Fred Meyer/Lakeside Cycling Team

Event Name
DNF Portland Cup (USGP) UCI races Ryan Miller
DNF Portland Cup (USGP) Ryan Miller
4 Psycho Cross #4 Chris Alling
4 Psycho Cross #4 Austin Alling
6 Psycho Cross #4: Series Standings Austin Alling
2 Kruger's Crossing Cyclocross Weston Fitzsimmons
2 Psycho Cross #3 Chris Alling
8 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Austin Alling
3 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships John Forbes
37 Cross Crusade #8/OBRA Championships John Forbes
2 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Weston Fitzsimmons
4 Cross Crusade #8/OBRA Championships Weston Fitzsimmons
39 Cross Crusade #8/OBRA Championships Austin Alling
32 Cross Crusade #7 Chris Alling
34 Cross Crusade #7 Austin Alling
2 Cross Crusade #7 Weston Fitzsimmons
1 Battlecreek Cross Chris Alling
1 Battlecreek Cross Weston Fitzsimmons
29 Cross Crusade #6 Austin Alling
26 Cross Crusade #6 Chris Alling
2 Cross Crusade #6 Weston Fitzsimmons
30 Cross Crusade #5 Ryan Miller
2 Cross Crusade #5 Weston Fitzsimmons
4 Cross Crusade #4 Weston Fitzsimmons
37 Cross Crusade #4 Ryan Miller
49 Cross Crusade #3 Chris Alling
2 Cross Crusade #3 Weston Fitzsimmons
DNF Cross Crusade #3 Ryan Miller
1 Psycho Cross #2 Chris Alling
2 Cross Crusade #2 Weston Fitzsimmons
49 Cross Crusade #2 Ryan Miller
7 Heiser Farm Cross Chris Alling
72 Cross Crusade #1 Weston Fitzsimmons
4 Cross Crusade #1 Weston Fitzsimmons
38 Cross Crusade #1 Chris Alling
35 Cross Crusade #1 Ryan Miller
7 Psycho Cross Austin Alling
1 Thrilla Cross Series Weston Fitzsimmons
15 Battle at Barlow Rubin Field
29 Battle at Barlow Chris Alling
7 Veloshop Rickreall Rampage Chris Alling
7 Hood River Double Cross #2 Rubin Field
10 Hood River Double Cross #1 Chris Alling
4 Thrilla Cross Series Weston Fitzsimmons
9 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Peter Drake
13 Pain on the Peak Ryan Miller
1 Masters Track Championship (Men's Points Races) Peter Drake
2 Masters Track Championship (Men's Points Races) joe field
8 Masters Track Championship (Men's Points Races) Ron Magnus
1 Masters Track Championship (Men's Points Races) John Forbes
1 Thrilla Cross Series Weston Fitzsimmons
4 Vanport Kermesse Series 2 Peter Drake
10 Vanport Kermesse Series 2 Peter Drake
15 Kruger's Kermesse Farm Crit Bryan Curry
15 Alpenrose Thursday Series Ron Magnus
DNF Alpenrose Thursday Series Chris Alling
3 Alpenrose Thursday Series Peter Drake
1 Thrilla Cross Series Weston Fitzsimmons
6 Alpenrose Thursday Series Ron Magnus
1 Thrilla Cross Series Weston Fitzsimmons
4 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Ron Magnus
3 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Chris Alling
1 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Peter Drake
1 OBRA Masters Track Championships: Pursuits John Forbes
2 OBRA Masters Track Championships: Sprints Scott Harman
1 OBRA Masters Track Championships: Keirin Scott Harman
3 OBRA Masters Track Championships: 500 meter TT Ron Magnus
4 OBRA Masters Track Championships: Keirin Chris Alling
3 OBRA Masters Track Championships: 1 Kilometer TT Chris Alling
6 OBRA Masters Track Championships: Sprints Chris Alling
3 OBRA Masters Track Championships: Team Sprints Scott Harman
1 OBRA Masters Track Championships: 500 meter TT John Forbes
3 OBRA Masters Track Championships: Team Sprints Chris Alling
11 Alpenrose Thursday Series: August Series Chris Alling
3 Alpenrose Thursday Series Peter Drake
13 Alpenrose Thursday Series: August Series Chris Alling
4 Alpenrose Thursday Series Chris Alling
22 Alpenrose Thursday Series: August Series joe field
1 Alpenrose Thursday Series: August Series Peter Drake
4 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuit John Forbes
35 Tuesday PIR Chris Alling
14 Mst/Jr Track Race Series: August Series Ron Magnus
39 Tuesday PIR Bryan Curry
9 Tuesday PIR: August Series Phelan Kostur
10 Mst/Jr Track Race Series: August Series joe field
2 Mst/Jr Track Race Series: August Series John Forbes
5 Mst/Jr Track Race Series: August Series Peter Drake
5 Monday PIR Chris Alling
16 Monday PIR: August Series Chris Alling
9 Monday PIR: August Series Peter Drake
86 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Luis/Adam Valls/Valls
12 Kruger's Kermesse Farm Crit Bryan Curry
86 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Luis/Adam Valls/Valls
14 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Peter Drake
1 OBRA Hillclimb Championships Luis/Adam Valls/Valls
9 Kruger's Kermesse Farm Crit Jake VanderZanden
1 OBRA Hillclimb Championships Peter Drake
14 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Peter Drake
DNF Track Nationals Qualifier: Pursuits joe field
7 Track Nationals Qualifier: Points Race joe field
11 Alpenrose Thursday Series Chris Alling
2 Alpenrose Thursday Series Peter Drake
9 Monday PIR: Series Standings Peter Drake
3 Monday PIR Peter Drake
30 OBRA Criterium Championships Bryan Curry
26 OBRA Criterium Championships jason mauer
28 OBRA Criterium Championships jason mauer
26 OBRA Criterium Championships Chris Alling
21 OBRA Criterium Championships Kent Johnston
13 OBRA Criterium Championships Peter Drake
11 OBRA Criterium Championships Dickie Mallison
10 OBRA Criterium Championships Scott Harman
19 OBRA Criterium Championships Ron Magnus
7 OBRA Criterium Championships John Forbes
4 OBRA Criterium Championships joe field
1 OBRA Criterium Championships Phelan Kostur
10 Swan Island Criterium Chris Alling
33 Swan Island Criterium Kent Johnston
23 Swan Island Criterium Dickie Mallison
26 Swan Island Criterium Kent Johnston
33 Swan Island Criterium Bryan Curry
39 Swan Island Criterium jason mauer
3 Swan Island Criterium Phelan Kostur
22 Swan Island Criterium Kelly Wieber
11 Alpenrose Thursday Series Chris Alling
3 Alpenrose Thursday Series Peter Drake
31 Tuesday PIR Luis Valls
16 Tuesday PIR Scott Harman
2 Tuesday PIR Phelan Kostur
4 Mst/Jr Track Race Series: Australian Pursuits John Forbes
41 Tuesday PIR Chris Alling
18 Monday PIR jason mauer
37 Monday PIR Kelly Wieber
35 Monday PIR Ron Magnus
34 Monday PIR Chris Alling
19 Monday PIR Dickie Mallison
69 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Chris Alling
69 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Chris Alling
60 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Jake VanderZanden
28 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Peter Drake
4 OBRA Time Trial Championships David Jackson
115 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time John Forbes
115 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined John Forbes
4 OBRA Time Trial Championships Peter Drake
56 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined David Jackson
28 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Peter Drake
60 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Jake VanderZanden
11 OBRA Time Trial Championships Jake VanderZanden
13 OBRA Time Trial Championships Chris Alling
7 OBRA Time Trial Championships John Forbes
56 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time David Jackson
9 Sunset Criterium Kelly Wieber
4 Sunset Criterium Kent Johnston
7 Sunset Criterium Chris Alling
37 Portland Twilight Criterium Peter Drake
57 Portland Twilight Criterium Dickie Mallison
5 Alpenrose Thursday Series joe field
1 Mst/Jr Track Race Series Peter Drake
10 Mst/Jr Track Race Series Ron Magnus
9 Mst/Jr Track Race Series John Forbes
2 Mst/Jr Track Race Series joe field
20 Monday PIR Peter Drake
36 Monday PIR Bryan Curry
16 Monday PIR Chris Alling
50 OUCH: Combined Results by Time: Combined Bryan Curry
6 High Desert Omnium: Road Race Weston Fitzsimmons
3 OUCH Peter Drake
5 OUCH Bryan Curry
50 OUCH: Combined Results by Time Bryan Curry
7 OUCH: Combined Results by Time Peter Drake
7 OUCH: Combined Results by Time: Combined Peter Drake
1 High Desert Omnium: Criterium Weston Fitzsimmons
3 High Desert Omnium Weston Fitzsimmons
12 High Desert Omnium: Time Trial Weston Fitzsimmons
63 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Weston Fitzsimmons
17 Alpenrose Thursday Series: July Series joe field
6 Alpenrose Thursday Series: July Series Chris Alling
11 So Oregon Champion Thursday Series Matt Dooley
7 Alpenrose Thursday Series: Omnium Chris Alling
11 Alpenrose Thursday Series: Omnium John Forbes
27 Alpenrose Thursday Series: July Series John Forbes
19 Alpenrose Thursday Series: July Series Peter Drake
5 So Oregon Champion Thursday Series: Series Two Matt Dooley
2 Alpenrose Thursday Series: Omnium Peter Drake
5 High Desert Criterium Series Weston Fitzsimmons
3 High Desert Criterium Series Weston Fitzsimmons
9 Tuesday PIR Phelan Kostur
26 Tuesday PIR: July Series Phelan Kostur
20 Mst/Jr Track Race Series: July Series Bryan Curry
14 Mst/Jr Track Race Series: July Series John Forbes
8 Mst/Jr Track Race Series: July Series Ron Magnus
16 Monday PIR: July Series Scott Harman
30 Monday PIR: July Series jason mauer
17 Monday PIR: July Series Kent Johnston
31 Monday PIR Dickie Mallison
22 Monday PIR Ron Magnus
18 Monday PIR Chris Alling
9 Monday PIR Jake VanderZanden
5 Monday PIR Scott Harman
9 Monday PIR: July Series Jake VanderZanden
20 Monday PIR: July Series Chris Alling
26 Vancouver Courthouse Criterium Kelly Wieber
12 Vancouver Courthouse Criterium Peter Drake
24 Vancouver Courthouse Criterium Chris Alling
11 Vancouver Courthouse Criterium Scott Harman
9 Vancouver Courthouse Criterium jason mauer
3 Vancouver Courthouse Criterium Kent Johnston
16 Vancouver Courthouse Criterium Dickie Mallison
11 Fast Twitch Fridays: July Series Scott Harman
5 Fast Twitch Fridays: July Series Scott Harman
13 So Oregon Champion Thursday Series Matt Dooley
1 High Desert Criterium Series Weston Fitzsimmons
49 Tuesday PIR Shanan Whitlatch
16 Tuesday PIR Phelan Kostur
40 Tuesday PIR jason mauer
32 Tuesday PIR Dickie Mallison
29 Tuesday PIR Kent Johnston
6 Mst/Jr Track Race Series Ron Magnus
11 Monday PIR Chris Alling
29 Monday PIR: Series Standings Scott Harman
24 Monday PIR: Series Standings jason mauer
16 Monday PIR: Series Standings Chris Alling
13 Monday PIR: Series Standings Kent Johnston
10 Monday PIR: Series Standings Jake VanderZanden
20 Monday PIR Jake VanderZanden
13 Monday PIR Scott Harman
5 Monday PIR Kent Johnston
16 Alpenrose Challenge: Scratch Races John Forbes
13 Alpenrose Challenge: Scratch Races Chris Alling
8 Alpenrose Challenge: Keirin Chris Alling
6 Alpenrose Challenge: Keirin Kent Johnston
14 Alpenrose Challenge: Miss n Out Peter Drake
13 Alpenrose Challenge: Miss n Out John Forbes
9 Alpenrose Challenge: Miss n Out Chris Alling
2 Alpenrose Challenge: Miss n Out Peter Drake
11 Alpenrose Challenge: Scratch Races Peter Drake
11 Alpenrose Challenge: Scratch Races Scott Harman
7 Alpenrose Challenge: Scratch Races Kent Johnston
5 Alpenrose Challenge: Scratch Races Peter Drake
1 Alpenrose Challenge: Keirin Scott Harman
15 Alpenrose Challenge: Points Races Peter Drake
8 Alpenrose Challenge: Madison Peter Drake
3 Alpenrose Challenge: Sprints Scott Harman
7 Alpenrose Challenge: Points Races Peter Drake
9 Alpenrose Challenge: Points Races Chris Alling
DNF Alpenrose Challenge: Points Races John Forbes
10 Alpenrose Challenge: Points Races joe field
16 Alpenrose Challenge: Points Races Scott Harman
13 Alpenrose Challenge: Points Races Ken Johnston
6 Alpenrose Challenge: 1 Kilometer TT Chris Alling
1 Alpenrose Challenge: Pursuits joe field
7 Alpenrose Challenge: 500 meter TT joe field
7 Alpenrose Challenge: Pursuits Chris Alling
4 Mst/Jr Track Race Series Ron Magnus
38 Tuesday PIR jason mauer
13 Tuesday PIR Phelan Kostur
6 Mst/Jr Track Race Series Bryan Curry
DNF Tuesday PIR John Forbes
21 Monday PIR Scott Harman
26 Monday PIR Ron Magnus
13 Monday PIR Jake VanderZanden
3 OBRA Track Championships: Pursuits Peter Drake
5 OBRA Track Championships: Points Races John Forbes
7 OBRA Track Championships: Points Races Scott Harman
DNF OBRA Track Championships: Points Races Peter Drake
1 OBRA Track Championships: Points Races joe field
11 OBRA Track Championships: Pursuits Bryan Curry
1 OBRA Track Championships: Pursuits joe field
5 OBRA Track Championships: Pursuits John Forbes
2 OBRA Track Championships: Pursuits Chris Alling
DNS Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Ryan Miller
5 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT joe field
6 OBRA Track Championships: 1 Kilometer TT Chris Alling
5 Alpenrose Thursday Series Ron Magnus
2 So Oregon Champion Thursday Series Matt Dooley
3 High Desert Criterium Series Weston Fitzsimmons
6 Mt Tabor Series Peter Drake
14 Mt Tabor Series Luis Valls
22 Tuesday PIR joe field
16 Monday PIR Kent Johnston
13 Monday PIR jason mauer
10 Monday PIR Chris Alling
5 Monday PIR Jake VanderZanden
4 State Games Track Scott Harman
12 State Games Track Bryan Curry
16 Firecracker TT: Combined Results by Time: Combined Jake VanderZanden
8 State Games Track Chris Alling
5 State Games Track Kent Johnston
2 State Games Track Peter Drake
8 State Games Track Chris Alling
5 State Games Track Kent Johnston
16 State Games Track John Forbes
1 State Games Track Peter Drake
4 Firecracker TT Jake VanderZanden
16 Firecracker TT: Combined Results by Time Jake VanderZanden
14 Firecracker Criterium Chris Alling
8 Firecracker Criterium Chris Alling
15 Firecracker Criterium Bryan Curry
13 Firecracker Criterium Jake VanderZanden
4 Firecracker Criterium Kent Johnston
7 Firecracker Criterium Kent Johnston
8 Firecracker Criterium Bryan Curry
5 Fast Twitch Fridays Scott Harman
10 Fast Twitch Fridays Scott Harman
2 Alpenrose Thursday Series joe field
2 Alpenrose Thursday Series Chris Alling
11 Mt Tabor Series Luis Valls
6 High Desert Criterium Series Weston Fitzsimmons
5 Mt Tabor Series Phelan Kostur
24 Mt Tabor Series Bryan Curry
30 Tuesday PIR Jake VanderZanden
21 Tuesday PIR jason mauer
37 Tuesday PIR joe field
43 Tuesday PIR Chris Alling
22 Monday PIR Luis Valls
21 Monday PIR: June Series Kent Johnston
34 Monday PIR Bryan Curry
1 Monday PIR Chris Alling
4 Monday PIR jason mauer
5 Monday PIR Kent Johnston
27 Monday PIR Dickie Mallison
24 Monday PIR Peter Drake
5 Monday PIR: June Series Chris Alling
4 Monday PIR: June Series jason mauer
16 Salem Fairview Circuit Race Kent Johnston
13 Salem Fairview Circuit Race Jake VanderZanden
10 Salem Fairview Circuit Race Dickie Mallison
20 Salem Fairview Circuit Race Bryan Curry
21 Salem Fairview Circuit Race Matt Dooley
2 Alpenrose Sixday: Daily Total Peter Drake
5 Alpenrose Sixday: Madison Scott Harman
2 Alpenrose Sixday: Final Overall Peter Drake
4 Alpenrose Sixday: Final Overall Scott Harman
4 Alpenrose Sixday: Daily Total Scott Harman
9 Alpenrose Sixday: Omnium Ron Magnus
5 Alpenrose Sixday: Omnium Peter Drake
10 Alpenrose Sixday: Omnium Scott Harman
1 Alpenrose Sixday: Madison Peter Drake
2 Alpenrose Sixday: Overall Peter Drake
1 Alpenrose Sixday: Overall Scott Harman
2 Alpenrose Sixday: Daily Total Peter Drake
2 Alpenrose Sixday: Daily Total Scott Harman
10 Alpenrose Sixday: Omnium Peter Drake
9 Alpenrose Sixday: Omnium Scott Harman
2 Alpenrose Sixday: Madison Peter Drake
2 Alpenrose Sixday: Madison Scott Harman
11 NWX Criterium Weston Fitzsimmons
2 So Oregon Champion Thursday Series Matt Dooley
1 Alpenrose Sixday: Daily Total Scott Harman
3 Alpenrose Sixday: Standings Peter Drake
9 Alpenrose Sixday: Omnium Chris Alling
6 Alpenrose Sixday: Omnium joe field
3 Alpenrose Sixday: Daily Total Peter Drake
7 So Oregon Champion Thursday Series: Series One Matt Dooley
7 Alpenrose Sixday: Omnium Peter Drake
4 Alpenrose Sixday: Omnium Scott Harman
3 Alpenrose Sixday: Madison Peter Drake
2 Alpenrose Sixday: Madison Scott Harman
1 Alpenrose Sixday: Standings Scott Harman
2 Alpenrose Sixday Peter Drake
1 Alpenrose Sixday Scott Harman
2 Alpenrose Sixday: Daily Total Peter Drake
3 Alpenrose Sixday: Daily Total Scott Harman
3 Alpenrose Sixday: Omnium Peter Drake
2 Alpenrose Sixday: Omnium Scott Harman
2 Alpenrose Sixday: Madison Peter Drake
4 Alpenrose Sixday: Madison Scott Harman
13 Mt Tabor Series Luis Valls
2 Alpenrose Sixday: Madison Scott Harman
33 Tuesday PIR joe field
3 Alpenrose Sixday: Madison Peter Drake
30 Tuesday PIR Chris Alling
1 Alpenrose Sixday: Omnium Scott Harman
3 Alpenrose Sixday: Omnium Peter Drake
1 Alpenrose Sixday: Daily Total Scott Harman
2 Alpenrose Sixday: Daily Total Peter Drake
1 Alpenrose Sixday: Standings Scott Harman
3 Alpenrose Sixday: Standings Peter Drake
26 Monday PIR Dickie Mallison
3 Alpenrose Sixday: 2 Mile Pursuit Scott Harman
3 Alpenrose Sixday: 2 Mile Pursuit Peter Drake
1 Alpenrose Sixday: Madison Scott Harman
3 Alpenrose Sixday: Madison Peter Drake
1 Alpenrose Sixday: Daily Total Scott Harman
3 Alpenrose Sixday: Daily Total Peter Drake
5 Monday PIR jason mauer
18 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Luis Valls
32 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Kent Johnston
13 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Ryan Miller
34 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Kent Johnston
24 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Peter Drake
20 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Luis Valls
7 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Ryan Miller
22 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Peter Drake
1 Picketts Charge MTB Weston Fitzsimmons
26 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Luis Valls
42 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Bryan Curry
371 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Kent Johnston
39 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Ryan Miller
359 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Bryan Curry
243 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Chris Alling
145 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Luis Valls
125 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Peter Drake
172 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Ryan Miller
37 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Chris Alling
34 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Chris Alling
44 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Bryan Curry
45 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Kent Johnston
4 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Kent Johnston
15 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Peter Drake
20 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Peter Drake
24 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Luis Valls
24 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Ryan Miller
33 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Phelan Kostur
15 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Peter Drake
17 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Luis Valls
29 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Kent Johnston
45 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Bryan Curry
34 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Chris Alling
9 Alpenrose Thursday Series: June Series Peter Drake
16 Alpenrose Thursday Series: June Series Chris Alling
10 Alpenrose Thursday Series: June Series joe field
12 Alpenrose Thursday Series: June Series joe field
19 Alpenrose Thursday Series: June Series Scott Harman
3 Alpenrose Thursday Series joe field
4 High Desert Criterium Series Weston Fitzsimmons
21 Mt Tabor Series Bryan Curry
10 Mst/Jr Track Race Series: June Series John Forbes
25 Tuesday PIR Dickie Mallison
11 Tuesday PIR jason mauer
45 Monday PIR Bryan Curry
34 Monday PIR Dickie Mallison
6 Monday PIR Chris Alling
19 Mount Tabor Circuit Race Peter Drake
28 Mount Tabor Circuit Race Bryan Curry
20 Mount Tabor Circuit Race Chris Alling
5 Mount Tabor Circuit Race Kent Johnston
14 OBRA Road Race Jake VanderZanden
25 OBRA Road Race Dickie Mallison
29 OBRA Road Race Bryan Curry
4 OBRA Road Race Weston Fitzsimmons
39 OBRA Road Race Chris Alling
19 Cirque du Cycling Criterium Peter Drake
5 OBRA Road Race Kent Johnston
2 OBRA Road Race Luis Valls
8 Alpenrose Thursday Series Scott Harman
13 Alpenrose Thursday Series Chris Alling
5 Alpenrose Thursday Series Peter Drake
9 So Oregon Champion Thursday Series Matt Dooley
4 Alpenrose Thursday Series Peter Drake
14 Mt Tabor Series jason mauer
18 Mt Tabor Series Luis Valls
25 Mt Tabor Series Bryan Curry
12 Mt Tabor Series Kent Johnston
11 Mt Tabor Series Peter Drake
23 Tuesday PIR Chris Alling
12 Monday PIR Luis Valls
13 Monday PIR Scott Harman
28 Monday PIR Chris Alling
5 Alpenrose Heartbreaker '08: Madison Peter Drake
2 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races joe field
12 Alpenrose Heartbreaker '08: Omnium Results Peter Drake
10 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Peter Drake
4 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Scott Harman
2 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Peter Drake
6 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races John Forbes
12 So Oregon Champion Thursday Series Matt Dooley
17 Mt Tabor Series jason mauer
25 Mt Tabor Series Bryan Curry
24 Mt Tabor Series Peter Drake
22 Tuesday PIR Scott Harman
32 Tuesday PIR joe field
5 Mst/Jr Track Race Series: 500 meter TT John Forbes
4 Monday PIR jason mauer
13 Monday PIR Kent Johnston
DNF Silverton Road Race Peter Drake
16 Silverton Road Race Bryan Curry
DNF Silverton Road Race Shanan Whitlatch
6 Silverton Road Race Luis Valls
11 Silverton Road Race Dickie Mallison
2 Silverton Road Race Ryan Miller
8 Silverton Road Race Kent Johnston
98 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Kent Johnston
97 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Bryan Curry
100 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Jake VanderZanden
98 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Kent Johnston
97 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Bryan Curry
3 OBRA TTT Championships Jake VanderZanden
3 OBRA TTT Championships Kent Johnston
3 OBRA TTT Championships Bryan Curry
100 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Jake VanderZanden
12 Alpenrose Thursday Series: May Series joe field
14 Alpenrose Thursday Series: May Series Chris Alling
12 Alpenrose Thursday Series Chris Alling
10 Alpenrose Thursday Series joe field
4 Alpenrose Thursday Series Peter Drake
7 Alpenrose Thursday Series: May Series John Forbes
7 Alpenrose Thursday Series: May Series Chris Alling
6 Alpenrose Thursday Series: May Series Peter Drake
8 Alpenrose Thursday Series: May Series Peter Drake
54 Tuesday PIR Kelly Wieber
52 Tuesday PIR
55 Tuesday PIR joe field
8 Tuesday PIR: May Series scott springer
7 Tuesday PIR: May Series jason mauer
4 Tuesday PIR jason mauer
23 Tuesday PIR Scott Harman
7 Monday PIR Kent Johnston
34 Monday PIR: May Series Scott Harman
32 Monday PIR Chris Alling
27 Monday PIR Ron Magnus
24 Monday PIR Shanan Whitlatch
17 Monday PIR Dickie Mallison
10 Monday PIR Scott Harman
19 Monday PIR: May Series jason mauer
6 Monday PIR Kent Johnston
15 Albany Criterium Bryan Curry
12 Albany Criterium Jake VanderZanden
10 Albany Criterium Dickie Mallison
9 Albany Criterium Peter Drake
1 Albany Criterium Kent Johnston
29 Albany Criterium Weston Fitzsimmons
13 Albany Criterium Bryan Curry
12 Albany Criterium Peter Drake
2 Albany Criterium Weston Fitzsimmons
14 Albany Criterium Kent Johnston
DNF Rehearsal Road Race John Forbes
10 Rehearsal Road Race Ryan Miller
33 Tuesday PIR John Forbes
32 Tuesday PIR Dickie Mallison
48 Tuesday PIR Chris Alling
60 Tuesday PIR Kent Johnston
5 Jacksonville Forest Park STXC: Series Standings Matt Dooley
17 Monday PIR Scott Harman
18 Monday PIR Kent Johnston
4 Monday PIR jason mauer
19 Monday PIR Peter Drake
19 Monday PIR: Series Standings jason mauer
DNF Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Duncan Hay
61 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Duncan Hay
8 Alpenrose Thursday Series Chris Alling
63 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Duncan Hay
DNF Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Ryan Miller
30 Tuesday PIR Chris Alling
6 Tuesday PIR jason mauer
25 Tuesday PIR John Forbes
60 Monday PIR Chris Alling
16 Monday PIR: Series Standings jason mauer
54 Monday PIR Ron Magnus
18 Monday PIR Peter Drake
21 Monday PIR Scott Harman
52 Monday PIR Kelly Wieber
2 Jacksonville Forest Park STXC: Series Standings Matt Dooley
49 Monday PIR Ron Magnus
4 Alpenrose Thursday Series Peter Drake
4 Alpenrose Thursday Series John Forbes
3 Alpenrose Thursday Series Chris Alling
2 Hutch's TT Series Ryan Miller
66 Tuesday PIR
65 Tuesday PIR
40 Tuesday PIR Dickie Mallison
36 Tuesday PIR Scott Harman
15 Hutch's TT Series: Combined Results by Time Ryan Miller
15 Hutch's TT Series: Combined Results by Time: Combined Ryan Miller
68 Tuesday PIR Bryan Curry
54 Monday PIR Shanan Whitlatch
55 Monday PIR Kent Johnston
58 Monday PIR Chris Alling
49 Monday PIR Bryan Curry
31 Monday PIR Peter Drake
26 Monday PIR Dickie Mallison
24 Monday PIR Jake VanderZanden
61 Monday PIR Ron Magnus
6 Jacksonville Forest Park STXC Matt Dooley
10 Monday PIR jason mauer
1 Jacksonville Forest Park STXC Matt Dooley
15 Monday PIR Scott Harman
4 Table Rock Road Race Phelan Kostur
5 Table Rock Road Race Ryan Miller
1 Table Rock Road Race Matt Dooley
1 Spring Thaw XC Matt Dooley
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Scott Harman
4 Eric Kautzky Memorial Track Race Peter Drake
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Chris Alling
1 Eric Kautzky Memorial Track Race Peter Drake
7 Alpenrose Thursday Series: 500 meter TT John Forbes
2 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Chris Alling
32 Tuesday PIR Chris Alling
28 Tuesday PIR John Forbes
74 Estacada Time Trial: Combined Results by Time John Forbes
74 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined John Forbes
4 Estacada Time Trial John Forbes
15 Eugene Roubaix Jake VanderZanden
17 Eugene Roubaix Kent Johnston
17 Eugene Roubaix Phelan Kostur
DNF Eugene Roubaix Bryan Curry
17 Port of Hood River Criterium Series Bryan Curry
5 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Kent Johnston
18 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Bryan Curry
6 Port of Hood River Criterium Series Peter Drake
DNF Port of Hood River Criterium Series Kent Johnston
4 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Peter Drake
25 Tuesday PIR John Forbes
61 Estacada Time Trial: Combined Results by Time John Forbes
6 Estacada Time Trial Chris Alling
4 Estacada Time Trial John Forbes
4 Peak Sports Mudslinger MTB Jake VanderZanden
5 Estacada Time Trial Ryan Miller
2 Estacada Time Trial Peter Drake
26 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Chris Alling
13 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Ryan Miller
61 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined John Forbes
26 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Chris Alling
13 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Ryan Miller
10 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Peter Drake
10 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Peter Drake
4 Port of Hood River Criterium Series Peter Drake
13 Port of Hood River Criterium Series Bryan Curry
7 Port of Hood River Criterium Series Kent Johnston
37 Tuesday PIR Dickie Mallison
26 Tuesday PIR Austin Arguello
17 Tuesday PIR
22 Icebreaker Criterium Bryan Curry
16 Icebreaker Criterium Ryan Miller
20 Icebreaker Criterium Matt Dooley
12 Icebreaker Criterium Peter Drake
125 Estacada Time Trial: Combined Results by Time John Forbes
13 Icebreaker Criterium Kent Johnston
7 Icebreaker Criterium Phelan Kostur
7 Icebreaker Criterium Kent Johnston
125 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined John Forbes
22 Icebreaker Criterium Bryan Curry
10 Estacada Time Trial Jake VanderZanden
24 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Jake VanderZanden
24 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Jake VanderZanden
7 Estacada Time Trial John Forbes
25 Icebreaker Criterium jason mauer
2 Kings Valley Road Race Ryan Miller
19 Kings Valley Road Race Matt Dooley
6 Kings Valley Road Race Phelan Kostur
5 Port of Hood River Criterium Series Kent Johnston
31 Tuesday PIR Chris Alling
24 Tuesday PIR John Forbes
9 Willamette: Final General Classification Matt Dooley
26 Willamette: Final General Classification Phelan Kostur
31 Willamette: Final General Classification Ryan Miller
18 Willamette: Wolf Creek Stage Phelan Kostur
21 Willamette: Wolf Creek Stage Ryan Miller
8 Willamette: Wolf Creek Stage Matt Dooley
10 Willamette: General Classification Matt Dooley
24 Willamette: Planning Mill Criterium Phelan Kostur
18 Willamette: Planning Mill Criterium Ryan Miller
31 Willamette: Planning Mill Criterium Matt Dooley
50 Willamette: General Classification Ryan Miller
DNS Willamette: Planning Mill Criterium Duncan Hay
32 Willamette: General Classification Phelan Kostur
33 Willamette: Alpine Road Race Phelan Kostur
55 Willamette: Alpine Road Race Duncan Hay
51 Willamette: Alpine Road Race Ryan Miller
3 Willamette: Alpine Road Race Matt Dooley
5 Port of Hood River Criterium Series Kent Johnston
9 Port of Hood River Criterium Series Peter Drake
14 Port of Hood River Criterium Series Bryan Curry
4 Piece of Cake Road Race jason mauer
7 Piece of Cake Road Race Jake VanderZanden
13 Piece of Cake Road Race Kent Johnston
21 Piece of Cake Road Race Dickie Mallison
24 Piece of Cake Road Race John Forbes
2 Banana Belt Road Race Series Phelan Kostur
24 Banana Belt Road Race Series Peter Drake
19 Banana Belt Road Race Series Bryan Curry
11 Banana Belt Road Race Series Carson Miller
8 Banana Belt Road Race Series jason mauer
17 Banana Belt Road Race Series David Jackson
5 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Matt Dooley
5 Southern Oregon Time Trial Series Matt Dooley
5 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Results by Time Matt Dooley
34 Banana Belt Road Race Series Ryan Miller
13 Banana Belt Road Race Series Bryan Curry
12 Banana Belt Road Race Series David Jackson
23 Banana Belt Road Race Series Peter Drake
3 Banana Belt Road Race Series Phelan Kostur
12 Banana Belt Road Race Series Ryan Miller
11 Banana Belt Road Race Series Carson Miller
9 Banana Belt Road Race Series Peter Drake
2 Southern Oregon Time Trial Series - Series Standings: Combined Matt Dooley
2 Southern Oregon Time Trial Series - Series Standings Matt Dooley
3 Southern Oregon Time Trial Series Matt Dooley
3 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Matt Dooley
3 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Results by Time Matt Dooley
7 Banana Belt Road Race Series Ryan Miller
20 Banana Belt Road Race Series Dickie Mallison
22 Banana Belt Road Race Series Carson Miller
14 Banana Belt Road Race Series jason mauer
26 Banana Belt Road Race Series Peter Drake
10 Banana Belt Road Race Series Bryan Curry
11 Banana Belt Road Race Series David Jackson
16 Banana Belt Road Race Series jason mauer
7 Banana Belt Road Race Series Duncan Hay
2 Banana Belt Road Race Series Phelan Kostur
11 Banana Belt Road Race Series Duncan Hay
4 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Results by Time Matt Dooley
2 Southern Oregon Time Trial Series Matt Dooley
4 Southern Oregon Time Trial Series: Combined Results by Time: Combined Matt Dooley
2 Southern Oregon Time Trial Series Matt Dooley
10 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Peter Drake
105 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Duncan Hay
114 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Craig Broberg
94 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Bryan Curry
26 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Jake VanderZanden
10 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Peter Drake
192 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Ron Magnus
204 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined John Forbes
179 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Phelan Kostur
94 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Bryan Curry
114 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Craig Broberg
105 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Duncan Hay
26 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Jake VanderZanden
29 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Peter Drake
29 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Peter Drake
204 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time John Forbes
192 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Ron Magnus
179 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Phelan Kostur
10 Jack Frost Time Trial Peter Drake
1 Jack Frost Time Trial Phelan Kostur
32 Jack Frost Time Trial Craig Broberg
26 Jack Frost Time Trial Bryan Curry
7 Jack Frost Time Trial Jake VanderZanden
3 Jack Frost Time Trial Peter Drake
19 Jack Frost Time Trial Ron Magnus
4 Jack Frost Time Trial John Forbes
DNS Jack Frost Time Trial Duncan Hay
22 Jack Frost Time Trial Duncan Hay
6 Cherry Pie RR Jake VanderZanden
6 Cherry Pie RR Duncan Hay
DNF Vanport Kermesse Series Peter Drake
6 Vanport Kermesse Series Standings Jake VanderZanden
12 Vanport Kermesse Series Bryan Curry
9 Vanport Kermesse Series Standings Bryan Curry
6 Vanport Kermesse Series Standings Bryan Curry
4 Vanport Kermesse Series Standings Jake VanderZanden
9 Vanport Kermesse Series Bryan Curry
2 Vanport Kermesse Series Jake VanderZanden
6 Vanport Kermesse Series Bryan Curry