bicycleattorney.com

Event Category Name
5 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters John McCaffrey
17 Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters Martin Baker
DNF Portland Cup (USGP) UCI races Elite Masters Michael Szwaya
48 Portland Cup (USGP) Category B Tom Strodtbeck
DNS Portland Cup (USGP) Category B Trig Rogers
DNS Portland Cup (USGP) Category B Chris Cottingham
1 Portland Cup (USGP) Masters 45+ rich cramer
DNF Portland Cup (USGP) Men B Trig Rogers
DNF Portland Cup (USGP) Men B Tom Strodtbeck
DNS Portland Cup (USGP) Men B Chris Cottingham
1 Portland Cup (USGP) Masters 45+ rich cramer
8 Portland Cup (USGP) Elite Masters John McCaffrey
13 Portland Cup (USGP) Elite Masters Martin Baker
57 Portland Cup (USGP) Elite Masters Michael Szwaya
66 Portland Cup (USGP) Elite Masters Bob Jacobs
2 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ B Bob Jacobs
6 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ A Doug Evans
3 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ C Tom Strodtbeck
4 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ A Martin Baker
1 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ A rich cramer
2 Kruger's Crossing Cyclocross Masters 35+ A John McCaffrey
30 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Masters 50+ Kevin Chudy
13 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A Doug Evans
6 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A rich cramer
4 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A John McCaffrey
37 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A Ken Benderly
27 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A Michael Szwaya
27 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters Women 35+ Laurie Daley
83 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Fred Keown
35 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category B Cody Edeline
30 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 50+ Kevin Chudy
67 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Ken Spiess
59 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B jason pfeifer
10 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ B Bob Jacobs
119 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ C Michael Lehman
20 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ C Tom Strodtbeck
59 Cross Crusade #8/OBRA Championships Category C Josh Friberg
15 Cross Crusade #8/OBRA Championships Masters 35+ A Martin Baker
3 Cross Crusade #7 Masters 35+ A John McCaffrey
50 Cross Crusade #7 Masters 35+ B Chris Cottingham
42 Cross Crusade #7 Masters 35+ B Trig Rogers
2 Cross Crusade #7 Masters 35+ B Bob Jacobs
19 Cross Crusade #7 Masters 35+ C Tom Strodtbeck
30 Cross Crusade #7 Clydesdale Roland Hobson
DNS SSCXWC Qualifier TT Singlespeed Men Chris Cottingham
8 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Martin Baker
21 Cross Crusade #7 Category B Cody Edeline
9 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Doug Evans
18 Cross Crusade #7 Masters 35+ A rich cramer
23 Cross Crusade #7 Masters 35+ A Michael Szwaya
66 Cross Crusade #7 Category B Fred Keown
23 Cross Crusade #7 Masters 50+ Kevin Chudy
4 Battlecreek Cross Masters 35+ B Trig Rogers
10 Battlecreek Cross Masters 50+ Kevin Chudy
12 Battlecreek Cross Category A Brian Austin
3 Battlecreek Cross Women B Risha Kelley
12 Battlecreek Cross Masters 35+ B Chris Cottingham
2 Battlecreek Cross Masters Women 35+ Laurie Daley
9 Battlecreek Cross Category B Josh Friberg
26 Cross Crusade #6 Category B Cody Edeline
18 Cross Crusade #6 Masters Women 35+ Emily Ohlin
76 Cross Crusade #6 Category B Justin Graybeal
73 Cross Crusade #6 Category B Fred Keown
11 Cross Crusade #6 Masters 35+ A Martin Baker
13 Cross Crusade #6 Masters 35+ A Doug Evans
49 Cross Crusade #6 Masters 35+ B jason pfeifer
5 Cross Crusade #6 Masters 35+ B Bob Jacobs
79 Cross Crusade #6 Masters 35+ C Ken Finch
51 Cross Crusade #6 Category C Josh Friberg
26 Cross Crusade #6 Clydesdale Roland Hobson
14 Cross Crusade #6 Masters 35+ A Michael Szwaya
39 Cross Crusade #6 Masters 35+ A rich cramer
DNF Cross Crusade #6 Masters 35+ A John McCaffrey
34 Cross Crusade #6 Women B Risha Kelley
16 Cross Crusade #6 Masters 35+ C Tom Strodtbeck
22 Cross Crusade #6 Masters 50+ Kevin Chudy
2 Cross Crusade #5 Masters 35+ A John McCaffrey
33 Cross Crusade #5 Masters 35+ C Ken Finch
28 Cross Crusade #5 Women B Risha Kelley
62 Cross Crusade #5 Masters 35+ B Chris Cottingham
59 Cross Crusade #5 Masters 35+ B jason pfeifer
23 Cross Crusade #5 Masters 35+ B Trig Rogers
11 Cross Crusade #5 Masters 35+ B Bob Jacobs
46 Cross Crusade #5 Category B Justin Graybeal
DNF Cross Crusade #5 Masters 35+ A Martin Baker
14 Cross Crusade #5 Masters 35+ A Doug Evans
4 Cross Crusade #5 Masters 35+ A rich cramer
13 Cross Crusade #4 Masters 35+ A Martin Baker
20 Cross Crusade #4 Masters 35+ B Trig Rogers
33 Cross Crusade #4 Masters 35+ B jason pfeifer
38 Cross Crusade #4 Masters 35+ B Chris Cottingham
55 Cross Crusade #4 Category B Justin Graybeal
1 Cross Crusade #4 Masters 35+ A John McCaffrey
15 Cross Crusade #4 Masters 35+ A Doug Evans
33 Cross Crusade #4 Masters 35+ A Kurt robinson
29 Cross Crusade #3 Category B Cody Edeline
75 Cross Crusade #3 Category B Fred Keown
82 Cross Crusade #3 Category B Justin Graybeal
21 Cross Crusade #3 Masters 35+ B Bob Jacobs
32 Cross Crusade #3 Masters 35+ B Trig Rogers
43 Cross Crusade #3 Masters 35+ B jason pfeifer
59 Cross Crusade #3 Masters 35+ B Chris Cottingham
2 Cross Crusade #3 Masters 35+ A John McCaffrey
8 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Martin Baker
15 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Doug Evans
24 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Michael Szwaya
44 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Kurt robinson
52 Cross Crusade #3 Masters 35+ A Ken Benderly
13 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Tom Strodtbeck
61 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Ken Finch
94 Cross Crusade #3 Masters 35+ C Tim Ackley
32 Cross Crusade #3 Clydesdale Roland Hobson
61 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Chris Cottingham
36 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Trig Rogers
51 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Doug Smith
16 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Bob Jacobs
DNF Cross Crusade #2 Masters 35+ C Tom Strodtbeck
62 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Ken Benderly
DNF Cross Crusade #2 Masters 35+ C Tim Ackley
DNF Cross Crusade #2 Clydesdale Roland Hobson
31 Cross Crusade #2 Category B Cody Edeline
19 Cross Crusade #2 Masters 50+ Kevin Chudy
80 Cross Crusade #2 Masters 35+ B jason pfeifer
15 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Doug Evans
47 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Kurt robinson
23 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Michael Szwaya
2 Cross Crusade #2 Masters 35+ A John McCaffrey
9 Cross Crusade #2 Masters 35+ A Martin Baker
10 Cross Crusade #2 Masters 35+ A rich cramer
76 Cross Crusade #2 Masters 35+ B Sean Denney
11 Heiser Farm Cross Category B Josh Friberg
3 Heiser Farm Cross Masters 35+ C Ken Finch
4 Heiser Farm Cross Masters 35+ B Ken Spiess
5 Heiser Farm Cross Masters 50+ Kevin Chudy
1 Heiser Farm Cross Masters 35+ C Tom Strodtbeck
63 Cross Crusade #1 Masters 35+ B jason pfeifer
56 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Chris Cottingham
20 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Trig Rogers
47 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Bob Jacobs
78 Cross Crusade #1 Masters 35+ B Doug Smith
DNF Cross Crusade #1 Masters 35+ B Sean Denney
32 Cross Crusade #1 Masters 50+ Kevin Chudy
DNF Cross Crusade #1 Women B Risha Kelley
16 Cross Crusade #1 Beginner Women Robyn Pfeifer
DNF Cross Crusade #1 Clydesdale Roland Hobson
DNF Cross Crusade #1 Masters 35+ C Ken Finch
87 Cross Crusade #1 Masters 35+ C Michael Lehman
DNF Cross Crusade #1 Masters 35+ A Kurt robinson
26 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Michael Szwaya
25 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Ken Benderly
13 Cross Crusade #1 Masters 35+ A rich cramer
8 Cross Crusade #1 Masters 35+ A John McCaffrey
7 Cross Crusade #1 Masters 35+ A Martin Baker
88 Cross Crusade #1 Category B Fred Keown
76 Cross Crusade #1 Category B Josh Friberg
30 Cross Crusade #1 Category B Cody Edeline
47 Battle at Barlow Masters 35+ B Thomas Morgan
14 Battle at Barlow Masters 35+ C Tom Strodtbeck
1 Battle at Barlow Masters 35+ A rich cramer
10 Battle at Barlow Masters 35+ A Michael Szwaya
14 Battle at Barlow Masters 35+ A Doug Evans
4 Battle at Barlow Category B Martin Baker
3 Battle at Barlow Women B Risha Kelley
DNF Battle at Barlow Category B Cody Edeline
14 Battle at Barlow Masters 35+ B Bob Jacobs
DNF Battle at Barlow Masters 35+ B Chris Cottingham
22 Battle at Barlow Masters 35+ B Trig Rogers
43 Battle at Barlow Masters 35+ B Clint Ebert
31 Battle at Barlow Masters 35+ B Doug Smith
54 Battle at Barlow Masters 35+ B Sean Denney
4 Veloshop Rickreall Rampage Women B Risha Kelley
25 Hood River Double Cross #1 Masters B 35+ Thomas Morgan
6 Hood River Double Cross #1 Masters Men A Doug Evans
11 Hood River Double Cross #1 Masters C Tom Strodtbeck
14 Hood River Double Cross #1 Men B Cody Edeline
24 Hood River Double Cross #1 Men B Fred Keown
4 Hood River Double Cross #1 Clydesdale Roland Hobson
DNF Eugene Short Cross Series Men C Michael Steiner
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Women B Risha Kelley
31 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Sean Denney
18 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Trig Rogers
5 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Ben Jacobs
37 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Tim Ackley
28 Kruger's Kermesse Farm Crit Men C Casey Bolthouse
17 Pain on the Peak Masters Men A Michael Szwaya
2 Pain on the Peak Singlespeed John McCaffrey
7 Pain on the Peak Masters C Clint Ebert
3 Pain on the Peak Masters B 35+ Bob Jacobs
4 Pain on the Peak Masters Men A Martin Baker
20 Pain on the Peak Masters Men A Kurt robinson
22 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Tom Strodtbeck
20 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 jason pfeifer
49 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Sean Denney
7 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters A 35 Ken Benderly
11 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Clint Ebert
2 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Ben Jacobs
20 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Men CCX Gary Medley
6 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Women Emily Ohlin
14 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Women Robyn Pfeifer
7 PIR September Handicap Series Novice Men and Women Michael Lehman
9 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Masters Men 35+ Greg Nyhus
8 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Masters Men 35+ Greg Nyhus
96 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Combined Greg Nyhus
10 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Masters Men 35+ Greg Nyhus
8 OBRA Masters Track Championships: 1 Kilometer TT Masters Men 35-59 Chris Cottingham
33 Tuesday PIR Category 1/2/3 Danny Knudsen
26 Tuesday PIR: August Series Category 1/2/3 Gordie Cumming
15 Tuesday PIR Category 1/2/3 Gordie Cumming
40 Tuesday PIR Category 3/4 Ken Benderly
18 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Lehman
47 Tuesday PIR Category 3/4 Ken Spiess
15 Monday PIR: August Series Masters Category 4/5 Michael Lehman
67 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Clint Ebert
7 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Women Robyn Pfeifer
13 Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Men Gary Medley
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Beginner Men Tim Ackley
10 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Trig Rogers
18 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 Danny Knudsen
21 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters B 35 jason pfeifer
14 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Tom Strodtbeck
67 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Combined Clint Ebert
DNF Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Sean Denney
8 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters A 35 Ken Benderly
10 OBRA Hillclimb Championships Masters Men 45-49 Clint Ebert
32 Kruger's Kermesse Farm Crit Masters C 35 Ken Finch
22 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Szwaya
35 Tuesday PIR Category 3/4 Tim Ackley
21 Tuesday PIR Category 3/4 Danny Knudsen
36 Tuesday PIR Category 3/4 jason pfeifer
12 Monday PIR: Series Standings Masters Category 4/5 Michael Lehman
20 OBRA Criterium Championships Masters 40-49 Clint Ebert
19 OBRA Criterium Championships Masters 40-49 Danny Knudsen
26 OBRA Criterium Championships Category 3 Clint Ebert
29 Swan Island Criterium Men 3 Tim Ackley
19 Swan Island Criterium Masters Men 4/5 30+ 50+ Greg Nyhus
5 Swan Island Criterium Masters Men 4/5 30+ 50+ Michael Lehman
10 Swan Island Criterium Men 4 Michael Lehman
65 Tuesday PIR Category 3/4 Men Josh Friberg
42 Tuesday PIR Category 3/4 Men Cody Edeline
56 Tuesday PIR Category 3/4 Men Ken Benderly
26 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Ken Spiess
41 Tuesday PIR Category 3/4 Men Doug Evans
28 Tuesday PIR Category 1/2/3 Men Brian Austin
33 Tuesday PIR Category 3/4 Men Thomas Morgan
40 Tuesday PIR Category 3/4 Men Eric Provost
12 Monday PIR: Series Standings Masters Category 4/5 Michael Lehman
37 Monday PIR Men 4/5 Greg Nyhus
4 Monday PIR Men 4/5 Michael Lehman
25 Monday PIR Men 4/5 Trig Rogers
7 OBRA Time Trial Championships Masters Men 45-49 Clint Ebert
77 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Clint Ebert
146 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Greg Nyhus
146 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Greg Nyhus
88 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Tom Strodtbeck
77 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Combined Clint Ebert
14 OBRA Time Trial Championships Masters Men 40-44 Tom Strodtbeck
88 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Combined Tom Strodtbeck
16 OBRA Time Trial Championships Masters Men 40-44 Greg Nyhus
30 Portland Twilight Criterium Category 3 Ken Spiess
16 Portland Twilight Criterium Category 3 Martin Baker
43 Portland Twilight Criterium Pro/1/2 Gordie Cumming
20 Tuesday PIR Category 3/4 jason pfeifer
40 Tuesday PIR Category 3/4 Ken Benderly
29 Tuesday PIR Category 3/4 Josh Friberg
56 Tuesday PIR Category 3/4 Doug Evans
19 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Lehman
57 Tuesday PIR Category 3/4 Tim Ackley
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Gordie Cumming
17 Monday PIR Masters Men Kevin Chudy
18 Monday PIR Masters Men Ken Spiess
15 Monday PIR Masters Men Danny Knudsen
14 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Andrew Bryenton
44 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Michael Szwaya
51 OUCH: Combined Results by Time: Combined Combined Tom Strodtbeck
14 OUCH: Combined Results by Time Combined Andrew Bryenton
44 OUCH: Combined Results by Time Combined Michael Szwaya
51 OUCH: Combined Results by Time Combined Tom Strodtbeck
14 OUCH Men Category 4/5 Michael Szwaya
2 OUCH Men Category 4/5 Andrew Bryenton
DNS OUCH Masters Men 45-59 Clint Ebert
6 OUCH Masters Men 40-44 Tom Strodtbeck
13 High Desert Omnium: Road Race Masters Danny Knudsen
25 High Desert Omnium: Criterium Masters Danny Knudsen
33 Tuesday PIR Category 3/4 Doug Evans
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ rich cramer
1 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Bob Jacobs
26 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Cody Edeline
42 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 jens schrader
13 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ jason pfeifer
22 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Ken Finch
DNF Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Eric Provost
9 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Justin Graybeal
9 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Robyn Pfeifer
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men John McCaffrey
6 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Evans
18 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Ken Benderly
29 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Chris Cottingham
3 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Risha Kelley
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Martin Baker
18 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Austin
19 Vancouver Courthouse Criterium Masters Men Danny Knudsen
25 Vancouver Courthouse Criterium Masters Men Clint Ebert
25 Tuesday PIR Category 3/4 Michael Lehman
41 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ken Spiess
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Danny Knudsen
27 Tuesday PIR Category 3/4 Joe Durkee
11 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Evans
10 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Tom Strodtbeck
19 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Chris Cottingham
12 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Austin
4 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ rich cramer
18 Monday PIR Masters Men Kevin Chudy
21 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ jason pfeifer
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Trig Rogers
23 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Ken Finch
DNF Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Martin Baker
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Cody Edeline
2 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Bob Jacobs
14 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Robyn Pfeifer
9 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men John McCaffrey
1 State Games of Oregon Expert Men 40+ John McCaffrey
4 Gorge Games Short Track MTB Race Expert Men Martin Baker
1 Gorge Games Short Track MTB Race Expert Men John McCaffrey
28 Tuesday PIR Category 4/5 Andrew Bryenton
35 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ken Spiess
28 Tuesday PIR Category 3/4 Andrew Bryenton
2 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Bob Jacobs
12 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Robyn Pfeifer
23 Portland MTB Short Track Series Beginner Men Ken Finch
5 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Christine MacKenzie
25 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ jason pfeifer
6 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Trig Rogers
7 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Emily Ohlin
10 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Justin Graybeal
4 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Cody Edeline
9 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Ken Benderly
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Martin Baker
10 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Austin
8 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men John McCaffrey
24 Monday PIR Masters Men Danny Knudsen
23 Monday PIR Men 4/5 Greg Nyhus
3 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Risha Kelley
12 Mt Tabor Series Senior Men John McCaffrey
15 Mt Tabor Series Category 4 Women Emily Ohlin
23 Mt Tabor Series Category 4 Men Monyrith Tran
24 Mt Tabor Series Category 3 Men Martin Baker
18 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John McCaffrey
11 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Ken Spiess
17 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Danny Knudsen
9 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Martin Baker
23 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Kurt robinson
1 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Cody Edeline
8 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men John McCaffrey
6 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Evans
15 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Austin
22 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Chris Cottingham
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Martin Baker
12 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Robyn Pfeifer
5 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Emily Ohlin
27 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Eric Provost
8 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Ken Benderly
19 Monday PIR Masters Men Kevin Chudy
5 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Justin Graybeal
37 Mt Tabor Series Category 4 Men Monyrith Tran
16 Mt Tabor Series Category 4 Women Emily Ohlin
24 Mt Tabor Series Category 4 Men Tom Strodtbeck
25 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John McCaffrey
23 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Clint Ebert
26 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Bob Jacobs
17 Mt Tabor Series Category 3 Men Doug Evans
22 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Kurt robinson
14 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Ken Spiess
17 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Danny Knudsen
5 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Martin Baker
50 Tuesday PIR Category 1/2/3 Danny Knudsen
36 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ken Spiess
13 Tuesday PIR Category 3/4 Kurt robinson
16 Monday PIR Senior Men Kevin Chudy
28 Monday PIR Men 4/5 Greg Nyhus
DNF Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men John McCaffrey
12 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Austin
13 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Evans
1 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Martin Baker
6 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Ken Benderly
3 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Cody Edeline
14 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Justin Graybeal
24 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Eric Provost
DNF Portland MTB Short Track Series Beginner Women Emily Ohlin
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Trig Rogers
19 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ jason pfeifer
7 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Risha Kelley
2 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Bob Jacobs
2 Return on the Jedi XC/State Championships Sport Men 40-49 Bob Jacobs
20 Salem Fairview Circuit Race Category 3 Thomas Morgan
14 Salem Fairview Circuit Race Masters Men 40+ Clint Ebert
5 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Martin Baker
18 Mt Tabor Series Category 3 Men Doug Evans
16 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Ken Spiess
16 Mt Tabor Series Category 4 Men Tom Strodtbeck
6 Mt Tabor Series Category 4 Men Monyrith Tran
10 Mt Tabor Series Category 4 Women Emily Ohlin
18 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Clint Ebert
32 Tuesday PIR Men 1/2/3 Ken Spiess
12 Tuesday PIR: June Series Category 4/5 Andrew Bryenton
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Martin Baker
17 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Ken Benderly
34 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ jason pfeifer
22 Portland MTB Short Track Series Sport Women 19-39 Christine MacKenzie
4 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Risha Kelley
10 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Emily Ohlin
2 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Bob Jacobs
19 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Robyn Pfeifer
6 Portland MTB Short Track Series Pro, Semi-Pro Men John McCaffrey
17 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Austin
10 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Doug Evans
9 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Trig Rogers
6 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men John McCaffrey
23 Monday PIR Masters 1/2/3 Kevin Chudy
7 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ rich cramer
4 Portland MTB Short Track Series Pro/Semi-pro Men John McCaffrey
32 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Chris Cottingham
11 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Justin Graybeal
12 Portland MTB Short Track Series Expert Men 19-39 Brian Austin
11 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Ken Benderly
8 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Risha Kelley
7 Portland MTB Short Track Series Beginner Women Emily Ohlin
3 Portland MTB Short Track Series Sport Men 40+ Ken Benderly
31 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Kyle Muhonen
29 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Eric Provost
13 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Chris Cottingham
7 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Cody Edeline
2 Portland MTB Short Track Series Expert Men 40+ Martin Baker
3 Portland MTB Short Track Series Sport Men 19-39 Cody Edeline
13 Picketts Charge MTB Sport Men 19-39 Justin Graybeal
16 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Women 3 Christine MacKenzie
8 Picketts Charge MTB Beginner Women Emily Ohlin
15 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Women 3 Christine MacKenzie
342 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Combined Christine MacKenzie
12 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Women 3 Christine MacKenzie
16 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Women 3 Christine MacKenzie
32 Mt Tabor Series Category 3 Men Doug Evans
25 Mt Tabor Series Category 4 Men Tom Strodtbeck
8 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Martin Baker
9 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John McCaffrey
17 Mt Tabor Series Category 4 Men Monyrith Tran
19 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Ken Spiess
14 Tuesday PIR Category 4/5 Ken Finch
42 Monday PIR Men 1/2/3 Clint Ebert
41 Monday PIR Men 1/2/3 Danny Knudsen
2 Test of Endurance 50 Expert 40+ Men John McCaffrey
19 Test of Endurance 50 Sport 19-39 Men Sean Denney
8 Test of Endurance 50 Sport 40-49 Men Bob Jacobs
13 Test of Endurance 50 Expert 19-39 Men Doug Evans
16 Test of Endurance 50 Expert 19-39 Men Andrew Bryenton
18 Test of Endurance 50 Expert 19-39 Men Brian Austin
5 Test of Endurance 50 Sport 40-49 Men Trig Rogers
6 Test of Endurance 50 Expert 40+ Men Gordie Cumming
7 Test of Endurance 50 Expert 40+ Men rich cramer
5 Test of Endurance 50 Sport 19-39 Men Cody Edeline
2 Test of Endurance 50 Sport 40-49 Men Kurt robinson
24 Test of Endurance 50 Sport 19-39 Men Chris Cottingham
30 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John McCaffrey
38 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Trig Rogers
9 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Ken Spiess
37 Mt Tabor Series Category 4 Men Tom Strodtbeck
21 Mt Tabor Series Category 4 Women Emily Ohlin
34 Mt Tabor Series Category 3 Men Martin Baker
32 Mt Tabor Series Category 3 Men Doug Evans
4 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Martin Baker
16 Tuesday PIR Category 3/4 Cody Edeline
9 Mt Tabor Series Masters Men 40+ John McCaffrey
28 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Bob Jacobs
13 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Ken Spiess
27 Mt Tabor Series Category 3 Men Doug Evans
7 Mt Tabor Series Masters Men 40+ Martin Baker
32 Mt Tabor Series Category 4 Women Emily Ohlin
16 Mt Tabor Series Fixed Gear rich cramer
18 Mt Tabor Series Masters Men 40+ rich cramer
3 Tuesday PIR Category 4/5 Andrew Bryenton
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ken Spiess
16 Falls City Firecracker MTB Expert Men 19-39 Andrew Bryenton
5 Falls City Firecracker MTB Sport 40-49 Bob Jacobs
6 Falls City Firecracker MTB Sport 40-49 Trig Rogers
3 Falls City Firecracker MTB Expert 40+ John McCaffrey
30 Falls City Firecracker MTB Sport 19-39 Justin Graybeal
32 Fast Twitch Fridays Novice Men Chris Cottingham
53 Tuesday PIR Category 3/4 Doug Evans
22 Tuesday PIR Category 3/4 Cody Edeline
20 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Provost
37 Tuesday PIR Category 1/2/3 Ken Spiess
61 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin
DNF Rehearsal Road Race Category 3 Clint Ebert
DNF Rehearsal Road Race Category 3 John McCaffrey
23 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin
31 Tuesday PIR Category 1/2/3 Clint Ebert
16 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Provost
27 Tuesday PIR Category 3/4 Josh Friberg
27 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Masters Men 35+ Joe Durkee
13 Bear Springs Trap MTB Expert Men 19-39 Doug Evans
18 Bear Springs Trap MTB Expert Men 19-39 Brian Austin
1 Bear Springs Trap MTB Expert Men 40+ John McCaffrey
5 Bear Springs Trap MTB Sport Men 40-49 Trig Rogers
27 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Masters Men 35+ Joe Durkee
DNF Bear Springs Trap MTB Sport Men 40-49 Ken Benderly
27 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Masters Men 35+ Joe Durkee
14 Fast Twitch Fridays Novice Men Chris Cottingham
34 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Masters 35+ Joe Durkee
34 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Masters Men 35+ Joe Durkee
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin
39 Tuesday PIR Category 3/4 Josh Friberg
42 Monday PIR Masters 4/5 Trig Rogers
13 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Sport Men 19-39 Evan MacKenzie
37 Tuesday PIR Category 3/4 Cody Edeline
29 Tuesday PIR Category 3/4 Doug Evans
58 Tuesday PIR Category 3/4 Kurt robinson
57 Tuesday PIR Category 3/4 Josh Friberg
31 Tuesday PIR Category 3/4 Bryan Brock
62 Tuesday PIR Category 3/4 Trig Rogers
51 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin
21 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Provost
18 Tuesday PIR Category 3/4 Nathan Spear
60 Tuesday PIR Category 1/2/3 Danny Knudsen
37 Monday PIR Masters 1/2/3 Danny Knudsen
12 Tuesday PIR: April Series Category 1/2/3 Brian Austin
2 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin
21 Tuesday PIR: April Series Category 3/4 Eric Provost
37 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Clint Ebert
37 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Clint Ebert
9 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Clint Ebert
8 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Men 40-49 Tom Strodtbeck
24 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Combined Tom Strodtbeck
24 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time: Combined Combined Tom Strodtbeck
29 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Combined Tom Strodtbeck
5 Eugene Roubaix Category 4/5 Eric Provost
10 Eugene Roubaix Category 4/5 Cody Edeline
29 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Combined Tom Strodtbeck
34 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Combined Tom Strodtbeck
17 Eugene Roubaix Category 3 Brian Austin
11 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Men 40-49 Tom Strodtbeck
7 Deschutes River Valley TT Festival Masters Men 40-49 Tom Strodtbeck
29 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Combined Tom Strodtbeck
9 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Men 40-49 Tom Strodtbeck
34 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Combined Tom Strodtbeck
34 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Combined Tom Strodtbeck
10 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Thomas Morgan
12 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 Thomas Morgan
2 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Category 3/4 Thomas Morgan
6 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Category 1/2/3 Thomas Morgan
12 Tuesday PIR Category 3/4 Cody Edeline
9 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Provost
22 Tuesday PIR Category 1/2/3 Brian Austin
45 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Brian Austin
13 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 19-39 Men Cody Edeline
45 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Brian Austin
32 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Tom Strodtbeck
14 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 19-39 Men Chris Cottingham
32 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Tom Strodtbeck
9 Peak Sports Mudslinger MTB Beginner 19+ Women Emily Ohlin
5 Peak Sports Mudslinger MTB Expert 40+ Men John McCaffrey
DNF Peak Sports Mudslinger MTB Expert 19-39 Men Chad Cherefko
11 Estacada Time Trial Category 3 Men Brian Austin
7 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Tom Strodtbeck
6 Peak Sports Mudslinger MTB Sport 19-39 Men Eric Provost
11 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 Thomas Morgan
6 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Thomas Morgan
13 Tuesday PIR Category 3/4 Cody Edeline
40 Tuesday PIR Category 1/2/3 Danny Knudsen
48 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Brian Austin
19 Icebreaker Criterium Masters 35+ Danny Knudsen
48 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Brian Austin
78 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Tom Strodtbeck
78 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Combined Tom Strodtbeck
8 Estacada Time Trial Category 3 Men Brian Austin
17 Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Tom Strodtbeck
9 Kings Valley Road Race Masters 40+ John McCaffrey
35 Kings Valley Road Race Category 3 Chad Cherefko
24 Kings Valley Road Race Masters 40+ Clint Ebert
39 Kings Valley Road Race Masters 40+ Danny Knudsen
44 Kings Valley Road Race Masters 40+ rich cramer
9 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 Thomas Morgan
2 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Thomas Morgan
23 Tuesday PIR Category 3/4 Cody Edeline
16 Tuesday PIR Category 3/4 Eric Provost
5 Horning's Hustle Expert Men 19-39 Chad Cherefko
1 Horning's Hustle Expert Men 40+ John McCaffrey
3 Horning's Hustle Beginner Women 19-39 Emily Ohlin
4 Port of Hood River Criterium Series Category 3/4 Thomas Morgan
7 Port of Hood River Criterium Series Category 1/2/3 Thomas Morgan
23 Banana Belt Road Race Series Masters 1/2/3 40+ Danny Knudsen
2 Banana Belt Road Race Series Category 4 Eric Provost
25 Banana Belt Road Race Series Masters 1/2/3 40+ Clint Ebert
11 Banana Belt Road Race Series Masters 1/2/3 40+ Martin Baker
10 Banana Belt Road Race Series Masters 1/2/3 40+ Martin Baker
16 Banana Belt Road Race Series Masters 1/2/3 40+ Clint Ebert
6 Banana Belt Road Race Series Category 4 Eric Provost
43 Banana Belt Road Race Series Category 5 Men Monyrith Tran
53 Banana Belt Road Race Series Category 5 Men Tom Strodtbeck
11 Banana Belt Road Race Series Category 5 Group 2 Monyrith Tran
21 Banana Belt Road Race Series Masters Men 40 1/2/3 Clint Ebert
14 Banana Belt Road Race Series Category 5 Group 2 Tom Strodtbeck
7 Banana Belt Road Race Series Masters Men 40 1/2/3 Martin Baker
15 Banana Belt Road Race Series Category 4 Eric Provost
227 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Chris Cottingham
89 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Tom Strodtbeck
97 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Clint Ebert
12 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Thomas Morgan
42 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Thomas Morgan
227 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Chris Cottingham
97 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Clint Ebert
89 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Combined Tom Strodtbeck
51 Jack Frost Time Trial Men Category 4/5 Chris Cottingham
27 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Clint Ebert
25 Jack Frost Time Trial Masters Men 40-49 Tom Strodtbeck
42 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Combined Thomas Morgan
31 Cherry Pie RR Men 4/5 40+ Tom Strodtbeck
7 Cherry Pie RR Men 5 B Monyrith Tran
8 Vanport Kermesse Series Standings Singlespeed John McCaffrey
6 Vanport Kermesse Series Standings Singlespeed John McCaffrey
1 Vanport Kermesse Series Singlespeed John McCaffrey