Portland Velo Racing Team

Event Name
9 Psycho Cross: Series Standings Kent Ross
7 Psycho Cross: Series Standings Kent Ross
8 Psycho Cross: Series Standings Einar Traa
8 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Russ Patterson
7 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Mark Hildebrandt
6 Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross Donald Newlands
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Donald Newlands
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Donald Newlands
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Donald Newlands
13 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Mark Hildebrandt
49 Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross Scott Winkels
28 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Ian Panoscha
25 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Donald Newlands
13 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Katie Castle
10 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Claire Chasse
8 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Nora Panoscha
55 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Sam Shiffman
54 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Mark Chasse
24 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Donald Newlands
15 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Mark Hildebrandt
119 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Mark Castle
104 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Juergen Panoscha
88 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Tony Pitone
68 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Burk Webb
22 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Brandon Cornejo
13 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Todd Hubbell
122 Cross Crusade: Barton Park Juergen Panoscha
84 Cross Crusade: Barton Park Mark Chasse
10 Cross Crusade: Barton Park Donald Newlands
35 Cross Crusade: Barton Park Mark Hildebrandt
29 Cross Crusade: Barton Park Donald Newlands
137 Cross Crusade: Barton Park Scott Winkels
6 Cross Crusade: Barton Park Russell Speirn
33 Cross Crusade: Barton Park Todd Hubbell
48 Cross Crusade: Barton Park Ian Panoscha
65 Cross Crusade: Barton Park Brandon Cornejo
3 Fazio Farms CX Part Deux Russ Patterson
11 Fazio Farms CX Part Deux Erik Spillman
1 Fazio Farms CX Part Deux Sasha Lacey
17 Fazio Farms CX Part Deux Mark Castle
41 Cross Crusade: PIR Infield Donald Newlands
136 Cross Crusade: PIR Infield Juergen Panoscha
110 Cross Crusade: PIR Infield Mark Castle
10 Cross Crusade: PIR Infield Malcolm Johnson
6 Cross Crusade: PIR Infield Russell Speirn
80 Cross Crusade: PIR Infield Mark Chasse
137 Cross Crusade: PIR Infield Burk Webb
37 Cross Crusade: PIR Infield Mark Hildebrandt
22 Cross Crusade: PIR Infield Katie Castle
15 Cross Crusade: PIR Infield Nora Panoscha
44 Cross Crusade: PIR Infield Ian Panoscha
38 Cross Crusade: PIR Infield Todd Hubbell
8 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Malcolm Johnson
10 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Russ Patterson
7 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Terry Atwood
42 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Erik Spillman
39 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Sam Shiffman
20 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Donald Newlands
9 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Sasha Lacey
DNF OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield John Foulston
25 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Mark Hildebrandt
70 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Scott Winkels
59 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Tony Pitone
53 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Brandon Cornejo
38 OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Burk Webb
DNF OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Eileen Kelly-Foulston
9 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Russell Speirn
43 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Todd Hubbell
12 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Malcolm Johnson
82 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Burk Webb
8 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Terry Atwood
98 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Mark Chasse
77 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Donald Newlands
135 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Mark Castle
23 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Mark Hildebrandt
150 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Scott Winkels
143 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Juergen Panoscha
66 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Dean Lee
4 Sandy/Boring Corn Cross Russ Patterson
15 Sandy/Boring Corn Cross Brandon Cornejo
7 Cross Crusade: Deschutes Brewery Terry Atwood
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Malcolm Johnson
4 Cross Crusade: Deschutes Brewery Russell Speirn
40 Cross Crusade: Deschutes Brewery Donald Newlands
38 Cross Crusade: Deschutes Brewery Mark Hildebrandt
27 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Tony Pitone
21 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Erik Spillman
18 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Mark Chasse
DNF Cross Crusade: Deschutes Brewery Einar Traa
11 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 Brandon Cornejo
11 Cross Crusade: Deschutes Brewery Malcolm Johnson
33 Cross Crusade: Deschutes Brewery Mark Hildebrandt
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery Russell Speirn
9 Cross Crusade: Deschutes Brewery Terry Atwood
24 Blind Date at the Dairy: October Standings Mark Hildebrandt
16 Blind Date at the Dairy: October Standings Donald Newlands
4 Blind Date at the Dairy: September Standings Donald Newlands
10 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Terry Atwood
16 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Eileen Kelly-Foulston
60 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Ian Panoscha
24 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Nora Panoscha
18 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Katie Castle
16 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Claire Chasse
DNF Cross Crusade: PIR Heron Lakes Einar Traa
9 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Malcolm Johnson
8 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Russell Speirn
96 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Erik Spillman
42 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Todd Hubbell
84 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Donald Newlands
75 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Dean Lee
30 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Mark Hildebrandt
6 Cross Crusade: PIR Heron Lakes John Foulston
186 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Scott Winkels
137 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Mark Castle
38 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Brandon Cornejo
94 Cross Crusade: PIR Heron Lakes Mark Chasse
9 Cross-Word CX Challenge Donald Newlands
31 Blind Date at the Dairy Mark Chasse
27 Blind Date at the Dairy Donald Newlands
15 Blind Date at the Dairy Mark Hildebrandt
105 Cross Crusade: Rainier Joel Morrissette
122 Cross Crusade: Rainier Mark Castle
149 Cross Crusade: Rainier Scott Winkels
25 Cross Crusade: Rainier Sasha Lacey
42 Cross Crusade: Rainier Sam Shiffman
28 Cross Crusade: Rainier Mark Hildebrandt
39 Cross Crusade: Rainier Todd Hubbell
71 Cross Crusade: Rainier Brandon Cornejo
44 Cross Crusade: Rainier Donald Newlands
16 Cross Crusade: Rainier Russ Patterson
6 Cross Crusade: Rainier Russell Speirn
12 Cross Crusade: Rainier Malcolm Johnson
10 Cross Crusade: Rainier Terry Atwood
15 Cross Crusade: Rainier Einar Traa
1 Psycho Cross Kent Ross
4 Psycho Cross Einar Traa
2 Psycho Cross Kent Ross
17 Blind Date at the Dairy Mark Hildebrandt
77 Blind Date at the Dairy Dean Lee
76 Blind Date at the Dairy Einar Traa
14 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Einar Traa
3 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Donald Newlands
56 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Burk Webb
144 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Joel Morrissette
170 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Mark Castle
20 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Katie Castle
102 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Tony Pitone
85 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Todd Hubbell
6 Cross Crusade: Alpenrose Dairy John Foulston
37 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Mark Hildebrandt
8 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Russell Speirn
9 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Terry Atwood
61 Cross Crusade: Alpenrose Dairy Sasha Lacey
24 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Burk Webb
38 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Tony Pitone
17 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Brandon Cornejo
11 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Mark Chasse
3 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Donald Newlands
2 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX John Foulston
13 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Mark Hildebrandt
2 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Eileen Kelly-Foulston
9 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX Russ Patterson
26 Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX David Doughty
86 Blind Date at the Dairy Einar Traa
51 Blind Date at the Dairy Mark Chasse
24 Blind Date at the Dairy Mark Hildebrandt
6 Blind Date at the Dairy Donald Newlands
88 Blind Date at the Dairy Dean Lee
20 Battle At Barlow Mark Chasse
17 Battle At Barlow Mark Hildebrandt
34 Battle At Barlow Burk Webb
DNF Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Brandon Cornejo
3 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi John Foulston
21 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Mark Hildebrandt
5 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Donald Newlands
45 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Tony Pitone
20 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Burk Webb
4 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Terry Atwood
6 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Malcolm Johnson
5 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Russell Speirn
8 Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi Russ Patterson
60 Blind Date at the Dairy David Doughty
26 Blind Date at the Dairy Mark Chasse
87 Blind Date at the Dairy Einar Traa
2 Blind Date at the Dairy Donald Newlands
1 Fazio Farms John Foulston
38 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Erik Spillman
3 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Donald Newlands
4 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross John Foulston
6 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Russ Patterson
5 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Einar Traa
47 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Scott Winkels
35 Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross Burk Webb
31 Blind Date at the Dairy Javad Simonsen
61 Blind Date at the Dairy David Doughty
40 Blind Date at the Dairy Mark Hildrbrandt
31 Blind Date at the Dairy Mark Chasse
10 Blind Date at the Dairy Donald Newlands
83 Blind Date at the Dairy Einar Traa
14 Hood River Double Cross Mark Hildebrandt
17 Hood River Double Cross Burk Webb
7 Hood River Double Cross Donald Newlands
4 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Russell Speirn
15 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Mark Hildebrandt
38 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Mark Castle
6 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Terry Atwood
6 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Katie Castle
30 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Mark Chasse
23 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Brandon Cornejo
7 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Donald Newlands
37 Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross Burk Webb
8 Masters and Juniors Track Races: August Series Standings Einar Traa
11 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Brandon Cornejo
31 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Ethan Kobrowski
14 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Mark Hildebrandt
5 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race Terry Atwood
22 Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race David Doughty
12 Monday PIR: August Series Standings Katie Saucier
6 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Terry Atwood
59 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Juergen Panoscha
21 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Sasha Lacey
4 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 John Foulston
15 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Mark Hildebrandt
53 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 David Doughty
44 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Mark Castle
26 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Mark Chasse
20 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Brandon Cornejo
5 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Donald Newlands
23 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Ian Panoscha
2 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Eileen Kelly-Foulston
9 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Einar Traa
12 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Claire Chasse
11 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Katie Castle
3 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Nora Panoscha
38 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Ethan Kobrowski
7 Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #1 Malcolm Johnson
23 Tuesday PIR: August Series Standings David McCasker
6 Tuesday PIR: August Series Standings louis liu
28 Tuesday PIR Erik Spillman
12 Tuesday PIR Dean Futrell
23 Tuesday PIR Sam Shiffman
44 Tuesday PIR Brent Casady
4 Masters and Juniors Track Races: 500m Einar Traa
18 Monday PIR Lukas Hermes
9 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Donald Newlands
22 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Mark Castle
23 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Matt James
24 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Mark Chasse
20 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Todd Hubbell
37 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Tony Pitone
10 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Ian Panoscha
3 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Katie Castle
8 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit John Foulston
43 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Juergen Panoscha
28 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Malcolm Johnson
32 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Einar Traa
14 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Brandon Cornejo
5 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Eileen Kelly-Foulston
25 Kruger's Kermesse... Encore! CX Farm Crit Mark Hildebrandt
6 Masters and Juniors Track Races Einar Traa
5 Tuesday PIR David Paul
19 Tuesday PIR Erik Spillman
38 Tuesday PIR Rob Thompson
21 Monday PIR David McCasker
7 Monday PIR Scott Winkels
17 Tuesday PIR Bob Moore
11 Tuesday PIR Lukas Hermes
14 Tuesday PIR Donald Newlands
13 Tuesday PIR Steve Swanson
12 Tuesday PIR Nick Manz
12 Tuesday PIR louis liu
8 Tuesday PIR David McCasker
14 OUCH OBRA Uphill TT Championship Russ Patterson
128 OUCH OBRA Uphill TT Championship: Combined Russ Patterson
18 OUCH OBRA Uphill TT Championship Einar Traa
16 Tour of Aufderheide Ron Bennett
15 Tour of Aufderheide Sam Shiffman
35 Tour of Aufderheide Scott Masters
26 Cirque du Cycling David McCasker
18 Tuesday PIR Sam Shiffman
16 Tuesday PIR Donald Newlands
2 Tuesday PIR louis liu
9 Monday PIR Katie Saucier
106 OBRA Time Trial: Combined Russ Patterson
12 OBRA Time Trial Russ Patterson
7 OBRA Criterium p/b Franz Bakery David McCasker
2 Tuesday PIR Lukas Hermes
5 Tuesday PIR John Prada
7 Portland Short Track Series Einar Traa
11 Portland Short Track Series Katie Castle
19 Portland Short Track Series Juergen Panoscha
16 Portland Short Track Series Javad Simonsen
31 Portland Short Track Series Mark Chasse
5 Portland Short Track Series Russell Speirn
46 Revenge of the Disc: July 27: Combined Russ Patterson
5 Revenge of the Disc: July 27 Russ Patterson
10 Alpenrose Thursday Series Chris Scanlon
40 Tuesday PIR Sam Shiffman
33 Tuesday PIR Jason Feig
25 Tuesday PIR Joe Malibu Kim
3 Masters and Juniors Track Races Einar Traa
19 Monday PIR Lukas Hermes
30 Portland Short Track Series Mark Chasse
15 Portland Short Track Series Javad Simonsen
45 Portland Short Track Series Brandon Cornejo
3 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
8 Portland Short Track Series Katie Castle
5 Portland Short Track Series Claire Chasse
15 Portland Short Track Series Mark Castle
7 Portland Short Track Series Russell Speirn
9 Portland Short Track Series Einar Traa
13 Portland Short Track Series Juergen Panoscha
5 OBRA Masters Track Championships: Sunday Malcolm Johnson
4 OBRA Masters Track Championships: Sunday Malcolm Johnson
3 Revenge of the Disc: July 20 Erik Spillman
19 Revenge of the Disc: July 20: Combined Erik Spillman
4 OBRA Masters Track Championships: Saturday Malcolm Johnson
7 Portland Short Track Series Russell Speirn
6 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
11 Portland Short Track Series Einar Traa
25 Portland Short Track Series Mark Chasse
39 Portland Short Track Series Brandon Cornejo
11 Portland Short Track Series Javad Simonsen
13 Portland Short Track Series Juergen Panoscha
8 Portland Short Track Series Katie Castle
5 Portland Short Track Series Claire Chasse
14 Portland Short Track Series Mark Castle
14 Montinore Road Race louis liu
21 Montinore Road Race Sean Bergman
14 Alpenrose Challenge Einar Traa
8 Montinore Road Race Dean Futrell
6 Montinore Road Race Joe Malibu Kim
7 Alpenrose Challenge Malcolm Johnson
6 Alpenrose Challenge Malcolm Johnson
47 Revenge of the Disc: Combined Erik Spillman
79 Revenge of the Disc: Combined Russ Patterson
10 Revenge of the Disc Russ Patterson
8 Revenge of the Disc Erik Spillman
10 Alpenrose Challenge Malcolm Johnson
11 Alpenrose Challenge Einar Traa
3 Alpenrose Thursday Series Sasha Lacey
29 Tuesday PIR Sam Shiffman
10 Tuesday PIR David McCasker
6 Masters and Juniors Track Races Einar Traa
4 Masters and Juniors Track Races Malcolm Johnson
13 Portland Short Track Series Javad Simonsen
35 Portland Short Track Series Brandon Cornejo
13 Portland Short Track Series Juergen Panoscha
10 Portland Short Track Series Einar Traa
4 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
6 Portland Short Track Series Katie Castle
27 Portland Short Track Series Mark Chasse
13 Portland Short Track Series Devora Rubin
13 St. Honore Criterium David McCasker
11 Tuesday PIR David McCasker
11 Tuesday PIR Brad Gebhard
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Joe Malibu Kim
DNF Baker City Cycling Classic: Stage 4 Sean Bergman
DNF Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Ron Bennett
39 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Erik Spillman
37 Baker City Cycling Classic: Stage 3: Baker City Cycling Classic - GC after Stage 3 Sean Bergman
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 4 Erik Spillman
35 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Sean Bergman
49 Baker City Cycling Classic: Stage 3 Erik Spillman
1 Six Day: Saturday Sasha Lacey
2 Six Day: Saturday Sasha Lachey
2 Six Day: Saturday Kevin Billingsley
39 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Sean Bergman
42 Baker City Cycling Classic: Stage 2 Erik Spillman
DNS Baker City Cycling Classic: Stage 1 Joe Malibu Kim
1 Six Day: Friday Sasha Lacey
DNF Baker City Cycling Classic: Stage 1 Ron Bennett
40 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Sean Bergman
38 Baker City Cycling Classic: Stage 1 Erik Spillman
DNS Baker City Cycling Classic Joe Malibu Kim
DNF Baker City Cycling Classic Sean Bergman
DNS Baker City Cycling Classic Erik Spillman
DNF Baker City Cycling Classic Ron Bennett
2 Six Day: Thursday Sasha Lacey
5 Six Day: Wednesday Sasha Lacey
8 Mt. Tabor Series Einar Traa
7 Six Day: Tuesday Sasha Lacey
2 Six Day: Tuesday Sasha Lacey
3 Six Day: Monday Sasha Lacey
28 Monday PIR Erik Spillman
16 Portland Short Track Series Javad Simonsen
6 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
37 Portland Short Track Series Brandon Cornejo
2 Six Day: Monday Sasha Lacey
25 Portland Short Track Series Mark Chasse
12 Pickett's Charge XC Mark Hildebrandt
4 Pickett's Charge XC Russell Speirn
8 Pickett's Charge XC Brandon Cornejo
1 Alpenrose Thursday Series Sasha Lacey
5 Mt. Tabor Series Einar Traa
7 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
23 Monday PIR Lukas Hermes
16 Monday PIR Sam Shiffman
15 Portland Short Track Series Javad Simonsen
18 Portland Short Track Series Todd Hubbell
13 Portland Short Track Series Einar Traa
11 Portland Short Track Series Malcolm Johnson
23 Portland Short Track Series Mark Chasse
10 Portland Short Track Series Katie Castle
16 Portland Short Track Series Mark Castle
48 Portland Short Track Series Brandon Cornejo
14 Portland Short Track Series Devora Rubin
5 Portland Short Track Series Russell Speirn
23 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Sean Bergman
46 Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR Erik Spillman
9 Mt. Tabor Series Einar Traa
30 Tuesday PIR Anthony ONeal
45 Tuesday PIR Sean Bergman
31 Tuesday PIR David Burke
6 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
9 Portland Short Track Series Katie Castle
33 Monday PIR Lukas Hermes
29 Portland Short Track Series Mark Chasse
18 Portland Short Track Series Javad Simonsen
17 Portland Short Track Series Todd Hubbell
50 Portland Short Track Series Brandon Cornejo
3 Portland Short Track Series Russell Speirn
10 Portland Short Track Series Malcolm Johnson
13 Portland Short Track Series Mark Castle
4 OBRA TTT Russ Patterson
114 OBRA TTT: Combined Mark Hildebrandt
115 OBRA TTT: Combined Russ Patterson
117 OBRA TTT: Combined Malcolm Johnson
116 OBRA TTT: Combined Erik Spillman
4 OBRA TTT Malcolm Johnson
4 OBRA TTT Erik Spillman
4 OBRA TTT Mark Hildebrandt
3 Alpenrose Thursday Series Sasha Lacey
26 Mt. Tabor Series Sean Bergman
7 Mt. Tabor Series Einar Traa
4 Tuesday PIR ella Mariace
39 Tuesday PIR Sean Bergman
6 Tuesday PIR Marcus Guilfoyle
1 Tuesday PIR Kelton Smith
3 Tuesday PIR Legend Johnson
26 Tuesday PIR Sam Shiffman
14 Portland Short Track Series Mark Castle
6 Portland Short Track Series Katie Castle
20 Portland Short Track Series Javad Simonsen
23 Portland Short Track Series Mark Chasse
47 Portland Short Track Series Brandon Cornejo
36 Monday PIR Lukas Hermes
35 Monday PIR John Foulston
12 Portland Short Track Series Einar Traa
5 Portland Short Track Series Malcolm Johnson
3 Portland Short Track Series Russell Speirn
4 Portland Short Track Series Mark Hildebrandt
29 Oregon Gran Fondo Sasha Lacey
36 Oregon Gran Fondo Kent Bond
37 Oregon Gran Fondo Robert Coussens
9 Oregon Gran Fondo jamie cobb
12 Oregon Gran Fondo Robert Wolcott
16 Oregon Gran Fondo Sean Bergman
15 Oregon Gran Fondo Joe Malibu Kim
13 Oregon Gran Fondo David McCasker
14 Oregon Gran Fondo Dean Futrell
6 Hammer Velo Criterium David McCasker
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series Einar Traa
10 Gorge Mountain Bike Short Track Series Javad Simonsen
30 Mt. Tabor Series Erik Spillman
7 Mt. Tabor Series Einar Traa
4 Tuesday PIR Marcus Guilfoyle
6 Crank Bicycles TT @ PIR Malcolm Johnson
49 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Malcolm Johnson
38 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Erik Spillman
8 Crank Bicycles TT @ PIR Einar Traa
3 Crank Bicycles TT @ PIR Russ Patterson
DNS Crank Bicycles TT @ PIR Sean Bergman
11 Monday PIR Scott Masters
DNS Crank Bicycles TT @ PIR Ed Rybak
10 Crank Bicycles TT @ PIR Erik Spillman
30 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Russ Patterson
58 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Einar Traa
6 Sisters Stampede MTB XC Malcolm Johnson
DNF Sisters Stampede MTB XC John Foulston
6 Sisters Stampede MTB XC Brandon Cornejo
5 Sisters Stampede MTB XC Russell Speirn
5 Sisters Stampede MTB XC Mark Chasse
8 Bend Don't Brake David McCasker
5 Gorge Mountain Bike Short Track Series Einar Traa
5 Gorge Mountain Bike Short Track Series Javad Simonsen
2 Tuesday PIR Marcus Guilfoyle
19 Monday PIR David McCasker
18 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Terry Atwood
14 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Sasha Lacey
3 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Dean Futrell
7 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Joe Malibu Kim
9 Banana Belt Series: Banana Belt 3 David Bachman
15 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Sam Shiffman
18 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Lukas Hermes
15 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Malcolm Johnson
30 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Javad Simonsen
26 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Jason Fleming
13 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Tony Pitone
8 Kruger's Kermesse Farm Dirt Crit Mark Chasse
16 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Sean Bergman
27 Banana Belt Series: Banana Belt 3 Erik Spillman
44 Tuesday PIR David McCasker
28 Tuesday PIR Johnathan White
15 Tuesday PIR Sam Shiffman
1 Tuesday PIR Marcus Guilfoyle
32 Monday PIR Erik Spillman
10 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Dean Futrell
3 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Joe Malibu Kim
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Sasha Lacey
11 Banana Belt Series: Banana Belt 2 Einar Traa
6 Cascade Chainbreaker XC Brandon Cornejo
7 Alpenrose Thursday Series Einar Traa
5 Alpenrose Thursday Series Malcolm Johnson
3 Tuesday PIR Marcus Guilfoyle
21 Tuesday PIR Sean Bergman
10 Tuesday PIR David McCasker
6 Twilight TT Series Einar Traa
80 Tuesday PIR Doug Wilmes
49 Twilight TT Series: Combined Einar Traa
13 Monday PIR Lukas Hermes
19 Monday PIR Brandon Cornejo
32 Monday PIR Erik Spillman
6 Banana Belt Series Joe Malibu Kim
10 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Sam Shiffman
3 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Sasha Lacey
10 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Mike Snelson
28 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Sean Bergman
10 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Russ Patterson
27 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Brandon Cornejo
19 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Dean Futrell
17 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Joe Malibu Kim
3 Banana Belt Series Sasha Lacey
12 Banana Belt Series: Banana Belt 1 Malcolm Johnson
7 Banana Belt Series Dean Futrell
17 Banana Belt Series Sam Shiffman
18 Banana Belt Series David Bachman
19 Banana Belt Series Malcolm Johnson
16 Banana Belt Series Russ Patterson
17 Banana Belt Series Einar Traa
29 Banana Belt Series Sasha Lacey
3 Fast Twitch Fridays Einar Traa
9 Alpenrose Thursday Series Einar Traa
7 Alpenrose Thursday Series Malcolm Johnson
20 Tuesday PIR Johnathan White
31 Tuesday PIR Dean Futrell
27 Tuesday PIR Sam Shiffman
25 Tuesday PIR Brandon Cornejo
15 Tuesday PIR Lukas Hermes
6 Tuesday PIR louis liu
10 Tuesday PIR Joe Malibu Kim
8 Monday PIR John Foulston
3 Bear Springs Trap XC Mark Chasse
22 Bear Springs Trap XC Javad Simonsen
6 Eugene Roubaix Marcus Guilfoyle
3 Bear Springs Trap STXC Javad Simonsen
2 Rose Garden Circuit Race Series Einar Traa
35 Rose Garden Circuit Race Series Brandon Cornejo
2 Rose Garden Circuit Race Series Sasha Lacey
18 Tuesday PIR Johnathan White
6 Tuesday PIR David McCasker
20 Tuesday PIR Sam Shiffman
7 Tuesday PIR Dean Futrell
3 Monday PIR John Foulston
1 Rose Garden Circuit Race Series Sasha Lacey
29 Rose Garden Circuit Race Series Brandon Cornejo
12 Tuesday PIR Marcus Guilfoyle
23 Tuesday PIR David McCasker
4 Tuesday PIR Joe Malibu Kim
5 Tuesday PIR Dean Futrell
9 Tuesday PIR Sam Shiffman
3 Tuesday PIR louis liu
18 Tuesday PIR David McCasker
7 Monday PIR Dean Futrell
2 Monday PIR Joe Malibu Kim
23 Monday PIR Lukas Hermes
15 Kings Valley Road Race Sean Bergman
38 Kings Valley Road Race Erik Spillman
12 Kings Valley Road Race Sasha Lacey
1 Rose Garden Circuit Race Series Sasha Lacey
26 Rose Garden Circuit Race Series Marcus Guilfoyle
33 Rose Garden Circuit Race Series Brandon Cornejo
4 Mudslinger XC Brandon Cornejo
7 Mudslinger XC Mark Hildebrandt
2 Rose Garden Circuit Race Series Sasha Lacey
DNF Rose Garden Circuit Race Series Sean Bergman
83 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Russ Patterson
117 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Einar Traa
84 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Malcolm Johnson
14 Crank Bicycles TT @ PIR Erik Spillman
71 Crank Bicycles TT @ PIR: Combined Erik Spillman
12 Crank Bicycles TT @ PIR Einar Traa
8 Crank Bicycles TT @ PIR Russ Patterson
9 Crank Bicycles TT @ PIR Malcolm Johnson
10 As the Raven Flies TT Erik Spillman
26 As the Raven Flies TT: Combined Erik Spillman
33 As the Raven Flies TT: Combined Russ Patterson
8 As the Raven Flies TT Malcolm Johnson
46 As the Raven Flies TT: Combined Malcolm Johnson
6 As the Raven Flies TT Russ Patterson
18 Gorge Roubaix Sean Bergman
36 Gorge Roubaix John Foulston
DNF Gorge Roubaix Erik Spillman
5 As the Raven Flies TT Ken Rodgers
106 As the Raven Flies TT: Combined Einar Traa
42 As the Raven Flies TT: Combined Steve Truesdale
44 As the Raven Flies TT: Combined Ken Rodgers
4 As the Raven Flies TT Steve Truesdale
12 As the Raven Flies TT Einar Traa
91 As the Raven Flies TT: Combined Malcolm Johnson
10 As the Raven Flies TT Malcolm Johnson
10 Dirty Circles Lukas Hermes
18 Dirty Circles Sasha Lacey
12 Dirty Circles Brandon Cornejo
19 Dirty Circles Sam Shiffman
19 Dirty Circles Sean Bergman
14 Dirty Circles Jason Feig
25 Dirty Circles Jason Fleming
DNF Heiser Farms Grand Island Road Race Series Jason Fleming
12 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Sam Shiffman
19 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Sean Bergman
19 Dirty Circles Sean Bergman
30 Dirty Circles Jason Fleming
2 Dirty Circles Sasha Lacey
16 Dirty Circles Jason Feig
DNF Heiser Farms Grand Island Road Race Series Brandon Cornejo
14 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Jason Fleming
19 Dirty Circles Sean Bergman
18 Dirty Circles Jason Feig
34 Dirty Circles Erik Spillman
23 Dirty Circles Sasha Lacey
18 Dirty Circles Sean Bergman
30 Dirty Circles Jason Feig
15 Dirty Circles Donald Newlands
6 Dirty Circles Sasha Lacey
58 Dirty Circles Jason Feig
44 Dirty Circles Jason Fleming
10 Echo Red to Red MTB XC Russell Speirn
48 Echo Red to Red MTB XC Javad Simonsen
16 Echo Red to Red MTB XC Mark Hildebrandt
167 Jack Frost TT: Combined Malcolm Johnson
25 Jack Frost TT Todd Hubbell
77 Jack Frost TT: Combined Erik Spillman
95 Jack Frost TT: Combined Russ Patterson
10 Jack Frost TT Malcolm Johnson
5 Jack Frost TT Russ Patterson
190 Jack Frost TT: Combined Einar Traa
23 Jack Frost TT Erik Spillman
DNS Jack Frost TT george althaus
12 Jack Frost TT Einar Traa
224 Jack Frost TT: Combined Todd Hubbell
9 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Jason Fleming
16 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Sean Bergman
17 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Brandon Cornejo
16 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Jason Fleming
27 Heiser Farms Grand Island Road Race Series Sam Shiffman
22 Tuesday PIR: Series Standings David McCasker
6 Monday PIR: Series Standings for April John Foulston
15 Tuesday PIR: April Series Standings David McCasker
21 Tuesday PIR: April Series Standings Sam Shiffman
18 Monday PIR: Series Standings Lukas Hermes
17 Tuesday PIR: Series Standings David McCasker
1 Tuesday PIR: Series Standings Marcus Guilfoyle
2 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Mike Snelson
1 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Sasha Lacey
6 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Joe Malibu Kim
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Dean Futrell
16 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Sam Shiffman
15 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Russ Patterson
16 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Einar Traa
18 Banana Belt Series: Banana Belt 2: Series Standings Malcolm Johnson
9 Twilight TT Series: Series Standings Einar Traa
25 Monday PIR: Series Standings Lukas Hermes
2 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Einar Traa
1 Tuesday PIR: Series Standings Marcus Guilfoyle
9 Twilight TT Series: Series Standings Einar Traa
12 Tuesday PIR: Series Standings David McCasker
27 Tuesday PIR: Series Standings David McCasker
1 Tuesday PIR: Series Standings Marcus Guilfoyle
31 Monday PIR: Series Standings for May Lukas Hermes
9 Twilight TT Series: Series Standings for May Einar Traa
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Einar Traa
8 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Javad Simonsen
1 Rose Garden Circuit Race Series: Overall Series Standings Sasha Lacey
1 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race #3 Sasha Lacey
6 Masters and Juniors Track Races: 500m Malcolm Johnson
13 Masters and Juniors Track Races: 500m Einar Traa
6 Tuesday PIR: Series Standings Marcus Guilfoyle
5 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Einar Traa
6 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standings Javad Simonsen
11 Tuesday PIR: Series Standings Marcus Guilfoyle
5 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Einar Traa
10 Gorge Mountain Bike Short Track Series: Series Standing - Final Javad Simonsen
13 Tuesday PIR: Series Standings Marcus Guilfoyle
9 Masters and Juniors Track Races: 2k Malcolm Johnson
11 Masters and Juniors Track Races: 2k Einar Traa
5 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Malcolm Johnson
16 Masters and Juniors Track Races: Series Standings Einar Traa
6 Portland Short Track Series: June Series Standings Mark Hildebrandt
7 Portland Short Track Series: June Series Standings Russell Speirn
10 Portland Short Track Series: June Series Standings Malcolm Johnson
13 Portland Short Track Series: June Series Standings Einar Traa
8 Portland Short Track Series: June Series Standings Katie Castle
38 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Erik Spillman
40 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 1 Sean Bergman
35 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Erik Spillman
38 Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Sean Bergman
DNF Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Ron Bennett
12 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 3 Series Points Sam Shiffman
DNS Baker City Cycling Classic - GC after Stage 2 Joe Malibu Kim
15 Tuesday PIR: Series Standings David McCasker
3 Tour of Aufderheide: Individual Results Scott Masters
19 Tuesday PIR: Series Standings David McCasker
10 Tuesday PIR: Series Standings Marcus Guilfoyle
10 Portland Short Track Series: July Series Standings Claire Chasse
13 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings Jason Fleming
6 Portland Short Track Series: July Series Standings Katie Castle
8 Portland Short Track Series: July Series Standings Einar Traa
7 Portland Short Track Series: July Series Standings Russell Speirn
4 Portland Short Track Series: July Series Standings Mark Hildebrandt
15 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Race 2 Series Points Jason Fleming
12 Portland Short Track Series: July Series Standings Javad Simonsen
5 Tuesday PIR: Series Standings louis liu
17 Tuesday PIR: Series Standings David McCasker
8 Masters and Juniors Track Races: 3 Lap Einar Traa
11 Monday PIR: Series Standings Katie Saucier
5 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Malcolm Johnson
4 Masters and Juniors Track Races: July Series Standings Einar Traa
4 Tuesday PIR: Series Standings louis liu
12 Tuesday PIR: Series Standings David McCasker
11 Monday PIR: Series Standings Katie Saucier
2 Tour of Aufderheide: Individual Results Ron Bennett
5 Tour of Aufderheide: Individual Results Sam Shiffman
27 Tuesday PIR: July Series Standings David McCasker
9 Heiser Farms Grand Island Road Race Series: Series Standings after race #1 Jason Fleming
5 Monday PIR: Series Standings John Foulston
17 Tuesday PIR: Series Standings Sam Shiffman
14 Tuesday PIR: July Series Standings Marcus Guilfoyle