Illy Coffee-River City Bicycles

Event Name
59 Portland Cup (USGP) Paul Greenwalt
33 Portland Cup (USGP) Tim Ellerbruch
16 Psycho Cross #4 Paul Kanz
18 Psycho Cross #4: Series Standings Paul Kanz
57 Kruger's Crossing Cyclocross Paul Kanz
9 Psycho Cross #3 Paul Kanz
12 Psycho Cross #3: Series Standings Paul Kanz
34 Cross Crusade #8/OBRA Championships Ivan Meadors
13 Cross Crusade #8/OBRA Championships Debra Windus
5 Cross Crusade #8/OBRA Championships Tim Ellerbruch
41 Cross Crusade #8/OBRA Championships Paul Greenwalt
5 Cross Crusade #8/OBRA Championships: Age Graded Results for BAR/Championships Tim Ellerbruch
139 Cross Crusade #8/OBRA Championships Morgan Beller
10 Cross Crusade #7 Debra Windus
DNF Cross Crusade #7 Jim Fox
11 Cross Crusade #7 Tim Ellerbruch
34 Cross Crusade #7 Paul Greenwalt
58 Cross Crusade #7 Sam Taylor
DNF Cross Crusade #7 Ivan Meadors
107 SSCXWC Qualifier TT Jeff Tedder
5 Battlecreek Cross Debra Windus
79 Cross Crusade #6 Paul Kanz
29 Cross Crusade #6 Ivan Meadors
22 Cross Crusade #6 Jeff Tedder
5 Cross Crusade #5 Debra Windus
7 Cross Crusade #5 Tim Ellerbruch
24 Cross Crusade #5 Ivan Meadors
35 Cross Crusade #5 Jeff Tedder
7 Cross Crusade #4 Tim Ellerbruch
32 Cross Crusade #4 Ivan Meadors
7 Cross Crusade #4 Debra Windus
22 Cross Crusade #3 Jeff Tedder
10 Cross Crusade #3 Tim Ellerbruch
12 Cross Crusade #3 Debra Windus
48 Cross Crusade #3 Ivan Meadors
7 Psycho Cross #2 Debra Windus
9 Psycho Cross #2 Paul Kanz
96 Cross Crusade #2 Sam Taylor
64 Cross Crusade #2 Tony Pitone
12 Cross Crusade #2 Tim Ellerbruch
53 Cross Crusade #2 Jeff Tedder
6 Cross Crusade #2 brett boyles
35 Cross Crusade #2 Ivan Meadors
2 Heiser Farm Cross Debra Windus
48 Cross Crusade #1 Paul Greenwalt
13 Cross Crusade #1 brett boyles
9 Cross Crusade #1 Tim Ellerbruch
9 Cross Crusade #1 Debra Windus
100 Cross Crusade #1 Paul Kanz
27 Cross Crusade #1 Jeff Tedder
57 Cross Crusade #1 Ivan Meadors
20 Psycho Cross Paul Kanz
4 Battle at Barlow Paul Greenwalt
3 Battle at Barlow Debra Windus
34 Battle at Barlow Paul Kanz
20 Battle at Barlow Ivan Meadors
2 Veloshop Rickreall Rampage Tim Ellerbruch
6 Veloshop Rickreall Rampage Jim Fox
3 Veloshop Rickreall Rampage Debra Windus
29 Veloshop Rickreall Rampage Paul Kanz
DNF Vanport Kermesse Series 2 brett boyles
DNF Vanport Kermesse Series 2 Raleigh Cronrath
21 Hood River Double Cross #2 Paul Kanz
8 Hood River Double Cross #2 Ivan Meadors
3 Hood River Double Cross #2 Debra Windus
6 Hood River Double Cross #2 Roger Lloyd
4 Hood River Double Cross #2 Tim Ellerbruch
5 Hood River Double Cross #1 Ivan Meadors
2 Hood River Double Cross #1 Debra Windus
7 Hood River Double Cross #1 Jim Fox
7 Vanport Kermesse Series 2 Jeff Tedder
11 Vanport Kermesse Series 2: Series Standings Jeff Tedder
4 Kruger's Kermesse Farm Crit Jeff Tedder
22 Kruger's Kermesse Farm Crit Tony Pitone
1 Kruger's Kermesse Farm Crit Debra Windus
23 Kruger's Kermesse Farm Crit Roger Lloyd
13 Kruger's Kermesse Farm Crit Paul Kanz
4 Pain on the Peak Debra Windus
2 Pain on the Peak Paul Greenwalt
6 Pain on the Peak Roger Lloyd
14 Pain on the Peak Ivan Meadors
10 PIR September Handicap Series Raleigh Cronrath
14 Vanport Kermesse Series 2 Jeff Tedder
3 Kruger's Kermesse Farm Crit Debra Windus
10 Kruger's Kermesse Farm Crit Roger Lloyd
24 Kruger's Kermesse Farm Crit Tony Pitone
20 Kruger's Kermesse Farm Crit Sam Taylor
4 Alpenrose Thursday Series Paul Kanz
3 PIR September Handicap Series Steven R Holland
3 PIR September Handicap Series Raleigh Cronrath
37 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Chuck Woosley
1 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Steven R Holland
3 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Ivan Meadors
12 Eugene Celebration Stage Race: Wolf Creek Road Race Mike Adams
5 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Ivan Meadors
91 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Chuck Woosley
39 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Chuck Woosley
10 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Mike Adams
2 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Steven R Holland
1 Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium Ivan Meadors
26 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Chuck Woosley
9 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Mike Adams
1 OBRA Masters Track Championships: Pursuits Debra Windus
3 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial Steven R Holland
76 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Mike Adams
40 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Ivan Meadors
32 Eugene Celebration Stage Race: Kent Peterson Time Trial: Combined Results by Time Steven R Holland
5 Eugene Celebration Stage Race Steven R Holland
12 Eugene Celebration Stage Race Mike Adams
2 Eugene Celebration Stage Race Ivan Meadors
36 Eugene Celebration Stage Race Chuck Woosley
35 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Chuck Woosley
13 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Mike Adams
4 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Steven R Holland
4 OBRA Masters Track Championships: Team Sprints Debra Windus
5 OBRA Masters Track Championships: Sprints Debra Windus
1 Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race Ivan Meadors
1 OBRA Masters Track Championships: 500 meter TT Debra Windus
5 OBRA Masters Track Championships: Keirin Debra Windus
9 Alpenrose Thursday Series: August Series Sam Taylor
10 Alpenrose Thursday Series: August Series Sam Taylor
1 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuit Debra Windus
4 Mst/Jr Track Race Series: August Series Jeff Tedder
3 Mst/Jr Track Race Series: August Series George Schreck
1 Mst/Jr Track Race Series: August Series Debra Windus
4 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuit Jeff Tedder
2 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuit George Schreck
1 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuit George Schreck
5 Mst/Jr Track Race Series: August Series George Schreck
2 Tuesday PIR: August Series Steven R Holland
11 Mst/Jr Track Race Series: August Series Jeff Tedder
21 Tuesday PIR Raleigh Cronrath
9 Tuesday PIR Steven R Holland
7 Monday PIR Mike Adams
6 Monday PIR Steven R Holland
4 Monday PIR Ivan Meadors
4 Monday PIR: August Series Ivan Meadors
11 Monday PIR: August Series Christana Martin
6 Monday PIR: August Series Steven R Holland
59 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined brett boyles
10 Kruger's Kermesse Farm Crit Tony Pitone
3 Kruger's Kermesse Farm Crit Jeff Tedder
15 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time Mike Mauch
54 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time George Schreck
4 Kruger's Kermesse Farm Crit Debra Windus
54 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined George Schreck
15 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time: Combined Mike Mauch
8 OBRA Hillclimb Championships brett boyles
2 OBRA Hillclimb Championships Mike Mauch
2 OBRA Hillclimb Championships George Schreck
59 OBRA Hillclimb Championships: Combined Results by Time brett boyles
7 Track Nationals Qualifier: 1 Kilometer TT Jeff Tedder
2 Alpenrose Thursday Series Sam Taylor
6 Tuesday PIR Steven R Holland
8 Monday PIR Steven R Holland
5 Monday PIR: Series Standings Ivan Meadors
8 Monday PIR: Series Standings Steven R Holland
10 OBRA Criterium Championships George Schreck
5 OBRA Criterium Championships Steven R Holland
24 OBRA Criterium Championships Ivan Meadors
9 OBRA Criterium Championships Mike Adams
3 OBRA Criterium Championships Debra Windus
19 OBRA Criterium Championships Sam Taylor
11 OBRA Criterium Championships Steven R Holland
18 OBRA Criterium Championships Raleigh Cronrath
19 Swan Island Criterium Chuck Woosley
20 Swan Island Criterium Raleigh Cronrath
13 Swan Island Criterium Chuck Woosley
34 Swan Island Criterium Mike Adams
25 Swan Island Criterium Jeff Tedder
12 Swan Island Criterium Steven R Holland
4 Swan Island Criterium Steven R Holland
16 Swan Island Criterium Sam Taylor
8 Swan Island Criterium Ivan Meadors
13 Tuesday PIR Steven R Holland
34 Tuesday PIR Roger Lloyd
1 Mst/Jr Track Race Series: Australian Pursuits Jeff Tedder
22 Monday PIR Paul Greenwalt
31 Monday PIR Don Glazier
2 Monday PIR Ivan Meadors
17 Monday PIR brett boyles
20 Monday PIR Steven R Holland
22 Monday PIR Mike Adams
29 Monday PIR Andrew Haliburton
32 Monday PIR Roger Lloyd
4 Monday PIR: Series Standings Ivan Meadors
13 Monday PIR: Series Standings Steven R Holland
8 OBRA Time Trial Championships Tim Ellerbruch
41 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Tim Ellerbruch
1 OBRA Time Trial Championships Debra Windus
11 OBRA Time Trial Championships Chuck Woosley
19 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time George Schreck
61 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time David Russell
1 OBRA Time Trial Championships David Russell
122 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Debra Windus
5 OBRA Time Trial Championships Sam Taylor
1 OBRA Time Trial Championships Rob Annen
2 OBRA Time Trial Championships Mike Mauch
21 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Mike Mauch
1 OBRA Time Trial Championships George Schreck
78 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Sam Taylor
97 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Chuck Woosley
122 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Debra Windus
61 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined David Russell
19 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined George Schreck
41 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Tim Ellerbruch
21 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Mike Mauch
11 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Rob Annen
78 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Sam Taylor
97 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time: Combined Chuck Woosley
11 OBRA Time Trial Championships: Combined Results by Time Rob Annen
12 Sunset Criterium Jeff Tedder
5 Sunset Criterium Raleigh Cronrath
6 Alpenrose Thursday Series Sam Taylor
4 Mst/Jr Track Race Series Jeff Tedder
4 Mst/Jr Track Race Series George Schreck
2 Tuesday PIR Steven R Holland
3 Mst/Jr Track Race Series George Schreck
17 Monday PIR brett boyles
26 Monday PIR Mike Adams
10 Monday PIR Ivan Meadors
8 Monday PIR Steven R Holland
31 Monday PIR Andrew Haliburton
5 OUCH: Combined Results by Time: Combined Mike Mauch
35 OUCH: Combined Results by Time: Combined Jeff Tedder
39 High Desert Omnium: Road Race Ivan Meadors
26 OUCH: Combined Results by Time: Combined George Schreck
89 OUCH: Combined Results by Time: Combined Christopher Robinson
26 High Desert Omnium: Road Race Mike Adams
5 OUCH: Combined Results by Time Mike Mauch
35 OUCH: Combined Results by Time Jeff Tedder
26 OUCH: Combined Results by Time George Schreck
89 OUCH: Combined Results by Time Christopher Robinson
3 OUCH Christopher Robinson
1 OUCH George Schreck
4 OUCH Jeff Tedder
1 OUCH Mike Mauch
26 High Desert Omnium: Road Race Steven R Holland
26 High Desert Omnium: Time Trial Steven R Holland
25 High Desert Omnium: Time Trial Ivan Meadors
105 High Desert Omnium: Time Trial: Combined Results by Time Mike Adams
25 High Desert Omnium: Criterium Ivan Meadors
20 High Desert Omnium: Time Trial Mike Adams
18 High Desert Omnium: Criterium Mike Adams
11 High Desert Omnium: Criterium Steven R Holland
14 Alpenrose Thursday Series: July Series Sam Taylor
24 Alpenrose Thursday Series: July Series Patrick Hartigan
15 Tuesday PIR: July Series David Root
8 Tuesday PIR: July Series Steven R Holland
37 Mst/Jr Track Race Series: July Series George Schreck
35 Mst/Jr Track Race Series: July Series Jeff Tedder
19 Mst/Jr Track Race Series: July Series Patrick Hartigan
8 Tuesday PIR Steven R Holland
1 Mst/Jr Track Race Series: July Series Debra Windus
17 Monday PIR Mike Adams
11 Monday PIR Steven R Holland
6 Monday PIR Debra Windus
23 Portland MTB Short Track Series brett boyles
19 Monday PIR: July Series Steven R Holland
25 Vancouver Courthouse Criterium Debra Windus
22 Vancouver Courthouse Criterium Jeff Tedder
15 Vancouver Courthouse Criterium Ivan Meadors
13 Vancouver Courthouse Criterium Raleigh Cronrath
14 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: King Estate Road Race Steven/Beth Holland/Orgain
2 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Co-Motion Criterium Steven/Beth Holland/Orgain
4 Co-Motion Classic Tandem Stage Race: Kent Peterson Time Trial Steven/Beth Holland/Orgain
12 Co-Motion Classic Tandem Stage Race Steven/Beth Holland/Orgain
15 Tuesday PIR Raleigh Cronrath
39 Tuesday PIR David Root
22 Tuesday PIR Jeff Tedder
36 Tuesday PIR Christopher Robinson
15 Monday PIR: Series Standings Steven R Holland
2 State Games of Oregon Paul Greenwalt
6 Alpenrose Challenge: Pursuits George Schreck
10 Alpenrose Challenge: Pursuits George Schreck
4 Alpenrose Challenge: Pursuits George Schreck
10 Alpenrose Thursday Series Patrick Hartigan
6 Tuesday PIR Steven R Holland
8 Tuesday PIR David Root
22 Tuesday PIR Sam Taylor
18 Portland MTB Short Track Series brett boyles
11 Monday PIR Steven R Holland
27 Monday PIR Jeff Tedder
14 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Ivan Meadors
3 Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Steven R Holland
DNF Cascade Classic: Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race Mike Adams
7 OBRA Track Championships: Pursuits Sam Taylor
9 OBRA Track Championships: Points Races Sam Taylor
3 OBRA Track Championships: Pursuits Debra Windus
6 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Ivan Meadors
33 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Mike Adams
1 Cascade Classic: Cascade Lakes Road Race Steven R Holland
8 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Steven R Holland
521 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Mike Adams
364 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Ivan Meadors
21 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Ivan Meadors
38 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial Mike Adams
274 Cascade Classic: Bend Research Inc - Skyliners Time Trial: Combined Results by Time Steven R Holland
20 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Steven R Holland
26 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Mike Adams
5 Cascade Classic: Desert Orthopedics & Rebound Physical Therapy - Downtown Criterium Ivan Meadors
3 Alpenrose Thursday Series Sam Taylor
5 Mt Tabor Series Ivan Meadors
14 Cascade Classic Ivan Meadors
5 Mt Tabor Series Debra Windus
13 Mt Tabor Series George Schreck
2 Cascade Classic Steven R Holland
6 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuit Patrick Hartigan
4 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuit Patrick Hartigan
1 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuit Debra Windus
6 Mst/Jr Track Race Series: 4K Pursuit Patrick Hartigan
12 Tuesday PIR: Series Standings David Root
25 Tuesday PIR Christopher Robinson
16 Tuesday PIR: Series Standings Steven R Holland
9 Tuesday PIR Steven R Holland
8 Monday PIR Steven R Holland
29 Portland MTB Short Track Series brett boyles
11 Portland MTB Short Track Series Debra Windus
25 Monday PIR Mike Adams
27 Monday PIR Mike Adams
2 Firecracker Tandem TT Championship Steven/Beth Holland/Orgain
2 Firecracker TT: Combined Results by Time Rob Annen
21 Firecracker TT: Combined Results by Time Sam Taylor
DNF Firecracker TT Debra Windus
1 Firecracker TT George Schreck
14 Firecracker TT: Combined Results by Time George Schreck
18 Firecracker TT: Combined Results by Time Ivan Meadors
5 Firecracker TT Ivan Meadors
1 Firecracker TT Rob Annen
2 Firecracker TT Sam Taylor
4 Firecracker Tandem TT Championship: Combined Results by Time Steven/Beth Holland/Orgain
21 Firecracker TT: Combined Results by Time: Combined Sam Taylor
18 Firecracker TT: Combined Results by Time: Combined Ivan Meadors
4 Firecracker Tandem TT Championship: Combined Results by Time: Combined Steven/Beth Holland/Orgain
14 Firecracker TT: Combined Results by Time: Combined George Schreck
2 Firecracker TT: Combined Results by Time: Combined Rob Annen
12 Firecracker Criterium Ivan Meadors
10 Firecracker Criterium Ivan Meadors
15 Firecracker Criterium Chuck Woosley
4 Firecracker Criterium Ivan/Jan Meadors/Moss
7 Alpenrose Thursday Series Sam Taylor
20 Mt Tabor Series Ivan Meadors
31 Mt Tabor Series Roger Lloyd
9 Mt Tabor Series George Schreck
8 Mt Tabor Series Patrick Hartigan
7 Tuesday PIR David Root
19 Tuesday PIR Steven R Holland
19 Portland MTB Short Track Series brett boyles
33 Monday PIR Ivan Meadors
15 Monday PIR: June Series Ivan Meadors
30 Monday PIR Mike Adams
6 Salem Fairview Circuit Race David Root
4 Salem Fairview Circuit Race Ivan Meadors
23 Salem Fairview Circuit Race Mike Adams
8 Salem Fairview Circuit Race Raleigh Cronrath
16 Salem Fairview Circuit Race Chuck Woosley
11 Salem Fairview Circuit Race George Schreck
10 Mt Tabor Series George Schreck
6 Mt Tabor Series Ivan Meadors
8 Mt Tabor Series Patrick Hartigan
27 Mt Tabor Series Sam Taylor
11 Tuesday PIR Christopher Robinson
4 Tuesday PIR: June Series Steven R Holland
3 Tuesday PIR Steven R Holland
20 Tuesday PIR David Root
8 Tuesday PIR Raleigh Cronrath
13 Monday PIR Ivan Meadors
20 Portland MTB Short Track Series Debra Windus
3 Picketts Charge MTB Paul Greenwalt
26 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification George Schreck
6 Elkhorn Classic Stage Race: Final General Classification Steven R Holland
28 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race George Schreck
4 Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race Steven R Holland
5 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Steven R Holland
7 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial George Schreck
11 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Steven R Holland
41 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial Mike Adams
93 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Steven R Holland
30 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium George Schreck
44 Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium Mike Adams
74 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time George Schreck
300 Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Individual Time Trial: Combined Results by Time Mike Adams
21 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race George Schreck
43 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Mike Adams
5 Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race Steven R Holland
DNF Alpenrose Thursday Series Patrick Hartigan
21 Alpenrose Thursday Series: June Series Patrick Hartigan
19 Alpenrose Thursday Series: June Series Paul Kanz
13 Mt Tabor Series Ivan Meadors
7 Mt Tabor Series George Schreck
20 Mt Tabor Series Patrick Hartigan
13 Mt Tabor Series brett boyles
2 Mt Tabor Series Debra Windus
20 Mt Tabor Series Sam Taylor
1 Mst/Jr Track Race Series: June Series Jeff Tedder
6 Mst/Jr Track Race Series: June Series Debra Windus
3 Mst/Jr Track Race Series: June Series George Schreck
4 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuits Jeff Tedder
5 Tuesday PIR Steven R Holland
7 Tuesday PIR David Root
3 Mst/Jr Track Race Series: 3K Pursuits George Schreck
1 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuits George Schreck
4 Mst/Jr Track Race Series: 2K Pursuits Debra Windus
38 Tuesday PIR Christopher Robinson
35 Tuesday PIR Roger Lloyd
5 Monday PIR Ivan Meadors
12 Monday PIR Steven R Holland
36 Monday PIR Mike Adams
26 Mount Tabor Circuit Race: Combined Women's Results for Oregon Cup Debra Windus
4 Mount Tabor Circuit Race Debra Windus
1 Mount Tabor Circuit Race George Schreck
10 Mount Tabor Circuit Race Ivan Meadors
15 Mount Tabor Circuit Race Sam Taylor
14 Mount Tabor Circuit Race Steven R Holland
13 Mount Tabor Circuit Race George Schreck
24 OBRA Road Race Mike Adams
3 OBRA Road Race George Schreck
18 OBRA Road Race Steven R Holland
41 Cirque du Cycling Criterium Ivan Meadors
4 OBRA Road Race Ivan Meadors
2 OBRA Road Race Debra Windus
18 Mt Tabor Series Paul Kanz
7 Mt Tabor Series Ivan Meadors
22 Mt Tabor Series brett boyles
10 Mt Tabor Series George Schreck
3 Mt Tabor Series Debra Windus
15 Tuesday PIR David Root
10 Monday PIR Ivan Meadors
17 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Paul Kanz
6 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Jeff Tedder
9 Alpenrose Heartbreaker '08: Points Races Patrick Hartigan
8 Alpenrose Thursday Series Paul Kanz
11 Mt Tabor Series Ivan Meadors
15 Mt Tabor Series George Schreck
14 Mt Tabor Series brett boyles
2 Mst/Jr Track Race Series: 500 meter TT Jeff Tedder
13 Tuesday PIR David Root
20 Tuesday PIR Steven R Holland
1 Mst/Jr Track Race Series: 1 Kilometer TT Jeff Tedder
13 Silverton Road Race Rob Annen
21 Silverton Road Race Chuck Woosley
DNF Silverton Road Race Raleigh Cronrath
22 Silverton Road Race Steven R Holland
DNF Silverton Road Race George Schreck
15 Silverton Road Race David Root
1 OBRA TTT Championships David Russell
2 OBRA TTT Championships Steven R Holland
4 OBRA TTT Championships David Root
4 OBRA TTT Championships Patrick Hartigan
4 OBRA TTT Championships Don Glazier
4 OBRA TTT Championships Mike Adams
262 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Renata Hahn
261 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Barbara Thiele
260 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Debra Windus
164 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time David Russell
161 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Lance Brigman
163 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Roger Johnson
162 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Leo Tsou
49 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Jeff Tedder
52 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time George Schreck
109 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Mike Adams
110 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Don Glazier
111 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Patrick Hartigan
112 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined David Root
51 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Steven R Holland
1 OBRA TTT Championships Debra Windus
52 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined George Schreck
49 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Jeff Tedder
162 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Leo Tsou
163 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Roger Johnson
161 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Lance Brigman
50 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Rob Annen
164 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined David Russell
260 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Debra Windus
261 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Barbara Thiele
262 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Renata Hahn
51 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Steven R Holland
112 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time David Root
111 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Patrick Hartigan
110 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Don Glazier
109 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time Mike Adams
2 OBRA TTT Championships Rob Annen
1 OBRA TTT Championships Renata Hahn
2 OBRA TTT Championships George Schreck
2 OBRA TTT Championships Jeff Tedder
1 OBRA TTT Championships Leo Tsou
1 OBRA TTT Championships Roger Johnson
1 OBRA TTT Championships Lance Brigman
1 OBRA TTT Championships Barbara Thiele
50 OBRA TTT Championships: Combined Results by Time: Combined Rob Annen
30 Fast Twitch Fridays Paul Kanz
16 Alpenrose Thursday Series: May Series Sam Taylor
8 Alpenrose Thursday Series: May Series George Schreck
24 Alpenrose Thursday Series: May Series Sam Taylor
20 Alpenrose Thursday Series: May Series Jeff Tedder
2 Alpenrose Thursday Series: May Series George Schreck
12 Alpenrose Thursday Series: May Series Paul Kanz
10 Alpenrose Thursday Series: May Series Patrick Hartigan
3 Alpenrose Thursday Series: May Series Patrick Hartigan
8 Alpenrose Thursday Series Patrick Hartigan
12 Alpenrose Thursday Series Sam Taylor
12 Tuesday PIR David Root
28 Tuesday PIR Steven R Holland
35 Monday PIR: May Series Ivan Meadors
12 Monday PIR: May Series Mike Ruff
23 Monday PIR: May Series Debra Windus
32 Monday PIR: May Series brett boyles
11 Monday PIR Ivan Meadors
10 Monday PIR: May Series Steven R Holland
6 Albany Criterium: Women's Categories by Age (for BAR Points) Debra Windus
33 Albany Criterium Sam Taylor
12 Albany Criterium Debra Windus
6 Albany Criterium Ivan Meadors
7 Rehearsal Road Race Leo/Debra Tsou/Windus
12 Rehearsal Road Race Steven R Holland
14 Rehearsal Road Race George Schreck
1 Rehearsal Road Race Ivan/Mike Meadors/Adams
DNF Rehearsal Road Race Ivan Meadors
19 Tuesday PIR Sam Taylor
20 Monday PIR: Series Standings Debra Windus
8 Monday PIR: Series Standings Mike Ruff
11 Monday PIR Steven R Holland
26 Monday PIR: Series Standings brett boyles
13 Monday PIR: Series Standings Steven R Holland
2 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Steven R Holland
3 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Steven R Holland
9 Mt. Hood Stage Race: Final General Classification Ivan Meadors
11 Mt. Hood Stage Race: Downtown Hood River Criterium Ivan Meadors
4 Bear Springs Trap MTB Paul Greenwalt
8 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Ivan Meadors
48 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race David Root
7 Mt. Hood Stage Race: Wy' East Road Race Steven R Holland
8 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Steven R Holland
50 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial David Root
9 Mt. Hood Stage Race: Scenic Gorge Time Trial Ivan Meadors
3 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Steven R Holland
49 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race David Root
1 Alpenrose Thursday Series George Schreck
6 Alpenrose Thursday Series Patrick Hartigan
10 Mt. Hood Stage Race: Cooper Spur Circuit Race Ivan Meadors
1 Alpenrose Thursday Series Jeff Tedder
13 Monday PIR: Series Standings Steven R Holland
7 Monday PIR: Series Standings Mike Ruff
6 Monday PIR Steven R Holland
19 Monday PIR: Series Standings brett boyles
67 Monday PIR Jeff Tedder
65 Monday PIR Ivan Meadors
14 Monday PIR: Series Standings Debra Windus
44 Monday PIR Patrick Hartigan
25 Monday PIR Mike Adams
23 Monday PIR George Schreck
1 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Rob Annen
2 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Paul Greenwalt
20 WebCyclery Cascade ChainBreaker MTB Chuck Woosley
8 Fast Twitch Fridays Paul Kanz
2 Alpenrose Thursday Series Patrick Hartigan
7 Alpenrose Thursday Series Sam Taylor
4 Alpenrose Thursday Series Paul Kanz
2 Alpenrose Thursday Series George Schreck
12 Tuesday PIR Steven R Holland
16 Tuesday PIR Raleigh Cronrath
14 Tuesday PIR David Root
30 Monday PIR Patrick Hartigan
34 Monday PIR Jeff Tedder
44 Monday PIR Rob Annen
8 Monday PIR Steven R Holland
31 Monday PIR brett boyles
12 Monday PIR brett boyles
4 Monday PIR Mike Ruff
9 Monday PIR Debra Windus
35 Monday PIR Mike Adams
6 Eric Kautzky Memorial Track Race Debra Windus
13 Eric Kautzky Memorial Track Race Patrick Hartigan
5 Eric Kautzky Memorial Track Race Paul Kanz
3 Eric Kautzky Memorial Track Race Patrick Hartigan
1 Fast Twitch Fridays Paul Kanz
10 Fast Twitch Fridays Roger Lloyd
1 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Patrick Hartigan
5 Alpenrose Thursday Series: 1 Kilometer TT Paul Kanz
27 Tuesday PIR brett boyles
7 Tuesday PIR: April Series Jeff Tedder
10 Tuesday PIR: April Series Raleigh Cronrath
8 Tuesday PIR: April Series Steven R Holland
6 Tuesday PIR Raleigh Cronrath
24 Tuesday PIR brett boyles
10 Tuesday PIR David Root
17 Tuesday PIR: April Series David Root
71 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Chuck Woosley
45 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined David Russell
6 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined George Schreck
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Rob Annen
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Debra Windus
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three Rob Annen
1 Estacada Time Trial David Russell
1 Estacada Time Trial George Schreck
9 Estacada Time Trial Chuck Woosley
49 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time Debra Windus
71 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Chuck Woosley
49 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time: Combined Debra Windus
45 Estacada Time Trial: Combined Results by Time David Russell
4 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Three: Combined Results by Time: Combined Rob Annen
6 Estacada Time Trial: Combined Results by Time George Schreck
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Rob Annen
5 Eugene Roubaix Steven R Holland
52 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time: Combined Debra Windus
18 Eugene Roubaix George Schreck
52 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Debra Windus
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Rob Annen
53 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Debra Windus
6 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time: Combined Rob Annen
53 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Debra Windus
6 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Rob Annen
3 Eugene Roubaix David Root
52 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Debra Windus
5 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two: Combined Results by Time Rob Annen
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Debra Windus
1 Eugene Roubaix Ivan Meadors
53 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Debra Windus
1 Deschutes River Valley TT Festival Debra Windus
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Debra Windus
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One Rob Annen
1 Deschutes River Valley TT Festival Rob Annen
6 Deschutes River Valley TT Festival: Stage One: Combined Results by Time Rob Annen
1 Deschutes River Valley TT Festival: Stage Two Rob Annen
DNF Port of Hood River Criterium Series David Russell
4 Port of Hood River Criterium Series Steven R Holland
7 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings David Russell
17 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Steven R Holland
24 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Roger Lloyd
16 Port of Hood River Criterium Series: Final Series Standings Jeff Tedder
3 Tuesday PIR Steven R Holland
19 Tuesday PIR David Root
2 Estacada Time Trial: Combined Results by Time George Schreck
1 Estacada Time Trial David Russell
20 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined David Russell
2 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined George Schreck
1 Estacada Time Trial George Schreck
5 Peak Sports Mudslinger MTB Roger Lloyd
20 Estacada Time Trial: Combined Results by Time David Russell
11 Port of Hood River Criterium Series David Russell
11 Port of Hood River Criterium Series Roger Lloyd
17 Tuesday PIR Jeff Tedder
32 Tuesday PIR Roger Lloyd
7 Tuesday PIR Raleigh Cronrath
46 Tuesday PIR Patrick Hartigan
4 Tuesday PIR David Root
4 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Rob Annen
93 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Chuck Woosley
10 Estacada Time Trial: Combined Results by Time George Schreck
52 Estacada Time Trial: Combined Results by Time David Russell
4 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Rob Annen
15 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Mike Mauch
126 Estacada Time Trial: Combined Results by Time Debra Windus
93 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Chuck Woosley
15 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Mike Mauch
10 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined George Schreck
10 Icebreaker Criterium Ivan Meadors
12 Icebreaker Criterium Ivan Meadors
52 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined David Russell
3 Estacada Time Trial Debra Windus
16 Estacada Time Trial Chuck Woosley
2 Estacada Time Trial George Schreck
5 Estacada Time Trial Mike Mauch
1 Estacada Time Trial David Russell
1 Estacada Time Trial Rob Annen
126 Estacada Time Trial: Combined Results by Time: Combined Debra Windus
12 Kings Valley Road Race Don Glazier
4 Kings Valley Road Race George Schreck
28 Kings Valley Road Race Roger Lloyd
18 Kings Valley Road Race Tim Ellerbruch
22 Kings Valley Road Race Mike Adams
13 Kings Valley Road Race Steven R Holland
17 Kings Valley Road Race Ivan Meadors
63 Kings Valley Road Race David Root
31 Kings Valley Road Race Debra Windus
34 Kings Valley Road Race Jeff Tedder
4 Port of Hood River Criterium Series Jeff Tedder
5 Port of Hood River Criterium Series David Russell
8 Tuesday PIR Steven R Holland
1 Tuesday PIR Jeff Tedder
11 Tuesday PIR David Root
5 Willamette: Final General Classification Ivan Meadors
6 Willamette: Wolf Creek Stage Steven R Holland
16 Willamette: Wolf Creek Stage Mike Adams
1 Willamette: Final General Classification Mike McManus
5 Willamette: Wolf Creek Stage Ivan Meadors
14 Horning's Hustle Bob Libby
5 Horning's Hustle Debra Windus
21 Horning's Hustle brett boyles
11 Horning's Hustle Roger Lloyd
1 Willamette: Wolf Creek Stage Mike McManus
6 Willamette: Final General Classification Steven R Holland
17 Willamette: Final General Classification Mike Adams
9 Willamette: General Classification Ivan Meadors
3 Willamette: Planning Mill Criterium Mike McManus
6 Willamette: General Classification Steven R Holland
1 Willamette: General Classification Mike McManus
17 Willamette: Planning Mill Criterium Mike Adams
12 Willamette: Planning Mill Criterium Steven R Holland
17 Willamette: General Classification Mike Adams
5 Willamette: Planning Mill Criterium Ivan Meadors
19 Willamette: Alpine Road Race Mike Adams
11 Willamette: Alpine Road Race Ivan Meadors
5 Willamette: Alpine Road Race Steven R Holland
1 Willamette: Alpine Road Race Mike McManus
5 Port of Hood River Criterium Series David Russell
7 Port of Hood River Criterium Series Jeff Tedder
7 Piece of Cake Road Race Debra Windus
12 Piece of Cake Road Race Ivan Meadors
5 Piece of Cake Road Race Steven R Holland
22 Piece of Cake Road Race David Root
33 Piece of Cake Road Race Ivan Meadors
44 Piece of Cake Road Race Patrick Hartigan
41 Piece of Cake Road Race Jim Fox
19 Piece of Cake Road Race David Russell
13 Piece of Cake Road Race Jeff Tedder
22 Piece of Cake Road Race David Root
18 Piece of Cake Road Race Mike Adams
52 Piece of Cake Road Race Bob Libby
12 Banana Belt Road Race Series Mike Adams
11 Banana Belt Road Race Series Raleigh Cronrath
24 Banana Belt Road Race Series Roger Lloyd
29 Banana Belt Road Race Series Ivan Meadors
16 Banana Belt Road Race Series Steven R Holland
15 Banana Belt Road Race Series David Root
4 Banana Belt Road Race Series Debra Windus
16 Banana Belt Road Race Series George Schreck
12 Banana Belt Road Race Series Paul Greenwalt
26 Banana Belt Road Race Series Chuck Woosley
11 Banana Belt Road Race Series Leo Tsou
12 Banana Belt Road Race Series David Root
20 Banana Belt Road Race Series Ivan Meadors
DNF Banana Belt Road Race Series Mike Mauch
31 Banana Belt Road Race Series Roger Lloyd
2 Banana Belt Road Race Series Debra Windus
15 Banana Belt Road Race Series Jim Fox
6 Banana Belt Road Race Series George Schreck
10 Banana Belt Road Race Series Chuck Woosley
13 Banana Belt Road Race Series Leo Tsou
9 Banana Belt Road Race Series Steven R Holland
15 Banana Belt Road Race Series Tim Ellerbruch
5 Banana Belt Road Race Series Debra Windus
54 Banana Belt Road Race Series Roger Lloyd
34 Banana Belt Road Race Series Ivan Meadors
19 Banana Belt Road Race Series David Root
14 Banana Belt Road Race Series Steven R Holland
27 Banana Belt Road Race Series Sam Taylor
18 Banana Belt Road Race Series Patrick Hartigan
15 Banana Belt Road Race Series Chuck Woosley
12 Banana Belt Road Race Series Leo Tsou
13 Banana Belt Road Race Series J.Michael Manning
36 Banana Belt Road Race Series Bob Libby
1 Banana Belt Road Race Series Paul Kanz
8 Banana Belt Road Race Series George Schreck
57 Banana Belt Road Race Series Jim Fox
26 Banana Belt Road Race Series David Root
20 Banana Belt Road Race Series Steven R Holland
12 Banana Belt Road Race Series Raleigh Cronrath
20 Banana Belt Road Race Series Mike Adams
3 Banana Belt Road Race Series Debra Windus
17 Banana Belt Road Race Series Chuck Woosley
21 Banana Belt Road Race Series Paul Greenwalt
7 Banana Belt Road Race Series Raleigh Cronrath
5 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined George Schreck
5 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time George Schreck
220 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Debra Windus
9 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Mike Mauch
13 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Steven R Holland
40 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Jeff Tedder
102 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Sam Taylor
108 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Chuck Woosley
108 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Chuck Woosley
102 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Sam Taylor
224 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time Leo Tsou
224 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Leo Tsou
40 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Jeff Tedder
13 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Steven R Holland
9 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Mike Mauch
220 Jack Frost Time Trial: Combined Results by Time: Combined Debra Windus
15 Jack Frost Time Trial Chuck Woosley
13 Jack Frost Time Trial Sam Taylor
DNS Jack Frost Time Trial Patrick Hartigan
DNF Jack Frost Time Trial Rob Annen
11 Jack Frost Time Trial Jeff Tedder
5 Jack Frost Time Trial Steven R Holland
2 Jack Frost Time Trial Mike Mauch
2 Jack Frost Time Trial Debra Windus
DNS Jack Frost Time Trial Mike Adams
DNS Jack Frost Time Trial Tim Ellerbruch
1 Jack Frost Time Trial George Schreck
7 Jack Frost Time Trial Leo Tsou
1 Cherry Pie RR Debra Windus
22 Cherry Pie RR Raleigh Cronrath
18 Cherry Pie RR Mike Adams
6 Cherry Pie RR Leo Tsou
5 Cherry Pie RR George Schreck
11 Cherry Pie RR Ivan Meadors
9 Cherry Pie RR Patrick Hartigan
4 Cherry Pie RR David Root
2 Cherry Pie RR Rob Annen
20 Cherry Pie RR Steven R Holland
DNF Cherry Pie RR brett boyles
28 Cherry Pie RR Chuck Woosley
43 Cherry Pie RR Jim Fox
1 Cherry Pie RR Ivan/Mike Meadors/Adams
DNF Vanport Kermesse Series Sam Taylor
3 Vanport Kermesse Series Standings Paul Kanz
5 Vanport Kermesse Series Standings Roger Lloyd
3 Vanport Kermesse Series Standings Jeff Tedder
3 Vanport Kermesse Series Standings brett boyles
2 Vanport Kermesse Series Standings Raleigh Cronrath
5 Vanport Kermesse Series Standings Sam Taylor
8 Vanport Kermesse Series Standings David Root
14 Vanport Kermesse Series Standings Austin Arguello
5 Vanport Kermesse Series Paul Kanz
3 Vanport Kermesse Series Standings Debra Windus
2 Vanport Kermesse Series Raleigh Cronrath
4 Vanport Kermesse Series Standings brett boyles
5 Vanport Kermesse Series Standings Paul Kanz
3 Vanport Kermesse Series Standings Roger Lloyd
2 Vanport Kermesse Series Standings Jeff Tedder
7 Vanport Kermesse Series Standings brett boyles
2 Vanport Kermesse Series Standings Debra Windus
3 Vanport Kermesse Series Standings Raleigh Cronrath
2 Vanport Kermesse Series Standings Sam Taylor
5 Vanport Kermesse Series Standings David Root
11 Vanport Kermesse Series Standings Austin Arguello
7 Vanport Kermesse Series Paul Kanz
1 Vanport Kermesse Series Raleigh Cronrath
1 Vanport Kermesse Series Jeff Tedder
3 Vanport Kermesse Series brett boyles
7 Vanport Kermesse Series Roger Lloyd
1 Vanport Kermesse Series Debra Windus
5 Vanport Kermesse Series Paul Kanz
3 Vanport Kermesse Series Roger Lloyd
2 Vanport Kermesse Series brett boyles
DNF Vanport Kermesse Series Raleigh Cronrath
1 Vanport Kermesse Series Sam Taylor
3 Vanport Kermesse Series David Root
8 Vanport Kermesse Series Austin Arguello