland Road Race anthony graupera
1 OBRA Masters Track Champs David Klipper
1 OBRA Masters Track Champs David Klipper
8 PIR Todd Duncan
11 PIR Brian Schiller
10 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Todd Sexton
13 Portland MTB Short Track Series Grand Finale: Portland MTB Short Track Series - Series Overall Todd Sexton
13 Portland MTB Short Track Series Grand Finale Todd Sexton
DNF Portland MTB Short Track Series Grand Finale Zach Winter
19 OBRA Criterium Championships Bradley Ganz
DNF OBRA Criterium Championships Tim Hittner
21 OBRA Criterium Championships anthony graupera
DNF OBRA Criterium Championships Tim Hittner
DNF OBRA Criterium Championships Mathew Braun
DNF OBRA Criterium Championships Todd Duncan
19 OBRA Criterium Championships Brian Schiller
5 Crawfish Criterium Mathew/Liatt Braun/Avigdor
DNF Crawfish Criterium Bradley Ganz
DNF Crawfish Criterium anthony graupera
5 PIR Todd Duncan
21 PIR barret fishner
8 Portland MTB Short Track Series Todd Sexton
2 12/24 Hr MTN MTB: 12/24 Hours of Willamette Pass MTB Chad Lowe
9 The Mid-Summer Criterium Series Mark Duff
29 The Mid-Summer Criterium Series anthony graupera
13 The Mid-Summer Criterium Series - Series Overall Dickie Mallison
15 The Mid-Summer Criterium Series Mathew Braun
11 The Mid-Summer Criterium Series - Series Overall Bradley Ganz
31 The Mid-Summer Criterium Series - Series Overall Mathew Braun
16 The Mid-Summer Criterium Series Bradley Ganz
18 The Mid-Summer Criterium Series - Series Overall Mark Duff
13 The Mid-Summer Criterium Series Dickie Mallison
10 PIR Brian Schiller
8 Portland MTB Short Track Series Todd Sexton
41 Monday PIR - July Series Dickie Mallison
DNF Vancouver Courthouse Criterium David Klipper
13 Vancouver Courthouse Criterium Dickie Mallison
19 Vancouver Courthouse Criterium Bradley Ganz
16 Vancouver Courthouse Criterium Mathew Braun
8 Bend Crit/TT Series Tim Hittner
19 The Mid-Summer Criterium Series Mathew Braun
10 The Mid-Summer Criterium Series Bradley Ganz
6 Portland MTB Short Track Series Todd Sexton
35 Monday PIR - Series Standings Dickie Mallison
8 CoMotion Tandem Stage Race - Final General Classification Mathew/Liatt Braun/Avigdor
7 Salem Fairview Circuit Race Dickie Mallison
1 Salem Fairview Circuit Race Nick Skenzick
8 CoMotion Tandem Stage Race - Wolf Creek Road Race Mathew/Liatt Braun/Avigdor
13 CoMotion Tandem Stage Race - Creswell Criterium Mathew/Liatt Braun/Avigdor
8 CoMotion Tandem Stage Race - Time Trial Mathew/Liatt Braun/Avigdor
19 CoMotion Tandem Stage Race - Time Trial: Combined Results by Time Mathew/Liatt Braun/Avigdor
4 CoMotion Tandem Stage Race - Cottage Grove Road Race Mathew/Liatt Braun/Avigdor
7 CoMotion Tandem Stage Race - Prologue Mathew/Liatt Braun/Avigdor
18 CoMotion Tandem Stage Race - Prologue: Combined Results by Time Mathew/Liatt Braun/Avigdor
7 The Mid-Summer Criterium Series Bradley Ganz
11 Bend Crit/TT Series Chad Lowe
6 The Mid-Summer Criterium Series Dickie Mallison
11 Portland MTB Short Track Series Todd Sexton
17 Cascade Classic - Final General Classification Tim Hittner
22 Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race Tim Hittner
18 Cascade Classic - Arnold Market Time Trial Tim Hittner
117 Cascade Classic - Arnold Market Time Trial: Combined Results by Time Tim Hittner
13 Cascade Classic - Downtown Criterium Tim Hittner
15 Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race Tim Hittner
23 Mt Tabor Series - July Results Mathew Braun
6 PIR Brian Schiller
20 PIR Dickie Mallison
16 PIR Bradley Ganz
4 PIR Todd Duncan
1 Portland MTB Short Track Series Todd Sexton
17 Alpenrose Challenge David Klipper
7 Alpenrose Challenge David Klipper
14 Alpenrose Challenge David Klipper
15 Mt Tabor Series Mathew Braun
8 Bend Crit/TT Series Chad Lowe
18 Monday PIR Dickie Mallison
19 Mt Tabor Circuit Race anthony graupera
7 State Games Short Track MTB David Luoma
7 State Games XC MTB David Luoma
20 OBRA Road Race anthony graupera
1 OBRA Road Race Omer Kem
5 OBRA Road Race Todd Duncan
10 OBRA Road Race Mark King
16 Alpenrose Thursday Series - June Series Todd Duncan
6 Alpenrose Thursday Series - June Series David Klipper
8 Alpenrose Thursday Series - June Series Todd Duncan
26 Mt Tabor Series - June Results Mathew Braun
11 Mt Tabor Series Mathew Braun
27 PIR - June Series Todd Sexton
11 PIR Todd Sexton
13 PIR Brian Schiller
16 PIR - June Series David Klipper
6 PIR - June Series Brian Schiller
6 PIR - June Series Todd Duncan
22 PIR Dickie Mallison
7 PIR David Klipper
3 PIR Todd Duncan
40 Elkhorn Classic Stage Race - Dooley Mountain Road Race Mathew Braun
34 Elkhorn Classic Stage Race - Final General Classification Mathew Braun
60 Elkhorn Classic Stage Race - Individual Time Trial: Combined Results by Time Mathew Braun
48 Elkhorn Classic Stage Race - Gold Rush Criterium Mathew Braun
37 Elkhorn Classic Stage Race - Individual Time Trial Mathew Braun
DNF Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race anthony graupera
32 Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race Mathew Braun
12 Bend Crit/TT Series Mark King
13 Bend Crit/TT Series Tim Hittner
15 Bend Crit/TT Series Mike Martin
17 PIR Bradley Ganz
5 PIR Todd Duncan
16 PIR Tim Hittner
DQ Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day David Klipper
DQ Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day: Alpenrose Six Day - Final Standings David Klipper
DQ Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day Todd Duncan
DQ Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day: Alpenrose Six Day - Final Standings Todd Duncan
1 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day Todd Duncan
3 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day: Alpenrose Six Day - Standings Duncan, Todd Klipper, David
1 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day David Klipper
11 Bend Crit/TT Series Tim Hittner
7 Bend Crit/TT Series Mark King
20 Mt Tabor Series Dickie Mallison
9 Bend Crit/TT Series Chad Lowe
15 Bend Crit/TT Series Mike Martin
25 Mt Tabor Series anthony graupera
3 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day Todd Duncan
3 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day Todd Duncan
12 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day Todd Duncan
12 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day David Klipper
3 Alpenrose Sixday: Alpenrose Six Day Todd Duncan
5 OBRA Rehearsal Race Tim Hittner
2 OBRA Rehearsal Race Rebecka Hartkop
5 OBRA Rehearsal Race Zach Winter
14 OBRA Rehearsal Race Mathew Braun
14 OBRA Rehearsal Race Brian Schiller
1 OBRA Rehearsal Race Todd Duncan
23 OBRA Rehearsal Race Mark King
5 Alpenrose Thursday Series Todd Duncan
3 Alpenrose Thursday Series David Klipper
4 Alpenrose Thursday Series Todd Duncan
60 Mt Tabor Series Todd Sexton
23 Mt Tabor Series Dan Torrey
1 FreshAirSports TT and Duathlon Series Tim Hittner
6 FreshAirSports TT and Duathlon Series: Combined Results by Time Tim Hittner
17 Mt Tabor Series Mathew Braun
4 PIR Brian Schiller
23 PIR David Klipper
27 PIR Bradley Ganz
17 PIR Tim Hittner
71 Mt Hood Cycling Classic - Three Summit Road Race anthony graupera
70 Mt Hood Cycling Classic - Final General Classification anthony graupera
17 Picketts Charge (State Championships) MTB barret fishner
1 Picketts Charge (State Championships) MTB Mark King
9 Picketts Charge (State Championships) MTB Zach Winter
11 Picketts Charge (State Championships) MTB barret fishner
6 Picketts Charge (State Championships) MTB Zach Winter
300 Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial: Combined Results by Time anthony graupera
78 Mt Hood Cycling Classic - Downtown Criterium anthony graupera
74 Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial anthony graupera
16 Picketts Charge (State Championships) MTB David Luoma
76 Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race anthony graupera
6 Bend Crit/TT Series: Combined Results by Time Tim Hittner
6 Bend Crit/TT Series Tim Hittner
38 Eugene Hillclimb Series: Combined Results by Time Steve McFarland
27 PIR Todd Sexton
26 PIR Dickie Mallison
61 Eugene Hillclimb Series - May Series: Combined Results by Time Steve McFarland
13 PIR Brian Schiller
14 PIR David Klipper
4 PIR - May Series Todd Duncan
9 PIR - May Series David Klipper
14 PIR - May Series Dan Torrey
30 PIR - May Series Bradley Ganz
1 Eugene Hillclimb Series Steve McFarland
4 Eugene Hillclimb Series - May Series Steve McFarland
9 PIR - May Series anthony graupera
13 PIR - May Series Brian Schiller
8 Silverton Road Race Mark King
26 Silverton Road Race barret fishner
DNF Silverton Road Race Dave Palmer
12 Silverton Road Race Mathew Braun
DNF Silverton Road Race David Klipper
DNF Silverton Road Race Dan Torrey
18 Silverton Road Race Todd Duncan
15 Silverton Road Race anthony graupera
7 Bend Crit/TT Series Mark King
18 Swan Island Criterium Mark King
37 Swan Island Criterium barret fishner
23 Swan Island Criterium anthony graupera
40 Swan Island Criterium Dickie Mallison
15 Swan Island Criterium Dan Torrey
29 Swan Island Criterium Bradley Ganz
13 Swan Island Criterium David Klipper
10 Swan Island Criterium Mark King
14 Swan Island Criterium Brian Schiller
12 Swan Island Criterium David Klipper
43 Swan Island Criterium Tim Hittner
52 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined barret fishner
2 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships anthony graupera
2 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships barret fishner
55 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Paul Renninger
54 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Dave Palmer
53 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined anthony graupera
2 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships Paul Renninger
52 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time barret fishner
2 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships Dave Palmer
55 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time Paul Renninger
54 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time Dave Palmer
53 OBRA/FIAC Team Time Trial Championships: Combined Results by Time anthony graupera
4 PIR Todd Duncan
5 PIR Brian Schiller
36 PIR Dickie Mallison
23 PIR anthony graupera
18 PIR David Klipper
2 PIR Dan Torrey
41 Bend Crit/TT Series: Combined Results by Time Chad Lowe
8 Bend Crit/TT Series: Combined Results by Time Tim Hittner
37 Bend Crit/TT Series Chad Lowe
4 Bend Crit/TT Series Tim Hittner
6 PIR Bradley Ganz
13 PIR barret fishner
4 PIR David Klipper
3 PIR anthony graupera
22 PIR Brian Schiller
1 Table Rock Road Race Mark King
5 Table Rock Road Race Tim Hittner
3 Bend Crit/TT Series: Combined Results by Time Tim Hittner
3 Bend Crit/TT Series Tim Hittner
16 PIR David Klipper
20 PIR Bradley Ganz
37 PIR Todd Sexton
3 PIR Todd Duncan
2 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Results by Time: Combined Todd Duncan
40 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Dave Palmer
2 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Todd Duncan
40 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Results by Time: Combined Dave Palmer
2 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Results by Time Todd Duncan
40 Estacada Time Trial - 20 Miles: Combined Results by Time Dave Palmer
5 Estacada Time Trial - 20 Miles Dave Palmer
2 Estacada Time Trial - 20 Miles Todd Duncan
1 Bend Crit/TT Series Tim Hittner
1 Bend Crit/TT Series: Combined Results by Time Tim Hittner
6 PIR - April Overall anthony graupera
17 PIR Mark Duff
2 PIR anthony graupera
20 PIR - April Overall Mark Duff
80 The Willamette Valley Classic Stage Race: Willamette Valley Classic Final General Classification barret fishner
27 The Willamette Valley Classic Stage Race: Willamette Valley Classic Final General Classification Dave Palmer
34 The Willamette Valley Classic Stage Race: Wolf Creek Road Race Dave Palmer
75 The Willamette Valley Classic Stage Race: Wolf Creek Road Race barret fishner
68 The Willamette Valley Classic Stage Race: Wolf Creek Road Race anthony graupera
1 Estacada Time Trial Todd Duncan
1 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Todd Duncan
74 The Willamette Valley Classic Stage Race: Willamette Valley Classic Final General Classification anthony graupera
234 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial: Combined Results by Time anthony graupera
256 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial: Combined Results by Time barret fishner
250 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial: Combined Results by Time Dave Palmer
87 The Willamette Valley Classic Stage Race: Bear Creek Circuit Race barret fishner
20 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial Dave Palmer
80 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial barret fishner
73 The Willamette Valley Classic Stage Race: Sears Road Time Trial anthony graupera
84 The Willamette Valley Classic Stage Race: Bear Creek Circuit Race anthony graupera
94 The Willamette Valley Classic Stage Race: High Pass Road Race barret fishner
77 The Willamette Valley Classic Stage Race: High Pass Road Race anthony graupera
3 The Willamette Valley Classic Stage Race: High Pass Road Race Dave Palmer
21 PIR anthony graupera
22 PIR Dickie Mallison
9 PIR Mark Duff
DNF Chasing the Rabbit Zach Winter
83 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Dave Palmer
20 Estacada Time Trial Dave Palmer
83 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Dave Palmer
8 Kings Valley Road Race Zach Winter
25 Kings Valley Road Race Mathew Braun
DNF Kings Valley Road Race barret fishner
15 Kings Valley Road Race Tim Hittner
32 Kings Valley Road Race anthony graupera
27 Kings Valley Road Race Dave Palmer
42 Piece of Cake anthony graupera
23 Piece of Cake Bradley Ganz
17 Piece of Cake Tim Hittner
21 20th Peak Sports Mudslinger MTB Ian Brown
17 20th Peak Sports Mudslinger MTB Ian Brown
DNF 20th Peak Sports Mudslinger MTB barret fishner
22 Banana Belt Road Race Series barret fishner
28 Banana Belt Road Race Series Mathew Braun
40 Banana Belt Road Race Series barret fishner
105 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined barret fishner
109 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Dave Palmer
105 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time barret fishner
109 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Dave Palmer
20 Jack Frost Time Trial barret fishner
25 Jack Frost Time Trial Dave Palmer