West End Bikes/Specialized

Event Category Name
2 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Men Junior 10-12 Isamu Richmond
1 Psycho Cross Series (OBRA Championships) Men Junior 10-12 Keelan Ontiveros
3 Psycho Cross Series: Series Standings Men Junior 10-12 Isamu Richmond
6 Psycho Cross Series: Series Standings Masters Men 50+ Joseph Hoerner
1 Psycho Cross Series Men Junior 10-12 Isamu Richmond
3 Psycho Cross Series Masters Men 50+ Joseph Hoerner
77 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 35+ A john mitchem
6 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock): Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Keelan Ontiveros
2 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock): Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Isamu Richmond
36 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Junior Men Keelan Ontiveros
32 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Junior Men Isamu Richmond
10 Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) Masters 50+ Joseph Hoerner
8 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Women B Eryn Barker
3 Kruger's Crossing Cyclocross Classic Junior Men Keelan Ontiveros
25 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 35+ A john mitchem
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Masters 50+ Joseph Hoerner
7 Cross Crusade: Washington County Fair Complex Junior Men Keelan Ontiveros
5 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Isamu Richmond
1 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Keelan Ontiveros
17 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Women C Leanne Marinace
26 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men Isamu Richmond
11 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Junior Men Keelan Ontiveros
2 GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield Masters 50+ Joseph Hoerner
11 Cross Crusade: Barton Park Masters 35+ A john mitchem
23 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Isamu Richmond
8 Cross Crusade: Barton Park Junior Men Keelan Ontiveros
6 Cross Crusade: Barton Park Masters 50+ Joseph Hoerner
4 Canby Cross-Word CX Challenge Women C Leanne Marinace
27 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Isamu Richmond
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Keelan Ontiveros
12 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ William Zale
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ Joseph Hoerner
10 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A john mitchem
51 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Joe Dengel
38 Cross Crusade: Deschutes Brewery Women C Leanne Marinace
2 GPTB: David Douglas CX #2 Masters 50+ Joseph Hoerner
5 Cross Crusade: Deschutes Brewery: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Isamu Richmond
2 Cross Crusade: Deschutes Brewery: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Keelan Ontiveros
14 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 50+ William Zale
49 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A Tim Schauer
13 Cross Crusade: Deschutes Brewery Masters 35+ A john mitchem
39 Cross Crusade: Deschutes Brewery Category A Joe Dengel
32 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Isamu Richmond
21 Cross Crusade: Deschutes Brewery Junior Men Keelan Ontiveros
17 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Men A Joe Dengel
18 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men A 35+ James Selman
9 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men A 35+ William Zale
5 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Masters Men A 35+ john mitchem
2 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
20 Blind Date at the Dairy: October Series Standings Beginner Women Leanne Marinace
3 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
80 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category C Trevor Schauer
78 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A Tim Schauer
22 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 35+ A john mitchem
43 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Category A Joe Dengel
5 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Masters 50+ Joseph Hoerner
21 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Junior Men Quinlan McIntire
10 Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) Junior Men Keelan Ontiveros
6 Canby Cross-Word CX Challenge: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Isamu Richmond
1 Canby Cross-Word CX Challenge: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Keelan Ontiveros
DNF Canby Cross-Word CX Challenge Women C Leanne Marinace
26 Canby Cross-Word CX Challenge Junior Men Isamu Richmond
15 Canby Cross-Word CX Challenge Junior Men Keelan Ontiveros
11 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ William Zale
1 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ john mitchem
4 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
21 Cross Crusade: Rainier Junior Men Isamu Richmond
7 Cross Crusade: Rainier Junior Men Keelan Ontiveros
11 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ William Zale
9 Cross Crusade: Rainier Masters 50+ Joseph Hoerner
52 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A David Ripp
46 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Derwyn Harris
39 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A Tim Schauer
16 Cross Crusade: Rainier Masters 35+ A john mitchem
7 Cross Crusade: Rainier Beginner Women Leanne Marinace
11 GPTB: Ninkrossi Masters 35+ A Tim Schauer
1 GPTB: Ninkrossi Masters 50+ Joseph Hoerner
7 Blind Date at the Dairy Men A Joe Dengel
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ john mitchem
12 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ James Selman
8 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ William Zale
2 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
110 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ B Danny Lopez
14 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ William Zale
7 Cross Crusade: Alpenrose Masters 50+ Joseph Hoerner
19 Cross Crusade: Alpenrose Beginner Women Leanne Marinace
56 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A Derwyn Harris
10 Cross Crusade: Alpenrose Masters 35+ A john mitchem
22 Cross Crusade: Alpenrose Junior Men Quinlan McIntire
4 GPTB: Heiser Farm CX: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Isamu Richmond
1 GPTB: Heiser Farm CX: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Keelan Ontiveros
23 GPTB: Heiser Farm CX Masters 35+ A Tim Schauer
30 GPTB: Heiser Farm CX Junior Men Isamu Richmond
24 GPTB: Heiser Farm CX Junior Men Keelan Ontiveros
2 GPTB: Heiser Farm CX Masters 50+ Joseph Hoerner
18 Blind Date at the Dairy Men A Joe Dengel
10 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ James Selman
9 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ William Zale
1 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ john mitchem
8 Blind Date at the Dairy Beginner Women Leanne Marinace
5 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
16 Battle at Barlow: Junior Cyclocross Series Junior Men 13-14 Quinlan McIntire
6 Battle at Barlow: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Isamu Richmond
1 Battle at Barlow: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Keelan Ontiveros
DNF Battle at Barlow Masters 35+ A Derwyn Harris
12 Battle at Barlow Masters 35+ A john mitchem
40 Battle at Barlow Junior Men Isamu Richmond
39 Battle at Barlow Junior Men Quinlan McIntire
14 Battle at Barlow Junior Men Keelan Ontiveros
2 Battle at Barlow Masters 50+ Joseph Hoerner
3 Fazio Farms CX p/b Ironclad Masters 50+ William Zale
11 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ William Zale
6 Blind Date at the Dairy Masters Men A 35+ john mitchem
5 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
2 Psycho Cross Series Men Junior 10-12 Isamu Richmond
9 Psycho Cross Series Masters Men 50+ Joseph Hoerner
6 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Beginner Women Leanne Marinace
43 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Banjo Weymouth
30 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ B Danny Lopez
8 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 50+ William Zale
1 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 50+ Joseph Hoerner
32 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A Tim Schauer
29 GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar Masters 35+ A David Ripp
13 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Men A Joe Dengel
13 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Masters Men A 35+ William Zale
8 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Masters Men A 35+ john mitchem
9 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
10 Blind Date at the Dairy: September Series Standings Beginner Women Leanne Marinace
16 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A Joe Dengel
9 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men A William Zale
4 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men A john mitchem
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Beginner Women Leanne Marinace
6 Blind Date at the Dairy: Series Standings Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy: Series Standings Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
12 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A Joe Dengel
10 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men A William Zale
5 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men A john mitchem
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Beginner Women Leanne Marinace
3 Blind Date at the Dairy: Series Standings Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy: Series Standings Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
15 Blind Date at the Dairy: Series Standings Men A Joe Dengel
11 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men A William Zale
4 Blind Date at the Dairy: Series Standings Masters Men A john mitchem
8 Blind Date at the Dairy: Series Standings Beginner Women Leanne Marinace
8 Blind Date at the Dairy: Series Standings Junior Men 10-13 Isamu Richmond
1 Blind Date at the Dairy: Series Standings Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
9 Blind Date at the Dairy Men A Joe Dengel
DNF Blind Date at the Dairy Masters Men 40+ A john mitchem
11 Blind Date at the Dairy Masters Men 40+ A William Zale
6 Blind Date at the Dairy Beginner Women Leanne Marinace
1 Blind Date at the Dairy Junior Men 10-13 Keelan Ontiveros
32 Double Cross Junior Men Isamu Richmond
23 Double Cross Junior Men Quinlan McIntire
19 Double Cross Junior Men Keelan Ontiveros
4 Double Cross Masters 50+ Joseph Hoerner
4 Double Cross Masters 35+ A john mitchem
4 Double Cross Beginner Women Leanne Marinace
5 Double Cross Category B Joe Dengel
10 Double Cross: Junior Cyclocross Series Junior Men 13-14 Quinlan McIntire
6 Double Cross: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Isamu Richmond
1 Double Cross: Junior Cyclocross Series Junior Men 10-12 Keelan Ontiveros
5 GPTB: Double Cross Masters 50+ William Zale
4 GPTB: Double Cross Masters 50+ Joseph Hoerner
1 GPTB: Double Cross Category B Joe Dengel
2 GPTB: Double Cross Masters 35+ A John Mitchell
12 GPTB: Het Meer CX Race Men B Joe Dengel
8 GPTB: Het Meer CX Race Beginner Women Leanne Marinace
19 GPTB: Het Meer CX Race Masters 35+ A Tim Schauer
4 GPTB: Het Meer CX Race Masters 50+ William Zale
3 GPTB: Het Meer CX Race Masters 50+ Joseph Hoerner
25 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ A Tim Schauer
3 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 50+ Joseph Hoerner
53 GPTB: David Douglas CX #1 Masters 35+ B Danny Lopez
9 Tuesday PIR: August Series Standings Category 3/4 William Zale
5 Tuesday PIR: August Series Standings Category 1/2/3 Joe Dengel
1 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
5 Monday PIR: August Series Standings Maters Men 1/2/3 john mitchem
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
7 Masters Track Championships Masters Women Pursuit Leanne Marinace
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
10 Monday PIR: Series Standings Maters Men 1/2/3 john mitchem
6 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
5 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Zale
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
15 Monday PIR Novice Men Leanne Marinace
28 OBRA Hillclimb: Combined Combined Joseph Hoerner
2 OBRA Hillclimb Masters Men 50-54 Joseph Hoerner
4 Giro di Portland Men Category 3 Zach Rotstein
36 Tuesday PIR Category 3/4 Derwyn Harris
16 Tuesday PIR Category 3/4 David Ripp
2 Tuesday PIR Category 3/4 William Zale
12 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
DNF Monday PIR Novice Women Leanne Marinace
13 OBRA TT: Combined Combined Sue Ripp
81 OBRA TT: Combined Combined Joseph Holcomb
93 OBRA TT: Combined Combined David Ripp
84 OBRA TT: Combined Combined William Zale
8 OBRA TT Masters Men 40-44 Joseph Holcomb
6 OBRA TT Masters Men 45-49 David Ripp
7 OBRA TT Masters Men 50-54 William Zale
4 OBRA TT Masters Women 40-44 Michelle Mishoe
1 OBRA TT Masters Women 55-59 Sue Ripp
4 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
2 OBRA Short Track Championships in Cacade Locks Category 3 Men 10-14 Keelan Ontiveros
24 OBRA Criterium Senior Men Joe Dengel
34 Portland Twilight Criterium Category 3 Men Zach Rotstein
7 Alpenrose Thursdays Women Leanne Marinace
19 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
15 Monday PIR Masters 1-3 Joseph Holcomb
7 Monday PIR Masters 1-3 William Zale
DNF Monday PIR Novice Men Leanne Marinace
39 OUCH: Combined Combined Joseph Hoerner
2 OUCH Masters Men 50-54 Joseph Hoerner
9 Franz Criterium Masters 40+ Joseph Holcomb
2 Fast Twitch Fridays Novice Women Leanne Marinace
30 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 David Ripp
3 Tuesday PIR: July Series Standings Category 3/4 Christopher McKinnon
2 Tuesday PIR Category 5 Women Leanne Marinace
38 Tuesday PIR Category 3/4 Derwyn Harris
32 Tuesday PIR Category 3/4 David Ripp
13 Tuesday PIR Category 3/4 Tim Schauer
11 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
16 Portland Short Track Series: Series Standings for July Club Overall
2 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Women 15-18 Samantha Schauer
4 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Men 15-18 Trevor Schauer
26 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Men 10-14 Christian Dobbins
1 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 3 Men 10-14 Keelan Ontiveros
14 Portland Short Track Series: Series Standings for July Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
32 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 Scott Goodrich
31 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 William Zale
26 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
4 Monday PIR: July Series Standings Masters Men 1/2/3 john mitchem
34 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Zale
23 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
5 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
16 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Keelan Ontiveros
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Trevor Schauer
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Samantha Schauer
9 Vancouver Criterium Senior Men Rocky Serna
25 Vancouver Criterium Category 3 Christopher McKinnon
9 Vancouver Criterium Women Category 4 Leanne Marinace
4 Swan Island Criterium Senior Men Rocky Serna
16 Swan Island Criterium Category 3 Men Christopher McKinnon
12 Swan Island Criterium Women Category 4/5 Leanne Marinace
1 Swan Island Criterium Junior 10-13 Keelan Ontiveros
42 Tuesday PIR Category 3/4 Tim Schauer
9 Tuesday PIR Category 3/4 David Ripp
7 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
57 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 David Ripp
30 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Scott Goodrich
29 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 William Zale
24 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
4 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 john mitchem
15 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Samantha Schauer
DNF Portland Short Track Series Category 3 Men 19+ Chuck Dobbins
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Trevor Schauer
14 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Christian Dobbins
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Keelan Ontiveros
44 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Derwyn Harris
25 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Gary Cornilles
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Zale
8 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
1 Monday PIR Novice Women Leanne Marinace
10 Tigard Crit Senior Men Joe Dengel
3 Tigard Crit Masters Men 40+ Category 3/4 William Zale
14 Tigard Crit Women Category 4/5 Leanne Marinace
1 Tigard Crit Junior 10-13 Keelan Ontiveros
3 Tigard Crit Junior 14-17 Christopher McKinnon
2 Tigard Crit Category 4 Men Christopher McKinnon
4 High Cascades 100 Veteran Men 40-49 James Selman
5 Fast Twitch Fridays Novice Leanne Marinace
4 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Christopher McKinnon
1 Tuesday PIR Category 5 Women Leanne Marinace
15 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
55 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 David Ripp
25 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Scott Goodrich
19 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
3 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 john mitchem
12 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
2 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Samantha Schauer
4 Portland Short Track Series Category 3 Men 15-18 Trevor Schauer
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Keelan Ontiveros
45 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
24 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Zale
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Rocky Serna
3 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
7 Gresham Crit Category 4 Men Zach Rotstein
2 Gresham Crit Junior 10-13 Keelan Ontiveros
13 MBSEF Crit Series Category 4/5 Christoper Mckinnan
1 MBSEF Crit Series Junior Christopher McKinnon
15 Mt. Tabor Series Men 4 Zach Rotstein
15 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Billy Zale
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ john mitchem
49 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 David Ripp
18 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Scott Goodrich
15 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
4 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 john mitchem
18 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Keelan Ontiveros
DNF Monday PIR Masters 1/2/3 William Zale
6 Monday PIR Masters 1/2/3 john mitchem
4 Monday PIR Masters 1/2/3 Rocky Serna
2 High Desert Omnium Road Race Men 4/5 Christopher McKinnon
10 St. Honore Criterium Category 1/2 Rocky Serna
2 St. Honore Criterium Category 3 Joe Dengel
8 St. Honore Criterium Category 4/5 Zach Rotstein
2 St. Honore Criterium Masters 50+ Category 1/2/3 William Zale
8 St. Honore Criterium Masters 40+ Category 1/2/3 Joseph Holcomb
53 High Desert Omnium Time Trial: Combined Combined Christopher McKinnon
9 High Desert Omnium Time Trial Men 4/5 Christopher McKinnon
5 High Desert Omnium Men 4/5 Christopher McKinnon
10 High Desert Omnium Criterium Men 4/5 Christopher McKinnon
11 Tuesday PIR Category 3/4 Tim Schauer
1 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
44 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Ripp
14 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Scott Goodrich
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
7 Six Hours of Mt Hood Two-Person Men Derwyn Harris
2 Six Hours of Mt Hood Two-Person 100+ William Zale
21 Mt. Tabor Series Category 4 Michael Emery
7 Mt. Tabor Series Category 4 Zach Rotstein
15 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Derwyn Harris
8 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Billy Zale
7 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Joseph Holcomb
2 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ john mitchem
13 Tuesday PIR: June Series Standings Category 3/4 Christopher McKinnon
8 Tuesday PIR: June Series Standings Category 1/2/3 Joe Dengel
9 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
8 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
1 Monday PIR: June Series Standings Masters Men 1/2/3 john mitchem
14 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Samantha Schauer
2 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Keelan Ontiveros
38 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Zale
8 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
3 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
4 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge): Overall for Stages 3 & 4 Category 1 40+ Men Eirik Schulz
3 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge) Category 1 40+ Men Eirik Schulz
3 Oregon Enduro Series Ashland (Ashland Mountain Challenge): West Side Category 1 40+ Men Eirik Schulz
24 Mt. Tabor Series Men 4 Cristian Fuentes
18 Mt. Tabor Series Men 4 Christopher McKinnon
11 Mt. Tabor Series Men 4 Zach Rotstein
26 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Joseph Holcomb
9 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Billy Zale
2 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ john mitchem
11 Tuesday PIR: Series Standings Category 3/4 Christopher McKinnon
4 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
15 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
1 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 john mitchem
17 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
13 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Derwyn Harris
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Samantha Schauer
37 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Ripp
35 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Wiiliam Zale
28 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
1 OBRA RR Championships Day 2 Junior Men 17-18 Christopher McKinnon
29 Mt. Tabor Series Men 4 Zach Rotstein
28 Mt. Tabor Series Men 4 Christopher McKinnon
18 Mt. Tabor Series Masters 40+ Derwyn Harris
17 Mt. Tabor Series Masters 40+ john mitchem
13 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
1 Monday PIR - Series Standings Masters Men 1/2/3 john mitchem
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Keelan Ontiveros
19 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
9 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Derwyn Harris
6 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
1 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
15 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Masters 50+ William Zale
2 Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race Women 3/4 Janet Howard
193 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined William Zale
244 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Combined Combined Janet Howard
6 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Masters Men 50+ William Zale
12 Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium Women 3/4 Janet Howard
10 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Masters Men 50+ William Zale
2 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial: Mt. Hood Cycling Classic-GC After Stage 2 Category 3/4 Women Janet Howard
9 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Mastersm 50+ William Zale
2 Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial Women 3/4 Janet Howard
12 Mt. Hood Cycling Classic Masters 50+ William Zale
1 Mt. Hood Cycling Classic Women 3/4 Janet Howard
10 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Masters 50+ William Zale
18 Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race Women 3/4 Janet Howard
8 Mt. Tabor Series Category 3 Men Derwyn Harris
9 Mt. Tabor Series Category 4 Men Zach Rotstein
8 Mt. Tabor Series Category 4 Men Christopher McKinnon
29 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Joseph Holcomb
7 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ john mitchem
17 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
10 Portland Short Track Series Category 1 Men 35-44 Tim Schauer
6 Portland Short Track Series Category 2 Women 45+ Martina Ralle
3 Portland Short Track Series Category 3 Women 15-18 Samantha Schauer
1 Portland Short Track Series Category 3 Men 10-14 Keelan Ontiveros
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
6 OBRA TTT: Combined Combined David Ripp
5 Alpenrose Heartbreaker Men 5 Points Race Christopher McKinnon
3 OBRA TTT Men 3 Scott Goodrich
3 OBRA TTT Men 3 Joseph Holcomb
3 OBRA TTT Men 3 William Zale
3 OBRA TTT Men 3 David Ripp
1 OBRA TTT Masters Men 240+ Alan McGuire-Dale
9 Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe Women 4/5 Michelle Mishoe
DNF Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Joseph Holcomb
20 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Christopher McKinnon
19 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Zach Rotstein
11 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ Billy Zale
4 Mt. Tabor Series Masters Men 40+ john mitchem
30 Tuesday PIR: May Series Standings Category 3/4 Christopher McKinnon
6 Tuesday PIR: May Series Standings Category 1/2/3 Joe Dengel
38 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Ripp
4 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
67 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Tim Schauer
63 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Derwyn Harris
46 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Gary Cornilles
14 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
11 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 William Zale
6 Monday PIR - May Series Standings Masters Men 1/2/3 john mitchem
9 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Joseph Holcomb
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Zale
3 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Joseph Holcomb
25 Tuesday PIR - Series Standings Category 3/4 Christopher McKinnon
15 Tuesday PIR - Series Standings Category 1/2/3 Joe Dengel
9 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
64 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Tim Schauer
60 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Derwyn Harris
41 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Gary Cornilles
16 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 William Zale
13 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
4 Monday PIR: Series Standings Masters Men 1/2/3 john mitchem
14 Monday PIR Masters 1/2/3 William Zale
16 Mt. Tabor Circuit Race Category 4 Zach Rotstein
25 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 1/2/3 Derwyn Harris
8 Mt. Tabor Circuit Race Masters 40+ Category 1/2/3 Joseph Holcomb
7 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
70 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tim Schauer
65 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Derwyn Harris
51 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Gary Cornilles
18 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Zale
13 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
7 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
28 Cascade Chainbreaker XC Category 2 Men 35-44 Justin Serna
35 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
16 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
DNF Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tim Schauer
55 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Scott Goodrich
51 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Gary Cornilles
45 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Derwyn Harris
44 Monday PIR Masters Men 1/2/3 David Ripp
40 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Eirik Schulz
5 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Zale
4 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
3 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
26 Montinore Road Race Masters 35+ Category 4/5 Michael Emery
3 Montinore Road Race Masters 50+ William Zale
7 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 60+ Men Alan McGuire-Dale
2 As the Raven Flies TT-Series Standings Masters 40+ Men Joseph Holcomb
13 As the Raven Flies TT: Combined Combined William Zale
10 As the Raven Flies TT: Combined Combined Joseph Holcomb
2 As the Raven Flies TT Masters 50+ Men William Zale
3 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Joseph Holcomb
13 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
24 Monday PIR-April Series Standings Masters 1/2/3 Tim Schauer
23 Monday PIR-April Series Standings Masters 1/2/3 john mitchem
16 Monday PIR-April Series Standings Masters 1/2/3 William Zale
2 Monday PIR-April Series Standings Masters 1/2/3 Joseph Holcomb
27 Monday PIR Men 1/2/3 William Zale
25 Monday PIR Men 1/2/3 john mitchem
17 Monday PIR Men 1/2/3 Scott Goodrich
4 Monday PIR Men 1/2/3 Joseph Holcomb
DNF Bear Springs Trap Pre-ride, STXC, XC: Bear Springs Trap XC Men Category 1 19-34 Joe Dengel
21 Eugene Roubaix Men 5 PJ Gill
20 Eugene Roubaix Men 4 Michael Emery
11 Eugene Roubaix Men 4 Zach Rotstein
DNF Eugene Roubaix Men 3 Danny Lopez
34 As the Raven Flies TT: Combined Combined Alan McGuire-Dale
5 As the Raven Flies TT: Combined Combined Joseph Holcomb
4 As the Raven Flies TT Masters 60+ Men Alan McGuire-Dale
1 As the Raven Flies TT Masters 40+ Men Joseph Holcomb
4 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 50+ Men john mitchem
1 Rose Garden Circuit Race Series: Final Series Standings Category 1/2/3 50+ Men William Zale
3 Rose Garden Circuit Race Series Masters 50+ Category 1/2/3 William Zale
14 Rose Garden Circuit Race Series Category 4/5 Men Zach Rotstein
18 Tuesday PIR: April Series Standings Category 1/2/3 Joe Dengel
30 Tuesday PIR Category 1/2/3 David Ripp
64 Monday PIR Men 1/2/3 Tim Schauer
54 Monday PIR Men 1/2/3 Derwyn Harris
50 Monday PIR Men 1/2/3 Scott Goodrich
22 Monday PIR Men 1/2/3 john mitchem
8 Monday PIR Men 1/2/3 William Zale
6 Monday PIR Men 1/2/3 Joseph Holcomb
15 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined David/Sue Ripp/Ripp
65 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Alan McGuire-Dale
21 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined William Zale
9 Beautiful Estacada Time Trial: Combined Combined Joseph Holcomb
1 Beautiful Estacada Time Trial Tandem David/Sue Ripp/Ripp
5 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 60+ Alan McGuire-Dale
5 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 50+ William Zale
1 Beautiful Estacada Time Trial Masters Men 40-49 Joseph Holcomb
3 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 50+ Men john mitchem
2 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 3 Category 1/2/3 50+ Men William Zale
17 Tuesday PIR Category 3/4 Christopher McKinnon
10 Tuesday PIR Category 1/2/3 Joe Dengel
12 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Tim Schauer
11 Monday PIR Masters Men 1/2/3 john mitchem
10 Monday PIR Masters Men 1/2/3 William Zale
1 Monday PIR Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
10 Kings Valley RR Women Category 4/5 Michelle Mishoe
28 Kings Valley RR Category 4/5 Men Christopher McKinnon
1 Kings Valley RR Masters 50+ (Category 3/4/5) William Zale
41 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Derwyn Harris
39 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) David Ripp
31 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Tim Schauer
6 Kings Valley RR Masters 40+ (Category 3/4/5) Joseph Holcomb
3 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 50+ Men john mitchem
1 Rose Garden Circuit Race Series: Series Standings after race 2 Category 1/2/3 50+ Men William Zale
1 Rose Garden Circuit Race Series Masters 50+ 1/2/3 William Zale
75 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Alan McGuire-Dale
20 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined William Zale
63 Western Bike Works TT @ PIR: Combined Combined Joseph Holcomb
6 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 60+ Alan McGuire-Dale
2 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 50+ William Zale
12 Western Bike Works TT @ PIR Masters Men 40+ Joseph Holcomb
24 Piece of Cake RR Men 3 Joe Dengel
2 Rose Garden Circuit Race Series Masters 50+ Category 1/2/3 Men john mitchem
1 Rose Garden Circuit Race Series Masters 50+ Category 1/2/3 Men William Zale
21 Peak Sports Mudslinger XC Pro Men Eirik Schulz
5 Banana Belt Junior Christopher McKinnon
2 Banana Belt Men 50+ William Zale
36 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Ripp
35 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Tim Schauer
19 Banana Belt Masters Men 1/2/3 Joseph Holcomb
15 Banana Belt Men 4 Zach Rotstein
5 Banana Belt: Series Points Junior Christopher McKinnon
2 Banana Belt: Series Points Men 50+ William Zale
15 Banana Belt: Series Points Men 4 Zach Rotstein
2 Banana Belt Series Standings Junior Christopher McKinnon
2 Banana Belt Series Standings Men 50+ William Zale
26 Banana Belt Series Standings Men 3 Joe Dengel
5 Banana Belt: Series Points Masters Men 50+ William Zale
2 Banana Belt: Series Points Junior Christopher McKinnon
5 Banana Belt Masters Men 50+ William Zale
2 Banana Belt Junior Christopher McKinnon
2 Banana Belt Junior Christopher McKinnon
2 Banana Belt Men 50+ William Zale
25 Banana Belt Men 4 Zach Rotstein
31 Banana Belt Men 3 Joe Dengel
2 Banana Belt Junior Christopher McKinnon
1 Banana Belt Men 50+ William Zale
DNF Banana Belt Masters Men 1/2/3 Danny Lopez
43 Banana Belt Masters Men 1/2/3 David Ripp
32 Banana Belt Men 3 Joe Dengel
20 Banana Belt Men 3 Scott Goodrich
2 Banana Belt Series Points Junior Christopher McKinnon
1 Banana Belt Series Points Men 50+ William Zale
17 Banana Belt Series Points Men 3 Joe Dengel
3 Banana Belt: Hot Spots Men 3 Hotspot Joe Dengel
11 Echo Red to Red Category 2/35-44 Men Tim Schauer
35 Echo Red to Red Category 1 35-44 Men Derwyn Harris
23 Echo Red to Red Pro Men Eirik Schulz
33 Jack Frost TT: Combined Combined William Zale
14 Jack Frost TT: Combined Combined Joseph Holcomb
154 Jack Frost TT: Combined Combined Michelle Mishoe
41 Jack Frost TT: Combined Combined Scott Goodrich
4 Jack Frost TT Women 4/5 Michelle Mishoe
3 Jack Frost TT Men 50-59 William Zale
2 Jack Frost TT Men 40-49 Joseph Holcomb
11 Jack Frost TT Men 3 Scott Goodrich
13 Cherry Pie Men 4/5-50/60+ Alan McGuire-Dale